انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فایرفاکس و خیانت! (استفاده پنهانی از پهنای باند)  (دفعات بازدید: 3061 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AmiNimA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
    • لینوکس و من
سلام!
چند روز قبل متوجه شدم که چراغ مودم ADSL مرتب داره کار میکنه در حالی که من هیچ فعالیت اینترنتی نداشتم. الآن هم داره کار میکنه و هیچ TABای به جز این جا باز نیست. با یکم آزمون و خطا متوجه شدم کار فایرفاکسه. یعنی وقتی میبندمش فعالیت قطع میشه. به محض باز کردن فایرفاکس این عمل شروع میشه. از توی system monitor که نگاه میکنم میبینم سرعت receiving در حد اعلای خود میباشد و همین طور داره receive میکنه. در حالی که نه هیچ دانلودی وجود داره نه تورنتی بازه نه حتی pidgin!!! فقط فایرفاکسه. کار کار خودشه، مطمئنم. ولی نمیفهمم چی داره میگیره. البته این همیشه نیست، اما اکثرا اتفاق میفته.
سرچ نمودم اما چیزی نیافتم. چه راهی وجود داره که بفهمم دقیقا فایرفاکس داره چه .... میکنه؟!!!
آیا راهی برای کنترل ورود و خروج اینترنتی توی اوبونتو هست؟
خیلی ممنون. لطفا بی جواب نذارید.
یک وبلاگ نیمه گروهی: http://linuxvaman.ir
شما هم باشید خوشحال میشیم.

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
از چه نسخه ای از ابونتو استفاده می کنید ؟ نسخه فایرفاکستون چیه ؟
نکنه داره خودشو آپدیت می کنه ؟ بی دلیل که پهنای باند تلف نمیشه

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام!
چند روز قبل متوجه شدم که چراغ مودم ADSL مرتب داره کار میکنه در حالی که من هیچ فعالیت اینترنتی نداشتم. الآن هم داره کار میکنه و هیچ TABای به جز این جا باز نیست. با یکم آزمون و خطا متوجه شدم کار فایرفاکسه. یعنی وقتی میبندمش فعالیت قطع میشه. به محض باز کردن فایرفاکس این عمل شروع میشه. از توی system monitor که نگاه میکنم میبینم سرعت receiving در حد اعلای خود میباشد و همین طور داره receive میکنه. در حالی که نه هیچ دانلودی وجود داره نه تورنتی بازه نه حتی pidgin!!! فقط فایرفاکسه. کار کار خودشه، مطمئنم. ولی نمیفهمم چی داره میگیره. البته این همیشه نیست، اما اکثرا اتفاق میفته.
سرچ نمودم اما چیزی نیافتم. چه راهی وجود داره که بفهمم دقیقا فایرفاکس داره چه .... میکنه؟!!!

سلام

لطفا تو ترمینال بزنید

sudo netstat -tp
بعد از دادن رمز عبور نرم افزارهائی که در حال انتقال داده روی نت هستند رو براتون لیست میکنه

خودتون ببینید که چه برنامه‌ای باندتون رو مشغول کرده

موفق باشید

آفلاین mimook

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
    • mimook
بجز مواقعی که بعضی از افزودنی های فایرفاکس بدون اجازه از باند استفاده میکنن و همچنین لایو بوکمارک و اپدیت چک چنین اتفاقی نمی‌افته که باند توسط فایرفاکس استفاده بشه! ???
در واقع من همچین موردی نداشتم
راهی هم برای کنترل ارتباطات اینترنتی برنامه ها هم نمیدونم!
همون که HardyLaity گفت ;)

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
در ادامه بحث دوستان ، جهت روش های دیگه به این پست مراجعه کن :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,8278.0.html

آفلاین SalarSoft

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
فایرفاکس لینک هایی را که احتمال میده که ممکنه باز کنید رو یکبار به صورت سریع و خودکار باز می کنه.
البته این مورد نباید زیاد پهنای باند بگیره اون هم برای ADSL چون فقط html دریافت میشه و آن در مواقعی که کاری با مرورگر ندارید.
اطلاعات بیشتر https://developer.mozilla.org/En/Link_prefetching_FAQ

برای غیر فعال کردن about:config رو تو نوار آدرس بزن و مقدار Network.prefetch-next رو به false تغییر بده

آفلاین AmiNimA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
    • لینوکس و من
از پاسخ ها ممنونم. سر فرصت امتحان میکنم و نتیجه رو میگم.
فایرفاکس 3.0.7 و اوبونتو 8.10
اگه کار فقط یه آپدیت چک بود و چند تا افزونه ی فینگیلی آپدیت میشدن (تازه بدون اجازه اگه این کارو بکنن) به هفت هشت مگابایت نمیرسید که!
به هر حال. ممنون از جوابهاتون.
یک وبلاگ نیمه گروهی: http://linuxvaman.ir
شما هم باشید خوشحال میشیم.

آفلاین لینــــکس

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
فایرفاکس لینک هایی را که احتمال میده که ممکنه باز کنید رو یکبار به صورت سریع و خودکار باز می کنه.
البته این مورد نباید زیاد پهنای باند بگیره اون هم برای ADSL چون فقط html دریافت میشه و آن در مواقعی که کاری با مرورگر ندارید.
اطلاعات بیشتر https://developer.mozilla.org/En/Link_prefetching_FAQ

برای غیر فعال کردن about:config رو تو نوار آدرس بزن و مقدار Network.prefetch-next رو به false تغییر بده

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
منم مشکل دوستمونو داشتم وگفته شما رو هم تآیید می کنم . در ضمن هر سه تیک ؛ چک باکسای مسیر: tools>options>advanced>update رو که
مربوط به آپدیت خودکار نرم افزار ، اکستنشن ها و همین طور موتور جستجو بودش رو برداشتم و درست شد.
البته بعد دیدم ضرری نداره ؛ دوباره تیک زدم ;D

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
سلام!

یکی از عواملی که باعث میشه فایرفاکس از اینترنت استفاده کنه همان Latest Headlines است که در نوار بالایی هست. این اخبار مرتب در حال بروز شدن هستند و یا فایرفاکس در حال جستجو برای یافتن اطلاعات بیشتر در این زمینه است. این گزینه از سایت بی بی سی تغذیه می کند.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین DreamBox

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
من هم همین مشکلو دارم! ورژن فایرفاکس هم 3.1 و هم 3.5 سیستم‌عامل هم ubuntu 9.04 تا فایرفاکس باز میشه پهنای باند بطور وحشتناکی بلعبده میشه و تا میبندمش باز به حالت نرمال برمی‌گرده!
دوستانی که اینترنت پر سرعت دارن شاید براشون مشکلی نباشه ولی برای من و امثال من که از اینترنت لاک‌پشتی ۱۲۸کیلوبیتی استفاده می‌کنند واقعاْ از دست دادن ۶-۵ کیلوبیت یعنی اینترنت در حالت کما!

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
من هم همین مشکلو دارم! ورژن فایرفاکس هم 3.1 و هم 3.5 سیستم‌عامل هم ubuntu 9.04 تا فایرفاکس باز میشه پهنای باند بطور وحشتناکی بلعبده میشه و تا میبندمش باز به حالت نرمال برمی‌گرده!
دوستانی که اینترنت پر سرعت دارن شاید براشون مشکلی نباشه ولی برای من و امثال من که از اینترنت لاک‌پشتی ۱۲۸کیلوبیتی استفاده می‌کنند واقعاْ از دست دادن ۶-۵ کیلوبیت یعنی اینترنت در حالت کما!

یه اسکوئید نصب کن جون خودتو راحت کن

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7106.msg76041.html#msg76041