انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کمک صدای خفیف  (دفعات بازدید: 5804 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MoOsHoK

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
کمک صدای خفیف
« : 30 خرداد 1388، 12:49 ق‌ظ »
اقایون من به مکم حسن جان اوبونتو رو نصب کردم
و الان وقتی موزیک ‍‍‍بخش میکنم صداش خیلی کمه
توی اوبونتو چیزی به نام eQalizer وجود نداره؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: کمک صدای خفیف
« پاسخ #1 : 30 خرداد 1388، 04:00 ق‌ظ »
اقایون من به کمک حسن جان اوبونتو رو نصب کردم
و الان وقتی موزیک ‍‍‍پخش میکنم صداش خیلی کمه
توی اوبونتو چیزی به نام eQalizer وجود نداره؟

میکسر صدا هست ولی کارش عادیه ورودی و خروجی ها رو تنظیم میکنه و میزان ولوم صدا رو مطمئنی از تو همون ایکن صدا زیادش کردی یا نه ؟

اکولایز به اون مفهمومش توی پلیرهای مختلف هست نه خوده اوبونتو  ::)

در ضمن اون VLC که نصبیدیم اون صداش زیادی بلنده برای تست سطح صدا خیلی خوبه با اونم کمه یعنی  ???

این دو تا پلیر هم خوبه دوست داری نصب کن مخصوصا سانگ بیرد

Songbird 1.2.0

و این اکسایل

sudo apt-get install exaile
موفق باشی

آفلاین MoOsHoK

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
« پاسخ #2 : 30 خرداد 1388، 01:23 ب‌ظ »
ببین حسن جان
توی ویندوز یه منویی بود که هم توی Option Sound بود هم توی تنضیمات کارت های صدای گیگا
که انتخاب میکردی نوع خروجی رو . مثلا خروجیت ا‍سبیکر هست یا هد ست یا چیز دیگه ای
امید وارم که فهمیده باشی منظورمو

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #3 : 31 خرداد 1388، 02:44 ب‌ظ »
ببین حسن جان
توی ویندوز یه منویی بود که هم توی Option Sound بود هم توی تنضیمات کارت های صدای گیگا
که انتخاب میکردی نوع خروجی رو . مثلا خروجیت ا‍سبیکر هست یا هد ست یا چیز دیگه ای
امید وارم که فهمیده باشی منظورمو

خب اینجام چیزی مشابه همون هست چه تو اوبونتو چه کوبی میکسر صداست دیگه میتونی تنظیم کنی خروجی رو با تیک زدن و ...

آفلاین Gabriel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #4 : 02 امرداد 1388، 12:30 ق‌ظ »
منم با این مشکل مواجهم فکر میکنید driver کارت گرافیکیم رو درست نصب نکرده؟؟؟
از روی اون آیکون که علامت بلندگو داره صدا رو تا تهش بردم بالا حتی اون برنامه که گفتید هم دانلود کردم ولی هیچ تاثیری نداشت
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1388، 12:36 ق‌ظ توسط Gabriel »

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #5 : 02 امرداد 1388، 02:54 ب‌ظ »
Audacious رو هم امتحان کنید. این پلیر علاوه بر اکولایزر , پلاگین هایی برای افزایش کیفیت صدا داره. درضمن پیشنهاد می کنم که درایور ALSA رو هم آپگرید کنید.

آفلاین Gabriel

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 03 امرداد 1388، 02:42 ق‌ظ »
Audacious رو هم امتحان کنید. این پلیر علاوه بر اکولایزر , پلاگین هایی برای افزایش کیفیت صدا داره. درضمن پیشنهاد می کنم که درایور ALSA رو هم آپگرید کنید.

ممنون از راهنماییت دوست عزیز
من کاری که گفتید رو کردم و ALSA رو خواستم آپدیت کنم ولی وقتی که به روش اولش عمل کردم بعد از گذشت تقریبا ۱ ساعت دیدم اتفاق خاصی نیفتاد. و همچنان همون پیغام صبور باشید رو در Terminal میداد.(ولی فایل ها توی مسیر /usr/src وجود داشتند. فکر کنم فایل ها رو دانلود و unpack کرده بود) به صورت دستی اون فایل ها رو دانلود کردم ولی نشد که در مسیر /usr/src کپی کنم چون وقتی که توی اون مسیر right click میکردم پیغام paste غیر فعال بود.
این دستو رو هم وارد کردم و دیدم که هنوز update نشده alsactl -v
نمیدونم کجای کارم مشکل داره....
دو تا سوال:
۱) اگر بخوام که اون فایل ها رو کپی کنم توی مسیر /usr/src چی کار باید بکنم؟؟
۲)فرض کنیم که فایل ها توی اون مسیر کپی شده باشند. برای نصب اون چی کار باید کرد؟؟؟ (من دستورsudo sh AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh -i رو وارد میکنم ولی در جوابم مینویسه: sh: Can't open AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh
)
ممنون
« آخرین ویرایش: 03 امرداد 1388، 02:45 ق‌ظ توسط Gabriel »

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #7 : 03 امرداد 1388، 03:17 ق‌ظ »

من کاری که گفتید رو کردم و ALSA رو خواستم آپدیت کنم ولی وقتی که به روش اولش عمل کردم بعد از گذشت تقریبا ۱ ساعت دیدم اتفاق خاصی نیفتاد. و همچنان همون پیغام صبور باشید رو در Terminal میداد.(ولی فایل ها توی مسیر /usr/src وجود داشتند. فکر کنم فایل ها رو دانلود و unpack کرده بود) به صورت دستی اون فایل ها رو دانلود کردم ولی نشد که در مسیر /usr/src کپی کنم چون وقتی که توی اون مسیر right click میکردم پیغام paste غیر فعال بود.
دو تا سوال:
۲)فرض کنیم که فایل ها توی اون مسیر کپی شده باشند. برای نصب اون چی کار باید کرد؟؟؟ (من دستورsudo sh AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh -i رو وارد میکنم ولی در جوابم مینویسه: sh: Can't open AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh
)
ممنون

1- باید file manager رو با کاربر root باز کنی. دستور زیر رو اجرا کن:

sudo nautilus
2- دستور sudo sh AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh -i رو باید جایی اجرا کنی که فایل AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh وجود داشته باشه ! یعنی در ترمینال به محل فایل مورد نظر بری. یا اینکه این فایل رو در home کپی کنی و بعد در ترمینال اون دستور رو اجرا کنی.

آفلاین Gabriel

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 04 امرداد 1388، 01:14 ق‌ظ »

دو تا سوال:
)
ممنون

1- باید file manager رو با کاربر root باز کنی. دستور زیر رو اجرا کن:

sudo nautilus
2- دستور sudo sh AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh -i رو باید جایی اجرا کنی که فایل AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh وجود داشته باشه ! یعنی در ترمینال به محل فایل مورد نظر بری. یا اینکه این فایل رو در home کپی کنی و بعد در ترمینال اون دستور رو اجرا کنی.

ممنون از کمکت
من کل اون بسته ها رو دانلود کردم و توی اون مسیر کپی کردم ولی نمیدونم چه طوری باید الان خودشو نصب کنم...
این دستور sudo sh AlsaUpgrade-1.0.x-rev-1.17.sh -i هم ظاهرا برای دانلود همون بسته ها و استخراجشون هستش. چون این رو که وارد کردم فقط همین کار رو کردم(یعنی بسته ها رو دانلود و از حالت فشرده خارجشون کرد) ولی هیج چیزو نصب نکرد

آفلاین Gabriel

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 04 امرداد 1388، 01:39 ق‌ظ »
ممنون از دوستان
ولی من همچنان مشکل دارم با صدای کامپیوترم
من در suse 10.2 هم دقیقا همین مشکل رو داشتم یعنی صدای خروجی خیلی ضعیف پخش میشد...
حالا بازم بگید که windows بده. وقتی من این مشکلاتو دارم و کسی هم نمیتونه کمک کنه چرا باید از linux استفاده کنم؟