انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کمک برای خرید کامپیوتر سازگار با ubuntu  (دفعات بازدید: 28387 بار)

0 کاربر و 17 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
پاسخ به: کمک برای خرید کامپیوتر سازگار با ubuntu
« پاسخ #45 : 24 امرداد 1388، 07:46 ب‌ظ »
سلام
HardyLaity حق با شماست.تو این قیمت بهتره به 4850 فکر کنم.از کارت گرافیک که بگذریم.مهمترین مشکل من مادربورده.واقعا نمیدونم باید چی بگیرم.
دوستان لطفا پیشنهاد های خود را برای مادربورد ارائه کنند.CPU مدنظر من AMD athlon 64 x2 7750 هستش.
ممنون

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #46 : 24 امرداد 1388، 08:33 ب‌ظ »
سلام
HardyLaity حق با شماست.تو این قیمت بهتره به 4850 فکر کنم.از کارت گرافیک که بگذریم.مهمترین مشکل من مادربورده.واقعا نمیدونم باید چی بگیرم.
دوستان لطفا پیشنهاد های خود را برای مادربورد ارائه کنند.CPU مدنظر من AMD athlon 64 x2 7750 هستش.
ممنون

سلام

چیپست 790 الان بدون کارت گرافیک برای یوزرهای معمولی یه انتخاب خوب هستش ، این چیپست دارای کارت گرافیک hd 3300 هستش که ۱۲۸ مگ رم هم آن برد داره ( یعنی از رم سیستم کم نمیکنه )

شما اگر کار معمولی از سیستمتون میخواهید بهتون این چیپست رو پیشنهاد میدم ( البته به دلیل جدید بودن یکم قیمتش بالاست ) ، این برد بدون کارت گرافیک اضافه به جز بازی اونم با رزولیشن بالا جائی کم نمیاره

اگر اهل آور کلاک باشید یا نباشید با این چیپست ( از برند بایوستار یا ازراک ) میتونید cpu خودتون رو آنلاک کنید

برای مثال یه 7850BE به قیمت حدود ۷۷ تومن میخرید و کورهای خاموش رو روشن میکنید ، cpu شما تبدیل میشه به ۴ هسته  ;) نه به صورت مجازی بلکه به صورت کاملا واقعی ( البته این کار رو حتی با سری سمپرون 140 هم میتونید بکنید که تبدیل به دو هسته‌ای میشه )

الان یدونه بایوستار ۵ فاز گرفتم ( مخصوص آور کلاک ) به قیمت ۱۱۰ تومن ، فکر کنم امروز یا فردا تستش کنم و خبرشو بهتون بدم

البته اگر میخواهید کارت گرافیک بگیرید شاید این چیپست برای کار شما زیاد باشه یه ۷۷۰ هم بگیرید یا حتی پائین تر کارتون رو حل میکنه

باز یکم اگر در مورد هزینه و کاری که میخواهید با کامپیوتر انجام بدین توضیح بدین بیشتر میشه در موردش صحبت کرد

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 24 امرداد 1388، 08:37 ب‌ظ توسط HardyLaity »

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #47 : 25 امرداد 1388، 07:59 ب‌ظ »
سلام به شما دوست عزیز
1- عرض کنم که من خودم زیاد اهل بازی های سنگین نیستم . به خاطر برادرم می خوام یک کارت گرافیک نسبتا قوی بخرم.
2- اهل اورکلاک هم نیستم.ولی اگر بشه CPU دوهسته ای را به 4 هسته ای تبدیل کرد هستم  ;D البته من قبلا شنیده بودم phenom های سه هسته ای را میشه به 4 هسته ای تبدیل کرد ولی نمی دونستم که روی دو هسته ای هم میشه این کار رو کرد.یکم رو این بحث توضیح دهید .
3- منتظر نتایج تست شما هستم.
4- راستش مشکل من در انتخاب سیستم همینه که یه سیستم همه کاره می خوام در سطح نیمه حرفه ای.یعنی این سیستم باید بتونه بازی های روز رو در حد معمولی اجرا کنه(این سفارش برادرمه)گاهی باهاش فیلم ویرایش کنم...خلاصه بگم همه کاره ولی نه در سطح خیلی حرفه ای.
5- در مورد اون کارت گرافیک Force3D HD4830 که شما 110 تومن خریدید درخواستم اینه که شما کارت رو به حداکثر فشار کاری برسونید ببینید آیا صدای فن و حرارت کارت در سطح قابل قبول باقی می مونه یا نه ؟(بازی های سنگین را اجرا کنید خودتون استادید crysis - call of juarez - stalker و ...)
6- تشکر ویژه از شما
7- سلامت و موفق باشید
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1388، 08:02 ب‌ظ توسط Tahmooreth »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
سلام به شما دوست عزیز
1- عرض کنم که من خودم زیاد اهل بازی های سنگین نیستم . به خاطر برادرم می خوام یک کارت گرافیک نسبتا قوی بخرم.
2- اهل اورکلاک هم نیستم.ولی اگر بشه CPU دوهسته ای را به 4 هسته ای تبدیل کرد هستم  ;D البته من قبلا شنیده بودم phenom های سه هسته ای را میشه به 4 هسته ای تبدیل کرد ولی نمی دونستم که روی دو هسته ای هم میشه این کار رو کرد.یکم رو این بحث توضیح دهید .
3- منتظر نتایج تست شما هستم.
4- راستش مشکل من در انتخاب سیستم همینه که یه سیستم همه کاره می خوام در سطح نیمه حرفه ای.یعنی این سیستم باید بتونه بازی های روز رو در حد معمولی اجرا کنه(این سفارش برادرمه)گاهی باهاش فیلم ویرایش کنم...خلاصه بگم همه کاره ولی نه در سطح خیلی حرفه ای.
5- در مورد اون کارت گرافیک Force3D HD4830 که شما 110 تومن خریدید درخواستم اینه که شما کارت رو به حداکثر فشار کاری برسونید ببینید آیا صدای فن و حرارت کارت در سطح قابل قبول باقی می مونه یا نه ؟(بازی های سنگین را اجرا کنید خودتون استادید crysis - call of juarez - stalker و ...)
6- تشکر ویژه از شما
7- سلامت و موفق باشید

سلام

ببینید دوست عزیز ، این کارتهای گرافیک این رده برای رزولیشنهای بالا و فول اقکت هستش . با یه 9500 کرایسیس ۲ و اساینس کرید رو با کیفیک نسبتا خوب تمام کردم ( البته یه ریزه آورش کرده بودم  ;) ) حقیقت اینه که توی گرافیکهای بالا تفاوت خیلی فاهش نیست

بخصوص توی وینذوز 7 که واقعا کارائی سخت افزار توش به مراتب بهتر شده ( همین بازیها توی xp کیفیت دلچسبی نداشتن )

در مورد آنلاک هم متاسفانه این مادربردم اصلا تصویر نداد  ](*,) نتونستم چک کنم ، به مجرد اینکه تست کردم حتما نتیجه رو میگم ( ولی دوستان تونستن به راحتی این کار رو انجام بدن ) البته این کار با آورکلاک یک مقدار فرق داره و نه فشاری به سیستم میاد

و همینطور فکر نکنم دما بیستر از ۱ تا ۳ درجه تفاوت کنه

این کارت (4830) رو هم یکم تحت فشار گذاشتم ظاهرا مشکلی نداره ولی پیشنهادم اینه که اون مادربرد با چیپ 790 رو بگیرید ، به احتمال زیاد بازیها رو به راحتی اجرا میکنه ( البته باز میگم نه با رزولیشن و کیفیت خفن ) ولی گمانم اینه که نیازهای برادرتون رو مرتفع میکنه ، اگر راضی نبودید بعد یه کارت بگیرید

موفق باشید

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #49 : 26 امرداد 1388، 12:21 ق‌ظ »
با سلام
آقا قضیه‌ی این آنلاک کردن چیه ؟  :o
HardyLaity جان اگر برات امکان داره یک پست یا مقاله درباره‌ی این موضوع قرار بده چون بنظرم اینجا مبحث منحرف بشه .
ممنون
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #50 : 26 امرداد 1388، 12:47 ق‌ظ »
با سلام
آقا قضیه‌ی این آنلاک کردن چیه ؟  :o
HardyLaity جان اگر برات امکان داره یک پست یا مقاله درباره‌ی این موضوع قرار بده چون بنظرم اینجا مبحث منحرف بشه .
ممنون
یا علی

سلام

نه اشکالاتی نداره صاحب خونه رفته گل بچینه  ;)

والا تا اونجا که تحقیقاتم نشون میده ، amd برای اینکه حال اینتل رو بگیره یه سری cpu خفن داره میده تو بازار ( قناری رو رنگ میکنه جای گنجشک میفروشه  :D ) و جالب اینه که این سری هم اکثرا سریهای بلک ادیشن هستن یعنی کرها رو باز کن بعد هم تا جائی که زورت میرسه آورکلاک کن

برای آنلاک کردن کار پیچیده‌ای نیست ، توی ستاپ یه آپشن داره اکتیو میکنی همه چیز ردیف میشه ( ولی ظاهرا روی همه سریها نمیشه و باید روی شماره سریال cpu دقت کنید )

یه 550 گرفتم که کش خیلی خوبی داره ( ۱۱۰ قیمتشه ) میخوام بعد از آنلاک کردن ببینم چقدر میتونم به core i7 اینتل نزدیک بشم  ;D حالا توی این هفته یه مین خوب بگیرم که عملا بتونم تست کنم خبر دقیق میدم

سریهائی که تا اینجا تحقیق کردم و قابل آنلاک هستند عبارتند از فنومهای ۲ و ۳ هسته که تبدیل به فنوم ۴ هسته میشن ، آتلن 7850 که تبدیل به ۴ هسته میشه و سمپرون 140 که تبدیل به ۲ هسته میشه ( این cpu هنوز توی بازار موجود نیست ولی به زودی به قیمت حدود ۴۰ تومن وارد بازار میشه )

هر موقع که تست انجام شد همراه تصاویر و توضیحات گزارش میدم انقلابی جان

موفق تر باشید

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #51 : 26 امرداد 1388، 01:29 ب‌ظ »
سلام
بابا hardy خواستي به core i7 نزديك بشي اين دست منو هم بگير تا تو داري نزديكي مي كني منم يه چند تائي بازي ناجور دارم توي سرعت اوركلاك شده تو تست كنم ببينم فرم ريتشون چند ميشه. :D ;)
آخ حال مي كنم اين AMD امسال بتونه سري core ix اينتل رو پشت سر بذاره ديگه سال بعد اينتل زياد  كري نخونه.
موفق باشي

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
سلام
این مادربورد های چیپ 790 که خیلی گرون اند.اگر مادربورد خوش قیمتی از این چیپ می شناسید لطفا معرفی کنید.لااقل قیمت مادربورد طوری باشه که نسبت به خرید کارت گرافیک صرفه اقتصادی داشته باشه.
برای کارت گرافیک خریدن 9500 زیاد معقول نیست چون هم قیمت با اون 4670 هست که قوی تر از 9500 هستش.به احتمال زیاد 4830 می خرم(البته اگر بخوام کارت بگیرم)
جدا از این بحث ها یه سوال:
برای خرید کجا رو پیشنهاد می دهید؟بازار رضا یا ایران یا ...؟
ممنون

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
سلام
این مادربورد های چیپ 790 که خیلی گرون اند.اگر مادربورد خوش قیمتی از این چیپ می شناسید لطفا معرفی کنید.لااقل قیمت مادربورد طوری باشه که نسبت به خرید کارت گرافیک صرفه اقتصادی داشته باشه.
برای کارت گرافیک خریدن 9500 زیاد معقول نیست چون هم قیمت با اون 4670 هست که قوی تر از 9500 هستش.به احتمال زیاد 4830 می خرم(البته اگر بخوام کارت بگیرم)
جدا از این بحث ها یه سوال:
برای خرید کجا رو پیشنهاد می دهید؟بازار رضا یا ایران یا ...؟
ممنون

سلام

ازراک هم اومد ولی قیمت این چیپست بالاست ( مادربرد ddr2 حدود ۱۱۲ و مادربرد ddr3 حدود ۱۲۷ td قیمتشه )

تو این هفته میرم دل و روده ازراک رو میکشم بیرون 770 و 780 رو هم تست میگیرم ببینم چجوریاست

زیاد فرق نمیکنه از کجا بخری ولی حتما چند جا قیمت کن

اگر مادربردی شرکتی باشه معمولا اختلاف قیمتش زیاد نیست

موفق باشی

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #54 : 29 امرداد 1388، 07:33 ب‌ظ »
سلام
یه سوال: این چیپست 790 که حرفش رو می زنیم 790GX هستش دیگه؟درسته؟ چون یه چیپست 790FX هم تو بازار هست که مادربورد هاش بالای 200 تومنه. :o
ضمنا مشتاقانه منتظر تست های شما هستیم
ممنون

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #55 : 29 امرداد 1388، 11:00 ب‌ظ »
سلام
یه سوال: این چیپست 790 که حرفش رو می زنیم 790GX هستش دیگه؟درسته؟ چون یه چیپست 790FX هم تو بازار هست که مادربورد هاش بالای 200 تومنه. :o
ضمنا مشتاقانه منتظر تست های شما هستیم
ممنون

سلام

تا اونجا که من میدونم سری FX گرافیک آنبرد رو نداره ، از چه برندی قیمت ۲۰۰ داشتین ؟

والا امروز هم نرفتم ، دیروز با نمایندگی تماس گرفتم فروشنده سرما خورده بود دلپیچم داشت  :D گفتم شانس منه آنفولانزا خوکیه رو گرفتیم ، گفتم تا شنبه تکلیفش مشخص میشه

موفق باشید

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #56 : 31 امرداد 1388، 05:32 ب‌ظ »
سلام
الان یدونه در خاطرم هست:
FOXCONN A79A-S 790FX        250.000

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #57 : 01 شهریور 1388، 01:33 ق‌ظ »
سلام
الان یدونه در خاطرم هست:
FOXCONN A79A-S 790FX        250.000

سلام

نمیدونم والا شاید قیمت از قدیمه چون dfi که یکی از گرونترین برندهاس الان قیمتس رو پایه 130 هستش با این چیپست برند msi رو پایه 90 تا 100 هستش این فاکس کن یه برند ارزونه نباید بالا 70-80 قیمت بخوره

البته شاید به خاطر امکانات اضافیشه ( مثلا به ۴ تا pci اکسپرش دقت کنید که اگر پرش کنید میتونید برید فضا  ;) )

خوب امروز رفتم چشم بازار رو در اوردم یه ازراک a780gxh/128m گرفتم ( 88 تومن )

البته این نتونست phenom 550 رو آنلاک کنه فعلا کلید کردم ببینم مشکل از کجاست ، توی آور هم نتونستم از 4.4 گیگاهرتز عبور کنم  ](*,)

فعلا بد جور رفتم تو لک حالا باز باهاش ور میرم و خبر میکنم

باز روش لینوکس و ویندوز ریختم دقیق خبر میدم

در ضمن سمپرون 140 هم اومد به قیمت 45 تومن  ;D احتمالا این پروژه آنلاک حل بشه راحت میتونه e5200 اینل رو بگیره 

موفق باشید

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #58 : 03 شهریور 1388، 06:26 ب‌ظ »
سلام
یه سوال: سیستمی با پردازنده و کارت گرافیک زیر ، پاور با چند وات براش کافیه؟

AMD Athlon 64 X2 7750
Force3d HD 4830

سپاسگزارم

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #59 : 04 شهریور 1388، 01:39 ق‌ظ »
سلام
یه سوال: سیستمی با پردازنده و کارت گرافیک زیر ، پاور با چند وات براش کافیه؟

AMD Athlon 64 X2 7750
Force3d HD 4830

سپاسگزارم

سلام

با یه هارد و یدونه دی وی دی رایتر 219 وات

از این لینک برای محاسبه میتونی استفاده کنی

http://www.antec.outervision.com/PSUEngine

خوب همونطور که قول داده بودم ته توی این چیپستهای 790 و 780 رو در اوردم ( با لینوکس کاملا همخونی داره )

به طور کلی برای سیستمهای معمولی ارزش هزینه اضافه رو نداره همون چیپ 770 یا 760 با یه کارت گرافیک ریزالتش از این بهتره

فعلا از 770 نباید بالاتر اومد چون فقط هزینه اضافیه

در مورد آنلاک هم موفق شدم آنلاک کنم ولی باز با یه حساب دو دو تا با هزینه مازادی که بابت مین پرداخت میشه نمیرزه

و یه نکته دیگه پردازنده 65 نانومتری دمای بالائی داره مثل همین 7750 پیشنهادم اینه که از پردازنده‌های 45 نانومتری استفاده کنید ( البته یکم ریزالتش پائین تره نسبت به قیمتش ولی صدای فن دائم تو مختون نیست )

در مورد آورکلاک هم هیچکدوم از این مینها نتونستن از ۴ گیگ عبور کنند مین برد خوب میخواد که حدود ۲۰۰ تومن آب میخوره

باز اگر سئوالی بود دز خدمتم