انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قانون یا برای همه یا هیچ..!!!  (دفعات بازدید: 12262 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
پاسخ : قانون یا برای همه یا هیچ..!!!
« پاسخ #15 : 18 آذر 1393، 08:48 ق‌ظ »
آقایون مدیر اگه آمار بگیرین اکثر کاربرا با قفل کردن پستای مربوط به برنامه های غیرآزاد به نحوی مشکل دارند.به قول دوستان اگر نه مسئولیت، نه توان و نه اجازه‌ی پشتیبانی از این برنامه ها رو ندارید خوب باشه بذارید حداقل خود کاربران با هم مشکلشون رو حل کنند و پستاشون رو قفل نکنید.
نقل‌قول
درضمن استفاده‌ی هیچ‌کس از سیستم‌عامل گنو/لینوکس برای ما سودی نداره که بخوایم به هرقیمتی افراد رو به سمت گنو/لینوکس بیاریم
حرف شما متین ولی موندم بلاک کردن پستای مربوط به نرم افزارهای غیرآزاد چه سودی برای شما داره  ](*,)
بابا قانون اساسی مملکت نیست که نشه تغییرش داد خواهشا ی تجدید نطری تو این قانون بکنید
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #16 : 18 آذر 1393، 11:17 ق‌ظ »
منم با این که پست مربوط به یه نرم افزار انحصاری قفل بشه مشکل دارم.
فرض کنید یکی بیاد تو ابونتو متلب نصب کنه و یه سوالی در مورد متلب داشته باشه، یکی به من بگه مشکلش رو باید تو چه انجمنی مطرح کنه؟ اگه قراره مثلا سوالی در مورد متلب یا هر نرم افزار انحصاری دیگه ای پرسیده نشه پس چرا تو مرکز نرم افزاری، نرم افزارهای انحصاری وجود داره؟
از فضاهایی که یه ادیولوژی خاصی بر اون حکمفرما است اصلا خوشم نمیاد. مثل اینجا که اگه کسی گفت فلان نرم افزار انحصاری خیلی پیشرفته است یه عده میریزن سرش که وا مصیبتا دنیای نرم افزار های آزاد در خطر است.
حالا جالبه کسانی که بیشتر سنگ نرم افزارهای آزاد رو به سینه می زنند در عمل خودشون مثلا در ساخت مجله برای نرم افزارهای آزاد که فکر کنم اسمش سلام دنیا بود از نرم افزارهای انحصاری استفاده کردند.

پی نوشت: خودم از طرفداران و تبلیغ کنندگان نرم افزارهای آزاد و گنو/لینوکس هستم ولی سعی می کنم تعصبی برخورد نکنم.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #17 : 18 آذر 1393، 11:24 ق‌ظ »
به نظر من خیلی از قفل کردن ها بی دلیله
اینجا که انجمن تریسکل نیست که همه چیز آزاد و. اوپن سورس باشه

خیلی از بسته های مرکز نرم افزاری غیر. آزاد هستند
هر روز هم دربارشون بحث میشه ولی نمیدونم چرا حساسیت روی بعضی هاشون بیشتره
وی.ام.ویر - بسته های انویدیا - rar
- بعضی از کدکهای صوتی و تصویری و ....
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 18 آذر 1393، 04:27 ب‌ظ »
امیدوارم مدیران از کنار گلایه های کاربران به این راحتی رد نشن!!!
چطور ی نظر سنجی بذاریم اگه بیشتر افراد موافق حذف این قانون بودن مدیران این قانون رو بردارن اگر هم نه که بمونه

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #19 : 18 آذر 1393، 08:13 ب‌ظ »
الان از اینکه قانون درست اجرا نمی‌شه رسیدیم به اینکه قانون رو عوض کنیم؟ احتمالا در ادامه هم به این نتیجه می‌رسیم که یه سایت جدید بزنیم؟ واقعا باید به پست‌هایی که از اول مشخص نیست هدفشون چیه اهمیت بدیم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 18 آذر 1393، 09:51 ب‌ظ »
فرض کنید یکی بیاد تو ابونتو متلب نصب کنه و یه سوالی در مورد متلب داشته باشه، یکی به من بگه مشکلش رو باید تو چه انجمنی مطرح کنه؟

در هیچ انجمنی، باید از سامانه‌ی پشتیبانی متلب استفاده کنه. یک سری آدم هستن که از شرکت سازنده‌ی متلب پول می‌گیرن تا جواب چنین افرادی رو بدن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 18 آذر 1393، 11:17 ب‌ظ »
الان از اینکه قانون درست اجرا نمی‌شه رسیدیم به اینکه قانون رو عوض کنیم؟ احتمالا در ادامه هم به این نتیجه می‌رسیم که یه سایت جدید بزنیم؟ واقعا باید به پست‌هایی که از اول مشخص نیست هدفشون چیه اهمیت بدیم؟
شما به هیچ چی جز قانون من درآوردی و کشکی خودتون اهمیت نمیدین!!! بماند که ی خط درمیون خودتون همین قانونارو دور میزنین.اصلا هرکاری که دوست دارین بکنین.انجمنی که به درخواست کاربراش اهمیتی نمیده مفت نمی ارزه.شاید اگر انحصار انجمنتون شکسته میشد اینجوری خودخواهانه برخورد نمی کردید!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #22 : 18 آذر 1393، 11:31 ب‌ظ »
شما به هیچ چی جز قانون من درآوردی و کشکی خودتون اهمیت نمیدین!!!
هر گروهی یک سری ارزش‌ها رو داره، گروهی که این انجمن رو اداره می‌کنه هم یک سری ارزش‌ها رو داره و اون‌ها رو به صورت مکتوب درآورده، به همراه موارد دیگه تا این انجمن رو بهتر بگردونه و اسمش رو گذاشته «قوانین انجمن». این‌ها ارزش‌هایی هست که برای این افراد مهمه، و برای مثال، اگر اینجا جایی برای پشتیبانی نرم‌افزارهای انحصاری بود، من اینجا فعالیت نمی‌کردم، همینطوری که الان توی انجمن‌های دیگه فعالیت نمی‌کنم.

شاید اگر انحصار انجمنتون شکسته میشد اینجوری خودخواهانه برخورد نمی کردید!
انحصاری در کار نیست، هر شخصی می‌تونی انجمن خودش رو بزنه و توی انجمنی که دوست داره فعالیت بکنه.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #23 : 19 آذر 1393، 06:03 ق‌ظ »
بنده فقط یک سوال دارم اینجا انجمن اوبونتو هست ؟ یا انجمن نرم افزارهای آزاد
قانون شما که حکم ازلی که نیست که قابل تغییر نباشه ، به ناظر های انجمن هم که وحی نشده ! پس ممکنه اشتباه باشه ! چرا قبول نمی کنید که این قانون باعث شده خیلی از جامعه کاربری لینوکس توی این انجمن کم بشه ، قبول نکردن اشتباه و تعصب روی مواردی که لازم نیست یک بیماری هست ، شما حداکثرش اینه که می گی این نرم افزار آزاد نیست و فلان نرم افزار معادلش هست ، حق نداری که جلوی کاربر و جامعه کاربری رو بگیری  :) ، چرا کاسه داغ تر از آش هستید ناظر های محترم ! اون جایی که شما ازش فضای این انجمن رو گرفتید خودش مشکلی نداره ! شاه می بخشه ! وزیر نمی بخشه ! این با هیچ عقل سلیمی قابل قبول نیست ، این قانون اشتباه هست و باید حذف بشه ! من حاضرم یک تایپک بزنم توش نظر سنجی کنیم ببینیم چند نفر موافق این قانونن چند نفر مخالف ، اینطوری که نمی شه یک عده قلیل افکار خودشون رو تحمیل کنن به جامعه کاربری ، آقای بهزادی ، متلب مثلا خودش انجمن داره ولی از چند جهت ممکن نیست ، کاربران متلب بیشتر ویندوزی هستن و احتمالا کاربرهای لینوکسی کمتر باشن ، اینجا افراد زیادی از بچه های فنی مهندسی هستن که می تونن تجربه هاشون رو منتقل کنن ، پس عاقلانه ترین کار پرسیدن این سوال توی این انجمنه  :)
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #24 : 19 آذر 1393، 10:57 ق‌ظ »
آقای بهزادی ، متلب مثلا خودش انجمن داره ولی از چند جهت ممکن نیست ، کاربران متلب بیشتر ویندوزی هستن و احتمالا کاربرهای لینوکسی کمتر باشن ، اینجا افراد زیادی از بچه های فنی مهندسی هستن که می تونن تجربه هاشون رو منتقل کنن ، پس عاقلانه ترین کار پرسیدن این سوال توی این انجمنه  :)

منظور من انجمن متلب نیست. بالا هم گفتم هیچ انجمنی! وقتی کسی پول می‌ده و یه نرم‌افزار انحصاری رو می‌خره، پشتبانی اون رو هم می‌خره و شرکت سازنده وظیفه داره بهش سرویس بده. مطمئناً اگه سازنده‌ی مطلب نمی‌خواست نسخه‌ی گنو/لینوکسی رو پشتیبانی کنه، اصلاً اون رو عرضه نمی‌کرد!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #25 : 19 آذر 1393، 08:17 ب‌ظ »
:]

اینجا که هنوز هیچ فرقی نکرده با قبلش. جداً آدم خنده‌ش می‌گیره.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #26 : 19 آذر 1393، 08:25 ب‌ظ »

بنده از طرف همهٔ کاربران به آرمان اسماعیلی خوشامد میگم و امیدوارم که دوباره در انجمن حضور داشته باشه .......

این یعنی فاجعه که بین دو پست آخرش بیش از یک سال فاصله افتاده که متاسفانه فقط برای آرمان نیست و خیلیها رفتن که رفتن :(
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #27 : 19 آذر 1393، 08:50 ب‌ظ »
شما به هیچ چی جز قانون من درآوردی و کشکی خودتون اهمیت نمیدین!!!
هر گروهی یک سری ارزش‌ها رو داره، گروهی که این انجمن رو اداره می‌کنه هم یک سری ارزش‌ها رو داره و اون‌ها رو به صورت مکتوب درآورده، به همراه موارد دیگه تا این انجمن رو بهتر بگردونه و اسمش رو گذاشته «قوانین انجمن». این‌ها ارزش‌هایی هست که برای این افراد مهمه، و برای مثال، اگر اینجا جایی برای پشتیبانی نرم‌افزارهای انحصاری بود، من اینجا فعالیت نمی‌کردم، همینطوری که الان توی انجمن‌های دیگه فعالیت نمی‌کنم.

شاید اگر انحصار انجمنتون شکسته میشد اینجوری خودخواهانه برخورد نمی کردید!
انحصاری در کار نیست، هر شخصی می‌تونی انجمن خودش رو بزنه و توی انجمنی که دوست داره فعالیت بکنه.
پس لطفا title انجمن رو از انجمن های فارسی اوبونتو به انجمن های نرم افزار ازاد تغییر بدین
تا سوتفاهم پیش نیاد و ادم بدونه با چی طرفه :)

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #28 : 20 آذر 1393، 12:30 ق‌ظ »
فرض کنید یکی بیاد تو ابونتو متلب نصب کنه و یه سوالی در مورد متلب داشته باشه، یکی به من بگه مشکلش رو باید تو چه انجمنی مطرح کنه؟

در هیچ انجمنی، باید از سامانه‌ی پشتیبانی متلب استفاده کنه. یک سری آدم هستن که از شرکت سازنده‌ی متلب پول می‌گیرن تا جواب چنین افرادی رو بدن
پس از فرمایش شما نتیجه می‌گیریم که تمام انجمن‌های تمام نرم‌افزارهای انحصاری لزومی بر وجودش نیست و بیخودی دارن ادامه حیات میدن.
در مورد قانونی که وجود داره یه سوال دارم که آیا این قانون از طرف شرکت کانونیکال به این انجمن تحمیل شده یا ناظران انجمن خود جوش این قانون رو گذاشتن؟
اگر از طرف شرکت باشه که بحثی نمیمونه و کاریش نمیشه کرد و اگه از طرف ناظران انجمن هست باید پاسخگو باشند که چرا چنین محدودیتی رو به کاربران انجمن ابونتو فارسی تحمیل کردن

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #29 : 20 آذر 1393، 01:05 ق‌ظ »
دقیقا همونطوری که ح.م گفت مشکل این انجمن کاسه داغتر از آش بودن ناظرانشه.
یه عده تو این انجمن فکر میکنن تو خط مقدم جبه نرم افزار آزاد علیه نرم افزارهای انحصاری خبیث فعالیت میکنن و کفن پوش استالمنن!
بهترین عنوان برای انجمن اینه: «انجمن‌های فارسی اویونتو که توسط یه عده گنو اللهی و freak مدیریت میشه»!
برای تماس با من: hello [at] sasan.me