انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قانون یا برای همه یا هیچ..!!!  (دفعات بازدید: 12271 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
قانون یا برای همه یا هیچ..!!!
« : 17 آذر 1393، 07:54 ب‌ظ »
آقا قانون یا باید برای همه به یک شکل اجرا بشه یا نباشه..!!!
چرا تا هر پستی از برنامه های غیرآزاد گذاشته میشه باید قفل بشه و اخطار داده بشه ولی اگر از سمت مدیران سیستم داده شه قفلی در کار نباشه انگار نه خانی آمده نه خانی رفته.!!
چرا باید پست viber بنده قفل بشه ولی برای آقای     nixoen قفل نباشه!!
پست خبری میذاریم قفل می کنید پست فنی و سوالی می ذاریم قفل می کنید

این بابا (دانیال بهزادی) با ما نمی سازه پی بهونه می گرده پستای مارو قفل کنه.
اینم نمونه پست های نرم افزارهای غیر آزاد من که ایشون قبول زحمت فرمودند اوقات فراغتشون را با بلاک کردن پستای ما سپری کردن
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,105977.0/topicseen.html
یا
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=105982.msg857762#msg857762 (حذفش کردن!!) سندش نقل قول زیر!!!
نقل قول از مدیران انجمن :
نقل‌قول
v.taghavi68,

شما یک هشدار برای ارسال اخبار مربوط به نرم‌افزار غیر آزاد در ارسال انتشار VMWare Workstation 11 دریافت نموده اید. لطفا از انجام دادن فعّالیت‌های مغایر قوانین انجمن خودداری فرمایید.

با تشکر
انجمن‌های فارسی اوبونتو
یا این پست genymotion :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,77157.msg801632.html#msg801632

این دانیال خان رو انداختن تو crontab واسه خودش دور باطل میزنه  ](*,):
***** root /etc/danial block post
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1393، 08:03 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4860
  • masoft قدیم
پاسخ : قانون یا برای همه یا هیچ..!!!
« پاسخ #1 : 17 آذر 1393، 08:15 ب‌ظ »
خوب اینجا ما وظیفه پشتیبانی از نرم‌افزارهای انحصاری مثل Viber و VMware رو نداریم و وقتی سوالی در مورد این نرم‌افزارهای انحصاری دارید، باید توی انجمن‌های خود اون شرکت‌ها بپرسید. همچنین طبق قوانین ما تبلیغ نرم‌افزارهای انحصاری رو نمی‌کنیم. کاری هم که دانیال انجام می‌ده دقیقا چیزی هست که در قوانین نوشته شده. این انجمن برای نرم‌افزارهای آزاد هستش، نه نرم‌افزارهای انحصاری. به اندازه کافی انجمن‌های دیگه برای نرم‌افزارهای انحصاری وجود داره و برای این نرم‌افزارها می‌تونید توی انجمن‌های دیگه فعالیت کنید.

در مورد پست خودم هم همونجا توضیح دادم که دلیل اون پست چیه، چرا نباید از نرم‌افزارهایی مثل Viber استفاده کنیم و خوب اینجا تکرارش می‌کنم:

تشویق به استفاده از نرم افزار غیر آزاد میکنه !!!
درسته که نمی‌تونه کنترل کلی روی سیستم شما داشته باشه، ولی هنوز می‌تونه به مقدار عمده‌ای از اطلاعات کاربر اجرا کننده این برنامه دسترسی داشته باشه و من پیشنهاد نمی‌کنم که از اون استفاده کنید.
خوب همینطور که توی متن هم گفتم، من پیشنهاد نمی‌کنم که از نرم‌افزاری مثل Viber استفاده کنید و هدف هم عدم استفاده نرم‌افزارهایی مثل Viber و آگاهی دادن در مورد نرم‌افزارهای انحصاری و مشکلاتشون هست.

دلیل اصلی‌ای که من این پست رو نوشتم هم مستقیما برای وایبر نبوده، بلکه سعی کردم نشون بدم که چطور می‌شه یک نرم‌افزار رو در محیطی بسته اجرا کرد که دسترسی به بقیه اطلاعات شما نداشته باشه. در اون زمان هم بهترین مثال، نرم‌افزار Viber بود.

ولی همینطور که دانیال گفت، اگر تعداد زیادی از افراد اعتقاد دارند که این پست مفید نیست و تشویق به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد می‌کنه، قفل و حذفش می‌کنیم.
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1393، 08:19 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #2 : 17 آذر 1393، 08:17 ب‌ظ »

پسرجان استغفار کن >:(

نقل‌قول
...اگر از سمت مدیران سیستم داده شه قفلی در کار نباشه...

قدیمیا ( سریال خانهٔ سبز ) رو یادشون هست که بازیگرش میگفت : رئیس شدم که دیر بیام و زود برم ووووو .
آقا تاپیکهایی که شما نام بردی که چیزی نیست کجایی که ببینی تاپیک  مشکلات انجمن + راه‌حل‌های خود را این‌جا گزارش دهید.  قفل شده ! اسم تاپیک رو دقت کن :o  قفل شده  ??? اینم دوسه‌تا پست آخر :
نقل‌قول
   اقا شما چرا اینقدر جدی میگیرید ;D حالا یه تاپیکی هست و یه قانونی هم هست و بخش انتقادات و پیشنهادات هم هست و شما و من و امثال ما هم هست ووووووو همه دور هم جمعیم که بوسیلهٔ این انجمن به خودمون کمک کنیم و دیگر هیچ ... بقولی دیگه : یه چی گفتن یه چی گفته باشن :oیا بقول قدیمیا : شنونده باید عاقل باشه :o
نقل‌قول
نه من جدی نگرفتم ولی از این ناراحتم که چرا قانون بعضی جاها اجرا می شه و بعضی جاها اجرا نمی شه !  :)
پ.ن تایپک ((راهنمای جامع نصب مودم و برقراری اتصال به اینترنت )) به همین دلیل قفل شده !
نقل‌قول
معمولا و اصولا قانون برای اینه که دیگه سلیقهٔ شخصی دخیل نباشه ولی در کشور ما حتی قانون هم سلیقه‌ای هست و از اون بدتر قانون سهم ماهاست وبناچار برای سهم قانونگذار فقط سلیقه باقی میمونه که خداروشکر بخوبی انجامش میدن ;D ???
نقل‌قول
این پست قفل می‌شه. در صورت وجود مشکل، راه‌حل یا نظراتی در مورد سایت، یک پست جدید در بخش «پیشنهادات و انتقادات» بنویسید.

البته شما در بخش پیشنهادات و انتقادات باید طرح مساله میکردید که به صحبتهاتون بی‌محلی کنن نه اینجا .......

فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #3 : 17 آذر 1393، 08:24 ب‌ظ »
خوب اینجا ما وظیفه پشتیبانی از نرم‌افزارهای انحصاری مثل Viber و VMware رو نداریم و وقتی سوالی در مورد این نرم‌افزارهای انحصاری دارید، باید توی انجمن‌های خود اون شرکت‌ها بپرسید. همچنین طبق قوانین ما تبلیغ نرم‌افزارهای انحصاری رو نمی‌کنیم.

در مورد پست خودم هم همونجا توضیح دادم که دلیل اون پست چیه، چرا نباید از نرم‌افزارهایی مثل Viber استفاده کنیم و خوب اینجا تکرارش می‌کنم:

تشویق به استفاده از نرم افزار غیر آزاد میکنه !!!
درسته که نمی‌تونه کنترل کلی روی سیستم شما داشته باشه، ولی هنوز می‌تونه به مقدار عمده‌ای از اطلاعات کاربر اجرا کننده این برنامه دسترسی داشته باشه و من پیشنهاد نمی‌کنم که از اون استفاده کنید.
خوب همینطور که توی متن هم گفتم، من پیشنهاد نمی‌کنم که از نرم‌افزاری مثل Viber استفاده کنید و هدف هم عدم استفاده نرم‌افزارهایی مثل Viber و آگاهی دادن در مورد نرم‌افزارهای انحصاری و مشکلاتشون هست.

دلیل اصلی‌ای که من این پست رو نوشتم هم مستقیما برای وایبر نبوده، بلکه سعی کردم نشون بدم که چطور می‌شه یک نرم‌افزار رو در محیطی بسته اجرا کرد که دسترسی به بقیه اطلاعات شما نداشته باشه. در اون زمان هم بهترین مثال، نرم‌افزار Viber بود.

ولی همینطور که دانیال گفت، اگر تعداد زیادی از افراد اعتقاد دارند که این پست مفید نیست و تشویق به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد می‌کنه، قفل و حذفش می‌کنیم.
عزیزم با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه پست غیرمجاز, غیر مجازه و باید بلاک بشه!!!
در ضمن آقای nixoen خواهش دارم جدا این قانون نذاشتن پستای نرم افزارهای غیرآزاد رو بردارین. خودتون نگاه کنید چقدر از افراد پست در باره ی vmware گذاشتن .بابا فلسفه خود نرم افزارهای آزادم با این قانون مشکل داره خود استالمن میگه ما نرم افزارهای غیرآزاد رو جلوشو نمی گیریم بلکه در کنار اونا نرم افزارهای غیرآزاد رو داریم و هیچ کدوم از برنامه های غیرآزاد رو که نسخه ی لینوکسی هم دارن جلوی انتشارش رو برای لینوکس نگرفتن شاید ی بنده خدایی حق licence نرم افزاری مثل vmware رو داده باشه و بخواد رو لینوکس باهاش کار کنه و طبعا یکسری مشکلات و مسائلی داشته باشه که بخواد از علم و دانش بقیه افراد چنین انجمنی استفاده کنه اما این قانون شما مانعش میشه و شاید باعث این بشه که طرف بیخیال لینوکس شه و اثر سو داشته باشه این قانون.خودتون میدوینید که بیشتر دیتا سنترها از vmware استفاده می کنند حالا به هر دلیلی حالا یکی مثل من نوعی میخواد مدیران شرکت رو متقاعد کنه به لینوکس مهاجرت کنن اینکه لنگ راهنماییش بمونم و بگم نمیشه چقدر می تونه مضر باشه
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1393، 08:36 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4860
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 17 آذر 1393، 08:31 ب‌ظ »
عزیزم با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه پست غیرمجاز, غیر مجازه و باید بلاک بشه!!!
برای گزارش پست غیر مجاز، قسمت گزارش به مدیر کنار هر پست هست، کافیه ۵ نفر اون رو گزارش کنند و اون پست قفل می‌شه! اینطوری ما هم می‌تونیم وقت پاسخ به پست‌هایی از این قبیل رو صرف کارهای مفیدتر و پاسخ سوالات افراد بکنیم!

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #5 : 17 آذر 1393، 09:16 ب‌ظ »
به نظر من بهترین راه حل برای حل وفصل این قضیه مراجعه به قوانین انجمن هستش.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,242.0.html?PHPSESSID=6ed57ee9e6c1afafa8ab3269416728b7
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 17 آذر 1393، 11:17 ب‌ظ »
در ضمن آقای nixoen خواهش دارم جدا این قانون نذاشتن پستای نرم افزارهای غیرآزاد رو بردارین. خودتون نگاه کنید چقدر از افراد پست در باره ی vmware گذاشتن .بابا فلسفه خود نرم افزارهای آزادم با این قانون مشکل داره خود استالمن میگه ما نرم افزارهای غیرآزاد رو جلوشو نمی گیریم بلکه در کنار اونا نرم افزارهای غیرآزاد رو داریم و هیچ کدوم از برنامه های غیرآزاد رو که نسخه ی لینوکسی هم دارن جلوی انتشارش رو برای لینوکس نگرفتن شاید ی بنده خدایی حق licence نرم افزاری مثل vmware رو داده باشه و بخواد رو لینوکس باهاش کار کنه و طبعا یکسری مشکلات و مسائلی داشته باشه که بخواد از علم و دانش بقیه افراد چنین انجمنی استفاده کنه اما این قانون شما مانعش میشه و شاید باعث این بشه که طرف بیخیال لینوکس شه و اثر سو داشته باشه این قانون.خودتون میدوینید که بیشتر دیتا سنترها از vmware استفاده می کنند حالا به هر دلیلی حالا یکی مثل من نوعی میخواد مدیران شرکت رو متقاعد کنه به لینوکس مهاجرت کنن اینکه لنگ راهنماییش بمونم و بگم نمیشه چقدر می تونه مضر باشه
کسی جلوی استفاده‌ی هیچ‌کس دیگری رو از هر نرم‌افزاری که می‌خواد نگرفته. نکته اینه که این‌جا ما نه مسئولیت، نه توان و نه اجازه‌ی پشتیبانی از نرم‌افزارهای غیرآزاد رو نداریم. توان ما محدوده و انتظار مي‌ره این توان محدود صرف یک کار مفید بشه، نه موازی‌کاری با سیستم پشتبانی یک شرکت تجاری!
درضمن استفاده‌ی هیچ‌کس از سیستم‌عامل گنو/لینوکس برای ما سودی نداره که بخوایم به هرقیمتی افراد رو به سمت گنو/لینوکس بیاریم

آقا تاپیکهایی که شما نام بردی که چیزی نیست کجایی که ببینی تاپیک  مشکلات انجمن + راه‌حل‌های خود را این‌جا گزارش دهید.  قفل شده ! اسم تاپیک رو دقت کن :o  قفل شده  ???
اون موضوع مربوط به یک بازه‌ی زمانی خاص (قبل از نشست IRC) بود و بعد از برگذاری اون وجودش موضوعیت نداشت. یک انجمن مخصوص برای بیان مشکلات، پیشنهادات و راه‌حل‌ها وجود داره که می‌شه اون‌جا موضوع جدید ایجاد کرد
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1393، 11:21 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #7 : 18 آذر 1393، 12:53 ق‌ظ »
خب عیبی نداره اگه اساتید اینجا وقت و توان پشتیبانی نرم‌افزارهای غیرآزادی مثل VMWare رو ندارن پست‌ها رو قفل نکنن تا بدون پاسخ و بدون پشتیبانی بمونه اون سؤال!! :D

در ضمن، میشه یه حیاط خلوت (مثل همین کافه) برای سایت بذارید که انقدر گیرای دست و پا گیر داده نشه اونجا؟
احساس میکنم بعضی از دوستان بیشتر از متن، توی حاشیه حل شدن! به جای هدایت جامعه‌ی کاربری تازه کاری (از جمله خود من) بعضی از اساتید نقش ناظم به خودشون گرفتن. دنیای آزاد لینوکس یا همون گنو/لینوکس از دنیای خشک و انحصاری مایکروسافت خفقانش بیشتره گویا!
یه سری از دوستان که ریچارد استالمن رو کردن خدا و واسه رنگ لباسشونم استناد میکنن به فرمایش استالمن، یه سریا ناظمن یه سریا هم کارشون شده کپی پیست کردن قوانین انجمن زیر پست‌ها! و اینکار هم اصلا اسپم نیست گویا!

این وضع قابل قبوله واقعا؟! من خوش بین نیستم با این وضع هرروز بیشتر پراکنده میشن افراد علاقه مند به فلسفه‌ی نرم‌افزارای آزاد.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #8 : 18 آذر 1393، 03:41 ق‌ظ »
به شخصه با این قانون که نمی شه نرم افزار غیر آزاد رو ترویج داد مخالفم ، آقایون ناظر ها شما ترویجش ندید ، ولی اگر کسی سوالی پرسید دیگه تایپک رو قفل نکنید ، اینجا انجمن اوبونتو هستش ، نه انجمن نرم افزار آزاد ! و شما حق ندارید این جور پست ها رو قفل کنید و به نظرم این قانون قانون خوبی نیست  (البته تا وقتی هست مجبور به انجامش هستم ، انجامش می دم ! ولی به شخصه هیچ اعتقادی بهش ندارم)، بعید می دونم خیلی از انجمن های مشابه خارجی اینطوری باشن ! ،  شما خودتون برید سایت خبری کونیکال رو ببینید ، توش از وایبر می گه از گوگل کروم می گه از کلی برنامه غیر آزاد دیگه هم می گه چرا شما کاسه داغ تر از آش هستید ؟  :)
« آخرین ویرایش: 18 آذر 1393، 03:45 ق‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #9 : 18 آذر 1393، 04:22 ق‌ظ »
چرا باید کاسه داغتر از آش باشیم:

https://help.ubuntu.com/community/VMware
https://help.ubuntu.com/community/Skype
https://help.ubuntu.com/community/Cuda

به هر حال تبلیغ نرم افزار غیر آزاده!

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #10 : 18 آذر 1393، 04:24 ق‌ظ »
یک سوال:

آیا اندروید نرم افزار آزاده یا غیر  آزاد؟
« آخرین ویرایش: 18 آذر 1393، 04:26 ق‌ظ توسط alend »

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #11 : 18 آذر 1393، 04:37 ق‌ظ »

یک سوال:

آیا اندروید نرم افزار آزاده یا غیر  آزاد؟

ظاهرا شما منظور بنده رو متوجه نشدید !‌ من می گم نباید با کسانی که می خوان یک برنامه غیر آزاد رو توی اوبونتو اجرا کنن ، مخالفت کرد و تایپک هاشون رو بست  :D ، طرف بحث من ناظر ها و گرداندگان انجمن هستش !
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #12 : 18 آذر 1393، 08:01 ق‌ظ »

منم با شما موافقم که اینجا شده کاسه ی داغ تر از آش.
تمام فروم های رسمی توزیع های میجر، مثل اوبونتو، فدورا و غیره که خیلی بیشتر از ما گنولینوکس رو توسعه می دن، از افزونه Tapatalk استفاده می کنن. اما وقتی اینجا درخواستش میدیم می گن با روح نرم افزار های آزاد مغایرت داره!
می دونم الان آقای بهزادی میاد و میگه ما کاری به اونا نداریم.
اهمیتی نداره.
من باید حرفمو می زدم :)

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #13 : 18 آذر 1393، 08:32 ق‌ظ »
یکی از دلایلی که خیلیا دیگه این‌جا فعال نیستن و خود من هم در ۹۰ درصد اوقات توی بحث‌ها شرکت نمی‌کنم (مگر موارد مهم) رفتارهای بچه‌گانه و پر حاشیه (حالا چه از طرف کاربران، چه از سمت ناظرها) هست که واقعا انجمن رو به ... کشیده :‌(
نمی‌دونم مدیرهای این‌جا فکری برای این مشکل کردن یا نه ولی عمیقا امیدوارم مثل قدیم، به اون فضای شاد و فعال و سالم انجمن برگردیم...

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #14 : 18 آذر 1393، 08:33 ق‌ظ »
نقل‌قول
یه سریا هم کارشون شده کپی پیست کردن قوانین انجمن زیر پست‌ها! و اینکار هم اصلا اسپم نیست گویا!
من منظورم این بود که با قوانین انجمن بهتر می تونیم مشکلمون رو حل کنیم.این قوانین از مدیران تا کاربران عادی را شامل میشه.اگر قوانین بگند مدیران اشتباه کردند خب باید مدیران قبول کنند و روش خودشونو اصلاح کنند واگر قوانین بگند صاحب تاپیک اشتباه کرده خب صاحب تاپیک باید روش شو اصلاح کنه.
در کل منظورم فقط یک کلمه بود:قانون.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها