انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قانون یا برای همه یا هیچ..!!!  (دفعات بازدید: 12266 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
پاسخ : قانون یا برای همه یا هیچ..!!!
« پاسخ #30 : 20 آذر 1393، 03:28 ق‌ظ »
ولی انصافا باید از ناظرین تشکر کرد بابت قفل نکردن این تاپیک.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #31 : 20 آذر 1393، 03:25 ب‌ظ »
ولی انصافا باید از ناظرین تشکر کرد بابت قفل نکردن این تاپیک.
ما حرف خاصی نزدیم که این تایپک قفل بشه ! ما فقط گفتیم اینجا انجمن اوبونتو هست نه انجمن گنو !
الان هم من یک تایپک می زنم ببینم چند نفر موافق قانون ۵ هستن
« آخرین ویرایش: 20 آذر 1393، 03:39 ب‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #32 : 22 آذر 1393، 12:35 ق‌ظ »
سلام.
ببخشید که تو حرف پیشکسوتای جمع میپرم.
به نظر من رعایت اعتدال و دادن آزادی توی این جور مواقع خیلی بهتره تا سخت گیری های نامعقول تر.
خیلیا من رو توی زومیت به این متهم میکردن که با حمایتم از گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد بیشتر دارم باعث سرد شدن روحیه ی کاربران نسبت به این دنیای آزاد میشم.
به نظرم کاملا درست می گفتن. درسته که ما طرفدار نرم افزار های آزاد و گنو/لینوکس هستیم ولی سخت گیری بیشتر اثر منفی داره تا مثبت. بذاریم کاربرا خودشون تصمیم بگیرن.
اینکه یکی سوالی بپرسه راجب به نرم افزاری انحصاری و کلوزسورس توی محیطی آزاد و اپن سورس مثل اوبونتو و انجمنش، قرار نباشه همون اول جلوش رو بگیریم. می تونیم راه حل رو بهش بگیم و در کنارش هم معادل آزاد رو بهش معرفی کنیم (یعنی صورت مسئله رو پاک نکنیم ). اینجوری خود کاربر راحت تر می تونه تصمیم بگیره که چجوری از سیستم عامل و نرم افزاراش استفاده کنه ( گنو/لینوکس همین آزادی رو به کاربر داده )
من نمیگم که کاربرا آزادن هرکاری خواستن انجام بدن. همه چیز به قانون سایت بستگی داره. ولی منم مثل باقی دوستان میگم که این قانون قفل شدن تاپیک های انحصاری در دراز مدت اثر منفی داره تا مثبت.
(هرچند من خودم از نرم افزار انحصاری استفاده نمی کنم و ترجیحم روی نرم افزار آزاده یا حداقل اپن سورس. چون کارم با این نرم افزار ها بهتر راه می افته تا معادل انحصاریشون.)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #33 : 10 فروردین 1394، 03:55 ق‌ظ »
سلام به همه.
من یه کاربر چندین ساله ویندوز هستم که حدودا یک ماهه کاربر اوبونتو شدم و در تمــــــام این یک ماه خودمو به شدت سرزنش کردم که چرا زودتر با این دنیای زیبا آشنا نشدم و از اون ویندوز ... زودتر مهاجرت نکردم.
دوستان اینجا یه جوری در مورد نرم افزارهای انحصاری صحبت میشه که آدم فکر میکنه هرکسی دست به این کار بزنه محکوم به مرگه!!
یه جورایی این قضیه کاسه داغتر از آش شدن اینجا صدق میکنه! خوب یه عده آدم دور هم جمع میشن و یه نرم افزار حالا در هر زمینه ای تولید میکنن و شروع به فروش اون نرم افزار و کسب درآمد از اون طریق میکنن. خوب این ایرادش کجاست؟ شاید یکی اوپن سورس کار کردن رو دوست نداشته باشه :)
ببینید درسته که این تاپیک در مورد مطرح شدن موضوع نرم افزارهای انحصاری در این انجمن هست و شاید پست من بی ربط به نظر برسه ولی به نظرم بهتره که در مورد دیدگاهمون نسبت به نرم افزارهای انحصاری هم یه تجدید نظر منصفانه بکنیم.
دنیای اوپن سورس برای من بسیــــــــــار دوست داشتنی و حتی مقدسه! ولی هیچوقت سازندگان نرم افزارهای انحصاری رو به خاطر کارشون سرزنش نمیکنم.
« آخرین ویرایش: 10 فروردین 1394، 04:03 ق‌ظ توسط Yahya Janani »
تا اوبـونتـو هــست زنــدگـی باید کــرد

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
« پاسخ #34 : 10 فروردین 1394، 04:27 ق‌ظ »
سلام به همه.
من یه کاربر چندین ساله ویندوز هستم که حدودا یک ماهه کاربر اوبونتو شدم و در تمــــــام این یک ماه خودمو به شدت سرزنش کردم که چرا زودتر با این دنیای زیبا آشنا نشدم و از اون ویندوز ... زودتر مهاجرت نکردم.
دوستان اینجا یه جوری در مورد نرم افزارهای انحصاری صحبت میشه که آدم فکر میکنه هرکسی دست به این کار بزنه محکوم به مرگه!!
یه جورایی این قضیه کاسه داغتر از آش شدن اینجا صدق میکنه! خوب یه عده آدم دور هم جمع میشن و یه نرم افزار حالا در هر زمینه ای تولید میکنن و شروع به فروش اون نرم افزار و کسب درآمد از اون طریق میکنن. خوب این ایرادش کجاست؟ شاید یکی اوپن سورس کار کردن رو دوست نداشته باشه :)
ببینید درسته که این تاپیک در مورد مطرح شدن موضوع نرم افزارهای انحصاری در این انجمن هست و شاید پست من بی ربط به نظر برسه ولی به نظرم بهتره که در مورد دیدگاهمون نسبت به نرم افزارهای انحصاری هم یه تجدید نظر منصفانه بکنیم.
دنیای اوپن سورس برای من بسیــــــــــار دوست داشتنی و حتی مقدسه! ولی هیچوقت سازندگان نرم افزارهای انحصاری رو به خاطر کارشون سرزنش نمیکنم.

خوب گفتی ..موافقم

این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #35 : 10 فروردین 1394، 05:31 ق‌ظ »
قسمت اعظم متن شما نظر شخصی بود، فقط تنها پرسش که داخلش وجود داره رو جواب می‌دم:
خوب یه عده آدم دور هم جمع میشن و یه نرم افزار حالا در هر زمینه ای تولید میکنن و شروع به فروش اون نرم افزار و کسب درآمد از اون طریق میکنن. خوب این ایرادش کجاست؟
هیچ ایرادی نداره، ولی چرا باید مشکل نرم‌افزاری که یکی دیگه تولید کرده و ازش کسب درآمد می‌کنه در این‌حا که پولش رو یه نفر دیگه می‌ده و یه نفرات دیگه‌ای سرپا نگه می‌دارنش حل بشه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #36 : 10 فروردین 1394، 11:21 ق‌ظ »
قسمت اعظم متن شما نظر شخصی بود، فقط تنها پرسش که داخلش وجود داره رو جواب می‌دم:
خوب یه عده آدم دور هم جمع میشن و یه نرم افزار حالا در هر زمینه ای تولید میکنن و شروع به فروش اون نرم افزار و کسب درآمد از اون طریق میکنن. خوب این ایرادش کجاست؟
هیچ ایرادی نداره، ولی چرا باید مشکل نرم‌افزاری که یکی دیگه تولید کرده و ازش کسب درآمد می‌کنه در این‌حا که پولش رو یه نفر دیگه می‌ده و یه نفرات دیگه‌ای سرپا نگه می‌دارنش حل بشه؟
حرف درسته...

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
« پاسخ #37 : 10 فروردین 1394، 12:01 ب‌ظ »
بهتر است از پرداختن به مسائلی که باعث مغشوشیت اذهان کاربران میشود ، پرهیز کرد

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #38 : 10 فروردین 1394، 12:17 ب‌ظ »
الان از اینکه قانون درست اجرا نمی‌شه رسیدیم به اینکه قانون رو عوض کنیم؟ احتمالا در ادامه هم به این نتیجه می‌رسیم که یه سایت جدید بزنیم؟ واقعا باید به پست‌هایی که از اول مشخص نیست هدفشون چیه اهمیت بدیم؟
در اینجور تاپیک ها چند نوع برخورد، بهانه میده برای گم شدن موضوع اصلی تاپیک:

- یک عده که منتظر فرصت هایی برای تسویه حساب شخصی هستند!
- اما یک عده قضیه براشون آتش زیر خاکستره! داغ دلشون تازه میشه و مجالی برای دوباره عنوان کردن موضوع های مورد علاقه شون که همواره مورد بی اعتنایی بوده
- یک عده که ترول هستند و فقط جو میدن تا تنور داغ بمونه (یکی به نعل یکی به میخ)
- یک عده که نمی دونند موضوع چیه، میان اظهار فضل میکنند و این ها از همه بدترند و انرژی کُش!
- وووو

و اما در مورد پست اول که بحثش در مورد برخورد دوگانه روی یک مسئله مشخص است:
یک قانون داریم که به صورت واضح بحث نرم افزار های غیر آزاد رو در این انجمن منتفی می دونه! این دیگه جنگ و دعوا و بحث سالانه نداره! تا این قانون هست بحث این نرم افزارها منتفیه! موافق نیستید؟، در یک تاپیک دیگه داره در باره بود/نبودش بحث میشه. تو اون تاپیک هم به شرطی شرکت کنید که:
۱. بیشتر از یکسالی باشه که کاربر حداقل یک نرم افزار آزاد بوده باشید
۲. سه چارتا مقاله در مورد نرم افزارهای آزاد (چه از سایت fsf وووو) خونده باشید.

ناظرهای مختلفی داریم با اخلاق های مختلف. به دانیال خرده نمی گیرم که تاپیک ها رو قفل می کنه که خیلی کار خوبی می کنه و خوب میشد اگر برخورد تند تری می بود و حتی کاربرها رو کیک می کردند تا انرژی انجمن ماهی یکبار سر اینجور تاپیک ها هدر نره.
ایراد به نیکسویین و بقیه است که لطیف تر برخورد می کنند. اگر تیم نظارت برخورد یکپارچه تری داشته هم از تنشج کاسته میشه و هم دیگه دانیال سیبل نمیشه!

این یعنی فاجعه که بین دو پست آخرش بیش از یک سال فاصله افتاده که متاسفانه فقط برای آرمان نیست و خیلیها رفتن که رفتن :(
این یعنی چی؟ خیلی دیدم که این طرف و اون طرف گفته میشه خیلی ها به خاطر فضای انجمن رفتند!
این خیلی ها کی هستند؟ کجا دلایل رفتنشون رو عنوان کردن (که فضای انجمن بوده باشه؟!)
« آخرین ویرایش: 10 فروردین 1394، 12:22 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
« پاسخ #39 : 10 فروردین 1394، 12:58 ب‌ظ »
نقل‌قول
+۱ حرفت منطقی و درسته. من قانع شدم. ولی خوب شاید یکی فکر کنه که ممکنه اینجا بتونه به نتیجه برسه که خوب البته وقتی بیاد میفهمه که نمیرسه!  ;D ;D
تا اوبـونتـو هــست زنــدگـی باید کــرد