انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل چندین ساله بافایرفاکس دراوبونتووفدورا  (دفعات بازدید: 3146 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mohammad AliPour

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
سلام برهمه
من قبلااین مشکلو توی اوبونتو هم داشتم و چون نتونستم حلش کنم باز برگشتم سمت ویندوز!!! ولی امروز بازم برگشتم سمتش وفدورا نصب کردم و هرطورشده میخام حلش کنم .وقتی بااین سیستم عاملا یه صفحه اینترنتی روبا فایرفاکس ذخیره میکنم توخود فدورا یا اوبونتو بالا میاد اما توی ویندوز 7 بالا نمیاد علتش چیه؟؟؟
صفحات ذخیره شده رومستقیم میریزم داخل یه درایو.پرمیشن هاروهم اصلا دست نزدم فقط بخاطرهمین فدورا نصب کردم ببینم چجوریه که دیدم بازم همونطوره چیزی بالانمیاد

این موضوع بدجور برام سوال شده.
یه عکس هم گذاشتم
یک جوان | تجربیات یک جوان در زندگی شخصی
www.1javan.com
اولین فروشگاه تخصصی  فروش نسخه آفلاین هر سایتی که بخواهید
www.digifilestore.ir

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
از اینا استفاده کن. با فرمت mht مثلا. ببین تو هر دو محیط چه جوری میشه:
https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/mozilla-archive-format/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/unmht/

آفلاین Mohammad AliPour

• Jr. Member
  • *
نه درست نشد جفتشونو نصب کردم
فایلای ذخیره شده با این افزونه ها توی فدورا بالا میان با فرمت mht ولی همین فایل بازم تو 7 بالا نمیاد
مث قبل هست.
مشکل ازچیه؟؟؟ شماخودتون همچین مشکلی ندارید؟
www.1javan.com
www.digifilestore.ir

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
صفحه‌ای که ذخیره کردی فارسی بوده؟ متأسّفانه ویندوز در نمایش یونیکد یه مقدار باگ داره که چنین مشکلاتی رو به وجود می‌آره. یه صفحه‌ی انگلیسی کامل مثل https://stallman.org رو ذخیره کن و ببین با اون هم مشکل داره یا نه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Mohammad AliPour

• Jr. Member
  • *
جالبه برام به فکرخودم نرسیده بود!! باصفحات ذخیره شده انگلیسی مشکلی نداره فقط فارسی مشکل داره خیلی کم پیش میاد انگلیسی ذخیره کنم برای همین چندسال پیشم همینطوری بود
خوب راه حلی داره تافارسی روهم نشون بده؟؟؟
راستی وقتی صفحات فارسی رو تو ویندوز بازمیکردم قسمت تنظیمات انکودینگ توفایرفاکس غیرفعال میشه درصورتی که برای صفحات انگلیسی اینطوری نیس
.ممنون بابت راهنمایی
www.1javan.com
www.digifilestore.ir

آفلاین abdoullah

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
منم تویه ابونتو با فایرفکس مشکل دارم وقتی سیستم بالا میاد باید چند دقیقه مثلا باید ۲ ۳ دقیقه ایی صبر کنم تا بالا بیاد کامل بعد فایرفکس رو باز کنم در غیر این صورت مینویسه فایر فکس مشکل داره نمیتونه باز بشه مشکل چیه
همیشه این شکلی نیست ولی اکقر موقع ها گیر میده
زندگی کردن با لینوکس رو دوست دارم

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
سلام برهمه
من قبلااین مشکلو توی اوبونتو هم داشتم و چون نتونستم حلش کنم باز برگشتم سمت ویندوز!!! ولی امروز بازم برگشتم سمتش وفدورا نصب کردم و هرطورشده میخام حلش کنم .وقتی بااین سیستم عاملا یه صفحه اینترنتی روبا فایرفاکس ذخیره میکنم توخود فدورا یا اوبونتو بالا میاد اما توی ویندوز 7 بالا نمیاد علتش چیه؟؟؟
صفحات ذخیره شده رومستقیم میریزم داخل یه درایو.پرمیشن هاروهم اصلا دست نزدم فقط بخاطرهمین فدورا نصب کردم ببینم چجوریه که دیدم بازم همونطوره چیزی بالانمیاد

یه عکس هم گذاشتم

من نفهمیدم که باز نمیشه یا بد باز میشه... اگه بد باز میشه و صفحه یا فونتها به هم میریزه این روشو امتحان کن ببین جواب نمیده...
با هر فرمتی که تو لینوکس ذخیره کردی(مثلا html) با موزیلا بازش کن(تو ویندوز). کلیک راست کن  View Source بزن. کپیش کن تو یه فایل Notpade و روی فایل اصلی ذخیره شده از لینوکس (همان html) و با همان فرمت و با UTF-8 ذخیرش کن. این مشکل بین ورژنهای مختلف ویندوز هم بعضا وجود داره. حتی بین یه ورژن نصب شده روی دوتا سیستم مختلف.
یه ذره سردرد دارم. امیدوارم فهمیده باشی چی گفتم.... آخه خودم که خوندم نفهمیدم!

راستی ویرگول فونت فارسی توی اوبونتو کجا میشینه؟!
« آخرین ویرایش: 30 آذر 1393، 01:40 ق‌ظ توسط kiarash_mardani »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
نقل‌قول

Shift+&  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین Mohammad AliPour

• Jr. Member
  • *
سلام برهمه

یه عکس هم گذاشتم

من نفهمیدم که باز نمیشه یا بد باز میشه... اگه بد باز میشه و صفحه یا فونتها به هم میریزه این روشو امتحان کن ببین جواب نمیده...
با هر فرمتی که تو لینوکس ذخیره کردی(مثلا html) با موزیلا بازش کن(تو ویندوز). کلیک راست کن  View Source بزن. کپیش کن تو یه فایل Notpade و روی فایل اصلی ذخیره شده از لینوکس (همان html) و با همان فرمت و با UTF-8 ذخیرش کن. این مشکل بین ورژنهای مختلف ویندوز هم بعضا وجود داره. حتی بین یه ورژن نصب شده روی دوتا سیستم مختلف.
یه ذره سردرد دارم. امیدوارم فهمیده باشی چی گفتم.... آخه خودم که خوندم نفهمیدم!

اره متوجه حرفات شدم. این صفحات اصلابازنمیشن که بخوام داخل نوت پد انکودینگشونو تغییر بدم
درضمن این روشی که گفتی دردسرداره چون نمیشه برای تعداد بالای صفحات ذخیره شده این کاروتکرار کرد کارایی هم نداره. بعدشم این صفحات توی لینوکس بازمیشن ولی توی ویندوز که برم تازه میفهمم که بازنمیشن کاری هم نمیشه کرد به ادرس اصلی صفحه هم دسترسی ندارم تادوباره بتونم ذخیره اش کنم.
مثلا همین صفحه ازتاپیک روکه بانام فارسی وانگلیسی ذخیره کردم توی ویندوز باز که کردم بدون مشکلی بازشد و انکودینگ صفحه هم فعال بود!!!
ولی گاهی اوقات سایتای دیگه بازنمیشه مشخص هم نمیشه که کدوم سایتاس.نکته جالبش این بود که حجم صفحات ذخیره شده باهم دیگه فرق میکرد !!! مثلا فایلی که اسمش به فارس ذخیره شده دارای حجم یخورده بیشتری نسبت به انگلیسی هس.بعدشم این مشکل توتمام سایت ها نیست فقط بعضی ازسایت هاو صفحات اینطوری هست مثلا توی عکس دیگه که میذارم بسایت پارسیش مشکل دارم! یک پزشک خوبه،آزادراه هم خوبه
.
بعدشم وقتی میخام توی ویندوز این فایلایی که مشکل دارن رو حذف کنم حذف هم نمیشن وخطا میدن که عکسشو پایینتر گذاشتم.
امکان داره بخاطر نصب نبودن بعضی از فونت هاباشه؟؟؟ چرا ویندوزاین مشکلوداره؟
یعنی شماها هیچ کدوم این مشکلوندارید که راهنمایی کنید؟؟؟؟؟
« آخرین ویرایش: 30 آذر 1393، 01:53 ب‌ظ توسط Mohammad AliPour »
www.1javan.com
www.digifilestore.ir

آفلاین Mohammad AliPour

• Jr. Member
  • *
عکس اول

دوم
www.1javan.com
www.digifilestore.ir

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این باگ یونیکد ویندوزه. راه اصولی اینه که از مایکروسافت درخواست کنین درستش کنه.
ممکنه workaroundهایی هم براش باشن که من نمی‌دونم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
احیانا به خاطر اسم فایل نیست؟
اون دونقطه ای که توی اسم هست، ویندوز نمیتونه باز کنه
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین Mohammad AliPour

• Jr. Member
  • *
نه ربطی به دکمه نداره
www.1javan.com
www.digifilestore.ir

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
من هم فکر می کنم به خاطر اسم فایل است.
من خودم قبلا با این مشکل روبرو بودم. توی آرچ فایل هایی را ذخیره می کردم ولی تو ویندوز بازشون نمی کرد و من فهمیدم مشکل از اسم فایل‌هاست. آخه لینوکس تقریبا تو نام فایل محدودیت نداره ولی تو ویندوز کاراکترهایی مثل دو نقطه و برخی کاراکترهای دیگه نمیتونن تو نام فایل استفاده بشن.
شما از تو لینوکس نام فایل رو تغییر بده بعد برو تو ویندوز احتمالا کار کنه.

آفلاین elmi.alireza70

• Full Member
  • *
  • ارسال: 209
  • سوال پرسیدن عیب نیست؛ ندانستن عیب است.
    • دانشنامه آموزشی رسم بنفش
شاید با تغییرش به فارسی مشکلتون حل بشه:

start>controll panel> region and language>administrative> change system locale
دانشنامه آموزشی رسم بنفش
http://rasmebanafsh.ir/