انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مدیریت نرم‌افزارها در هنگام راه اندازی اوبونتو (حل شد)  (دفعات بازدید: 1026 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Godfather_MK

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
توی اوبونتو از کجا و با چه ابزاری می‌تونیم بگیم کدوم نرم‌افزار در هنگام روشن شدن اجرا بشه و کدوم اجرا نشه؟
در ضمن ویندوز یه تسک منیجر داره که می‌شه برنامه‌ها رو از اونجا مدیریت و حذف کرد، ابونتو این قضیه رو چطوری دیده؟
« آخرین ویرایش: 02 دی 1393، 12:50 ب‌ظ توسط Godfather_MK »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ابزاری هست با عنوان startup applications
ابزار دیگری هست به نام system monitor
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Godfather_MK

• Jr. Member
  • *
ابزاری هست با عنوان startup applications
ابزار دیگری هست به نام system monitor
startup applications از قرار معلوم خیلی کامل نیست! الان وقتی بازش می‌کنم هیچی توش نیست در صورتی که نرم‌افزار تاندر بیرد به صورت اتوماتیک با ویندوز راه‌اندازی می‌شه.
در ضمن فایل goldendict رو هم از مسیر /usr/share/applications/goldendict.desktop به لیستش اضافه کردم اما بعد از راه‌اندازی مجدد استارت نمیشه  :(
مشکل از منه یا این کامل نیست؟
« آخرین ویرایش: 29 آذر 1393، 06:34 ب‌ظ توسط Godfather_MK »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

سلام
در startup applications فقط چیزای دم‌دستی رو میتونی ببینی و خیلی چیزای دیگه هست که در اختیار و دید شما نیست با یه دستور میتونی همه رو آشکار کنی یا اینکه برنامهٔ ‌bum رو نصب کنی .
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
startup applications از قرار معلوم خیلی کامل نیست! الان وقتی بازش می‌کنم هیچی توش نیست در صورتی که نرم‌افزار تاندر بیرد به صورت اتوماتیک با ویندوز راه‌اندازی می‌شه.
ویندوز؟ ???
اگه منظورت اوبونتو هست احتمالاً افزونه‌ای نصب کردی که این کار رو بکنه (مثلاً firetray). خود تاندربرد چنین کاری نمی‌کنه

در ضمن فایل goldendict رو هم از مسیر /usr/share/applications/goldendict.desktop به لیستش اضافه کردم اما بعد از راه‌اندازی مجدد استارت نمیشه  :(
مشکل از منه یا این کامل نیست؟
مشکل از توئه :D باید مثلاً گولدن‌دیکت رو این‌جوری وارد کنی:
/usr/bin/goldendict
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Godfather_MK

• Jr. Member
  • *
مسیرش رو همون‌طور که گفته بودید اصلاح کردم درست شد، فقط مسئله‌ای که هست اینه که با راه‌اندازی اوبونتو اجرا می‌شه و پنجره‌اش نمایش داده می‌شه، یه دستوری، اسکریپتی، چیزی نیست که وقتی راه‌اندازی و اجرا شد اتوماتیک مینیمایز بشه؟
در ضمن همه برنامه‌ها توی همون مسیر usr/bin نصب میشن؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
مسیرش رو همون‌طور که گفته بودید اصلاح کردم درست شد، فقط مسئله‌ای که هست اینه که با راه‌اندازی اوبونتو اجرا می‌شه و پنجره‌اش نمایش داده می‌شه، یه دستوری، اسکریپتی، چیزی نیست که وقتی راه‌اندازی و اجرا شد اتوماتیک مینیمایز بشه؟
golden dict > edit > preferences > Interface > Enable system tray icon > Start to system tray

در ضمن همه برنامه‌ها توی همون مسیر usr/bin نصب میشن؟
نه، برای این که ببینی هر برنامه‌ای کجاست می‌تونی از دستور which قبل از اسم اون برنامه استفاده کنی، مثلاً:
$ which goldendict