انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا یک متخصص شبکه به دانش برنامه نویسی هم نیاز دارد؟  (دفعات بازدید: 6136 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
سلام
من متاسفانه با جهت گیری نادرست در زمینه برنامه نویسی کار کردم.بعد ها متوجه شدم.به برنامه نویسی عشق و علاقه ندارم!!! یعنی خیلی دیر متوجه شدم.یعنی اوایل انگیزه بالا داشتم.با حوصله کد مینوشتم.ولی هرچی جلوتر رفتم وبیشتر یاد گرفتم بی انگیزه تر شدم.البته جامعه هم بی تقصیر نبود.ولی به هر حال مقصر اصلی خودم هستم که بدون شناختن خودم و بازار سراغ برنامه نویسی رفتم.
هنرستان زبان به درد نخور Visual Basic را یاد گرفتم.
در دانشگاه Pascal را هم به زور به ما تحمیل کردند.
بعد زبان های مختلف برنامه نویسی مثل c و ++c و #c و جاوا را در دانشگاه خوندم.
خیلی خوب خودم روی jQuey Mobile ,jQuery UI , jQuery core و همچنین Java Script کار کردم.و در زمینه برنامه نویسی چند پلتفرمه (Mobile Web Application) هم کار کردم.و کتاب هم نوشتم.کتاب برنامه نویسی اندروید با استفاده از MoSync Framework و برای این کتاب از زبان های تحت وب مثل html5 و CSS3 و ... هم استفاده کردم.
زبان های پایگاه داده مثل SQL رو هم یاد گرفتم.و طراحی و پیاده سازی پایگاه های رابطه ای رو بلدم.
ولی الان دل و دماغ برنامه نویسی ندارم.و اصلا انگیزه و حوصله کد نویسی ندارم.
فکر میکنم راهم رو اشتباه اومدم.
فکر میکنم من برای یه مدیر شبکه و Administrator و کارهای پشتیبانی نرم افزار بهترم.
اما پیش خودم میگم.این همه زحمت کشیدی و این زبان ها رو یاد گرفتی الان به چه دردی میخوره!؟
اصلا دونستن این مباحث به درد یه کسی که تو زمینه شبکه کار میکنه میخوره ؟ و دونستن برنامه نویسی برای تخصص های شبکه فایده ای داره!؟
لطفا کسانی که تخصص و دید شبکه های کامپیوتری دارند نظراتشون رو بگن
منتظر نظرات خوبتون هستم...
« آخرین ویرایش: 03 دی 1393، 07:11 ب‌ظ توسط میلاد فشی »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
سلام دوست عزیز

برنامه نویسی در خیلی جاها می تونه کاربر داشته باشه.

اینکه شما زبان های برنامه نویسی بلد هستید، و ازشون استفاده کنید یا نکنید، کاملا به خودتون و شرایطتون بستگی داره.

برای مثال: شاید پیش بیاد که شما نیاز به یک Scanner داشته باشید تا در شبکه موردی را بررسی کند، و در همان لحظه شما به برنامه مورد نظرتان دسترسی نداشته باشید. در نتیجه با توجه به اینکه شما برنامه نویسی بلد هستید، می توانید Scanner مورد نیازتان را خودتان بنویسید.

البته شاید بگین ممکنه که بخواید برنامه ای را بنویسید، و ندانید که چطوری باید بنویسید. که این بر میگرده به تجربه شما در برنامه نویسی و غیره.

اما به طور کلی می تونم در جوابتون بگم: بله و 100% بلد بودن این زبان های برنامه نویسی فایده و کاربرد دارند.

آفلاین royaflash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 466
  • تلاش برای بهتر شدن بهترین شیوه زندگی است (سقراط)
    • در مفهوم اپن سورس ، گنو/لینوکس
در حوزه شبکه و گنو/لینوکس باید از /shell scripting /python/perl/ruby اطلاع داشت و با یکی یا ۲ تا از این زبان ها لطلاع داشت .
وبلاگ |
وب سایت [url=http://unixmen.ir]

در صورت نیاز+ شماره تلفن 09141100257

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
داشتن هر دانشی از جمله برنامه‌نویسی در هر شغل مرتبطی یه امتیاز مثبت محسوب می‌شه و باعث مي‌شه جایگاهت از افراد هم‌سطح بالاتر باشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
من فکر میکنم برای مباحث امنیت شبکه برنامه نویسی بیشتر کاربرد داره.مباحث رمزنگاری و امنیت صفحات وب.
مثلا کسی که PHP بلده.بهتر میتونه امنیت صفحات وب رو درک کنه.و از حملات جلوگیری کنه.
درسته؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
در حوزه شبکه و گنو/لینوکس باید از /shell scripting /python/perl/ruby اطلاع داشت و با یکی یا ۲ تا از این زبان ها لطلاع داشت .
Shell script زبان نیست.درسته؟
یک سری دستورات متنی برای تعامل با سیستم عامل گنو-لینوکس رو بهش shell script میگن؟
خیلی شنیدم python در ubuntu کاربرد داره.و برای توسعه توزیع های اوبونتو باید python بلد باشی.ولی کاربردش توی شبکه کجاست؟
perl هم که اگه اشتباه نکنم.زبان قدیمی تر از php است.
ruby هم زبانی چند منظوره است.که ruby on rails در کدنویسی سمت سرور وب کاربرد داره.
همه اینها برای توسعه نرم افزار کاربرد داشتند.اما کاربرد شبکه ای اینها کجاست؟

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
سلام میلاد.
منم مثل تو هنرستانیم و شنبه هم امتحان همین زبان بدرد نخور رو دارم! ;D
اما پیش خودم میگم.این همه زحمت کشیدی و این زبان ها رو یاد گرفتی الان به چه دردی میخوره!؟
اصلا دونستن این مباحث به درد یه کسی که تو زمینه شبکه کار میکنه میخوره ؟ و دونستن برنامه نویسی برای تخصص های شبکه فایده ای داره!؟
برای شبکه نیاز به دونستن زبان برنامه نویسی نیست ولی اگر بلد باشی خیلی می تونه کمک کنه(مخصوصا در مورد Socket Programming که برنامه نویسی تحت شبکه هست)
یک سری دستورات متنی برای تعامل با سیستم عامل گنو-لینوکس رو بهش shell script میگن؟
Shell script
برای یک مدیر سیستم گنو/لینوکس دونستنش واجبه.
خیلی شنیدم python در ubuntu کاربرد داره.و برای توسعه توزیع های اوبونتو باید python بلد باشی.ولی کاربردش توی شبکه کجاست؟
ruby هم زبانی چند منظوره است.که ruby on rails در کدنویسی سمت سرور وب کاربرد داره.
خب پایتون همه جا کاربرد داره. اما برای توسعه توزیع های اوبونتو لازم نیست پایتون بلد باشی.(آزادی از هر زبانی که دوست داری استفاده کنی)
Perl و Ruby. کاربرد این زبان ها در Socket Programming هست.
البته زبان های C و ++c و جدیدا Go خیلی در سوکت پروگرامینگ پیشرو هستند.
نظر من اینه که گذشته رو ول کنی و به این نکته توجه داشته باشی. مطمئن باش خودت مسیرت رو پیدا می کنی پس از همین الان شروع کن. :)

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
منم تقریبا وضعم مثل شماست. من برنامه نویسی بلدم چه در زمینه وب و چه اپلیکیشن دسکتاپ حالا دارم شبکم رو تقویت می کنم. دلیلمم اینکه از برنامه نویسی و شبکه برای کار در حوزه های برنامه نویسی سیستم های کلاسترینگ (مدلی که جایگزین parallel programming شده!) و برنامه های تحت شبکه و سوکت و از همه مهمتر برنامه نویسی برای برنامه های Cloud و...
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
سلام
من متاسفانه با جهت گیری نادرست در زمینه برنامه نویسی کار کردم.بعد ها متوجه شدم.به برنامه نویسی عشق و علاقه ندارم!!! یعنی خیلی دیر متوجه شدم.یعنی اوایل انگیزه بالا داشتم.با حوصله کد مینوشتم.ولی هرچی جلوتر رفتم وبیشتر یاد گرفتم بی انگیزه تر شدم.البته جامعه هم بی تقصیر نبود.ولی به هر حال مقصر اصلی خودم هستم که بدون شناختن خودم و بازار سراغ برنامه نویسی رفتم.
هنرستان زبان به درد نخور Visual Basic را یاد گرفتم.
در دانشگاه Pascal را هم به زور به ما تحمیل کردند.
بعد زبان های مختلف برنامه نویسی مثل c و ++c و #c و جاوا را در دانشگاه خوندم.
خیلی خوب خودم روی jQuey Mobile ,jQuery UI , jQuery core و همچنین Java Script کار کردم.و در زمینه برنامه نویسی چند پلتفرمه (Mobile Web Application) هم کار کردم.و کتاب هم نوشتم.کتاب برنامه نویسی اندروید با استفاده از MoSync Framework و برای این کتاب از زبان های تحت وب مثل html5 و CSS3 و ... هم استفاده کردم.
زبان های پایگاه داده مثل SQL رو هم یاد گرفتم.و طراحی و پیاده سازی پایگاه های رابطه ای رو بلدم.
ولی الان دل و دماغ برنامه نویسی ندارم.و اصلا انگیزه و حوصله کد نویسی ندارم.
فکر میکنم راهم رو اشتباه اومدم.
فکر میکنم من برای یه مدیر شبکه و Administrator و کارهای پشتیبانی نرم افزار بهترم.
منتظر نظرات خوبتون هستم...

یادمه تو یه کتاب آموزش php بود که اولش برای برنامه نویسای آماتور خط و نشون کشیده بود که
وقتی میخواین وارد دنیای برنامه نویسی بشین شور و انگیزه ای دارین که در هیچ رشته ای همانندش رو تجربه نمیکنین اما بعد پنج سال از این رشته متنفر میشین

خودم یادمه وقتی اولین hello world ام رو تو javascript چاپ کردم چقدر کیفور شده بودم و با خودم عهد بسته بودم که تا اخر ادامه بدم
اما الان ...........
راه حلش هم اینه که یه چند ماه این کارو ترک کنی.مثلا سه یا چهار ماه.بعد با یه پروژه خوشگل و جدید دوباره شروع کنی.دقت کن که باید برای پروژه برنامه بنویسی
نه برای عشق و حال :D
یکی از دلایلی هم که هزینه های یک برنامه نویس بالاست هم همین مساله است

اما در مورد شبکه باید بگم که بله.برای شبکه برنامه نویسی هم لازمه.وگرنه بدون برنامه نویسی میخوای توی شبکه چی کار بکنی؟
مطمئن باش اگه هدفدار و برای پروژه های مختلف برنامه نویسی کنی شور و شوقت برمیگرده

آفلاین häMǝd

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
دلیلمم اینکه از برنامه نویسی و شبکه برای کار در حوزه های برنامه نویسی سیستم های کلاسترینگ (مدلی که جایگزین parallel programming شده!)

کلاسترینگ جایگزین parallel programming نشده, یعنی نمی تونه بشه.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
دوست عزیزی که سوال پرسیدید، باید خدمتتون عرض کنم برنامه نویسی تحت شبکه داریم، و طبیعتا وقتی شبکه رو خوب یادبگیرید، و در مورد برنامه نویسی هم اطلاعات لازم (و کافی) رو داشته باشید، میتونید به برنامه نویسی تحت شبکه بپردازید.
البته راه برای شما ( و همه علاقمندان به شبکه) باز هست، و میتونید کلا به کار در زمینه شبکه بپردازید. ولی مطمئن باشید برنامه نویسی دید بهتری از کار با رایانه به شما میده.
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین royaflash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 466
  • تلاش برای بهتر شدن بهترین شیوه زندگی است (سقراط)
    • در مفهوم اپن سورس ، گنو/لینوکس
نه زبان هست . یک زبان اسکریپتی
http://en.wikipedia.org/wiki/Shell_script
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Scripting_languages
وبلاگ |
وب سایت [url=http://unixmen.ir]

در صورت نیاز+ شماره تلفن 09141100257

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
نه زبان هست . یک زبان اسکریپتی
http://en.wikipedia.org/wiki/Shell_script
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Scripting_languages
شل اسکریپ که یه زبان برنامه‌نویسی نیست. GNU Bash و csh و ksh و ... این‌ها زبون هستند.