انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

نظر شما درباره نحوه قفل کردن تایپک ها چیست ؟

باید با استناد به قوانین انجمن باشد (با ارسال پ.خ به کاربر)
2 (16.7%)
لازم نیست با استناد به قوانین انجمن باشد (با ارسال پ.خ به کاربر)
1 (8.3%)
باید با استناد به قوانین انجمن باشد (باید به صورت عمومی بیان شود)
9 (75%)
لازم نیست با استناد به قوانین انجمن باشد (باید به صورت عمومی بیان شود)
0 (0%)
ناظر ها می تواند طبق هر دلیلی که خودشان صلاح می دانند تایپک ها رو قفل کنند (می تواند بصورت پ.خ یا به صورت عمومی باشد)
0 (0%)

مجموع آرای اعضا: 12

بستن رای گیری: 05 اردیبهشت 1394، 11:39 ب‌ظ

نویسنده موضوع: نظر شما درباره نحوه قفل کردن تایپک ها چیست ؟  (دفعات بازدید: 8868 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
سلام
من قصد نداشتم برگردم ولی گاهی بعضی چیزها رو می بینم که نمی تونم تحمل کنم ، تایپکی رو دیدم که بدون استناد به قوانین انجمن و تنها با صلاح دید ناظری قفل شده بود و سوالی که برام پیش اومد این بود که اینهمه ما نتونستیم با اجماع در نظر سنجی ها قانون ۵ رو تغییر بدیم حالا چطور امکان داره که تایپکی بدون استناد به قوانینی که وحی منزل هستند بسته بشه ؟
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
اون تاپیک بنا به صلاح دید یک ناظر نبود که قفل شد. بنا به اجماع ناظران انجمن بود که به این نتیجه رسیدن اون تاپیک باید قفل بشه.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
خب، شما در پی قفل شدن تاپیک من این تاپیک رو ایجاد کردید؟ دمتون گرم :)

من گفته بودم که دیگه در این بخش از انجمن پستی نخواهم داد، ولی در مورد این یک مورد بگم، شاید تنها بخشی که خلاف قوانین بود در اون تاپیک، وجود بخش Mac OS X درون انجمن ما بود، که اگر اسم انجمن رو نگاه کنید «انجمن تخصصی سیستم های شبه یونیکس» هست و چنین چیزی طبیعیه که اونجا باشه. وقتی که حتی ناشناس ترین سیستم عامل ممکن (Plan9 و ...) هم بخشی به خودشون اختصاص دادند.
از این بحث که بگذریم، دلیل قفل شدن تاپیک «راه افتادن وبسایت ...» مطرح شده، که به نظر من اصلا منطقی نیست، حداقل این که من تاپیک رو باز کردم و در اون تاپیک، موقعی که انجمن رو تازه راه انداخته بودم، درخواست کمک و همکاری کردم از دوستان علاقمند به BSD و ... .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
اون تاپیک بنا به صلاح دید یک ناظر نبود که قفل شد. بنا به اجماع ناظران انجمن بود که به این نتیجه رسیدن اون تاپیک باید قفل بشه.
تعجب می کنم وقتی طبق قانون ۵ می شه هر تایپکی رو تقریبا قفل کرد و حتی همین انجمن رو (چون اوبونتو خودش کاملا آزاد نیست) ، چرا ناظر ها خودشون قانون شکن می شن.
وقتی که کاربرها اجبارا باید این قوانین رو بپذیرن ، ناظرها نمی تونن بنا به صلاح دید خودشون برخورد کنن چون
حتی ناظر ها و مدیریت باید تابع قانون باشن.
« آخرین ویرایش: 05 دی 1393، 11:10 ب‌ظ توسط ح.م »

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
اینجا جایی برای تبلیغ سایت‌های دیگه نیست. چون کمی مرتبط با نرم‌افزار آزاد بوده، در حد یک پست و تنها خبر باز شدن سایت (و نه چهار صفحه) مورد قبوله. اگر کسی پیشنهاد یا نظری در مورد سایت تبلیغ شده داره، می‌تونه توی همون سایت بره و نظرش رو بگه.

۲. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هرگونه عنوان تبلیغاتی معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را بدون اطلاع به نویسنده برای خود محفوظ می‌داند. این بند شامل پروفایل‌ها، تصویر یا امضای انجمن کاربران نیز می‌شود.
« آخرین ویرایش: 05 دی 1393، 11:12 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
تبلیغات ! برادر من شما منظور از تبلیغات رو می دونی ! تبلیغات یعنی من توی یک شرکتم می یام و می خوام سود کسب کنم و دنبال مشتری می گردم می یام و جنس هام رو تبلیغ می کنم مثلا همین ((مجله سلام دنیا)) در ابتدای کارش !
و اگر اینطوره چرا بسیاری از پست ها توی بخش فرصتهای شغلی و البته تبلغات برد کوبی و ... رو نمی بندید
نمی شه با معیارهای دو گانه و به صورت گزینشی تایپک ها رو قفل کرد
اینم چند تا نمونه
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,97882.0.html
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=16597.0
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=21547.0
« آخرین ویرایش: 05 دی 1393، 11:18 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
به نظر من قفل شدن یه موضوع (حتی اگه خلافی توش رخ داده) باید تا حد امکان انجام نشه مشکل با صحبت حل بشه (نه با زور)!!
اما اگرم قرار شد قفلی صورت بگیره برپایه‌ی قوانین باشه و بصورت عمومی اعلام بشه تا مایه‌ی عبرت بقیه بشه. :D

پ.ن: گویا توی جامعه‌ی آزاد ایران (یا لینوکس یا گنو/لینوکس یا...) تغییرات، تصمیمات، تمهیدات، تنبیهات، تعمیرات، تنظیمات، تشکیلات، تدبیرات، تعلیقات و ... با نظر مدیران و ناظران محترم انجام می‌شه نه با نظر کاربران. این آزادی و متعلقاتش هم یه کاریکلیماتور نه چندان با مزه‌ست! زیاد خودمون رو درگیرش نکنیم بهتره. ;)
« آخرین ویرایش: 05 دی 1393، 11:16 ب‌ظ توسط محمد فدوی »
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
این آزادی و متعلقاتش هم یه کاریکلیماتور نه چندان با مزه‌ست! زیاد خودمون رو درگیرش نکنیم بهتره. ;)
بسیار طنز جالبی بود حرفتون ، واقعا تایید می کنم ، آزادی که در این انجمن گفته می شه ، آزادی در انتخاب رنگ سلولی هست که قراره توش زندانی بشی  ;)

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
و اگر اینطوره چرا بسیاری از پست ها توی بخش فرصتهای شغلی و البته تبلغات برد کوبی و ... رو نمی بندید
قانون مشخصه. هر پست تبلیغاتی‌ای که بیش از یک صفحه هست رو گزارش کنید :)

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
قانون مشخصه. هر پست تبلیغاتی‌ای که بیش از یک صفحه هست رو گزارش کنید :)
توی قانون حرفی از یک صفحه بودن به میون نیومده ! این رو از خودتون در آوردید
هر چند که نمونه کاملش هم موجوده ، ((تبلیغ مجله سلام دنیا)) و البته اون سه تایپکی که گفتم و کلی تایپک در مورد کوبی برد ، تعجب می کنم شما چرا موقعی که تون تایپک ها رو می خونید که بعضی هاشون به (۸ صفحه هم می رسن) چرا یاد قفل کردنشون نمی افتادید
« آخرین ویرایش: 05 دی 1393، 11:40 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
نگاه کنید دوستان
چه محمدرضا ح. خودش پست بده، چه بقیه‌ جای اون پست بدن، یا از طرف اون پست بدن، یا در حمایت از اون پست بدن، هیچ تفاوتی نمی‌کنه.

ناظرها با کاربری که سابقه‌ی خوبی در انجمن نداره و حتی بعضی کاربران گزارش می‌دن و درخواست دارن که پ‌خ اون کاربر بسته بشه چون می‌گن اون‌ها رو دعوت می‌کنه که توی انجمن ترول بدن یا از طرف اون پست بدن یا ... با سخت‌گیری بیشتری برخورد می‌کنن.

هرچی این انجمن آروم‌تر باشه کاربران بیشتری می‌تونن از این انجمن استفاده‌ی بهینه کنن.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
به نظر من باید آخر همون تایپیکی که قفل شده، دلیل قفل شدن را با استناد به قوانین انجمن را ناظران محترم ذکر کنند.
نقل‌قول
ون تاپیک بنا به صلاح دید یک ناظر نبود که قفل شد. بنا به اجماع ناظران انجمن بود که به این نتیجه رسیدن اون تاپیک باید قفل بشه.
اجماع ناظران روی چی؟
باید با استناد به قوانین انجمن باشه نه اجماع.
نقل‌قول
اینجا جایی برای تبلیغ سایت‌های دیگه نیست.
من هم قبول دارم که از انجمن نباید به عنوان ابزار تبلیغ استفاده بشه، ولی از برخورد موردی هم خوشم نمیاد. مثلا چرا تایپیک مربوط به سلام دنیا قفل نشد و دلیلش هم واضح است چون برخی از ناظرین تو اون مجله همکاری داشتند.
تو این انجمن برخی اطلاعاتشون رو با هزار منت در اختیار دیگران قرار میدن.
من با برخی کارهای آقای حقیری مخافم ولی لااقل وقتی به کسی کمک میکنن منت نمیزارن. کاش انجمن لینوکس ریویو فیل نمیشد. هیچوقت کمک های بی منت آقای ایمان امینی و آقای پیروزان یادم نمیره.
امیدوارم قفل شدن تایپیک ها از روی لجبازی با فلان کاربر انجمن نباشد.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
نگاه کنید دوستان
چه محمدرضا ح. خودش پست بده، چه بقیه‌ جای اون پست بدن، یا از طرف اون پست بدن، یا در حمایت از اون پست بدن، هیچ تفاوتی نمی‌کنه.

ناظرها با کاربری که سابقه‌ی خوبی در انجمن نداره و حتی بعضی کاربران گزارش می‌دن و درخواست دارن که پ‌خ اون کاربر بسته بشه چون می‌گن اون‌ها رو دعوت می‌کنه که توی انجمن ترول بدن یا از طرف اون پست بدن یا ... با سخت‌گیری بیشتری برخورد می‌کنن.

هرچی این انجمن آروم‌تر باشه کاربران بیشتری می‌تونن از این انجمن استفاده‌ی بهینه کنن.
چرا بحث رو منحرف می کنید من کاری به شخص آقای حقیری ندارم و قبل از اینکه ایشون بیان اعتراضتم رو بیان کردم و الان هم دلیلی ارائه کردم که قابل خدشه نیست ، چرا با توجه نکردن به کاربر ها و دسیسه چی خوندن اونها و ایجاد تئوری توطئه می خواهید حرف های بر حق ما را نادیده بگیرید ، چرا در هیچ موردی به حرف کاربر ها توجه نمی کنید ، و البته من می دونم چون آقای بهزادی گفتن که پروژه آزاد با دیکتاتوری عجین شده !

نمی‌خواستم در این مورد دیگه ارسالی داشته باشم، ولی در مورد انتخابات برای مدیریت صحبتی شده بود که باید در جایگاه عضو رسمی پروژه‌ی اوبونتو یه نکته‌ای رو تذکّر بدم. اوبونتو (و غالب پروژه‌های آزاد دیگه) هیچ‌گاه از روش دموکراسی پیروی نمی‌کنن که دلیلش هم واضحه. شاید در کشورهای جهان سوّم دموکراسی یک قدم رو به جلو باشه، ولی در آنارشی نرم‌افزارهای آزاد، دموکراسی به مثابه بازگشت به قرون وسطاست! در پروژه‌ی اوبونتو به طور خاص سلسله مراتب جامعه‌ی کاربری به این صورته که شخص مارک شاتلورث(https://wiki.ubuntu.com/MarkShuttleworth) رئیس و با افتخار دیکتاتور پروژه‌است. دقیقاً مثل لینوس تورالدز که دیکتاتور لینوکسه یا استالمن که دیکتاتور گنوئه!
« آخرین ویرایش: 05 دی 1393، 11:51 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یه سری چیزها هست که در انسان فطریه، نیاز به قانون نداره. مثلاً هیچ قانونی نیست که خودکشی رو ممنوع کنه، ولی هیچ‌کس نمی‌ذاره کس دیگه‌ای خودکشی کنه.
فکر می‌کنم بدیهیه که تاپیک پیشنهادات و انتقادات یک سایت دیگه که فروم هم داره، باید داخل خودش باشه، نه توی یک فروم دیگه.

و صد البته قفل شدن موضوعات باید طبق قوانین باشه و به صورت عمومی بیان شه که شده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
یه سری چیزها هست که در انسان فطریه، نیاز به قانون نداره. مثلاً هیچ قانونی نیست که خودکشی رو ممنوع کنه، ولی هیچ‌کس نمی‌ذاره کس دیگه‌ای خودکشی کنه.
فکر می‌کنم بدیهیه که تاپیک پیشنهادات و انتقادات یک سایت دیگه که فروم هم داره، باید داخل خودش باشه، نه توی یک فروم دیگه.

و صد البته قفل شدن موضوعات باید طبق قوانین باشه و به صورت عمومی بیان شه که شده
و البته فکر می کنم لازم باشه دوباره حرفم رو تکرار کنم
توی قانون حرفی از یک صفحه بودن به میون نیومده ! این رو از خودتون در آوردید
هر چند که نمونه کاملش هم موجوده ، ((تبلیغ مجله سلام دنیا)) و البته اون سه تایپکی که گفتم و کلی تایپک در مورد کوبی برد ، تعجب می کنم شما چرا موقعی که تون تایپک ها رو می خونید که بعضی هاشون به (۸ صفحه هم می رسن) چرا یاد قفل کردنشون نمی افتادید
سراسر بحث ما اینه که شما چرا گزینشی برخورد می کنید