انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما  تایپک مجله ((سلام دنیا)) با کدام بند از قوانین انجمن مغایرت دارد ؟

قانون ۵ - ترویج نرم افزار غیر آزاد (چون برای آن از Adobe Indesign) استفاده شده است )
3 (12%)
قانون ۲- ممنوع بودن تبلیغات - (علی الخصوص تبلیغات با صفحات بیش از یک صفحه و علی الخصوص  اگر خود سایت داشته باشند )
2 (8%)
۱و۲
2 (8%)
۱و۲ عملکرد نظارت در این مورد گزینشی بوده است.
7 (28%)
هیچکدام
11 (44%)

مجموع آرای اعضا: 25

نویسنده موضوع: به نظر شما تایپک مجله ((سلام دنیا)) با کدام بند از قوانین انجمن مغایرت دارد ؟  (دفعات بازدید: 10574 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوست عزیز از فرم رها شو یه لحظه و به محتوا دقّت کن! اگه متوجّه تفاوت ۴ شماره کامل نشریه تماماً در مورد نرم‌افزار آزاد و بحث در مورد تم یک سایت دیگه نشدی، من دیگه حرفی ندارم، تو راست می‌گی!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
منطق من دقیقا منطق شماست ! این رو از خودتون یاد گرفتم این روش بحث ارمغانی هست که شما و هم قطارهاتون به این انجمن هدیه دادید.
سختگیری شما در مورد بند ۵ و ۲ و همه ی اون بندهای مزخرف دیگه رو من دارم بهتون نشون می دم چیه ؟
اگر بخواهید منطقی باشید ۲ راه دارید
۱-تایپک  مجله ((سلام دنیا)) رو قفل کنید.
۲-تایپک iranbsd رو باز کنید.
اما اگر نمی خواهید منطقی باشید هر کاری دلتون بخواد می تونید انجام بدید
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 02:01 ق‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوست ندارم حدس بزنم منظورت چیه رفیق، خودت توضیح بده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
دوست ندارم حدس بزنم منظورت چیه رفیق، خودت توضیح بده
رفتارهای تند و زننده شما در مورد فرق لینوکس و گنو/لینوکس ، بستن تمام تایپک ها با استناد به بند مزخرف ۵ و اخیرا بند ۲ ! من رو به ستوه آورده ، من که روزی با علاقه وارد این انجمن می شدم و دوست داشتم به دوستانم کمک کنم دیگه اینجا حس خفگی می کنم و نهایتا
من فقط تناقض رفتارهاتون رو نشون دادم

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
سلام دنیا یه بیزنس شخصی هست که یه مجله پر از تبلیغات در مورد نرم‌افزارهای آزاد تولید میکنه. چرا تو این انجمن که مبتنی بر کامیونیتی هست باید یه بیزنس تبلیغ بشه؟ اگر این طوریه منم میخوام در مورد شرکتمون بنویسم. بعضی کدهامون آزاد منتشر میکنیم!
جای تاپیک و تبلیغات سلام دنیا تو این انجمن نیست.
چرا موضوع «سلام دنیا» با بند ۲ مغایرت نداره؟
چون این پروژه از دل دنیای آزاد بیرون اومده، کاملاً غیرانتفاعیه، خیلی از اعضای این انجمن در ایجادش مشارکت داشتن و از اون‌جا که در همین انجمن دعوت به مشارکت شدن، حقّشونه که تو همین انجمن در مورد پیشرفت این پروژه بهشون اطّلاع‌رسانی بشه.
غیر انتفاعی نیست چون تبلیغات دارن. نه اونم یکی دو صفحه! شاید بهتره تعریف Nonprofit رو یک بار دیگه مطالعه کنید!
اگر از همون اول میگفتن کل پول‌هاتون رومیگیریم، بدون پرسیدن نظر کسایی که پول دادن نشریه رو برا همه منتشر میکنیم، بعد هم نصف نشریه رو پر میکنیم تبلیغ و اون رو با InDesign کرک شده منتشر میکنیم، این همه کاربر بش کمک میکرد؟ به هیچ وجه!
نقل‌قول
و از اون‌جا که در همین انجمن دعوت به مشارکت شدن، حقّشونه که تو همین انجمن در مورد پیشرفت این پروژه بهشون اطّلاع‌رسانی بشه
این دیگه چه منطقیه؟! ا.ن. هم مملکت رو هشت سال چاپید پس حقشه دوباره بچاپه!
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
نه میخوام از ح.م دفاع کنم و نه از دانیال بهزادی
ولی به نظر اگه با بند 5 مخالف نباشه ، با بند 2 دیگه کاملا در مغایرته و دلیلی برای قفل نشدنش وجود نداره
به گزینه ی دوم رای دادم
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
دوستان عزیز،
بنظر می‌یاد که دارید یک کم زیاده روی می‌کنید. ما که با کسی پدرکشتگی نداریم بخوایم هم وقت خودمون رو بگیریم و هم وقت با ارزش شما رو. تاحالا هرکی که کارش در مورد نرم‌افزار آزاد بوده، بهش اجازه‌داده‌شده که توی این فورم تبلیغات خودش رو انجام بده. غیر از اینه؟

اون مورد خاص رو هم که تاپیک بعد از یک سال و نیم بالا آورده شده بود، بستیم.

شما دودستی یقه‌ی ما رو چسبیدی که چرا تاپیک فلانی قفل شده که انگار ما یک عده آدم هستیم که از مریخ اومدیم و منتظریم یکی حرف بزنه تا بزنیم تو سرش.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ساسان یا تا حالا مجلّه‌ی کامپیوتری ندیدی، یا نمی‌دونی تبلیغ چیه! سلام دنیا یک دهم و یک بیستم یک مجلّه‌ی معمولی کامپیوتری فارسی که هر شماره‌اشبالای ۵۰۰۰ تومن قیمت داره هم تبلیغ نداره، با این وجود مقدار مطالب مفیدش در هر شماره دو تا چهار برابر نشریه‌های دیگه‌است.
در ضمن دوباره رفتم تعریف غیرانتفاعی رو بررسی کردم و دیدم هیچ‌جا ننوشته نباید تبلیغ داشته باشه، مهم اینه که پول تبلیغ رو توی جیبشون نمی‌ذارن و باهاش کارهای نشریه رو انجام می‌دن. طبیعیه که من خودم هم تبلیغ دوست ندارم، ولی وقتی احتیاج به پول هست یا باید بابای پولدار داشته باشم، یا باید حاضر شم کاری رو بکنم که دوست ندارم.
از همون ابتدا هم در کمپین جمع‌آوری کمک برای ایجاد نشریه گفته شده بود که نشریه تبلیغ داره و اتّفاقاً بخش عمده‌ای از موفّقیت این کمپین مدیون شرکت‌هایی بود که بسته‌های تبلیغاتی رو پیش‌خرید کردن و همون‌جا توی سایت هم اسمشون اعلام شده بود حتا. هیچ ادّعایی هم مبنی بر این که با نرم‌افزار x کار می‌کنیم و با y کار نمی‌کنیم نشده بود. تنها جایی که مشکل داشت تعویض شیوه‌ی انتشار نشریه بود که درخواست افراد خیلی زیادی از جمله من بود و بعدش هم اعلام کردند بیاید پولتون رو پس بگیرین و هرکس می‌خواد می‌تونه با شرایط جدید دوباره با نشریه همکاری کنه. اتّفاقاً تنها کسایی که شاید بتونن ناراضی باشن از این اقدام شرکای تبلیغاتی اون هستن، نه کسی که شرایط رو قبول کرده. حساب اونی که اصلاً کمک نکرده هم که حداست. اتّفاقاً به نظر من سلام دنیا در مسیر درست مشتری‌مداری قرار داره و این که چند نفر باهاش مخالفه دلیل بر بد بودنش نیست. اون چندنفر باید ببینن اصولاً با چی موافق بودن در این سال‌های اخیر!

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
ببينيد آقاي بهزادي و ساير ناظر ها , بايد قبول كنيد يا بستن تايپك iranbsd اشتباه بوده يا نبستن تايپك سلام دنيا , به قول شاعر كه مي گه , كور شوم لال شوم كر شوم , ليك محال است كه من خر شوم, اگر جواب ما رو نمي خواهيد بديد لا اقل جواب وجدان خودتون رو بديد
بگذارید مسیر بحثمون رو روشن کنم !
۱-ما گفتیم تایپک iranbsd تبلیغ نیست ولی شما قبول نکردید
-گفتید جایی که سایت داره دلیلی به تبلیغش اینجا نیست و باید تعداد صفحات تبلیغ کمتر از ۱ (نظر آقای nixoeen) و ۴ (نظر آقای بهزادی) باشه
۲-ما هم گفتیم اشکال نداره پس ((مجله سلام دنیا)) که دیگه تبلیغ هست و صد البته سایت هم داره و البته توی قانون اصلا حرفی در مورد تعداد صفحات نیومده و به طور کلی ممنوع شده
-شما گفتید نه اون فرق می کنه اون در مورد دنیای آزاده
۳- ما هم گفتیم باشه حالا که اون در مورد دنیای آزاده پس لابد iranbsd مربوط به دنیای غیر آزاده ؟
-گفتید که این چیزا تو کت ما نمی ره مجله ((سلام دنیا)) با سیاست های ما جوره ولی iranbsd نیست
۴-ما هم گفتیم آیا شما طبق قوانین برخورد می کنید یا طبق سلایق شخصیتون که تا حالا جوابی دریافت نکردیم
-- همچنان منتظرم
آقای بهزادی بحث ما تبلیغ توی مجله ((سلام دنیا)) نیست بحث ما تبلیغ مجله ((سلام دنیا)) توی این انجمنه
و صد البته بحث ما فقط مجله ((سلام دنیا)) نیست و حتی کتاب ((فقط برای تفریح)) با بند ۲ قوانین کاملا در تضاده ! و صد البته کلی تبلیغ در مورد کوبی برد و اون کارگاه هایی کذایی 
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 02:23 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
جناب ح.م. من ۶۰ تا ارسال آخر شما را چک کردم،‌ تنها ۵ تا از آنها بدرد بخور بود و بقیه مربوط می شد به نقد انجمن. واقعا باید به حوصله مدیران سایت تبریک گفت.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
جناب ح.م. من ۶۰ تا ارسال آخر شما را چک کردم،‌ تنها ۵ تا از آنها بدرد بخور بود و بقیه مربوط می شد به نقد انجمن. واقعا باید به حوصله مدیران سایت تبریک گفت.
اگر نمی تونید جوابی به سوال های من بدید لطفا سعی کنید فرافکنی نکنید  ;)
لطفا به ۱۲۰۰ قبلی هم توجهی بنمایید ، ضمن اینکه مگر نقد اشکالی داره ، من اگر مشکلم با این برخورد های ناظرها حل بشه حتما بر می گردم به مد عادی کارم
توصیه می کنم به این قانون توجه کنید و آف تایپک نیایید
نقل‌قول
۳. شما توافق میکنید که هیچ‌گونه ارسال هرزنامه، انبوه‌ارسال، تبلیغات، نامه‌های زنجیروار، طرح و برنامه‌های شرکتهای هرمی و درخواست‌های نامربوط و نامعقول، بصورت خصوصی یا عمومی نخواهید داشت.
و اگر انتقادی به من دارید طبق این قانون عمل کنید
نقل‌قول
۸. شما توافق می‌کنید که از ارسال چندین پرسش در یک عنوان پرهیز نموده و برای پرسشهای متنوع خود ارسال‌های جداگانه در انجمن‌های جداگانه داشته باشید.
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 02:17 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
الان واقعا مشکل جامعه ی نرم افزار آزاد ما تبلیغ بودن یا نبودن ایران بی اس دیه؟

اگر میگی نباید در تولید اون مجله از InDesign استفاده بشه فارسی ساز Scribus رو بنویس یا اینکه با همون لیبره آفیس(!) اونو باز تولید کن. من خیلی وقته تایپیک های شما رو میبینم (پست هم نمیذارم(:))) و نتیجه ای که گرفتم این بوده که شما کلا مخالفی، شما حتی با مخالفت دیگران هم مخالفی! جای اون پنجاه پست اگر اون فارسی سازو توسعه داده بودی الان این مشکلات رو نداشتیم!
اینجا کسی نگفت انتقاد نکن، اتفاقا انتقاد باعث سازندگی میشه. ولی انتقاد سازنده! این که یه روزی یه تایپیکی بسته شده(سرش بحث هم شده و خود محمدرضا هم قبول کرده) بعد از ده سال بیای بگی چرا بستی که انتقاد نیست . اگر امروز تایپیکی به اشتباه بسته شد لطف کن گزارش به مدیر کن اگر باز نشد و قانع نشدی اینجا مطرح کن، نه این که بگی تایپیکارو بی دلیل میبندید وقتی میگیم لینک بده یا نداری یا تایپیک های ۱۰۰ ساله رو لینک میدی.
توی اون تایپیک هم که ساسان زحمتش رو کشید، کاربران با تغییرات موافق نبودن، بازم جای بحث داره؟ ویکی هم که خداروشکر درست شده صبر کنید بیارنش بالا تیم جدید گروه کاربران ایرانی اوبونتو (که ما باشیم) تولید محتوای اون رو انجام میدیم.
دلایل عدم مغایرت با قوانین هم دانیال به خوبی توضیح داد، حداقل من قانع شدم :)

سخت نگیر، دنیا کوتاه تر از اونه که بخوای اینجوری بگذرونیش.

پی نوشت: با گوشی سریع نوشتم پیشاپیش معذرت اگر مشکل املایی/نگارشی داره.
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 02:50 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
الان واقعا مشکل جامعه ی نرم افزار آزاد ما تبلیغ بودن یا نبودن ایران بی اس دیه؟

اگر میگی نباید در تولید اون مجله از InDesign استفاده بشه فارسی ساز Scribus رو بنویس یا اینکه با همون لیبره آفیس(!) اونو باز تولید کن. من خیلی وقته تایپیک های شما رو میبینم و پست هم نمیذارم(:)) و نتیجه ای که گرفتم این بوده که شما کلا مخالفی، شما حتی با مخالفت دیگران هم مخالفی! جای اون پنجاه پست اگر اون فارسی سازو توسعه داده بودی الان این مشکلات رو نداشتیم!
اینجا کسی نگفت انتقاد نکن، اتفاقا انتقاد باعث سازندگی میشه. ولی انتقاد سازنده! این که یه روزی یه تایپیکی بسته شده(سرش بحث هم شده و خود محمدرضا هم قبول کرده) بعد از ده سال بیای بگی چرا بستی که انتقاد نیست . اگر امروز تایپیکی به اشتباه بسته شد لطف کن گزارش به مدیر کن اگر باز نشد و قانع نشدی اینجا مطرح کن، نه این که بگی تایپیکارو بی دلیل میبندید وقتی میگیم لینک بده یا نداری یا تایپیک های ۱۰۰ ساله رو لینک میدی.
توی اون تایپیک هم که ساسان زحمتش رو کشید، کاربران با تغییرات موافق نبودن، بازم جای بحث داره؟ ویکی هم که خداروشکر درست شده صبر کنید بیارنش بالا تیم جدید گروه کاربران اوبونتو ایرانی(که ما باشیم) تولید محتوای اون رو انجام میدیم.
نقل‌قول
    ۸. شما توافق می‌کنید که از ارسال چندین پرسش در یک عنوان پرهیز نموده و برای پرسشهای متنوع خود ارسال‌های جداگانه در انجمن‌های جداگانه داشته باشید.

باور کنید از فرافکنی خسته شدم ، اکثریت جامعه کاربری با قانون ۵ مخالفن ولی هیچ ترتیب اثری داده نشد ، الان هم که داریم می گیم چرا تایپک ها رو به بهانه واهی قفل می کنید اینطوری سرزنش می شیم ، می شه بگید اگر هیچ مشکلی وجود نداره چرا اینقدر کاربران این انجمن کم شده !

دوست دارم جواب این سوالم رو بگییرم

ببينيد آقاي بهزادي و ساير ناظر ها , بايد قبول كنيد يا بستن تايپك iranbsd اشتباه بوده يا نبستن تايپك سلام دنيا , به قول شاعر كه مي گه , كور شوم لال شوم كر شوم , ليك محال است كه من خر شوم, اگر جواب ما رو نمي خواهيد بديد لا اقل جواب وجدان خودتون رو بديد
بگذارید مسیر بحثمون رو روشن کنم !
۱-ما گفتیم تایپک iranbsd تبلیغ نیست ولی شما قبول نکردید
-گفتید جایی که سایت داره دلیلی به تبلیغش اینجا نیست و باید تعداد صفحات تبلیغ کمتر از ۱ (نظر آقای nixoeen) و ۴ (نظر آقای بهزادی) باشه
۲-ما هم گفتیم اشکال نداره پس ((مجله سلام دنیا)) که دیگه تبلیغ هست و صد البته سایت هم داره و البته توی قانون اصلا حرفی در مورد تعداد صفحات نیومده و به طور کلی ممنوع شده
-شما گفتید نه اون فرق می کنه اون در مورد دنیای آزاده
۳- ما هم گفتیم باشه حالا که اون در مورد دنیای آزاده پس لابد iranbsd مربوط به دنیای غیر آزاده ؟
-گفتید که این چیزا تو کت ما نمی ره مجله ((سلام دنیا)) با سیاست های ما جوره ولی iranbsd نیست
۴-ما هم گفتیم آیا شما طبق قوانین برخورد می کنید یا طبق سلایق شخصیتون که تا حالا جوابی دریافت نکردیم
-- همچنان منتظرم
آقای بهزادی بحث ما تبلیغ توی مجله ((سلام دنیا)) نیست بحث ما تبلیغ مجله ((سلام دنیا)) توی این انجمنه
و صد البته بحث ما فقط مجله ((سلام دنیا)) نیست و حتی کتاب ((فقط برای تفریح)) با بند ۲ قوانین کاملا در تضاده ! و صد البته کلی تبلیغ در مورد کوبی برد و اون کارگاه هایی کذایی 
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 02:52 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
ح.م جان. مرد حسابی! من فدای سر کچل شهید مورد علاقت بشم :| آخه گل پسر فرافکنی که دقیقا کاریه که خودت الان داری انجام می‌دی. تاپیک سلام دنیا چه ربطی داره به اون تاپیک کذایی که سرش بحث راه انداختی. تبلیغ کجا بود آخه؟ ۴ نفر جمع شده‌ان دور هم دیگه یه کار واقعی انجام بدن برای لینوکس. هماهنگی‌ها رو داخل این انجمن و جاهای دیگه انجام داده‌ان. خیلی هم کار خوبی انجام داده‌ان. اصلا درستش همینه! بعد شما اونو مقایسه می‌کنی با لوس بازی‌ای که تو تاپیک iranbsd راه افتاده بود؟ عزیزم اصلا فرضو بگیریم بر این که تاپیک سلام دنیا واقعا تبلیغ بوده و اینا که شما می‌گی درست باشه! خب که چی حالا؟ اونو ببندن راضی می‌شی؟ دیگه تبعیض نمی‌شه در اون صورت؟ ریشه‌ی ظلم کنده می‌شه؟ خوش به حالت می‌شه؟ یک کلام، دست از سر ما بر می‌داری آخرش یا نه؟ حالا دوباره بیا قانون واسم نقل قول کن. عزیزم والا با یکی مثل شما باید همینطوری صحبت کرد. یاد دو سال قبل خودم می‌یفتم. والا با این بحثا به جایی نمی‌رسی.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
آقاي اسماعيلي من فقط چند تا سوال ساده پرسيدم, من نگفتم اون تايپك رو ببندن , من گفتم نتيجه منطقي اون برداشت گزينشي از قانون همينه ، الان اکثریت موافق هستن که اون تایپک حداقل با یکی از بند های قانون انجمن در تضاده ! اگر اعتقادی واقعا به با ارزش بودن نظر کاربرها داشته باشیم (که دانیال بهزادی رو حداقل مطمئنم نداره ، صحبت هاش در مورد دموکراسی هنوز تو ذهنمه) ، باید اون تایپک رو قفل کنیم یا اینکه قانون رو تغییر بدیم که من با هر دوتاش موافقم و خصوصا بحث قانون ۵ انجمن که اون هم بالای ۶۰ در صد کاربرها موافق حذفش بودن
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 05:24 ب‌ظ توسط ح.م »