انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هارد دیسک اکسترنال مناسب برای گنو-لینوکس  (دفعات بازدید: 7446 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
در سایت Amazoon به اطلاعات هارد Western Digital My passport ultra نگاه میکردم سوال شده بود:
will this work with a mac ?
پیش خودم گفتم مگه برند و مدل هارد اکسترنال ربطی به سازگاری با OS داره!!!؟
اگر ربطی هست.شما که گنو-لینوکس دارید.این OS با چه برندی و مدلی سازگارتره؟
هارد هایی که من پسندیدم اینها هستند :
Western Digital My passport ultra
Silicon power Armor A80
البته فکر میکنم ضد آب و ضدضربه بودن سیلیکون پاور جنبه تبلیغاتی داره.چون ذات هارد دیسک های HDD برخلاف SSD ها حساسیت به ضربه و شوک و بدسکتور بودنه.و مراقبت راه حل پیشگیری از بدسکتوره نه قاب.ولی خوب شایدم چون استاندارد نظامی داره.محکمی قابش بی تاثییر نباشه.
به نظر شما کدوم بهتره؟و کدوم با گنو-لینوکس سازگارتره؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
داستان قاب واسه حمل هست نه در زمان کار کردن.
من خودم Western Digital My passport ultra دارم.
در مورد مک هم مشکلی نداره. یه سری از نرم افزار هاش نسخه مک داره. و کافیه به سیستم فایل قابل استفاده در مک فرمت بشه.
واسه گنو/لینوکس فقط نمیشه از رمزگذاری و ایناش استفاده کرد چون نرم افزارش رو میخواد ولی واسه استفاده معمولی مشکلی نیست :)

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
WD نگیر دوست عزیز، کلا اساس کار این هارد دیسک نرم افزار های انحصاری وسترن دیجیتال هست که برا گنو/لینوکس ارائه نمیشه.

خودم WD‌ دارم ولی پیشنهادم segate هست.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
من خودم Silicon power Armor A80 2TB دارم و تاحالا هم باهاش مشکلی نداشتم.

در مورد سازگاری کلا هیچ فرقی نداره و همه HardDisk ها با همه سیستم عامل ها می توانند کار کنند.
تنها تفاوت در ارائه برنامه های کاربری هست.
مثل برنامه رمزنگاری اطلاعات یا پشتیبان گیری و... که بستگی به شرکت سازنده داره که نرم افزارها را تحت کدام سیستم عامل ها طراحی کنند.

در مورد ضدضربه بودن: تاحدود زیادی کاربرد داره. مثلا اگر آدمی باشید که در کارهایتان عجله داشته باشید و خدای ناکرده HardDisk از دستتان ول شود، ضدضربه بودن کمک زیادی میکند.
در مورد ضد آب بودن: بیشتر به درد کسایی میخوره که پشت سیستم مایعات می خورند و ممکنه این مایعات به هرطریقی بریزه برروی HardDisk.

نکته: در بعضی آزمایشات و تبلیغات دیده شده که HardDisk را زیر ماشین گذاشته یا از ارتفاع بیش از 5 متری رها کرده اند و HardDisk دچار مشکل نشده باشه. اما شما این کارها را امتحان نکنید. یا سعی نکنید با HardDisk به استخر بروید.

همانطور که Ghost Shadow اشاره کردند: ضدضربه بودن در زمان حمل کردن بیشتر کاربرد داره تا در زمان کار کردن HardDisk.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
خوب من هم تجربه خوب و بدی نسبت به هارد اکسترنال ها داشتم.وسترن دیجیتال که همیشه قابل اطمینان بودن و هست و فقط سازگاری خیلی کمی با گنو/لینوکس داره.سیگت نگیرید.بین هارد اگسترنال ها فقط Adata رو من دیدم که از لینوکس پشتیبانی میکنه.
اصلا رو هارد رمز نزارید حتی با نرم افزارهای شرکت سازنده هارد.هارد بیش از 2 ترا رو برای لینوکس پارتیشن بندی نکنید.با دارتیشن پیش فرض استفاده کنید.اگر بودجه مناسبی دارید حتما ضد اب, ضد ضربه و ضد گردو غبار و البته پاسپورتی شو بگیرید.

پ.ن:بیشتر مطالب این پست تجربه شخصی و یا دوستان بود.ممکنه جنبه علمی نداشته باشه و یا همیشه درست نباشه.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
Adata تایید میشه :)
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چه فرقی می‌کنه؟ هارد چی هست که بخواد سازگاری با لینوکس داشته باشه یا نه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
چه فرقی می‌کنه؟ هارد چی هست که بخواد سازگاری با لینوکس داشته باشه یا نه؟
واقعا
فقط بحث نرم افزارهای جانبی اش هستش.
مثل با یک دکمه Backup بگیر مثل Armor A15.یا با قابلیت رمزگذاری WD MyPaasport
که با نرم افزارهای دیگه هم میشه Backup گرفت.ولی دیگه نه با یک دکمه !
و با نرم افزارهایی مثل TrueCrypt هم میشه رمزگذاری کرد.ولی نرم افزاریه.و فایل رمزگذاری شده توسط دیگران میشه که پاک بشه.ولی اگه با هارد رمزگذاری بشه.قفل سخت افزاری و مطمین تریه!
من این طوری شنیدم!
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین M!lad

• *
اکثر هارد های WD مثل مدل My Passport از یک سری قابلیت‌ها برخوردار هستند که هزینه‌اشون به قیمت نهایی هارد افزوده میشه و عملا در GNU/Linux هم نمیشه ازشون استفاده کرد.

از طرف دیگه ظاهرا WD برای عملکرد صحیح نیاز به درایور انحصاری خودش داره، البته بدون اون هم کار میکنه، تا جایی هم که خاطرم هست پیشنهاد میکنه هارد حتما توسط نرم افزار انحصاریش خاموش و سپس جدا بشه (اطمینان ندارم).

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
اکثر هارد های WD مثل مدل My Passport از یک سری قابلیت‌ها برخوردار هستند که هزینه‌اشون به قیمت نهایی هارد افزوده میشه و عملا در GNU/Linux هم نمیشه ازشون استفاده کرد.
از طرف دیگه ظاهرا WD برای عملکرد صحیح نیاز به درایور انحصاری خودش داره، البته بدون اون هم کار میکنه، تا جایی هم که خاطرم هست پیشنهاد میکنه هارد حتما توسط نرم افزار انحصاریش خاموش و سپس جدا بشه (اطمینان ندارم).
WD نمیخرم.
چی بخرم!؟

آفلاین M!lad

• *
من همینطور که گفتم WD دارم، اما به نظرم Segate گزینه بهتری هست.
بهتره در انجمن هایی که افراد دارای تخصص بیشتری پیرامون این موضوع هستند سوال رو مطرح کنید.
اینجا فکر کنم بتونند کمکتون کنند.

ضمن اینکه همینطور که در تایپیک فوق اشاره شده شرکت‌های Adata , Silicon خودشون تولید کننده نیستند و از محصولات شرکت‌های دیگه مثل Toshiba و Samsung استفاده میکنند.
« آخرین ویرایش: 11 دی 1393، 05:39 ب‌ظ توسط M!lad »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من چندین ساله هارد WD یک ترابایت My Passport دارم از نوع USB3 و هیچ مشکلی ندارم باهاش. برای جدا کردن سالمش هم کافیه یک بار از داخل ناتیلوس دکمه‌ی Eject رو بزنید و بعد از داخل اجراگر یونیتی راست کلیک کنید و Safely remove. همین!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
در حال حاضر حتی در هارد های اکسترنال پاسپورتی سیگیت از هارد سامسونگ استفاده می شود بخاطر اینکه شرکت سیگیت شرکت سامسونگ را خریده و تمام هاردهای سامسونگ را با لیبل سیگیت بیرون میدهد که در اصل همان هارد سامسونگ است .
سازندگان هارد سیاست کیفیت خوب در ساخت هارد را کنار گذاشتن و به فکر منافع و فروش بیشتر هارد خود هستند.
مثلا Seagate Backup Plus Slim External Hard Drive.داخلش یه هارد سامسونگه !!!
silicon power و Adata و ... هم همه این کار رو میکنند.

بعد از تحقیق به این نتیجه رسیدم .اینجا هم نوشتم تا شما هم گول این شرکت ها رو نخورید :
۱-نام برند تقریبا مهم نیست.
۲-برای گنو لینوکسی ها نرم افزارهای جانبی اصلا مهم نیست.
۳-ضد آب و ضد گرد وغبار و شوک و ضربه هم برای فروش بیشتره.اون هم خیلی مهم نیست.
« آخرین ویرایش: 12 دی 1393، 03:28 ب‌ظ توسط میلاد فشی »

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
میلادخان
هرچی گزینه روی میز بود رو پروندید که :D
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
میلادخان
هرچی گزینه روی میز بود رو پروندید که :D

;D

خوب توی این گزینه ها به نظرم Western Digital Elements External Hard Drive - 1TB هارد خوبیه.
چون که ساده و سریعه.
قیمت مناسبی داره.
برند Western Digital هم قابل اطمینان تره.چون که اگر بخواد از Box ای به نام WD استفاده کنه.به احتمال زیاد Hard Disk Drive درون این کیس یااز خود شرکت Western Digital Corporation هستش.یا از شرکت تابعه(subsidiary) یا زیرمجموعه اش  Hitachi Global Storage Technologies هستش.
به هر حال ادغام دو شرکت خوب در زمینه هارد دیسک یعنی وسترن دیجیتال و هیتاچی میتونه محصولات خوبی تولید کنه.هیتاچی هم یک شرکت غول ژاپنی هستش که در سال ۱۹۱۰ تاسیس شده و در ویکیپیدیا اطلاعت کاملی در مورد این شرکت و ۱۱ حوزه فعالیت مختلف اش وجود داره.هیتاچی در ماه مارس سال ۲۰۱۲ اقدام به فروش بخش تولید دیسک سخت خود، با مبلغ ۴٫۳ میلیارد دلار، به شرکت وسترن دیجیتال نمود.
اما شرکت Seagate با خرید Maxtor کیفیت هاردهای خوب Maxtor رو پایین آورد و اسم Maxtor رو برای همیشه از تاریخ هارد دیسک حذف کرد.الان هم بخش هارددیسک Samsung رو خریده.و HDD اون رو درون  Seagate box میزاره و میفروشه.
شرکت های دیگه هم مثل Silicon power و Adata معلوم نیست که از چه HDD ای استفاده میکنند! چون خودشون فقط Box های ضد آب و ضدضربه تولید میکنند تا از این طریق بتونند فروش بیشتری داشته باشند و با رقبا رقابت کنند.

در آدرس زیر هم اطلاعات خوبی درمورد نرخ خرابی سالیانه برندهای مذکور وجود داره:
https://www.backblaze.com/blog/what-hard-drive-should-i-buy/