انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مقایسه بین lxde و xfce ؟  (دفعات بازدید: 13108 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
پاسخ : مقایسه بین lxde و xfce ؟
« پاسخ #15 : 15 بهمن 1393، 04:30 ق‌ظ »
اینا روی اپن باکسه؟خیلی خوبه مخصوصا که خیلی سبک هم هست.
فقط با اینکه راهنمای اپن باکسم گرفتم آخرشم نتونستم زبان رو عوض کنم ولش کردم.
crunchbang واقعا سیستم پرسرعتیه.اگه این شکلی بشه که محشره.
میشه یه راهنما معرفی کنی چه جوری این کارو انجام بدیم؟فکر کنم خیلیها دوست دارن بدونن.

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #16 : 15 بهمن 1393، 02:32 ب‌ظ »
اینا روی اپن باکسه؟خیلی خوبه مخصوصا که خیلی سبک هم هست.
فقط با اینکه راهنمای اپن باکسم گرفتم آخرشم نتونستم زبان رو عوض کنم ولش کردم.
crunchbang واقعا سیستم پرسرعتیه.اگه این شکلی بشه که محشره.
میشه یه راهنما معرفی کنی چه جوری این کارو انجام بدیم؟فکر کنم خیلیها دوست دارن بدونن.
نمیدونم اینجا صحبت کردن در این مورد کار درستیه یا نه.
آره این تیکه‌هایی که معرفی کردم همشون روی Openbox قرار داره. تعویض زبان کیبرد هم ربطی به Openbox نداره! ولی یه راه رفع این مشکل استفاده از این دستوره (با تشکر از جادی عزیز):
setxkbmap -model pc104 -layout us,ir  -option grp:alt_shift_toggle
بعدا اگه دوست داشتی میتونی این دستور رو بذاری توی فایل autostart که موقع بالا اومدن Openbox خودبه‌خود اجرا بشه. آدرس فایل autostart بصورت پیشفرض اینجاست:
~/.config/openbox/
برنامه‌های Nitrogen و Docky و Tint2 و Compton رو هم باید تو همین فایل بذاری تا موقع بالا اومدن Openbox اجرا بشن...
برای پیکربندی Openbox این و این رو بخون.
برای Compton: این
برای Tint2: این
برای Nitrogen: این

احتمالا یه آموزش در این مورد شروع می‌کنم در آینده نزدیک...
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #17 : 16 بهمن 1393، 04:51 ق‌ظ »
منتظر آموزش شما هستیم البته اگه پی دی اف باشه بهتره تا آرشیو بشه.

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #18 : 20 بهمن 1393، 10:01 ب‌ظ »
دوستان می‌گن شخصی سازی xfce بهتره. ولی من می‌گم فرق چندانی با lxde نداره.

lxde رو هم می‌شه مثل xfce شخصی سازی کرد. من هم خودم یه مدت برای تمرین که شده از openbox استفاده می‌کردم. دوستمون هم به خوبی نشون دادن که به راحتی می‌شه اون رو شخصی سازی کرد. در حد خیلی زیاد. این هم یکی دیگه که البته خیلی ساده‌تر از کار دوستمون هست:

پنل استفاده شده هم lxpanel هست.

فرق اساسی بین دو دسکتاپی که گفتید سبکی هست. lxde و به خصوص lubuntu سبکتر هستن و از نظر مصرف انرژی خیلی کم مصرفتر. من شخصاً چون رو لپتاپ استفاده می‌کنم lxde رو در مصرف باطری از بقیه بهتر دیدم.
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1393، 12:02 ب‌ظ توسط بابک طور »

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 22 بهمن 1393، 01:11 ق‌ظ »
خداییش چه تاپیک توپی شد!!!
تا الان فکر نمیکردم همچین چیزایی وجود داشته باشه.واقعا زیباست.من که تا حالا فقط با اپن باکس سیاه کار کردم اینا در حد یک رویاست.شاید اگه به سبک بودن میزکار و در نتیجه سرعت فکر نمیکردم این توانایی لینوکس رو کشف نمیکردم. :oops:
من که فکر نمیکنم ویندوز چنین قابلیتهایی داشته باشه.تو لینوکس به هر طرف میری یه دنیا بروت باز میشه...
مثل پنگوئنی که تو اقیانوس شنا میکنه و تو رو با خودش میبره...

آفلاین Michael Ropy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #20 : 07 فروردین 1394، 02:09 ب‌ظ »
سلام

میدونم شاید دیر باشه اما از اینکه Openbox رو معرفی کردید خیلی ممنونم! واقعا مدیر پنجره محشری هستش!! من مدت ها پیش تو Crunchbang باهاش آشنا شدم که متاسفانه چند ماه پیش توسعش متوقف شد که ای کاش نمیشد :( البته یه سری جمع شدن و دارن از روش یه نسخه دیگه میزنن...به هر حال...

کار با Openbox واقعا راحت و لذت بخشه و تنظیماتش انقدر قدرتمنده که میتونید بی شمار کانفیگ براش درست کنید...این دستکتاپ من روی کرانچ بنگ هست که تقریبا همون پیش فرض خودشه با تغییرات بسیار ناچیز:

مصرف فوق العاده پایینه! تو تصویر بالا فایرفاکس بازه (که خودش خیلی رم میگیره) و برنامه گینی...زیر ۲۰۰ مگ مصرف شده!

اما از بحث خارج نشیم همونطور که دوستان هم گفتن XFCE قابلیت های سفارشی سازی قدرتمندی داره نسبت به LXDE...

این تصویر دستکتاپ من رو Xubuntu هستش...اگر XFCE رو روی توزیع دیگه ای نصب میکنید پیشنهاد میکنم حتما Whisker Menu رو هم نصب کنید (روی زوبونتو به صورت پیش فرض هستش)...مصرف رمش یه مقدار بالاتر از LXDE هست اما به نظرم اگه مشکل رم خیلی وخیم نیست از همین دستکتاپ استفاده کنید...

« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1394، 02:12 ب‌ظ توسط Michael Ropy »

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 08 فروردین 1394، 12:17 ق‌ظ »
از این که شنیدم Crunchbang دوباره میاد خوشحالم.راستش با همین توزیع بود که سرعت رو فهمیدم.هرچند که مشکلاتی برای ایرانیها داشت...
ای کاش یه ویکی بوسیله یه جوونمرد درست میشد همه استفاده میکردیم.یادمه برای دوزبانه کردن اپن باکس هر چه کردم نشد.یه راهنمای فارسی هم بود ولی نشد.تا اینکه جادی دستورش رو بهم داد.اگه تمام این راهکارها توی یکجا جمع بشه خیلی کمک میکنه.
مگه لینوکس جامعه محور نیست.پس چرا یک کار گروهی هم بزرگان انجمن انجام نمیدن :oops:

آفلاین Michael Ropy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #22 : 08 فروردین 1394، 04:15 ب‌ظ »
از این که شنیدم Crunchbang دوباره میاد خوشحالم.راستش با همین توزیع بود که سرعت رو فهمیدم.هرچند که مشکلاتی برای ایرانیها داشت...
ای کاش یه ویکی بوسیله یه جوونمرد درست میشد همه استفاده میکردیم.یادمه برای دوزبانه کردن اپن باکس هر چه کردم نشد.یه راهنمای فارسی هم بود ولی نشد.تا اینکه جادی دستورش رو بهم داد.اگه تمام این راهکارها توی یکجا جمع بشه خیلی کمک میکنه.
مگه لینوکس جامعه محور نیست.پس چرا یک کار گروهی هم بزرگان انجمن انجام نمیدن :oops:

باید یه سری جمع بشن پایه باشن تا یه همچین سایتی ساخته بشه...علاقه و حوصله نباشه نمیشه...

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #23 : 09 اردیبهشت 1394، 06:14 ب‌ظ »
lxde خیلی میزکار سبکی ابکیه من جدید ترین نسخه را دانلود کردم از لوبونتو همون لوبونتو 15.4 از نظر زیبایی واقعا داغونه یعنی ویندوز اکس پی ازش بهتره ولی xfce واقعا ماهه البته این یکی را فقط عکس هاش را دیدم دانلود نکردم  ;D
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #24 : 10 اردیبهشت 1394، 01:20 ب‌ظ »
lxde خیلی میزکار سبکی ابکیه من جدید ترین نسخه را دانلود کردم از لوبونتو همون لوبونتو 15.4 از نظر زیبایی واقعا داغونه یعنی ویندوز اکس پی ازش بهتره ولی xfce واقعا ماهه البته این یکی را فقط عکس هاش را دیدم دانلود نکردم  ;D
lxde رو زیاد نمیدونم ولی اگه مدیر پنجره اون رو یعنی اوپن باکس رو فقط استفاده کنی نه تنها شخصی سازی خوبی میتونی بکنی بلکه خیلی سبک تر از ویندوز XP میشه ;)

XFCE هم پیش فرض داغونه که بعد قشنگش میکنی ;D

آفلاین morijordan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
« پاسخ #25 : 01 تیر 1394، 06:06 ق‌ظ »
LXDE واقعا سبکه و سیستم دوره ی پالونه سنگی رو باهاش بالا میارم ولی خوب به همون نسبتم امکاناتش کمه و به نظر منم قابل قیاس با میزکارهای KDE و GNONE به لحاظ امکانات و شخصی سازی نیست ولی XFCE در کنار اینکه سبکه و روون هست خیلی از امکانات شخصی سازی رو برخلاف LXDE داره
عذر میخوام منظور شما از شخصی سازی چیه؟میشه یه مثال بزنی که با lxde چه کاری نمیشه کرد؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 01 تیر 1394، 08:03 ب‌ظ »
عذر میخوام منظور شما از شخصی سازی چیه؟میشه یه مثال بزنی که با lxde چه کاری نمیشه کرد؟

شخصی سازی دقیقا همون کاریه که علیرضا امیرصمیمی میکنه یه صفحه ی ابی خالی را تبدیل میکنه به یا مک !!!!!

یعنی اینکه شما با یه سری ابزار میزکارت را زیبا کنی

کار هایی هم که نمیشه با یه میزکار کرد و با یه میزکار میشه مثالش اینه این لیک را ببین :

http://www.datamation.com/open-source/seven-things-you-can-do-in-kde-but-not-on-other-linux-desktops-1.html

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #27 : 01 تیر 1394، 10:45 ب‌ظ »
این بحث میزکار بحثیه که هیچ وقت به نتیحه نمی‌رسه

اینکه lxde میزکار آبکیه نظر شماست --> کاملا اشتباهه
اینکه xp زیباتر از lxde --> نظر شماست --> زیبایی یه چیز نسبیه (یعنی به نظر شما زشت و به نظر دیگری زیباست)
xfce هم هم احتمالا اگه ببینی یه چیزی بهش بپرونی (یه تیکه بارش کنی)

شخصی سازی دقیقا همون کاریه که علیرضا امیرصمیمی میکنه یه صفحه ی ابی خالی را تبدیل میکنه به یا مک !!!!!
من علیرضا امیرصمیمی رو خیلی دوست دارم (در واقع ایشون کسی بود که باعث شد من mate رو رها بکنم و Xfce نصب کنم + بی‌خیال اوبونتو بشم :دی)

شما روی هر میزکاری وقت بزاری می‌تونی کلی شخصی سازیش بکنی (نمونه هم عکس‌هایی که دوستان گذاشتن)

و اینکه وجود lxde و lubuntu یعنی اینکه این میزکار و این توزیع برای خیلی‌ها جذاب، کاربردی و با ارزشه پس بهتره در انتخاب لغات دقت بیشتری داشته باشیم
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 02 تیر 1394، 03:35 ق‌ظ »
نقل‌قول
اینکه lxde میزکار آبکیه نظر شماست --> کاملا اشتباهه
lxde میزکار کاملا سبکیه یعنی واقعا سبکه حالا شما بگو نسیت و نطر من اشتباهه
نقل‌قول
اینکه xp زیباتر از lxde --> نظر شماست --> زیبایی یه چیز نسبیه (یعنی به نظر شما زشت و به نظر دیگری زیباست)
یه سزی میزکار ها بدونه شخصی سازی هم زیبان مثل گنوم 3.16
 lxde هم به نظرم زیاد خوشگل نسیت که خب نظر شخصیه
نقل‌قول
xfce هم هم احتمالا اگه ببینی یه چیزی بهش بپرونی (یه تیکه بارش کنی)
عزیزم من خودم xfce دارم الان به هیچ میزکاری هم تیکه بار نکردم روی هر میزکاری کارهای زیادی کرد بگذریم از این که kde بعدم xfce دیگه خییلی بیشتر از بقیه میشه روشون کار کرد

نقل‌قول
این بحث میزکار بحثیه که هیچ وقت به نتیحه نمی‌رسه
موافقم

نقل‌قول
و اینکه وجود lxde و lubuntu یعنی اینکه این میزکار و این توزیع برای خیلی‌ها جذاب، کاربردی و با ارزشه پس بهتره در انتخاب لغات دقت بیشتری داشته باشیم

مام لغت بعد انتخاب نکردیم دوستش ندارم میگم زشت شما دوستش داری بگو خوشگل

آفلاین morijordan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
« پاسخ #29 : 02 تیر 1394، 02:06 ب‌ظ »

یعنی اینکه شما با یه سری ابزار میزکارت را زیبا کنی

کار هایی هم که نمیشه با یه میزکار کرد و با یه میزکار میشه مثالش اینه این لیک را ببین :

http://www.datamation.com/open-source/seven-things-you-can-do-in-kde-but-not-on-other-linux-desktops-1.html

میدونم شخصی سازی چیه!من خودم میز کار لوبونتو رو شبیه مک کردم.برام سوال بود که تو lxde چه کار نمیشه کرد که شما راهنمایی کردی ممنون

اینم میز کار من البته واسه خیلی وقته پیشه از فیسبوک درش اوردم  ;D