انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب فدورا کنار سیستم عامل های دیگه  (دفعات بازدید: 2153 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Phoenix 13

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
نصب فدورا کنار سیستم عامل های دیگه
« : 14 اسفند 1393، 09:08 ب‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشید
من روی سیستمم اوبونتو و یکی از توزیع های ویندوز رو دارم میخواستم ببینم برای نصب فدورا کنار این سیستم عامل ها چه کاری رو باید انجام بدم
پیشاپیش ممنون از کمکاتون

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : نصب فدورا کنار سیستم عامل های دیگه
« پاسخ #1 : 14 اسفند 1393، 10:06 ب‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشید
من روی سیستمم اوبونتو و یکی از توزیع های ویندوز رو دارم میخواستم ببینم برای نصب فدورا کنار این سیستم عامل ها چه کاری رو باید انجام بدم
پیشاپیش ممنون از کمکاتون

سلام
ویندوز مگه لینوکسه که توزیع داشته باشه :)
دوحالت داره!شما برای نصب یا باید یه پارتیشن برای root جدا کنی ، یه پارتیشن برای Home ، یا میتونی هر دو رو یکی بگیری
اگر پارتیشن root و Home رو در اوبونتو جدا گرفتی از اول ، میتونی از همون پارتیشن Home اوبونتو برای Home فدورا هم استفاده کنی ولی باید root رو برای فدورا جدا بگیری و نمیتونه مشترک باشه
درایو Swap رو هم میتونی بین اوبونتو و فدورا مشترک بگیری

توصیه!
اگه فقط میخوای تست کنی فدورا رو و سیستمت هم رم و سی پی یوی قابل قبولی داره این همه خودت رو اذیت نکن ، و از یک ماشین مجازی مثل virtual box استفاده کن،بعد اگه خوشت اومد نصب کن

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #2 : 15 اسفند 1393، 12:56 ق‌ظ »
استفاده از Swap مشترک میون توزیع‌ها توصیه نمی‌شه چراکه نمی‌تونید به روش معمول از حالت Hibernate استفاده کنید. چون اگر یکی از توزیع‌ها در وضعیت Hibernation به‌سر ببره و شما توزیعتون را تغییر بدید ناسازگاری رخ می‌ده و موجب از بین رفتن اطلاعات واقع در توزیع مغیر می‌شخ. لطفاً به لینک زیر رجوع کنید:
http://ur1.ca/juu5x
« آخرین ویرایش: 27 اردیبهشت 1394، 01:53 ق‌ظ توسط نوید راد »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #3 : 15 اسفند 1393، 04:25 ق‌ظ »
بله
دوستمون درست میگن
فراموش کردم قید کنم که اگه از هایبرنیت استفاده نمیکنی سواپ مشترک بگیر

آفلاین Phoenix 13

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #4 : 15 اسفند 1393، 11:48 ق‌ظ »
ممنون ام بابت کمک هاتون و وقتی که گذاشتیم سیستم سیستم تست ینگمه :) خراب کاری هامو باهاش میکنم تا بهتر یاد بگیرم کنارش سیستم بهتری دارم که دست نمیشه زد بهش :)
هدفم از اومدن به فدورا . امتحان LPIC رو اماده میشم بدم و پاس کنم و تمام کتاب ها و فیلمایی که دستم رسیده رو فدورا بوده
وقتی بعضی از دستورات رو میزنم تو اوبونتوم جواب نمیده
فک میکنم کار کرد با اوبونتو برام یه حالت ریختن ترس از لینوکس بود که ببینم چیز ترس ناکی نیست و میشه باهاش خیلی راحت کارای روز مره رو کرد حتی منی که تخصصم نه مشتقات کامپیوتر بلکه برق هستش و فقط به خاطر علاقه ی بیش از اندازم به بخش کامپیوتر دارم نیمی از عمرمو براش میزارم :)