انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ایا به uget میشه اعتماد کرد؟  (دفعات بازدید: 2761 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین has99

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
ایا به uget میشه اعتماد کرد؟
« : 22 اسفند 1393، 03:27 ب‌ظ »
سلام.راستش چند جایی نوشته بود uget وسط کار ممکنه دانلودو بسوزونه یا اگه برق قطع بشه کلا میپره.

سوالم اینه در حالت عادی اینطوری میشه یا اگه پلاگین aria2 نصب باشه بازم همین اش و کاسست؟

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
پاسخ : ایا به uget میشه اعتماد کرد؟
« پاسخ #1 : 22 اسفند 1393، 03:32 ب‌ظ »
اره.من تجربه‌شو داشتم.الان از multiget استفاده می کنم.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #2 : 22 اسفند 1393، 06:18 ب‌ظ »
سلام.راستش چند جایی نوشته بود uget وسط کار ممکنه دانلودو بسوزونه یا اگه برق قطع بشه کلا میپره.

سوالم اینه در حالت عادی اینطوری میشه یا اگه پلاگین aria2 نصب باشه بازم همین اش و کاسست؟
من رسما دو سال ازش استفاده می‌کنم با پلاگین اریا برام اتفاقی نیوفتاده حتی این وسط برقم رفته...بزرگترین فایلی که باهاش دانلود کردم حدود ۵ گیگ حجم داشته

آفلاین has99

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
« پاسخ #3 : 22 اسفند 1393، 06:23 ب‌ظ »
منم بدی ازش ندیدم.
البته دانلودام حجیم نبوده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 23 اسفند 1393، 02:57 ب‌ظ »
یه اصل کلّی هست که با اینترنت ایران اگه پرونده‌ای بیش‌تر از چند صد مگ حجم داره بهتره با تورنت بگیریش
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین dante00700

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
« پاسخ #5 : 29 اسفند 1393، 07:40 ق‌ظ »
به یوگت نمی شه اعتماد کرد خود می تونی pause و resume کنی اما اکه برق بره فایل خراب می شه.

می تونم با جرعت بگنم تو این بحث download manager ها ویندوز بهتره چون من الان این مشکل را دارم.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #6 : 29 اسفند 1393، 08:41 ق‌ظ »
برادر 007 ، خودتون قضاوت کنید
دو روز بیشتر نیست اومدید توی دنیای گنو/لینوکس اونوقت با این همه اعتماد میگید دانلود منیجرهای ویندوزی بهتر اند ؟
اینهمه دانلود منیجر داریم
شما از flareget استفاده کردید ؟ ( البته برای این نرم افزار ، همون طور که برای IDM پول میدادید ، باید پول بدید )
از aria2 استفاده کردید ؟
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین dante00700

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 29 اسفند 1393، 09:01 ق‌ظ »
راستش را بخوای ما برای IDM پول نمی دادیم.
aria2 هم تحت ترمینال ولی در هر حال باید قبول کنی IDM بهتر حقیقت اینه.
 IDM تعداد کانکشن هایش هم دوبرابر Aria اگر یک دفعه برق بره مثل یوگت نیست که دانلود خراب بشه ادامش را دانلود می کنی.

تو software center هم چیزی به نام flareget نیست!!!
« آخرین ویرایش: 29 اسفند 1393، 09:11 ق‌ظ توسط dante00700 »

آفلاین x

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 562

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • aliila
« پاسخ #9 : 29 اسفند 1393، 09:13 ق‌ظ »
خوب این رو در نظر بگیرید که ما توی ایران هستیم
من خودم با چهار تا کانکشن از تمام پهنای باندم استفاده میکنم
پس عملا 4 یا 8 یا 16 یا 32 کانکشن برای ما زیاد تفاوتی نداره :)
بعدش هم شما دارید مشکل یوگت رو به آریا نسبت میدید
این یوگت هست که با رفتن برق دانلود رو خراب میکنه
شما از خود آریا استفاده کن ، چنین مشکلی اصلا پیش نمیاد
و اینکه از ترمینال و خط فرمان نترسید ، اینکه آریا تحت ترمیناله عیب حساب نمیشه

آفلاین dante00700

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 29 اسفند 1393، 09:20 ق‌ظ »
مدونم مشکل منه اما می خواهم بدونم هیچ دانلود منیجری نیست که گرافیکی باشه و وقتی برق بره خراب نشه؟

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • aliila
« پاسخ #11 : 29 اسفند 1393، 09:25 ق‌ظ »
بزارید دوستان راهنماییتون کنند ، من جز با ariaبا دانلود منیجر دیگه ای کار نکردم
شاید این به کارتون بیاد :
PersianDM که اگه توی انجمن بگردید پیداش میکنید ، دست پخت آقای امیرصمیمی هست

آفلاین dante00700

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 29 اسفند 1393، 09:51 ق‌ظ »
ممنون مشکل دانلود با steady flow حل شد فقط نمی دونستم باید اون را روی مرورگر فعال کنی.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #13 : 29 اسفند 1393، 10:32 ق‌ظ »
dante00700@
ببین عزیزم. گنو/لینوکس بیشتر از اینکه طراح گرافیکی داشته باشه، برنامه نویس داره. برنامه نویس هایی که به بهترین شکل یه برنامه رو می نویسن (چون واسه خودشون نوشتن. آدم که واسه خودش برنامه بی کیفیت درست نمی کنه. می کنه؟؟)
یه برنامه نویس وظیفه ش برنامه نوشتنه نه طراحی GUI.
شما هدف و نیازت رو اول مشخص کن. هدف من دانلود کردنه. از هر برنامه ای که بتونم باهاش دانلود کنم، استفاده می کنم. مهم عمل دانلود کردن و نیاز دانلود کردن هست. اینکه اون برنامه متنیه یا گرافیکی، اصلا مهم نیست. مهم دانلود کردنه که انجام میدم. شما وقتی هم که دانلود می کنی نمیایی صبح تا شب بشینی پاش ببینی چجوریه. پس محیط گرافیکی عملا نیاز نمیشه. اگه منظورت تنظیمات توی محیط گرافیکیه که چارتا تیک بزنی و خلاص، خب اون دانلود منیجر متنی هم دقیقا این تنظیمات رو داره فقط تیک نباید بزنی باید دستورش رو بنویسی. یه جا یه لینک از تاپیک آرمان بهت دادم. فکر نکنم خونده باشیش. اون تاپیک رو بخون. یه کد سر راست هست و آموزشش هم کامل هست. تنظیم ادامه ی دانلود واسه قطع برق رو هم داره.

نقل‌قول
خب قانونا، اخلاقا و شرعا باید پولش رو بدی. اگه پول نداری بدی حق استفاده هم نداری. و اگه استفاده کنی یه جور دزدی دیجیتالی محسوب میشه.

نقل‌قول
خب تا وقتی با چارتا برنامه درست و حسابی کار نکنی، معلومه که میگی IDM بهتره. من دو ساله دارم توی لینوکس دانلود می کنم. کلا هدفم از اینترنت گرفتن همین دانلود کردن بود. دانلود منیجر های اینجا، با حجم خیلی خیلی کم و سبکی خیلی زیاد و قیمت رایگان و شخصی سازی فراوان، مطمئنا بهتر از IDM هستن.
تمام برنامه های گنو/لینوکسی می تونن از برنامه های ویندوزی بهتر باشن، فقط در صورتی که بلد باشی باهاشون کار کنی و وقتی بلد بودی، می تونی مقایسه انجام بدی. در غیر اینصورت  یکی مث من میاد جوابتو میده  ;D

نقل‌قول
IDM تعداد کانکشن هایش هم دوبرابر Aria اگر یک دفعه برق بره مثل یوگت نیست که دانلود خراب بشه ادامش را دانلود می کنی.
همون طور که minion جان گفت، این مشکل یوگته نه آریا. آریا 4000 خط فقط راهنما داره. شما بخون ببین چه قدرتی داره و چه امکاناتی در اختیارت میذاره. هر وخ رفتی سراغ محیط گرافیکی یعنی محدودیت رو انتخاب کردی.

نقل‌قول
هر برنامه ای قرار نیست توی سافت ویر سنتر باشه. flareget نرم افزار آزاد نیست. اپن سورس هم نیست. واسه همین پولیه و باید 600 هزارریال پرداخت کنی (دقیقا مثل IDM) ولی خب من ترجیح میدم نرم افزار آزاد توی سیستم عامل آزاد استفاده کنم. اگه قرار بود از برنامه های انحصاری استفاده کنم، روی همون ویندوز می موندم  ;D
برای دانلود کردنش هم باید بری به سایت رسمیش و فایل debش رو دانلود کنی و نصب کنی.

نقل‌قول
مدونم مشکل منه اما می خواهم بدونم هیچ دانلود منیجری نیست که گرافیکی باشه و وقتی برق بره خراب نشه؟
XDM
« آخرین ویرایش: 29 اسفند 1393، 11:06 ق‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #14 : 29 اسفند 1393، 11:01 ق‌ظ »
dante00700@
ببین عزیزم. گنو/لینوکس بیشتر از اینکه طراح گرافیکی داشته باشه، برنامه نویس داره. برنامه نویس هایی که به بهترین شکل یه برنامه رو می نویسن (چون واسه خودشون نوشتن. آدم که واسه خودش برنامه بی کیفیت درست نمی کنه. می کنه؟؟)
یه برنامه نویس وظیفه ش برنامه نوشتنه نه طراحی GUI.
شما هدف و نیازت رو اول مشخص کن. هدف من دانلود کردنه. از هر برنامه ای که بتونم باهاش دانلود کنم، استفاده می کنم. مهم عمل دانلود کردن و نیاز دانلود کردن هست. اینکه اون برنامه متنیه یا گرافیکی، اصلا مهم نیست. مهم دانلود کردنه که انجام میدم. شما وقتی هم که دانلود می کنی نمیایی صبح تا شب بشینی پاش ببینی چجوریه. پس محیط گرافیکی عملا نیاز نمیشه. اگه منظورت تنظیمات توی محیط گرافیکیه که چارتا تیک بزنی و خلاص، خب اون دانلود منیجر متنی هم دقیقا این تنظیمات رو داره فقط تیک نباید بزنی باید دستورش رو بنویسی. یه جا یه لینک از تاپیک آرمان بهت دادم. فکر نکنم خونده باشیش. اون تاپیک رو بخون. یه کد سر راست هست و آموزشش هم کامل هست. تنظیم ادامه ی دانلود واسه قطع برق رو هم داره.

نقل‌قول
خب قانونا، اخلاقا و شرعا باید پولش رو بدی. اگه پول نداری بدی حق استفاده هم نداری. و اگه استفاده کنی یه جور دزدی دیجیتالی محسوب میشه.

نقل‌قول
خب تا وقتی با چارتا برنامه درست و حسابی کار نکنی، معلومه که میگی IDM بهتره. من دو ساله دارم توی لینوکس دانلود می کنم. کلا هدفم از اینترنت گرفتن همین دانلود کردن بود. دانلود منیجر های اینجا، با حجم خیلی خیلی کم و سبکی خیلی زیاد و قیمت رایگان و شخصی سازی فراوان، مطمئنا بهتر از IDM هستن.
تمام برنامه های گنو/لینوکسی می تونن از برنامه های ویندوزی بهتر باشن، فقط در صورتی که بلد باشی باهاشون کار کنی و وقتی بلد بودی، می تونی مقایسه انجام بدی. در غیر اینصورت  یکی مث من میاد جوابتو میده  ;D

نقل‌قول
همون طور که minion جان گفت، این مشکل یوگته نه آریا. آریا 4000 خط فقط راهنما داره. شما بخون ببین چه قدرتی داره و چه امکاناتی در اختیارت میذاره. هر وخ رفتی سراغ محیط گرافیکی یعنی محدودیت رو انتخاب کردی.

نقل‌قول
هر برنامه ای قرار نیست توی سافت ویر سنتر باشه. flateget نرم افزار آزاد نیست. اپن سورس هم نیست. واسه همین پولیه و باید 600 هزارریال پرداخت کنی (دقیقا مثل IDM) ولی خب من ترجیح میدم نرم افزار آزاد توی سیستم عامل آزاد استفاده کنم. اگه قرار بود از برنامه های انحصاری استفاده کنم، روی همون ویندوز می موندم  ;D
برای دانلود کردنش هم باید بری به سایت رسمیش و فایل debش رو دانلود کنی و نصب کنی.

نقل‌قول
XDM
واااااااای رسول تو چه انرژیه داری...دمت گرم اینجا هم پاسخت رساهست
راست میگه اریا فوق‌العادس و من ازش استفاده میکنم البته چیزایی دیگه هم هست باید بگردی تست کنی ببینی چی میخوای ارضا نشدی میری خودت یه دانلود منجر برای خودت مینویسی علیرضا جان برای اریا همین کارو کرد...
منم از وقتی دیدم یوگت با پلاگین اریا هماهنگه تا حالا عوضش نکردم لینکی رسول داده کمک کنندس
« آخرین ویرایش: 29 اسفند 1393، 11:07 ق‌ظ توسط Spirits »