انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در اضافه نشدن ویندوز در grub  (دفعات بازدید: 1080 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
مشکل در اضافه نشدن ویندوز در grub
« : 06 فروردین 1394، 12:49 ق‌ظ »
سلام به همه.
بعد از نصب چند سیستم عامل رو لپ تاپم صفحه اصلی گراب اوبونتو رفت و با کمک گرفتن از ویکی خیلی خوبی که دوستان آماده کرده بودن تونستم با سی دی لایو اوبونتو اونو بر گردونم.
اما مشکل اینجاست که هر چی سعی کردم  ویندوزم رو به لیست این گراب اضافه کنم  نشد.البته قبلا این اتفاق برام افتاده بود وبا دستور sudo update-grub سریع حل میشد ولی الان هر چی میزنم به لیست اضافه نمیشه.ممنون میشم کمک کنید.
تمام دیتاهای ویندوز هم دست نخورده موجود هستن.

آفلاین KARA_KRAL

• Full Member
  • *
  • ارسال: 178
  • GNU / Linux for humanity
پاسخ : مشکل در اضافه نشدن ویندوز در grub
« پاسخ #1 : 06 فروردین 1394، 02:41 ق‌ظ »
مثل خیلی از سوالات دیگه که تو دنیای گنو / لینوکس هست برای تعمیر گراب هم روش های متعددی هست، و جواب ها مطلق و یکتا نیستند.
روشی که در ویکی هست بهتر از Boot-Repair هست ولی کمی پیچیده برای کاربرانی که تجربه ی زیادی در زمینه لینوکس ندارند

شما با Boot-Repair امتحان کردی ؟

لینک تعمیر گراب با Boot-Repair

چیزی که هستی را رها کن شاید چیزی که می خواهی بشوی   لائو تسو

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 06 فروردین 1394، 01:42 ب‌ظ »
سلام
تمام کارهایی که گفتین رو قبلا انجام دادم بجز boot-repair که اونم نصب کردم و از دو حالت recommend و advanced امتحان کردم و همونطور که خودش توضیح داده بود یه سری کار انجام داد ولی بازم ویندوزم اضافه نشد.
اگر میشد که به صورت دستی به لیست گراب اضافه میکردیم عالی میشد.

البته بازم میگم که تمام اطلاعات ویندوزم دست نخورده موجود هستن و من دارم میبنمشون

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 06 فروردین 1394، 01:43 ب‌ظ »
مثل خیلی از سوالات دیگه که تو دنیای گنو / لینوکس هست برای تعمیر گراب هم روش های متعددی هست، و جواب ها مطلق و یکتا نیستند.
روشی که در ویکی هست بهتر از Boot-Repair هست ولی کمی پیچیده برای کاربرانی که تجربه ی زیادی در زمینه لینوکس ندارند

شما با Boot-Repair امتحان کردی ؟

لینک تعمیر گراب با Boot-Repair

سلام
تمام کارهایی که گفتین رو قبلا انجام دادم بجز boot-repair که اونم نصب کردم و از دو حالت recommend و advanced امتحان کردم و همونطور که خودش توضیح داده بود یه سری کار انجام داد ولی بازم ویندوزم اضافه نشد.
اگر میشد که به صورت دستی به لیست گراب اضافه میکردیم عالی میشد.

البته بازم میگم که تمام اطلاعات ویندوزم دست نخورده موجود هستن و من دارم میبنمشون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 06 فروردین 1394، 08:46 ب‌ظ »
احتمالاً بوت‌لودر ویندوزت پریده. با دی‌وی‌دی خود ویندوز تعمیرش کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 07 فروردین 1394، 04:17 ب‌ظ »
احتمالاً بوت‌لودر ویندوزت پریده. با دی‌وی‌دی خود ویندوز تعمیرش کن

لعنت به ویندوز.
با دی وی دی ویندوز 8 از قسمت startup repair برای برگردوندن بوت لودر ویندوز استفاده کردم که بالاخره اومد ولی نامرد تمام 800 گیگ اطلاعاتی که داخل یه پارتیشن دیگم بود رو پاک کرد و جالب تر اینکه به دوتا پارتیشن دیگم کاری نداشت.قبلا این کارو کرده بودم ولی هییچ مشکلی پیش نمیومد نمیدونم چرا اینطوری شدشششششششششششششششششششششششششش ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :'( ](*,) ](*,) ](*,)

لامصب حداقل 300گیگ فیلم داشتم اون تووووو.هیچی دیگه اینم از عید امسال که ما موندیمو حوضمون ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین lamantrra

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 07 فروردین 1394، 05:34 ب‌ظ »
آقا مشکل حل شد
یه برنامه روی ویندوز نصب کردم و با اون پارتیشنی رو که از دست رفته بود رو ریکاوری کردم و بعدش با لینوکس اومدم بالا update-grub زدم ردیف شد.الان هم ویندوز به لیست گراب اضافه هم پارتیشنم برگشت.خداروشکر
« آخرین ویرایش: 07 فروردین 1394، 05:40 ب‌ظ توسط lamantrra »