انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: امنیت تور  (دفعات بازدید: 9243 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
امنیت تور
« : 19 فروردین 1394، 10:30 ب‌ظ »
با سلام
دوستان حتما در مورد امنیت پراکسی ها و اهمیتش برای فعالیت های اینترنتی خیلی شندید و دغدغه همتون بوده ....!!!
و حتما میدونیدکه در بحث جرم شناسی اینرنت و سو استفاده هکرها چقدر این قضیه به اوج اهمیت خودش میرسه...
خب حالا حرفم چیه ؟؟؟
همون طور که میدونید در امنیت ‍‍‍‍پراکسی چند موضوع مطرحه « اگه اشتباهی بود بگید اصلاح کنم» :
۱- مخفی کردن آی ‍‍پی
۲- معکوس کردن دی ان اس
۳- جعل و مخفی کردن جاوا اسکریپ
خب با توجه تاکید دوستان به استفاده از تور و بالا بودن امنیت در آن مدتی از این نرم افزار استفاده کردم تا اینکه خواستم ببنیم واقعا چقدر توی امنیت حرف برای گفتن داره و باید بگم که من از تور در فایرفاکس و افزونه foxy proxy استفاده کردم و ‍پیشنهاد میکنم برای اینکه با حرفم همراه بشید همین الان سایت proxycop.com رو باز کنید اونم در حالی که دارید از تور استفاده می کنید و اگه پلاگین جاوا روی سیستمتون فعال باشه به نتیجه جالبی خواهید رسید .... بزارید نتیجه ای که من بهش رسیدم رو ببینید :
خواهید دید که پلاگین جاوا خیلی راحت شما رو لو میده و به راحتی آی پی شما قابل مشاهده است دیگه خودتون تا آخرش رو بخونید....!!!
در ضمن باید بگم روی ویندوز دو تا ز برنامه ها فوق العاده بودن ۱- هات اسپات ۲- اکسپت شیلد که تمامی موارد امنیتی رعایت شده بود و افت سرعت هم به هیچ وجه نداشتم .       اینم هم سند حرفم برای امنیت تور:
این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
پاسخ : امنیت تور
« پاسخ #1 : 19 فروردین 1394، 11:38 ب‌ظ »
سلام

خود تور هم نگفته اگه داری استفاده میکنی یعنی امنیت کامل هست ....

تو فایر فاکس خیلی کار ها باید کنید
1- قابلیت ریموت دی ان اس فعال باشه
2- هیچ افزونه  و پلاگینی که بتونه  امنیت کاهش بده نباید فعال باشه مثل فلش !
3- افزونه noscripts  نصب کنید اونوقت خودتون بایستی به یه سری سایت ها مجوز بدین که اسکریپت هاش اجرا شن یا خیر دو صورت داره یه حالت دایم و حالت موقت
4- کوکی ..... شما بدون تور میرید یه سایتی کوکی ذخیره میکنید بعد بدون اینکه حواستون باشه با همون کوکی با پروکسی تور میرید همون سایت ........

5- خیلی از دانلود منیجر ها یا برنامه های تحت ترمینال ریموت دی ان اس پشتیبانی نمیکنن  وقتی torify میکنید ای پی سایت مورد نظر   از دی ان سرور تور بدست نمیاد ! یا از سرور داخلی میاد یا سایر سرور ها 

موضوع اخر اینه وقتی به اینترنت متصل هستید نمیتونید بگید امنیت کامل دارم حال از هر سرویسی استفاده کنید  سیستم من وقتی امنیت کامل داره که به اینترنت وصل نشه و همشم خودم پاش باشم .........

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 19 فروردین 1394، 11:57 ب‌ظ »
سلام

خود تور هم نگفته اگه داری استفاده میکنی یعنی امنیت کامل هست ....

تو فایر فاکس خیلی کار ها باید کنید
1- قابلیت ریموت دی ان اس فعال باشه
2- هیچ افزونه  و پلاگینی که بتونه  امنیت کاهش بده نباید فعال باشه مثل فلش !
3- افزونه noscripts  نصب کنید اونوقت خودتون بایستی به یه سری سایت ها مجوز بدین که اسکریپت هاش اجرا شن یا خیر دو صورت داره یه حالت دایم و حالت موقت
4- کوکی ..... شما بدون تور میرید یه سایتی کوکی ذخیره میکنید بعد بدون اینکه حواستون باشه با همون کوکی با پروکسی تور میرید همون سایت ........

5- خیلی از دانلود منیجر ها یا برنامه های تحت ترمینال ریموت دی ان اس پشتیبانی نمیکنن  وقتی torify میکنید ای پی سایت مورد نظر   از دی ان سرور تور بدست نمیاد ! یا از سرور داخلی میاد یا سایر سرور ها 

موضوع اخر اینه وقتی به اینترنت متصل هستید نمیتونید بگید امنیت کامل دارم حال از هر سرویسی استفاده کنید  سیستم من وقتی امنیت کامل داره که به اینترنت وصل نشه و همشم خودم پاش باشم .........

بله کوکی ها ... اسکریپ ها و تمام مواردی که بهش اشاره کردید کاملا درسته و شکی در اون نیست و من هم نگفتم امنیت توی اینترنت میتونه کاملا تضمین شده باشه ....!!! حرف من اینه که چرا من وقتی از تور استفاده میکنم باید یه عالمه پروسه رو رد کنم تا به یک امنیته به گفته شما نسبی برسم و همون طوری که خودتون دیدید باپلاگین جاوا در تور به مشکل برمیخوریم و این در حالی است که حتما شما از اون دو تا نرم افزاری که گفتم ( هات اسپات و اکسپت شیلد ) توی ویندوز استفاده کردید و میدونید که تقریبا خیلی از دغدغه هایی رو که مطرح شد از سر راه برمیداره ....
و حرفم  هم یه جورایی حرف شما هستش من هم میگم تور با این که یکی از مشهورترین نرم افزارها برای امنیت در گشت و گزارهای اینترنتی هست ضعف های زیادی داره ....!!!
در ضمن اگر در مورد تور این قضیه رو مطرح کردم واسه اینکه تو این انجمن زیاد تاکید شده تور بهترینه ولی من دیدم که هات اسپات بهتر از توره و نیاز به این همه درد سری که شما میگین نداره...
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1394، 12:05 ق‌ظ توسط farvahar_68 »

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #3 : 20 فروردین 1394، 12:13 ق‌ظ »
از کجا میگین اون بهتره ؟  :-k
به نظر خودم فعلا چیزی بهتر از تور نداریم

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 20 فروردین 1394، 12:30 ق‌ظ »

من با همین سایت proxycop.com امتحان کردم تور ..فریگیت  و چندتا افزونه قندشکن تست کردم همه آی پی لو میدادن ولی هات اسپات نه..........به این خاطر میگم بهتره اگه شما میگی تور بهتره میشه بگین چرا؟؟چون گفتن بهترینه شما هم میگی بهترینه.....؟؟؟؟

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #5 : 20 فروردین 1394، 12:53 ق‌ظ »
اگه میخوای این همه کار رو خودت انجام ندی میتونی از باندل تور استفاده کنی.
لو نمیده :D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 20 فروردین 1394، 07:37 ق‌ظ »
نمی‌دونم مشکل کارت کجاست (احتمالاً فلش)، ولی برای من با تور روی فایرفاکس با foxyproxy هیچ چیزی رو نمی‌فهمه
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1394، 07:40 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #7 : 20 فروردین 1394، 09:37 ق‌ظ »
منم از تور بروزر استفاده کردم و لو نرفتم.

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #8 : 20 فروردین 1394، 10:48 ق‌ظ »

من با همین سایت proxycop.com امتحان کردم تور ..فریگیت  و چندتا افزونه قندشکن تست کردم همه آی پی لو میدادن ولی هات اسپات نه..........به این خاطر میگم بهتره اگه شما میگی تور بهتره میشه بگین چرا؟؟چون گفتن بهترینه شما هم میگی بهترینه.....؟؟؟؟

اون که چرا بهتره یه سرچ کنید روال کاری دو سرویسو مقایسه کنید ببینید کدوم بهتره  بعدشم  تست یه سایت نمیتونه ملاکی برای امنیت باشه
به هر حال در استفاده از تور ملزوماتی بایستی رعایت شه اگر سختتونه نباید انتظار امنیت خوبی داشته باشید ......

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 21 فروردین 1394، 01:21 ب‌ظ »
نمی‌دونم مشکل کارت کجاست (احتمالاً فلش)، ولی برای من با تور روی فایرفاکس با foxyproxy هیچ چیزی رو نمی‌فهمه

واسه شما فلش فعاله؟من سیستمم بروزه ...نسخه فلشتون چنده؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3485
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #10 : 21 فروردین 1394، 02:38 ب‌ظ »
نقل‌قول

فلش میخوای چکار؟؟
هنوز توهم ویندوز داری؟  ;D
من از پارسال کلا فلش رو پاک کردم. هیچ جا به مشکل نخوردم. نه توی یوتیوب نه توی آپارات و باقی جاها. اصن این فلش چیه که همه میخوان نصبش کنن؟؟ فقط یه عادته؟  ;)
دندون خراب رو بکن بنداز دور  :D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 21 فروردین 1394، 07:51 ب‌ظ »
نقل‌قول

فلش میخوای چکار؟؟
هنوز توهم ویندوز داری؟  ;D
من از پارسال کلا فلش رو پاک کردم. هیچ جا به مشکل نخوردم. نه توی یوتیوب نه توی آپارات و باقی جاها. اصن این فلش چیه که همه میخوان نصبش کنن؟؟ فقط یه عادته؟  ;)
دندون خراب رو بکن بنداز دور  :D

جایگزین نمیخواد؟؟ :D
با چه دستوری پاکش کنم 8)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3485
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #12 : 21 فروردین 1394، 08:59 ب‌ظ »
جایگزین نمیخواد؟؟ :D
با چه دستوری پاکش کنم 8)

نه دیگه. فلش یه تکنولوژي در حال انقراضه. از زمانی که html5 اومده دیگه کسی دور و بر فلش نمی پلکه. فلش پر از باگ و مشکلات امنیتیه. خیلی هم کنده. اصلا پاکش کنی مرورگرات نفس تازه می کنن.
برای پاک کردن هم اینو بزن
sudo apt-get autoremove flashplugin-installer
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین سهراب سپید

• Full Member
  • *
  • ارسال: 207
« پاسخ #13 : 21 فروردین 1394، 09:56 ب‌ظ »
جایگزین نمیخواد؟؟
کلا فلش نداشته باشی بهتره، اگه بخوام با اغراق بگم ۱۰۰٪ محتوای فلش توو اینترنت اسپم و تبلیغاته!
ولی جهت اطلاع بگم فایر فاکس رو یه افزونه داره کار میکنه که فلش رو به html5 تبدیل میکنه البته همیشه عملکرد درستی نداره
اینم آدرس افزونه روی گیت هاب
http://mozilla.github.io/shumway/extension/firefox/shumway.xpi

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #14 : 22 فروردین 1394، 08:50 ب‌ظ »
مشکل تور: کپچاهایی که برای ورود به سایتها مثلا گوگل باید پر کنیم! سایت elementary.io هم کپچا خواست!