انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل برای نصب اوبونتو در VirtualBox (حل شد)  (دفعات بازدید: 5554 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
پاسخ : مشکل برای نصب اوبونتو در VirtualBox
« پاسخ #15 : 05 اردیبهشت 1394، 11:00 ب‌ظ »
خب پس بیخودی دستکاریش کردم :o
نقل‌قول
ایزوتونو یک MD5 checksum بگیرید مشکل نداشته باشه.
ام... میشه توضیح بدی؟

md5sum file.iso

آفلاین reza.sanjari

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
« پاسخ #16 : 05 اردیبهشت 1394، 11:59 ب‌ظ »
دستوری که دوستمون معرفی کردند را برای ایمیجی که دانلود کردی در ترمینال میزنی و خروجی یک کد هست. این کد را با کد موجود در این لینک مقایسه میکنی. (در صفحه‌ی مرورگر با گزینه‌ی Find یا Ctrl+F میتونی مقایسه کنی.) اگر اختلاف وجود داشت فایلی که دانلود کردی ناقص و خراب هست.
« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1394، 12:01 ق‌ظ توسط reza.sanjari »

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #17 : 06 اردیبهشت 1394، 01:29 ق‌ظ »
دستوری که دوستمون معرفی کردند را برای ایمیجی که دانلود کردی در ترمینال میزنی و خروجی یک کد هست. این کد را با کد موجود در این لینک مقایسه میکنی. (در صفحه‌ی مرورگر با گزینه‌ی Find یا Ctrl+F میتونی مقایسه کنی.) اگر اختلاف وجود داشت فایلی که دانلود کردی ناقص و خراب هست.

اوبونتو اصلا اجرا نمیشه،چجوری توی ترمینال این دستور رو بنویسم؟  :o
اگه منظورتون توی قسمتی هست که نوشته "اوبونتو را امتحان کنید" ، اونجا نوشتم ولی جوابی نداد
توی ماشین مجازی یه گزینه ی چک دیسک داره کنار گزینه های دیگه ی محیط گراب(همین اسمشه دیگه؟)، اون رو زدم، بعد از چند ثانیه گفت اروری وجود نداره

« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1394، 01:33 ق‌ظ توسط ahmaad »

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
« پاسخ #18 : 06 اردیبهشت 1394، 02:15 ق‌ظ »
اگه منظورتون توی قسمتی هست که نوشته "اوبونتو را امتحان کنید" ، اونجا نوشتم ولی جوابی نداد
توی ماشین مجازی یه گزینه ی چک دیسک داره کنار گزینه های دیگه ی محیط گراب(همین اسمشه دیگه؟)، اون رو زدم، بعد از چند ثانیه گفت اروری وجود نداره

یعنی اینقدر ارسال‌های کاربران بی‌ارزش هست که شما آن‌ها را نمی‌خوانید یا بی‌توجه از آن‌ها می‌گذرید؟
« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1394، 02:16 ق‌ظ توسط userb »

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #19 : 06 اردیبهشت 1394، 02:54 ق‌ظ »
خب پس بیخودی دستکاریش کردم :o
نقل‌قول
ایزوتونو یک MD5 checksum بگیرید مشکل نداشته باشه.
ام... میشه توضیح بدی؟

md5sum file.iso
خیلی عجیبه من توضیح نوشته بودم. اما چرا نیست؟  :o

ممنون از توضیح خوبتان

ببخشید دوست عزیز
قصد جسارت ندارم.

اما میتونید بفرمایید که شباهت کلمات
Check Disk و md5sum
در کجاست؟

یعنی اینقدر ارسال‌های کاربران بی‌ارزش هست که شما آن‌ها را نمی‌خوانید یا بی‌توجه از آن‌ها می‌گذرید؟
اشکال نداره

به هرحال

شما حتی اگر با Windows هم کارکنید، اگر از عمو گوگل بپرسید " Windows md5sum " خیلی زیبا راهنماییتون میکنه.

شما یک برنامه برای دریافت md5 در Windows نصب کنید و طبق آموزش reza.sanjari پیش بروید.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #20 : 06 اردیبهشت 1394، 02:57 ق‌ظ »

هوم؟ واقعا متوجه منظورتون نمیشم ???
کدوم ارسال رو نخوندم؟؟؟

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #21 : 06 اردیبهشت 1394، 03:01 ق‌ظ »
نقل‌قول
ببخشید دوست عزیز
قصد جسارت ندارم.

اما میتونید بفرمایید که شباهت کلمات
Check Disk و md5sum
در کجاست؟

هیچ شباهتی ندارن
فقط چون میخواستیم از سلامت فایل iso مطمئن بشیم، فکر کردم شاید گزینه ی چک دیسک هم نتیجه ای شبیه به اون گزینه داشته باشه

نقل‌قول
شما حتی اگر با Windows هم کارکنید، اگر از عمو گوگل بپرسید " Windows md5sum " خیلی زیبا راهنماییتون میکنه.

شما یک برنامه برای دریافت md5 در Windows نصب کنید و طبق آموزش reza.sanjari پیش بروید.
خب... نگفته بودین یه برنامه ی ویندوز هم هستش، فکر کردم فقط یه گزینه برای اوبونتو هست
الان سایتشو دیدم،دانلودش میکنم
ممنون
« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1394، 03:22 ق‌ظ توسط ahmaad »

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #22 : 06 اردیبهشت 1394، 03:05 ق‌ظ »
الان امتحان کردم این کد رو داد که با یکی از کدایی که لینکشو دادین برابری میکنه
53c869eba8686007239a650d903847fdپس فایل سالمه دیگه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #23 : 06 اردیبهشت 1394، 05:21 ق‌ظ »
اولین هکسی که گذاشتی راه‌حل رو نوشته:
upgrade BIOS or use force_addr=0xaddr
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
« پاسخ #24 : 06 اردیبهشت 1394، 06:06 ق‌ظ »
---
« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1394، 06:58 ق‌ظ توسط userb »

آفلاین reza.sanjari

• Newbie
  • *
« پاسخ #25 : 06 اردیبهشت 1394، 09:23 ق‌ظ »
من امروز اوبونتو 15.04 64‌بیتی را روی ویرچوال باکس نسخه‌ی 4.3.26 نصب کردم. وقتی مراحل نصب طی شد و اوبونتو پیغام ری‌استارت داد، در مرحله‌ی بوت صفحه‌ی سیاه به همراه پیغام خطا نمایش داده شد. کاری که من انجام دادم این بود که بعد از مشاهده‌ی پیغام خطا پنجره‌ی ماشین مجازی را بستم و گزینه‌ی Power off the machine را انتخاب و مجددا ماشین مجازی را ران کردم. اینبار پیغام چند ثانیه ظاهر شد (شاید حدود 20 ثانیه) و سپس اوبونتو بوت شد و بالا آمد. چند دفعه‌ی دیگر هم بوت شد و مشکلی نداشت.
ضمنا در لینک زیر مشکل شما دقیقا مطرح شده و راه‌حل پیشنهادی زدن چند کلید ترکیبی کیبورد روی ماشین مجازی است:
در این لینک هم پاسخی که با عبارت You need to switch between tty so the Guest GUI can refresh itself and detect the environment correctly This is currently a minor bug شروع می‌شود در رابطه با مشکل شماست:
چون مشکل من با همان خاموش و روشن‌کردن حل شد این دو لینک به کارم نیامد.
برای ساختن ماشین مجازی هم بعد از انتخاب گزینه‌ی New همه‌ی مراحل را با زدن دکمه‌ی next جلو رفتم. این هم تصاویر بخش تنظیمات ماشین مجازی من (هیچ دستکاری در این تنظیمات نکردم و تنظیمات پیش‌فرض بعد از ساختن ماشین مجازی هست.):

« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1394، 09:36 ق‌ظ توسط reza.sanjari »

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #26 : 06 اردیبهشت 1394، 09:37 ق‌ظ »

اوبونتو اصلا اجرا نمیشه،چجوری توی ترمینال این دستور رو بنویسم؟ 
:o

تو تصویر دوم لطفا تیک کنار EFI رو بردارید و بعد امتحان کنید ببینید بوت میشه یا نه.
درکل چرا همچین بود من یه سری پستهایی دیدم نفهمیدم چی به چی بودن.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین reza.sanjari

• Newbie
  • *
« پاسخ #27 : 06 اردیبهشت 1394، 09:46 ق‌ظ »
به نظرم بد نیست یک ماشین مجازی جدید بسازید، تنظیمات را مشابه من درآورید و سپس اقدام به نصب کنید. تیک گزینه‌هایی مثل EFI در روند نصب تاثیرگذار است.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #28 : 06 اردیبهشت 1394، 01:31 ب‌ظ »
ممنون از توضیحات همگی
دونه دونه و با دقت جواب میدم کسی شاکی نشه ;D
نقل‌قول
اولین هکسی که گذاشتی راه‌حل رو نوشته:
کد: [انتخاب]

upgrade BIOS or use force_addr=0xaddr
بایوس رو همون دیروز اپگرید کرده بودم ولی منظور قسمت دومِ ارور رو متوجه نمیشم. ???
.....
reza.sanjari عزیز، تنظیمات رو طبق عکسهایی که گذاشتید انجام دادم. راستش از دیروز تا الان فکر کنم ده باری اوبونتو رو با تنظیمات مختلفی که اینجا و توی انجمن های مختلف گفته بودن، نصب کردم ولی نهایتا در تنظیمات مختلف یا به ارور upgrade BIOS or use force_addr=0xaddr برمیخورم یا به همون عکس آخری که در صفحه ی اول گذاشتم.
با خاموش روشن کردن هم دوباره ولی اینبار برای چند ثانیه همین ارور upgrade BIOS or use force_addr=0xaddr رو نشون میده و اینبار ردش میکنه تا وارد صفحه نصب اوبونتو بشه.که روز از نو و روزی از نو. :o
(البته اینبار در محیط نصب،دو تا گزینه میاد که میگه میخوای اوبونتو"یی که قبلا نصب کردی حذف بشه یا اینکه، دوتا اوبونتو با هم نصب میکنی)

میشه درباره این لینک توضیح بدین؟
https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=6&t=64981
وقتی وارد صفحه ارور upgrade BIOS or use force_addr=0xaddr شدم، کلیدهایی که گفته بودن رو انتخاب کردم و صفحه ای جدید باز شد ولی صفحه کلید کار نمیکرد.

آفلاین inception

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
« پاسخ #29 : 06 اردیبهشت 1394، 03:19 ب‌ظ »
سلام
امیدوارم حال همگی خوب باشه.
من چند دقیقه‌ی قبل اوبونتو 15.04 رو روی ویرچوال‌باکس نصب کردم و از مراحل نصب فیلم گرفتم. امیدوارم مشکلتون حل بشه.  8) (فیلم با پسوند ogv هست و با فایرفاکس، وی‌ال‌سی و ... باز میشه.)
موفق باشی