انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل برای نصب اوبونتو در VirtualBox (حل شد)  (دفعات بازدید: 5557 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
مشکل برای نصب اوبونتو در VirtualBox (حل شد)
« : 05 اردیبهشت 1394، 02:15 ب‌ظ »
سلام
امیدوارم جای درستی تاپیک زده باشم

ویندوز هشت اوریجینال دارم و میخوام اوبونتو 15.04 رو با برنامه VirtualBox اجرا کنم ولی یه سری ارور میده و بعد از نصب هم اجرا نمیشه.

در حالت عادی هم که با برنامه PowerISO روی فایل اجرایی سی دی اوبونتو کلیک میکنم همچین اروری میده.
« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1394، 06:14 ب‌ظ توسط ahmaad »

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
پاسخ : مشکل برای نصب اوبونتو در VirtualBox
« پاسخ #1 : 05 اردیبهشت 1394، 02:42 ب‌ظ »
گزینه EFI BIOS رو در بایوس سیستم به گزینه Legecy BIOS تغییر بدید و نیز گزینه Secure Boot رو از طریق بایوس غیرفعال کنید؛ این گزینه معمولا در یکی از این سربرگ‌ها قرار داره: Security, Boot.
اگر جواب نداد، تنظیمات دیگه efi رو هم غیرفعال کنید. این تنظیمات رو فقط در رابطه با خطای Wubi گفتم.
« آخرین ویرایش: 05 اردیبهشت 1394، 11:52 ب‌ظ توسط userb »

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 05 اردیبهشت 1394، 03:11 ب‌ظ »
دقیقا توضیح میدی؟
بعد غیر فعالش کنم مشکلی پیش نمیاد؟
هارد فرمت نمیشه؟

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 05 اردیبهشت 1394، 04:00 ب‌ظ »
نه مشکلی پیش نمیاد. UEFI یک ویژگی هست که در کامپیوترهای جدید جایگزین بایوس شده و به عنوان یک رابط بین سیستم‌عامل و firmware قرار می‌گیره. یکی از اهداف UEFI حفظ امنیت پی‌سی‌ها در مقابل بدافزارها است که این کار رو از طریق یک فناوری به نام Secure Boot انجام می‌ده. کار Secure Boot به این صورت هست که فقط به Boot loader هایی که sign شده باشند امکان اجرا می‌ده. اما هنوز بعضی از توزیع‌ها با این فناوری مشکل دارند، اما به یقین حل می‌شه.

در مورد خطای VirtualBox هم، پنجره تنظیمات سیستم‌عامل مورد نظر رو باز کنید و ببینید هشدار یا خطایی در پایین پنجره به شما نداده؟ یا مثلا گزینه Enable EFI رو در قسمت System پنجره تنظیمات فعال نکردید؟ اگه تنظیم‌ی انجام دادید بهتره به حالت اول برگردونید. اگرچه معمولا در صورت تنظیم اشتباه اعلان می‌شه.
« آخرین ویرایش: 05 اردیبهشت 1394، 05:28 ب‌ظ توسط userb »

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 05 اردیبهشت 1394، 06:39 ب‌ظ »
Security Boot رو غیرفعال کردم ولی EFI یا Legecy  رو پیدا نکردم

راستی نسخه ای که دانلود کردم ubuntu-15.04-desktop-amd64 هست و سی پی یو من intel هست
ممکنه مشکل ساز بشه؟

آفلاین reza.sanjari

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
« پاسخ #5 : 05 اردیبهشت 1394، 07:28 ب‌ظ »
در قسمت Settings به بخش System بروید و از تب Processor تیک گزینه‌ی Enable PAE/NX را بزنید. مجددا برای نصب سعی کنید.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 اردیبهشت 1394، 08:09 ب‌ظ »
ممنون ولی جواب نداد :(
نهایتا این عکس رو نشون میده

آفلاین reza.sanjari

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 05 اردیبهشت 1394، 08:31 ب‌ظ »
نقل‌قول
راستی نسخه ای که دانلود کردم ubuntu-15.04-desktop-amd64 هست و سی پی یو من intel هست
amd64 ربطی به شرکت سازنده‌ی سی‌پی‌یو ندارد. منظور از amd64 سیستم‌عامل 64 بیتی هست. به نظر من اوبونتو 32 بیتی را هم تست کن. در ضمن لینک زیر چند تا راه‌حل همراه با تصویر دارد. بد نیست اینها را هم امتحان کنی:

آفلاین reza.sanjari

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 05 اردیبهشت 1394، 08:39 ب‌ظ »
ضمناموقع ساختن ماشین مجازی حتما باید Type: Linux و Version: Ubuntu (64) باشد. حداقل میزان حافظه‌ی رم اختصاص‌داده‌شده هم 1 GB باشد.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 05 اردیبهشت 1394، 08:43 ب‌ظ »
ممنون
همین تنظیمات رو انجام دادم ولی... :(
تنها نسخه ای که دارم همینه

قبلنا با ماشین مجازی، اوبونتو رو نصب کردم و هیچ مشکلی نداشت ولی این سری ارورهایی رو میده که عکساشونو گذاشتم، فکر کنم به خاطر همین UEFI خبیث باشه ???

هنوز گزینه EFI BIOS رو پیدا نکردم. عکس های زیادی از نت پیدا کردم که اموزش داده بود ولی محیط تنظیمات بوت لپ تاپم، هیچکدوم رو نداشت(به جز Security Boot )

برنامه ای نیست که بتونه این تنظیمات رو از طریق محیط خود ویندوز انجام بده؟( میدونم انجمن اوبونتو هستش ولی خب برای نصب اوبونتو میخوامش)  :D

آفلاین reza.sanjari

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 05 اردیبهشت 1394، 08:54 ب‌ظ »
به نظر من گزینه‌های ستاپ لپ‌تاپ رو دستکاری نکن. تنظیمات نادرست Legacy و UEFI باعث میشه همین ویندوز هم بوت نشه. اگر منظورت گزینه‌ی UEFI در ویرچوال باکس هست از منوی Settings بخش System گزینه‌ی Enable EFI قابل دسترس هست. اوبونتو 32 بیتی را هم دانلود و تست کن.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 05 اردیبهشت 1394، 08:58 ب‌ظ »
تنظیمات ویرچوال باکس رو همون اول انجام دادم ولی جواب نداد برای همین میخوام بوت رو دستکاری کنم
اگه بوت به هم بریزه نهایت ویندوز جدید نصب میکنم، حالا اوریجینالم نبود زیاد مهم نیست
توی بعضی انجمنا خوندم این قابلیت جدید UEFI مشکل ساز شده. حدس میزنم به خاطر همین باشه که توی ویرچوال باکس اجرا نمیشه؟

آفلاین userb

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 05 اردیبهشت 1394، 10:33 ب‌ظ »
تنظیمات ویرچوال باکس رو همون اول انجام دادم ولی جواب نداد برای همین میخوام بوت رو دستکاری کنم
اگه بوت به هم بریزه نهایت ویندوز جدید نصب میکنم، حالا اوریجینالم نبود زیاد مهم نیست
توی بعضی انجمنا خوندم این قابلیت جدید UEFI مشکل ساز شده. حدس میزنم به خاطر همین باشه که توی ویرچوال باکس اجرا نمیشه؟
تنظیمات بایوس (efi) ربطی به ورچوال‌باکس نداره، و فقط برای زمانی هست که بخواین یک توزیع رو مستقیما روی هارددیسک نصب کنید؛ مهمترین تغییر uefi هم تغییر Secure Boot و OS Optimization هست. فعال کردن Legacy Support هم فقط زمانی هست که بخواین از قطعات قدیمی که احتمال می‌دید مشکل‌ساز هستند استفاده کنید.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #13 : 05 اردیبهشت 1394، 10:41 ب‌ظ »

ولی برعکس دوست عزیز ویرچوال باکس ربطی به EFIبودن سیستم شما نداره.
این مورد زمانی مهمه که شما بخوای مستقیما رو سیستمت اوبونتو نصب کنید.
ایزوتونو یک MD5 checksum بگیرید مشکل نداشته باشه.
در صورت امکان نسخه 32 بیتی رو هم تست کنید.
یک عکس هم از تنطیمات ویرچوال باکس قسمت سیستم مربوط به مادربرد قرار بدید.
ویرایش: با این دوستمون هم زمان شد.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #14 : 05 اردیبهشت 1394، 10:59 ب‌ظ »
خب پس بیخودی دستکاریش کردم :o
نقل‌قول
ایزوتونو یک MD5 checksum بگیرید مشکل نداشته باشه.
ام... میشه توضیح بدی؟