انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پارتیشن بندی  (دفعات بازدید: 848 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MHSH12

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
پارتیشن بندی
« : 06 اردیبهشت 1394، 08:59 ب‌ظ »
سلام آقایون داداشا من موقع نصب اوبونتو کاملا پارتیشن بندی هارد خودم به بهم ریختم و به لینوکس تغیر دادم ولی الان لازم دارم که روی هاردم دوباره ویندوز نصب کنم ولی ویندوز در حال نصب هاردم نمیشناسه برای پارتیشن بندی چیکار کنم
در ضمن باید بگم که من هاردم به صورت یه تیکه برای لینوکس تبدیل کردم و چون لبتابم هست دسرسی به هارد دیگه ندارم ممنون ;D ;D ;D

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
پاسخ : پارتیشن بندی
« پاسخ #1 : 06 اردیبهشت 1394، 09:09 ب‌ظ »
نرم‌افزار Disks رو اجرا کن، یه اسکرین‌شات بگیر تا بنده یا دیگر دوستان بهتر راهنمایی کنیم.

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
  • هیچی ... :-p
« پاسخ #2 : 07 اردیبهشت 1394، 03:18 ب‌ظ »
سلام

منم یک سوال داشتم . منم موقع نصب لینوکس همه هاردم پاک شد و ریکاوری کردم و خوشبختانه فایل ها و درایو هامو برگردوند .
اما لبتابم تو لینوکس مثل ویندوز درایو درایو نداره . فقط یک home داره و خلاص .

من میخام چند تا درایو داشته باشم تا اطلاعاتم اونجا ذخیره کنم که لینوکس اگه خراب شد مثل ویندوز که فقط درایو ویندوز و پاک میکردیم و جایگزین میکردیم لینوکسم همینطوری بکنم . تا باقی اطلاعاتم از رو هارد پاک نشه .

ایا میشه ؟

الان یه درایو 320 گیگی دارم که اونم همون خانه یا home است .

آفلاین inception

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
« پاسخ #3 : 07 اردیبهشت 1394، 03:30 ب‌ظ »
نقل‌قول
اما لبتابم تو لینوکس مثل ویندوز درایو درایو نداره . فقط یک home داره و خلاص .
ساختار درایو (D, C , ...) از ابتکارات مایکروسافت هست. ;D
در لینوکس همچین چیزی وجود نداره. لینوکس از FHS یا استاندارد سلسله‌مراتبی فایل‌سیستم استفاده میکنه و در این حالت یک ساختار درختی داریم که همه چیز به هم مرتبط میشه. کمی در مورد FHS جستجو کنی متوجه منظورم میشی.

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
  • هیچی ... :-p
« پاسخ #4 : 07 اردیبهشت 1394، 05:28 ب‌ظ »
اینکه همه چیزو تو یک درایو یا حافظه بریزیم بعدا ضرر نداره برای نصب مجدد لینوکس کل هاردمون باز پاک نمیشه ؟

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #5 : 07 اردیبهشت 1394، 05:46 ب‌ظ »
آخه کی 320 گیگ فضا برای هوم میزاره بعدش هم با جی پارتد لایو بیا بالا یه 100 گیگ خالی کن دوباره امتحان کن نصب ویندوز را !!!

و در مورد اینکه گزاشتن یک درایو فقط برای ویندوز نه خیر ضرر نداره و خیلی دردسر داره اون را هم میتونی با برنامه ی پارتیشن ویزارد درست کنی مهندس !!!

« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1394، 11:21 ق‌ظ توسط jinux »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 08 اردیبهشت 1394، 12:59 ق‌ظ »
اینکه همه چیزو تو یک درایو یا حافظه بریزیم بعدا ضرر نداره برای نصب مجدد لینوکس کل هاردمون باز پاک نمیشه ؟
چه مشکلی می‌تونه داشته باشه؟ اتّفاقاً قشنگی‌اش به همینه که همه‌چیزت یه‌جای امن و بزرگه که هرچه‌قدر هم چیز میز مختلف نصب کنی پاک نمی‌شه.

آخه کی 320 گیگ فضا برای هوم میزاره بعدش هم با جی پارتد لایو بیا بالا یه 100 گیگ خالی کن دوباره امتحان کن صب ویندوز را !!!

و در مورد اینکه گزاشتن یک درایو فقط برای ویندوز نه خیر ضرر نداره و خیلی دردسر داره اون را هم میتونی با برنامه ی پارتیشن ویزارد درست کنی مهندس !!!
???
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن