انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل سرعت پایین در بروزرسانی  (دفعات بازدید: 1781 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali-star

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
مشکل سرعت پایین در بروزرسانی
« : 07 اردیبهشت 1394، 10:48 ق‌ظ »
سلام دوستان

الان یه مدته به زور میتونم سیستم رو بروزرسانی کنم سرعت نت من مشکل نداره توی 130 کیلو هست ولی تو آپدیت یا نصب بسته جدید از مخازن ppa بسیار کند عمل می کنه چند باز سرور رو تغییر دادم باز هم نشد...

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
پاسخ : مشکل سرعت پایین در بروزرسانی
« پاسخ #1 : 07 اردیبهشت 1394، 11:51 ق‌ظ »
از apt-fast استفاده کردی؟
البته منم چند وقتیه با ppa مشکل دارم.حتی بعضی وقتا نمیتونم سایت launchpad رو بالا بیارم تو مرورگر.
راه دیگه اینکه اون پکیجهایی که میخوای دانلود کنی با سیناپتیک علامت گذاری کنی و از منو اونی که نوشته
generate package download script  فکر کنم،انتخاب کنی و فایل متنی رو ذخیره کنی.
بعدش میری اون فایل متنی رو با gedit باز میکنی و اون خط اول که نوشته bash اینا رو و سر خط تمام خطوط بعدی نوشته wget  رو با همون gedit
از منوی edit گزینه replace با یه خط فاصله(backspace) عوض میکنی طوری که همه اولش فقط با http شروع بشن و فایل متنی رو ذخیره میکنی.
حالا میتونی با یه دانلود منیجر لیست دانلودی که درست کردی رو ایمپورت کنی و با سرعت بالا دانلودشون کنی.
سر اخر هم از ترمینال میری به مسیری که فایلها دانلود شدند.مثلا cd /downloads  و این دستورات رو وارد میکنی.

sudo dpkg -i *.deb
sudo apt-get install -f

تموم.اگه یکم گنگ بود.شرمنده.
منکه همیشه گیر میکنم از این روش استفاده میکنم.  :)

آفلاین ali-star

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 07 اردیبهشت 1394، 12:42 ب‌ظ »
ممنون دوست عزیز... من هم با سایت launchpad مشکل دارم ولی به غیر از این روش راه دیگه ای نیست؟ چون من می خوام مستقیم سیستم رو آپدیت کنم... دوستان؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 07 اردیبهشت 1394، 01:42 ب‌ظ »
دلیلش اینه که مخازن رسمی داخل ایران هستن، ولی لانچ‌پد توی ایران نیست و برای همین سرعتش کم‌تره. راه‌حلش اینه که به مخابرات دزد اعتراض کنیم به خاطر این آشغالی که به اسم اینترنت بهمون می‌دن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
  • هیچی ... :-p
« پاسخ #4 : 07 اردیبهشت 1394، 03:23 ب‌ظ »
سلام

من اتریشم و از مجبوری این لینوکس و نصب کردم اینجا نمیذارن ویندوز کپی رایت نصب کنیم . جریمه داره .

متاسفانه منم این لینوکس را نصب کردم و مشکل کندی سرعت داره . گاهی هنگ میکنه و یه وقت هایی هم تو سرعت اینترنت خیلی اهسته عمل میکنه . اینجا که سرعت اینترنت مثل ایران کم نیست 4 مگابایت سرعت نت داره . پس چرا اینجوری میشه ؟

آفلاین inception

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
« پاسخ #5 : 07 اردیبهشت 1394، 03:33 ب‌ظ »
نقل‌قول
متاسفانه منم این لینوکس را نصب کردم و مشکل کندی سرعت داره . گاهی هنگ میکنه
چه توزیعی نصب کردی؟ مشخصات سخت‌افزاری سیستم چی هست؟ دقیقاً کجا کند هست یا هنگ میکنه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 07 اردیبهشت 1394، 03:47 ب‌ظ »
سلام

من اتریشم و از مجبوری این لینوکس و نصب کردم اینجا نمیذارن ویندوز کپی رایت نصب کنیم . جریمه داره .

متاسفانه منم این لینوکس را نصب کردم و مشکل کندی سرعت داره . گاهی هنگ میکنه و یه وقت هایی هم تو سرعت اینترنت خیلی اهسته عمل میکنه . اینجا که سرعت اینترنت مثل ایران کم نیست 4 مگابایت سرعت نت داره . پس چرا اینجوری میشه ؟
پرسش جدید > موضوع جدید
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 07 اردیبهشت 1394، 05:26 ب‌ظ »
سلام

پرسش جدید > موضوع جدید

دیگه ترسیدم از شما اقای ناظم خان .

موضوع های جدیدی که دادم و یه نیگاه بنداز ببین چطوری همشو قفل کردی :(

همینجا جواب بدین . ممنون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 08 اردیبهشت 1394، 12:46 ق‌ظ »

همینجا جواب بدین . ممنون
اگه موضوع جدید رو درست و بر اساس قوانینی که موقع ثبت‌نام قبول کردی ایجاد کنیس قفل نمی‌شه.

هایجک کردن موضوع‌های بقیه هم توی همون قوانین منع شده

آفلاین Engineer Anvari

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 08 اردیبهشت 1394، 02:52 ق‌ظ »

همینجا جواب بدین . ممنون
اگه موضوع جدید رو درست و بر اساس قوانینی که موقع ثبت‌نام قبول کردی ایجاد کنیس قفل نمی‌شه.

هایجک کردن موضوع‌های بقیه هم توی همون قوانین منع شده

اقای ناظم ربات که نیستیم بیایم انجمن ببینیم و بریم .

سوال داریم که میایم اینجا و مشکلاتمون و مطرح میکنیم . قوانین کمی نا عادلانه است .

- انگلیسی تایپ نکنید . چرا ؟ شاید خیلی های دیگم مثل من بار اولشون بود نصب کردن لینوکس و نمیدونستن باید دکمه های استارت و اسپیس بزنن تا فارسی بشه یا باید نصب کنی زبانشو . تو ویندوز که اینجوری نبود ...

- موضوع پرسش نباید نقطه چین ذاشته باشه یا کمک فوری ننویسیم این دیگه خیلی نا عادلانه است . موضوع موضوع است دیگه چه فرقی میکنه . چی از انجمن کم شد مگه :|

- تو موضوعات دیگران سوال مطرح نکنید . سوالی که استارتر پرسیده شاید در همون مورد سوال منم باشه ولی کمی جزیی تر اما در همون راستا . حالا اگه من یکی جدید بسازم باز از اول شروع میشه و تکراری .

===========

دوست عزیزی که پرسیده بودین مشخصات :

سی پی یو : بی 950 اینتل 2.10 مگاهرتز
رم :‌ 4 گیگابایت
هارد : 320 گیگ

گرافیک : 1 هامبورد

روی سی پی یو خیلی فشار است . فنش سرعت بالا میچرخه . و دماش هم 65 درجه میشه .

آفلاین ali-star

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 08 اردیبهشت 1394، 08:16 ق‌ظ »
دلیلش اینه که مخازن رسمی داخل ایران هستن، ولی لانچ‌پد توی ایران نیست و برای همین سرعتش کم‌تره. راه‌حلش اینه که به مخابرات دزد اعتراض کنیم به خاطر این آشغالی که به اسم اینترنت بهمون می‌دن
حق با شماست آقای بهزادی ولی من قبلا این مشکلو نداشتم تقریبا یه ماهه این مشکل وجود داره... یعنی راه دیگه ای نیست؟ با چیز برگر(همون قند شکن ;D) چی؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 08 اردیبهشت 1394، 10:28 ب‌ظ »
حق با شماست آقای بهزادی ولی من قبلا این مشکلو نداشتم تقریبا یه ماهه این مشکل وجود داره... یعنی راه دیگه ای نیست؟ با چیز برگر(همون قند شکن ;D) چی؟
درسته. یک ماه پیش اوضاع خیلی بهتر بود. متأسّفانه مخابرات‌چی‌ها روزبه‌روز دزدتر و حریص‌تر می‌شن! فیلترشکن هم چون سرورش خارج از ایرانه، افت سرعت داره در هر صورت