انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف ميز کار xfce و xubuntu  (دفعات بازدید: 9469 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • I am a dead man.
    • ورگ (ادبیات و فرهنگ گیلک)
حذف ميز کار xfce و xubuntu
« : 23 خرداد 1394، 11:47 ق‌ظ »
من اين دو ميزکار رو نصب کردم و حالا ميخوام پاکشون کنم. از اين دستورات استفاده کردم:

sudo rm /var/lib/dpkg/locksudo apt-get purge xfce4sudo apt-get purge xubuntu-desktopاما باز هم وقتى ميخوام لاگين کنم سه تا گزينه براى انتخاب دسکتاپ دارم!

چى کار کنم که به کل حذف شن؟

www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : حذف ميز کار xfce و xubuntu
« پاسخ #1 : 24 خرداد 1394، 02:41 ب‌ظ »
$ sudo apt-get remove xfce4-session
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
« پاسخ #2 : 24 خرداد 1394، 02:46 ب‌ظ »

ممنون ويک سوال. آيا اي  درسته که براى نصب xfce بايد دسکتاپ xubuntu رو هم نصب کرد؟ چرا؟
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #3 : 24 خرداد 1394، 04:01 ب‌ظ »
ممنون ويک سوال. آيا اي  درسته که براى نصب xfce بايد دسکتاپ xubuntu رو هم نصب کرد؟ چرا؟

سوالاتون اشتباهه باید بگید ایا درسته که برای نصب زوبونتو xfce را هم باید نصب کرد ؟؟؟

جواب :

xfce به صورت خودکار نصب هست وقتی شما زوبونتو را نصب میکنی ولی میتونی xfce را پاک کنی و هرچیز دیگه ای میخوای نصب کنی
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
« پاسخ #4 : 24 خرداد 1394، 04:07 ب‌ظ »
سوالاتون اشتباهه باید بگید ایا درسته که برای نصب زوبونتو xfce را هم باید نصب کرد ؟؟؟

جواب :

xfce به صورت خودکار نصب هست وقتی شما زوبونتو را نصب میکنی ولی میتونی xfce را پاک کنی و هرچیز دیگه ای میخوای نصب کنی

آخه داستان از اين قراره که من اوبونتو دارم و بعد خواستم دسکتاپ xfce رو امتحان کنم. يک نفر راهنمايى کرد که از اين دو دستور استفاده کنم:

sudo apt-get install xfce4 xfce4-goodiessudo apt-get install xubuntu-desktop
بعد از اين کار، موقع لاگين، علاوه بر دسکتاپ ديفالت اوبونتو، به جاى يک گزينهٔ xfce، دو تا گزينه اضافه شد:
xfce و xubuntu
من گيج شدم که چى به چيه! و چرا بايد دو تا دسکتاپ داشته باشم؟ وقتى فقط ميخواستم xfce رو تست کنم؟
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 24 خرداد 1394، 05:56 ب‌ظ »
خب یعنی الان میخوای گزینه ی xubuntu حذف شه ؟؟؟؟

خب پکیج نصب شده را پاک کن اگه میخوای

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
« پاسخ #6 : 24 خرداد 1394، 06:44 ب‌ظ »
خب یعنی الان میخوای گزینه ی xubuntu حذف شه ؟؟؟؟

خب پکیج نصب شده را پاک کن اگه میخوای

سوال من اينه که چرا بايد يه دسکتاپ براى نصب وابسته به يه دسکتاپ ديگه باشه؟
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 24 خرداد 1394، 08:37 ب‌ظ »
سوال من اينه که چرا بايد يه دسکتاپ براى نصب وابسته به يه دسکتاپ ديگه باشه؟

هیچ وابستگی نداره شما فقط xfce را نصب کن دیگه هیچی نصب نکن بعد هم از سیژنش برو و ازش استفاده کن

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #8 : 24 خرداد 1394، 10:47 ب‌ظ »
سلام.
شما دو دسکتاپ نصب نکردی. فقط دوتا Session نصب کردی.
xfce و xubuntu از کتابخانه ها و بسته های یکسانی استفاده می کنن. پس نصب هر دوشون کنار هم دلیل بر نصب دو میزکار نیست. چون فایلاشون یکی ان.
xubuntu-desktop نصب میکنی که تنظیمات و تم و آیکن و ... توزیع زوبونتو رو داشته باشی.
xfce نصب می کنی که میزکار خالص xfce (بدون دستکاری توزیعی مثل زوبونتو) رو نصب کنی.
xfce رو تنها نصب کنی یه سری چیزا رو ممکنه نداشته باشی
xubuntu-desktop رو تنها نصب کنی یه سری کانفیگ های اصلی xfce رو ممکنه نداشته باشی.
پس هر دو نصب می کنی که هرچیزی که مهم و ضروری بوده رو نصب کرده باشی و تمام اینها مال همون xfce هستن و چیز اضافه ای نصب نمی کنی (اضافه ها میشن همون برنامه های پیشنهاد شده ی توزیع زوبونتو)
پس نصب این دو بسته کنار هم دلیل بر نصب دو میزکار یا دو دسکتاپ نیست. فقط این دو بسته از بسته های همدیگه استفاده می کنن تا مشکلی نداشته باشی.
به نظرم نصب xubuntu-desktop کافیه اگه میخوای تنظیمات زوبونتو رو داشته باشی. چون زوبونتو xfce خیلی کامل و بهینه ای داره.
ولی اگه چیزای اضافه تر نمیخوای همون xfce نصب کنی کافیه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • I am a dead man.
« پاسخ #9 : 25 خرداد 1394، 03:36 ب‌ظ »
مشکل من از اول اين بود که اوبونتو رو دوست دارم اما براى رم ۲ گيگم کمى سنگين بود و واسه همين گفتم ي÷ دسکتاپ سبک‌تر از يونيتى روش نصب کنم. يعنى فکر کردم ميشه روى اوبونتو دسکتاپ xfce داشت و مشکلى نداشت.
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #10 : 25 خرداد 1394، 03:55 ب‌ظ »
مشکل من از اول اين بود که اوبونتو رو دوست دارم اما براى رم ۲ گيگم کمى سنگين بود و واسه همين گفتم ي÷ دسکتاپ سبک‌تر از يونيتى روش نصب کنم. يعنى فکر کردم ميشه روى اوبونتو دسکتاپ xfce داشت و مشکلى نداشت.
از شدن که میشه ولی بهترین پاسخ ممکن رو نمیگیری
اگه ۲ گیگ رم داری ، زوبونتو رو نصب کن و با حوصله به شکل مورد نیازت شخصی سازیش کن و ازش لذت ببر مرد گیلک :)
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1394، 03:58 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #11 : 13 شهریور 1394، 06:50 ق‌ظ »
سلام
برای من این ارور رو میده
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #12 : 13 شهریور 1394، 08:35 ق‌ظ »

من خودم روی اوبونتو میزکار xfce رو نصب کردم به صورت مینیمال
بعضی گزینه‌ها هم نصب نشده بودن مثلا اپلت اینکه صفحه کلید الآن فارسیه یا انگلیسی
بعد به صورت دستی اون چیزهایی که می‌خواستم رو نصب کردم
هنوز کاملا بررسی نشده که ابزار های مورد نیازم کامل نصب شدن یا نه
بررسیش که کامل شد اون کدی رو که استفاده کردم قرار می‌دم
----------------------
ویرایش ۱
من از این دستور استفاده کردم و فکر می‌کنم که ابزارهای مورد نیازم برای xfce رو به طور کامل نصب کرده باشم
sudo apt-get install xfce4 xfce4-whiskermenu-plugin xfce4-systemload-plugin xfce4-xkb-plugin thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin menulibre clearlooks-phenix-theme xfce4-power-manager xfce4-screenshooter----------
نکته ۱: من مدت زمان قابل توجهی هست که xfce استفاده می‌کنم و دقیقا می‌دونم کدوم ابزارهای xfce رو نیاز دارم
توصیه من به شما دوست عزیز اینه که اگر می‌خواهید xfce رو آزمایش کنید و ببینید چه طوری هست
از بین این دو، یکی را انتخاب کنید
۱. دانلود iso xubuntu 15.04 و دیدنش
۲. اجرای دستور sudo apt-get install xubuntu-desktopتا میزکار xfce رو با برنامه‌ها و تنظیمات منتخب xubuntu به طورت کامل داشته باشید

نکته ۲. هر برنامه‌ای که نصب یا حذف می‌کنید در فایلی دخیره می‌شن که با زدن دستور زیر قابل دیدن هست
gedit /var/log/apt/history.logکه اگر از xubuntu خوشت نیومد می‌تونی با توجه به اون فایل هر چیزی که xubuntu با خودش نصب کرده رو پیدا کنی و به صورت دستی حذفش کنی

مورد استفاده‌اش اینه که مثلا من در ابتدا برای نصب xfce از این دستور استفاده کردم
sudo apt-get install xubuntu-core xfce4-mixer xfce4-systemload-plugin xfce4-xkb-plugin thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin menulibre clearlooks-phenix-themeکه خوشم نیومد و با رفتن به var/log/apt/history.log و یه خوردن وقت گذاشتن به دستور زیر رسیدم
sudo apt-get remove desktop-base exo-utils gnome-icon-theme gnome-icon-theme-symbolic gnome-themes-standard gnome-themes-standard-data greybird-gtk-theme gtk2-engines-pixbuf libencode-locale-perl libexo-1-0 libexo-common libexo-helpers libfile-listing-perl libfont-afm-perl libgarcon-1-0 libgarcon-common libhtml-form-perl libhtml-format-perl libhtml-parser-perl libhtml-tagset-perl libhtml-tree-perl libhttp-cookies-perl libhttp-daemon-perl libhttp-date-perl libhttp-message-perl libhttp-negotiate-perl libio-html-perl libjpeg-progs libjpeg-turbo-progs libkeybinder0 liblwp-mediatypes-perl liblwp-protocol-https-perl libnet-http-perl libthunarx-2-0 libtumbler-1-0 libvte-common libvte9 libwnck-common libwnck22 libwww-perl libwww-robotrules-perl libxfce4ui-1-0 libxfce4ui-2-0 libxfce4ui-common libxfce4ui-utils libxfce4util-bin libxfce4util-common libxfce4util7 libxfconf-0-2 light-locker light-locker-settings lightdm-gtk-greeter numix-gtk-theme pavucontrol plymouth-theme-xubuntu-logo plymouth-theme-xubuntu-text python-psutil shimmer-themes thunar thunar-data thunar-volman tumbler tumbler-common xfce4-appfinder xfce4-indicator-plugin xfce4-notifyd xfce4-panel xfce4-power-manager xfce4-power-manager-data xfce4-power-manager-plugins xfce4-screenshooter xfce4-session xfce4-settings xfce4-terminal xfce4-volumed xfce4-whiskermenu-plugin xfconf xfdesktop4 xfdesktop4-data xfwm4 xscreensaver xscreensaver-data xubuntu-artwork xubuntu-core xubuntu-default-settings xubuntu-docs xubuntu-icon-theme xubuntu-wallpapers xfce4-systemload-plugin xfce4-mixer xfce4-xkb-plugin menulibre python3-psutil thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin libtagc0 clearlooks-phenix-theme gtk2-engines
هر چیزی که نصب شده بود رو پاک کردم

شاید دوست دیگه‌ای راه‌حل ساده‌تری داشته باشه و من لقمه رو دور سرم پیچونده باشم
اما این روشی هست که بلدم و خودم ازش استفاده می‌کنم
امیدوارم گیجت نکرده باشم :دی
-------------
ویرایش ۲
اگر احساس می‌کنی نکتهٔ مفیدی گفتم ولی نفهمیدی چی شد، بگو تا اون نکته رو دقیق‌تر توضیح بدم
مثلا نکته ۲ به نظرت مفید بود، ولی نفهمیدی که چه طور می‌تونی ازش استفاده کنی، بگو تا دقیق‌تر توضیحش بدم

« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1394، 10:39 ق‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 13 شهریور 1394، 10:10 ق‌ظ »
من خودم روی اوبونتو میزکار xfce رو نصب کردم به صورت مینیمال
بعضی گزینه‌ها هم نصب نشده بودن مثلا اپلت اینکه صفحه کلید الآن فارسیه یا انگلیسی
بعد به صورت دستی اون چیزهایی که می‌خواستم رو نصب کردم
هنوز کاملا بررسی نشده که ابزار های مورد نیازم کامل نصب شدن یا نه
بررسیش که کامل شد اون کدی رو که استفاده کردم قرار می‌دم
----------------------
ویرایش ۱
من از این دستور استفاده کردم و فکر می‌کنم که ابزارهای مورد نیازم برای xfce رو به طور کامل نصب کرده باشم
sudo apt-get install xfce4 xfce4-whiskermenu-plugin xfce4-systemload-plugin xfce4-xkb-plugin thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin menulibre clearlooks-phenix-theme xfce4-power-manager xfce4-screenshooter----------
نکته ۱: من مدت زمان قابل توجهی هست که xfce استفاده می‌کنم و دقیقا می‌دونم کدوم ابزارهای xfce رو نیاز دارم
توصیه من به شما دوست عزیز اینه که اگر می‌خواهید xfce رو آزمایش کنید و ببینید چه طوری هست
از بین این دو، یکی را انتخاب کنید
۱. دانلود iso xubuntu 15.04 و دیدنش
۲. اجرای دستور sudo apt-get install xubuntu-desktopتا میزکار xfce رو با برنامه‌ها و تنظیمات منتخب xubuntu به طورت کامل داشته باشید

نکته ۲. هر برنامه‌ای که نصب یا حذف می‌کنید در فایلی دخیره می‌شن که با زدن دستور زیر قابل دیدن هست
gedit /var/log/apt/history.logکه اگر از xubuntu خوشت نیومد می‌تونی با توجه به اون فایل هر چیزی که xubuntu با خودش نصب کرده رو پیدا کنی و به صورت دستی حذفش کنی

مورد استفاده‌اش اینه که مثلا من در ابتدا برای نصب xfce از این دستور استفاده کردم
sudo apt-get install xubuntu-core xfce4-mixer xfce4-systemload-plugin xfce4-xkb-plugin thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin menulibre clearlooks-phenix-themeکه خوشم نیومد و با رفتن به var/log/apt/history.log و یه خوردن وقت گذاشتن به دستور زیر رسیدم
sudo apt-get remove desktop-base exo-utils gnome-icon-theme gnome-icon-theme-symbolic gnome-themes-standard gnome-themes-standard-data greybird-gtk-theme gtk2-engines-pixbuf libencode-locale-perl libexo-1-0 libexo-common libexo-helpers libfile-listing-perl libfont-afm-perl libgarcon-1-0 libgarcon-common libhtml-form-perl libhtml-format-perl libhtml-parser-perl libhtml-tagset-perl libhtml-tree-perl libhttp-cookies-perl libhttp-daemon-perl libhttp-date-perl libhttp-message-perl libhttp-negotiate-perl libio-html-perl libjpeg-progs libjpeg-turbo-progs libkeybinder0 liblwp-mediatypes-perl liblwp-protocol-https-perl libnet-http-perl libthunarx-2-0 libtumbler-1-0 libvte-common libvte9 libwnck-common libwnck22 libwww-perl libwww-robotrules-perl libxfce4ui-1-0 libxfce4ui-2-0 libxfce4ui-common libxfce4ui-utils libxfce4util-bin libxfce4util-common libxfce4util7 libxfconf-0-2 light-locker light-locker-settings lightdm-gtk-greeter numix-gtk-theme pavucontrol plymouth-theme-xubuntu-logo plymouth-theme-xubuntu-text python-psutil shimmer-themes thunar thunar-data thunar-volman tumbler tumbler-common xfce4-appfinder xfce4-indicator-plugin xfce4-notifyd xfce4-panel xfce4-power-manager xfce4-power-manager-data xfce4-power-manager-plugins xfce4-screenshooter xfce4-session xfce4-settings xfce4-terminal xfce4-volumed xfce4-whiskermenu-plugin xfconf xfdesktop4 xfdesktop4-data xfwm4 xscreensaver xscreensaver-data xubuntu-artwork xubuntu-core xubuntu-default-settings xubuntu-docs xubuntu-icon-theme xubuntu-wallpapers xfce4-systemload-plugin xfce4-mixer xfce4-xkb-plugin menulibre python3-psutil thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin libtagc0 clearlooks-phenix-theme gtk2-engines
هر چیزی که نصب شده بود رو پاک کردم

شاید دوست دیگه‌ای راه‌حل ساده‌تری داشته باشه و من لقمه رو دور سرم پیچونده باشم
اما این روشی هست که بلدم و خودم ازش استفاده می‌کنم
امیدوارم گیجت نکرده باشم :دی
-------------
ویرایش ۲
اگر احساس می‌کنی نکتهٔ مفیدی گفتم ولی نفهمیدی چی شد، بگو تا اون نکته رو دقیق‌تر توضیح بدم
مثلا نکته ۲ به نظرت مفید بود، ولی نفهمیدی که چه طور می‌تونی ازش استفاده کنی، بگو تا دقیق‌تر توضیحش بدم

در جواب کی بود اینا ؟؟  :o
نقل‌قول
سلام
برای من این ارور رو میده
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

دستور زیر را بزن و دوباره امتحان کن :

sudo rm /var/lib/dpkg/lock

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #14 : 13 شهریور 1394، 10:38 ق‌ظ »
در جواب کی بود اینا ؟؟  :o
بله حق با شماست، در جواب این ارسال بود
ارسال رو ویرایش می‌کنم :دی
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1394، 10:41 ق‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.