انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای خودکار فرمان پس از اتمام دانلود  (دفعات بازدید: 1644 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
با سلام.

بنده به دنبال روشی هستم که با استفاده از اون بشه به طور خودکار بعد از تموم شدن دانلود یک فایل، یک یا چند فرمان ترمینالی اجرا کرد. یعنی در واقع می‌خوام با این روش دانلودر رو مثلاً با استفاده از flashgot به فایرفاکس وصل کنم بعد دکمه‌ی دانلود کردن رو که زدم فایل دانلود بشه و بعد از تموم شدن دانلود کنارش به صورت خودکار یه فولدر ساخته بشه.
برای انجام این کار راهی بلدید؟

ممنون.
« آخرین ویرایش: 06 تیر 1394، 11:57 ب‌ظ توسط Iman17 »
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : اجرای خودکار فرمان پس از اتمام دانلود
« پاسخ #1 : 07 تیر 1394، 09:53 ق‌ظ »
سلام
برای اینکار باید از نرم افزارهای متنی استفاده کنی تا بتونی دستورات رو پشت سر هم بدی.
اگه برای دانلود کردن از آریا یا اکسل و ... استفاده کنی، میشه:
مثلا:
aria2c [option][link] && mkdir $HOME/Aria\ Download/ && mv $HOME/Downloads/* $HOME/Aria\ Downloadمعنیش هم که مشخصه. اول دانلود کنه. بعد یه پوشه بسازه هرجایی که میخوای بعد مثلا اونی که دانلود کردی رو بریزه توی اون پوشه. همین جور میشه هزاران راه دیگه رو امتحان کرد  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #2 : 07 تیر 1394، 04:11 ب‌ظ »
من چند سال پیش ! یک اسکریپت نوشتم که می یومد فایل رو مانیتور می کرد هر وقت که فایل طی یک دوره ی زمانی تغییری نداشت (یا حجمش به اندازه ی مشخصی می رسید) یک سری دستورات را اجرا می کرد (در اون زمان برای خاموش کردن بود). اگر بدردت می خوره توی همین انجمن سرچ کن می یاد.
البته ذوباره نوشتنش ساده تره!
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
« پاسخ #3 : 07 تیر 1394، 05:57 ب‌ظ »
سلام
برای اینکار باید از نرم افزارهای متنی استفاده کنی تا بتونی دستورات رو پشت سر هم بدی.
اگه برای دانلود کردن از آریا یا اکسل و ... استفاده کنی، میشه:
مثلا:
aria2c [option][link] && mkdir $HOME/Aria\ Download/ && mv $HOME/Downloads/* $HOME/Aria\ Downloadمعنیش هم که مشخصه. اول دانلود کنه. بعد یه پوشه بسازه هرجایی که میخوای بعد مثلا اونی که دانلود کردی رو بریزه توی اون پوشه. همین جور میشه هزاران راه دیگه رو امتحان کرد  ;)
ممنون دوست عزیز.
این رو می‌دونستم ولی می‌خوام این دستور به صورت خودکار بعد از این که روی لینک دانلود کلیک کردم (با پیشفرض این که دانلودر از طریق flashgot به مرورگر وصل شده) اجرا بشه.
من چند سال پیش ! یک اسکریپت نوشتم که می یومد فایل رو مانیتور می کرد هر وقت که فایل طی یک دوره ی زمانی تغییری نداشت (یا حجمش به اندازه ی مشخصی می رسید) یک سری دستورات را اجرا می کرد (در اون زمان برای خاموش کردن بود). اگر بدردت می خوره توی همین انجمن سرچ کن می یاد.
البته ذوباره نوشتنش ساده تره!
اتفاقاً فکر کنم چشمم بهش خورده بود! حالا باید دوباره بگردم تا پیداش کنم. ممنون.
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10