انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کنترل کامپیوتر از راه دور (اینترنت)  (دفعات بازدید: 1262 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
شاید سوال ه مسخره باشه ولی من چند ماهه که درگیرش هستم.
من دنبال راهی ام که بتونم به کامپیوتر یکی از دوستام وارد بشم.(در حد ترمینال هم کافیه)
من و دوستم هیچ کدوم ای پی ولید نداریم پس بیخیال ssh یا vnc یا ... شدیم
از dns ها ی دینامیک هم نمی تونیم استفاده کنیم (دلیل غیر فنی داره-فقط بیخیال این هم بشید)
من این jitsi رو دیدم که گویا همچین قابلیتی داشت ولی متاسفانه حتی با خود سرور xmpp جیتسی (jit.si) هم نتونستیم می گفت از jingle پشتیبانی نمی کنه یا همچین چیزی . البته پایداری برقراری ارتباط این نرم افزار خیلی پایین بود. یعنی هر چندثانیه یک بار logout می کنه باز وصل می شه. به همین خاطر گذاشتیمش کنار.
البته یکسری نرم افزار ها بود که یک تونل ssh بین دوکامپیوتر با واسط یک سرور xmpp برقرار می کرد ولی چون دوستم غیر فنی هست! نمی تونه کامپایل و اجراش کنه.
خلاصه یا یک سرور پروکسی برای vnc یا یک نرم افزار راحتی (مثل jitsi) برای اینکار می خوام  که کار کنه  یا هر راه دیگه ای که بتونه کامپیوترهامون رو به هم وصل کنه!
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین khorsand14

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
  • WE ARE UNITED, WE'LL NEVER DIE
پاسخ : کنترل کامپیوتر از راه دور (اینترنت)
« پاسخ #1 : 26 تیر 1394، 04:15 ب‌ظ »
از team viewer استفاده کنید

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ : کنترل کامپیوتر از راه دور (اینترنت)
« پاسخ #2 : 26 تیر 1394، 05:51 ب‌ظ »
team viewer آزاد نیست پس قابل استفاده نیست.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره