انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: باز نشدن tor  (دفعات بازدید: 16334 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : باز نشدن tor
« پاسخ #45 : 02 شهریور 1394، 11:37 ق‌ظ »
این همون باگه نیست که مربوط به apparmor می‌شد؟
باگ نیست… در حقیقت ویژگیه! و داره کارش رو هم درست انجام می‌ده اتّفاقاً…
موشکافی کن!
این که بیاد یک برنامه‌ای که از مخازن گرفته شده و قراره با tor استفاده بشه رو چیز کنه، ویژگیه؟
آره. از نظر packaging باگه، ولی خودش اتّفاقی که می‌افته باگ نیست. مشکل اینه که نگارش تور موجود در مخازن قدیمیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #46 : 02 شهریور 1394، 09:29 ب‌ظ »
این همون باگه نیست که مربوط به apparmor می‌شد؟
باگ نیست… در حقیقت ویژگیه! و داره کارش رو هم درست انجام می‌ده اتّفاقاً…
موشکافی کن!
این که بیاد یک برنامه‌ای که از مخازن گرفته شده و قراره با tor استفاده بشه رو چیز کنه، ویژگیه؟
آره. از نظر packaging باگه، ولی خودش اتّفاقی که می‌افته باگ نیست. مشکل اینه که نگارش تور موجود در مخازن قدیمیه.
به همین دلیل حق نداره obfsproxy رو اجرا کنه؟ ساز و کارش چه‌طوریه که این‌طوری می‌شه؟ tor اون obfsproxy رو اجرا می‌کنه؟ دسترسی خاصی لازم داره؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #47 : 02 شهریور 1394، 10:06 ب‌ظ »
یه سیستم امنیتی در اوبونتو هست به اسم apparmor که تعریف ساده‌اش می‌شه این که اجازه نمی‌ده هرچیزی بتونه سرخود اجرا بشه. توی بسته‌های جدید تور، به apparmor گفته شده که این obfs4proxy با منه، بذار کارش رو بکنه. ولی تو بسته‌های قدیمی این نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #48 : 04 شهریور 1394، 05:37 ق‌ظ »
یوهو؟  :D
عزیزان کسی هست ارسال آخرم رو جواب بده؟  =D>

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #49 : 04 شهریور 1394، 08:16 ق‌ظ »
جواب همهٔ پرسش‌هات در ویکی داده شده. چرا یک‌بار نمی‌خونیش؟
http://wiki.ubuntu.ir/wiki/Tor

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #50 : 04 شهریور 1394، 08:27 ق‌ظ »
جواب همهٔ پرسش‌هات در ویکی داده شده. چرا یک‌بار نمی‌خونیش؟
http://wiki.ubuntu.ir/wiki/Tor
در ارسال های قبل چندبار گفتم که ویکی رو خوندم و به روشش عمل کردم ولی فایده نداشت. چرا یکبار ارسال هامو نمیخونی؟
اون به کنار، میشه فهمید دلیل اجرا نشدن برنامه تور بروزر( وقتی که روی آیکنش کلیک میکنم) چی هست؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #51 : 04 شهریور 1394، 08:50 ق‌ظ »
چون فایده نداشت معنی نداره. ویکی تضمین می‌کنه هرکسی از روی اون پیش بره، حتماً می‌تونه با موفّقیت تور رو راه‌اندازی کنه.
در مورد مرورگر تور هم باید توی شبیه‌ساز پایانه اجراش کنی و ببینی چی می‌گه. این‌جوری نمی‌شه گفت.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #52 : 04 شهریور 1394، 10:30 ق‌ظ »
چون فایده نداشت معنی نداره. ویکی تضمین می‌کنه هرکسی از روی اون پیش بره، حتماً می‌تونه با موفّقیت تور رو راه‌اندازی کنه.
در مورد مرورگر تور هم باید توی شبیه‌ساز پایانه اجراش کنی و ببینی چی می‌گه. این‌جوری نمی‌شه گفت.
چون تور روی سیستمم اجرا نمیشه، از ویکی عزیز عذرخواهی می کنم.  ;D
اینکه توضیح بیشتر برای تنظیمات ویکی خواستم هم، جوونی کردم ;D
راهی هم که برای حذف کامل تور و تنظیماتش وجود نداره... خب اینم مقصر منم. شرمنده  :D
قول میدم تمام تلاشم رو بکنم تا برنامه های بعدی که نصب میکنم به مشکل برنخورن تا یوقت با عنوان کردن مشکلم، خدای نکرده باعث ناراحتی شما نشم.

خب… خدا رو شکر ظاهرا اجرای تور از طریق ترمینال که هیچ مشکلی نداشته :D ، اگر دوستان ناراحت نمیشن میشه توضیح بدین برای مرورگر تور باید چکار کنم؟
چجوری میتونم مرورگر تور رو توی شبیه ساز پایانه اجرا کنم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #53 : 04 شهریور 1394، 12:47 ب‌ظ »
چون تور روی سیستمم اجرا نمیشه، از ویکی عزیز عذرخواهی می کنم.  ;D
گفتم که، اجرا می‌شه. فقط خروجی‌ای که مد نظرت هست رو نمی‌ده که اون هم به خاطر اینه که داری ورودی اشتباه می‌دی بهش.

اینکه توضیح بیشتر برای تنظیمات ویکی خواستم هم، جوونی کردم ;D
چه توضیحی خواستی که بهت داده نشد؟

راهی هم که برای حذف کامل تور و تنظیماتش وجود نداره... خب اینم مقصر منم. شرمنده  :D
تور هم دقیقاً مثل هر نرم‌افزار دیگه‌ای روی رایانه، حذف می‌شه. کی گفته وجود نداره؟

قول میدم تمام تلاشم رو بکنم تا برنامه های بعدی که نصب میکنم به مشکل برنخورن تا یوقت با عنوان کردن مشکلم، خدای نکرده باعث ناراحتی شما نشم.
آفرین. این اراده خوبه.

خب… خدا رو شکر ظاهرا اجرای تور از طریق ترمینال که هیچ مشکلی نداشته :D ، اگر دوستان ناراحت نمیشن میشه توضیح بدین برای مرورگر تور باید چکار کنم؟
گفتم که. باید توی شبیه‌ساز پایانه اجراش کنی.

چجوری میتونم مرورگر تور رو توی شبیه ساز پایانه اجرا کنم؟
راه‌های مختلفی هست که بنا به سلیقهٔ خودت می‌تونی انجام بدی. یکی از اون‌ها اینه که نقشکش رو بکشی و بندازی توی شبیه‌ساز پایانه و دکمهٔ ورود رو بزنی.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #54 : 04 شهریور 1394، 01:34 ب‌ظ »
نقل‌قول
گفتم که، اجرا می‌شه. فقط خروجی‌ای که مد نظرت هست رو نمی‌ده که اون هم به خاطر اینه که داری ورودی اشتباه می‌دی بهش.
درستش چیه؟
نقل‌قول
چه توضیحی خواستی که بهت داده نشد؟
همون سوالی که به جای جواب، ارجاع دادی به ویکی.
باز خوبه اون عزیز بود که گفت هر قسمت ویکی مشکل داشتی بپرس راهنماییت میکنیم ::)
نقل‌قول
تور هم دقیقاً مثل هر نرم‌افزار دیگه‌ای روی رایانه، حذف می‌شه. کی گفته وجود نداره؟
پرسیدم ولی جواب ندادی. حذف عادی منظورم نیست، چون دو بار حذف عادیش کردم و نصبش کردم ولی مشکلش حل نشد. منظورم حذفیه که دوباره از اول نیاز به دانلود تور باشه و تمام تنظیماتش رو هم پاک کنه. شاید اینجوری کاملا مشکلش برطرف بشه.
نقل‌قول
راه‌های مختلفی هست که بنا به سلیقهٔ خودت می‌تونی انجام بدی. یکی از اون‌ها اینه که نقشکش رو بکشی و بندازی توی شبیه‌ساز پایانه و دکمهٔ ورود رو بزنی.
خب خدا رو شکر این یکی، با آپدیت همین الان مشکلش حل شد وگرنه خدا میدونست با این روش توضیح دادن، چند سال طول میکشید تا به نتیجه برسیم ;D
نقل‌قول
آفرین. این اراده خوبه.
با این نوع توضیح دادن، این تنها راهیه که دارم :D
…………
خب… الان میخوام کل سیستم از تور استفاده کنه نه فقط مرورگرش، برای اینکار باید از ترمینال اجراش کنم دیگه؟ یعنی همین راهی که الان همش ارور میده؟

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #55 : 04 شهریور 1394، 06:06 ب‌ظ »
در «پایشگر سیستم» پروسه ای به اسم تور نمیبینم.  ???
1+

------------------------
من همین الان در حال اقدام ضد جاسوسی بودم ( گوگل جامو فهمیده بود )
tor رو آپدیت و اجرا کردم  و دیدم کار نمیکنه.
بعد از software center نگاه کردم تو اونجا هم یک نفر (ایرانی) گفته بود این چرا کار نمیکنه؟
بعد از اون اومدم اینجا تاپیک بزنم یهو این تاپیک رو دیدم (اینجا هم که تا الان مشکل حل نشده)
------------------------

دوستانی که میگن مشکل از ahmaad ه , همین الان تو ترمینال بزنید  "torify firefox" (همین رو بزنید و نگید از polipo استفاده کن )
 خودم احتمال میدم tor فیلتر شده

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #56 : 04 شهریور 1394، 07:01 ب‌ظ »
نقل‌قول
به یاد داشته باشید که به دلایل امنیتی، مرورگرها را نباید از طریق torify به شبکهٔ تور وصل کرد، برای اتّصال به وب از مسیر تور، از افزونهٔ فاکسی‌پراکسی استفاده کنید.
منبع: ویکی پارسی اوبونتو

پ.ن؛ واقعا به‌خاطر افرادی که در مقابل فهمیدن مقاومت می‌کنن، متاسفم...

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #57 : 04 شهریور 1394، 11:20 ب‌ظ »
نقل‌قول
به یاد داشته باشید که به دلایل امنیتی، مرورگرها را نباید از طریق torify به شبکهٔ تور وصل کرد، برای اتّصال به وب از مسیر تور، از افزونهٔ فاکسی‌پراکسی استفاده کنید.
منبع: ویکی پارسی اوبونتو

پ.ن؛ واقعا به‌خاطر افرادی که در مقابل فهمیدن مقاومت می‌کنن، متاسفم...
برو تو تاریخچه صفحه ببین چه کسی نوشته.

همون فرد همش تو انجمن میگفت DNS ها تو torify درز میکنن. (من هرچی سرچ کردم هیچ منبعی برای این حرف پیدا نکردم[اتفاقا برعکس اینو میگفتن] اگر کسی پیدا کرد بیاد بزاره اینجا )

و اگر بازهم به  torify شک داری, میتونی از dnscrypt برای اطمینان بیشتر استفاده کنی.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #58 : 04 شهریور 1394، 11:35 ب‌ظ »
برو تو تاریخچه صفحه ببین چه کسی نوشته.

همون فرد همش تو انجمن میگفت DNS ها تو torify درز میکنن. (من هرچی سرچ کردم هیچ منبعی برای این حرف پیدا نکردم[اتفاقا برعکس اینو میگفتن] اگر کسی پیدا کرد بیاد بزاره اینجا )

و اگر بازهم به  torify شک داری, میتونی از dnscrypt برای اطمینان بیشتر استفاده کنی.
این که نتونستی یه سرچ ساده بکنی، دلیلی بر اشتباه بودن اون حرف نیست. به نقل از راهنمای torify خود تور:
نقل‌قول
In the past, an end user would just go ahead and "torify" applications like Mozilla Firefox - this is no longer recommend. As we learned more on the subject and implementation of online anonymity, we discovered it was increasingly easy for a user to leak sensitive information to those interested in obtaining it.
نقل‌قول
Many applications can also leak other problematic and/or sensitive data, such as:

Your real external non-Tor IP address, as described above
    Your time zone (for example: IRC clients through CTCP)
    Your user name (for example: ssh through login)
    The name and version of the client or server you are using (for example: Apache web server leaks software name and version number; IRC clients leak client name and client version number through CTCP)
    ​Metadata can be a risk. Click ​MAT and read 'What is a metadata?' and 'Why metadata can be a risk for your privacy?'
    Depending on your Mode Of Anonymity you obviously shouldn't mix your use of protected (anonymous) applications with applications not passing through the Tor network or some other form of anonymity. For example, if a login name or password of yours can be traced back to your personal identity, then you are defeating the purpose entirely. Tor can not protect you from this kind of activity
    Even sending the contents of your RAM can be dangerous. For example: error reporting, leading to Transparent Proxy Leaks)
    A lot of information which the application sends on request from a server (for example: most web browsers beside the Tor Browser)
    Hardware serial numbers might be used for fingerprinting and in the worst case scenario, lead back to you.
    License keys of non-free software is often transmitted and might lead back to you.
« آخرین ویرایش: 04 شهریور 1394، 11:38 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »