انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خرید کارت گرافیکی سازگار با اوبونتو  (دفعات بازدید: 14491 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : خرید کارت گرافیکی سازگار با اوبونتو
« پاسخ #15 : 16 امرداد 1394، 05:02 ق‌ظ »
می‌خوای i7 بگیری واقعاً؟ به درد نیازت می‌خوره؟ پیشنهاد می‌کنم تفاوت‌های i5 و i7 رو مطالعه کنی و ببینی اگه واقعاً به i7 نیاز داری براش پول بیش‌تر بدی. پیش‌نهاد من تو اون رنج قیمتی انتخاب از سری Intel Core i5 'Broadwell' HD Graphics 5600 هست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #16 : 16 امرداد 1394، 06:01 ب‌ظ »
می‌خوای i7 بگیری واقعاً؟ به درد نیازت می‌خوره؟ پیشنهاد می‌کنم تفاوت‌های i5 و i7 رو مطالعه کنی و ببینی اگه واقعاً به i7 نیاز داری براش پول بیش‌تر بدی. پیش‌نهاد من تو اون رنج قیمتی انتخاب از سری Intel Core i5 'Broadwell' HD Graphics 5600 هست.
سلام کدوم مدل از لپتاپ ها که این پردازنده را دارن که تو ایران موجود هست ؟
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #17 : 16 امرداد 1394، 11:22 ب‌ظ »
دقیقا نظر دانیال رو تایید میکنم.
۱-این پردازنده نسل جدید تر هست و گرما و مصرف کمتری داره.
۲-پردازنده های گرافیکی اینتل اچ دی سری ۵۰۰۰ بسیار قدرتمند تر از سری ۴۰۰۰ هستند.

اقا بهروز یه سر به سایت لیون کامپیوتر بزنید فک کنم بتونید به راحتی مشکلتون رو حل کنید.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
« پاسخ #18 : 17 امرداد 1394، 09:50 ق‌ظ »
من بیشتر برنامه نویسی جاوا و کار شبکه انجام میدم و برای کار شبکه vmware کار میکنم که لپ تاپ من که Core i3 با رم 4 هست جواب کار منو نمیده و سیستم قفل میکنه، در ثانی میخوام برای خونه یه پیسی هم داشته باشم برای همین تصمیم گرفتم وقتی دارم هزینه میکنم یه سیستم خوب بگیرم تا 5 یا 6 سال آینده نیاز منو تامین کنه، حالا دلیل انتخاب Core i7 جدای مسائل فنی دلیل دیگش به خاطر به روز بودن اون و ساپرت کردن من تا 6 سال آینده هست.
اگر با این توضیحات دوستان بازم پیشنهاد میکنند من Core i5 بگیرم لطفا بهم بگید
در ضمن یه نکته یادم رفته بود که بگم اونم اینکه سی پی یو Core i5 تکنولوژی Hyper-Threading رو نداره

« آخرین ویرایش: 17 امرداد 1394، 10:54 ق‌ظ توسط malek1985 »

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 17 امرداد 1394، 09:53 ق‌ظ »

[/quote]
منظورتون همینی که من معرفی کردم هست یا اونیکه آقای بهزادی معرفی کرده؟

آفلاین samis

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
« پاسخ #20 : 17 امرداد 1394، 11:26 ق‌ظ »
سی پی یو Core i5 تکنولوژی Hyper-Threading رو نداره
نه بابا اینجوری نیست.کی اینو گفته؟؟؟؟
من خودم الان اینو دارم : Intel Core i5-430UM
یکی از فیچرهاشم پشتیبانی از تکنولوژی HTئه. اتفاقا فک کنم همه خونواده Core i5 از HT پشتیبانی بکنن. ولی i3 اینجوری نیس.ینی ممکنه یه مدل از خونواده i3 از HT پشتیبانی نکنه و یه مدل دیگه بکنه اما یکی از فیچرهای i5 پشتیبانی همه مدلاش از این تکنولوژیه. پس حداقل نگران این قضیه نباش.
درضمن اصلا اینجوری نیس که بگی حتمن یه core i7 از یه core i5 قویتره. خیلی به مدل و نسل پردازنده بستگی داره. ینی ممکنه یه مدل از i5 خیلی از یه مدل دیگه از i7 قویتر باشه. پس گول خونواده هارو نخورین.
تقریبا هزارتا(!) سایتم وجود داره که ویژگی های همه ی مدل ها همراه جزئیات نوشتن و باهمم مقایسه میکنن. مثلا من اکثر اوقات برا مقایسه از این http://www.cpu-world.com استفاده میکنم.
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #21 : 17 امرداد 1394، 11:36 ق‌ظ »
سی پی یو Core i5 تکنولوژی Hyper-Threading رو نداره
نه بابا اینجوری نیست.کی اینو گفته؟؟؟؟
من خودم الان اینو دارم : Intel Core i5-430UM
یکی از فیچرهاشم پشتیبانی از تکنولوژی HTئه. اتفاقا فک کنم همه خونواده Core i5 از HT پشتیبانی بکنن. ولی i3 اینجوری نیس.ینی ممکنه یه مدل از خونواده i3 از HT پشتیبانی نکنه و یه مدل دیگه بکنه اما یکی از فیچرهای i5 پشتیبانی همه مدلاش از این تکنولوژیه. پس حداقل نگران این قضیه نباش.
درضمن اصلا اینجوری نیس که بگی حتمن یه core i7 از یه core i5 قویتره. خیلی به مدل و نسل پردازنده بستگی داره. ینی ممکنه یه مدل از i5 خیلی از یه مدل دیگه از i7 قویتر باشه. پس گول خونواده هارو نخورین.
تقریبا هزارتا(!) سایتم وجود داره که ویژگی های همه ی مدل ها همراه جزئیات نوشتن و باهمم مقایسه میکنن. مثلا من اکثر اوقات برا مقایسه از این http://www.cpu-world.com استفاده میکنم.
برند و مدل لپتابتون چیه؟ گرافیک اینتل داره یا از این دو گرافیک ها هست؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #22 : 17 امرداد 1394، 11:53 ق‌ظ »
i5 ها هم HT دارن، گرچه شاید از i7 همون رده یه مقدار ضعیف‌تر باشه تردینگشون ولی از i7 سری قبلی قوی‌تره. در حالت عادی i5 مصرف انرژی و گرمای کم‌تری نسبت به i7 مشابه خودش داره و هم‌چنین هر سری پردازنده‌های اینتل هم مصرف انرژی و گرمای کم‌تری نسبت به سری قبلی دارن. پس یه i5 از سری broadwell خیلی خیلی از نظر سرعت و قدرت و مصرف و گرما بهتر از i7 از سری haswell است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین samis

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
« پاسخ #23 : 17 امرداد 1394، 11:54 ق‌ظ »
برند و مدل لپتابتون چیه؟ گرافیک اینتل داره یا از این دو گرافیک ها هست؟
لپ تاپم Dell inspiron n4030 CC و گرافیک جدای AMD هم دارم. درکل اگه به لپ تاپای میان رده دل تو سال ۲۰۱۰ نگاه کنین میبینین کانفیگشون تقریبا به همین منواله. ینی یه پردازنه ی عالی و یه گرافیک قابل قیول AMD یا nvidia کنارش. من واقعا هم از درایور گرافیکم خیلی راضی ام هم از قدرت پردازنده. من زیاد اهل بازی نیستم اما خب بعضی وقتا بازیم کردم باهاش. ینی همین زمستون گذشته بود که PES 2015 و با تنظیات متوسط تونستم ازش لذت ببرم. البته وقتی لپ تاپو از برق میکشیدم و از باتری استفاده میکردم بازی لگ میزد. اما درکل عالی اجرا میشد. راستشو بخوایید برا بقیه بازی ها امتحان نکردم اما اینکه یه مدل پردازنده و گرافیک سال ۲۰۱۰ بتونه بازی ۲۰۱۵ رو در این حد اجرا کنه واقعا محشره.
مهمتر از همه درایور گرافیکم رو اوبونتو حرف نداره. باور کنین الان که از نسخه ی 12.10 اوبونتو به این طرف دارم مدام اپگرید میکنم حتی یه بارم مشکل گرافیک پیدا نکردم. حتی یه بارم لپ تاپم لگ نزده و یا بیش از حد گرم نشده ( لپ تاپ من کلا گرمه. ینی رو ویندوزم خیلی وقتا که رو پاهام استفاده میکنم اذیتم میکنه).
من برا فتوشاپ و 3D Max خیلی از لپ تاپم کار کشیدم. تو این ۴ساله حتی یه بارم برا رندر کارام و یا پردازش تصاویرم کوچکترین مشکلی نداشتم.
ینی میخوام اینو بگم که اگه یه نفر زیاد نمیخواد بازی کنه و یا حداقل انتظار اجرای بازی با حداکثر تنظیمات رو نداره بهتره تا میتونه بودجه شو برا خرید یه پردازنده قوی تر نگه داره و کنارش یه گرافیک میان رده ی AMD بذاره تا برا درایور لینوکسشم مشکل چندانی نداشته باشه. انویدیا با این مشکلاتی که حداقل تا امروز داشته شاید یکم اذیت کنه
« آخرین ویرایش: 17 امرداد 1394، 11:55 ق‌ظ توسط samis »
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #24 : 17 امرداد 1394، 12:10 ب‌ظ »
با توجه به همه این صحبتها با در نظر گرفتن انجام بازی روی لپتاپ . کدوم برند از کارت گرافیک توصیه میشه؟ AMD یا NVIDIA ( از لحاظ حرارت حین کار و راه انداز برات کارت )

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 17 امرداد 1394، 01:36 ب‌ظ »

منظورتون همینی که من معرفی کردم هست یا اونیکه آقای بهزادی معرفی کرده؟
[/quote]
اقای بهزادی معرفی کردن.
در ضمن با توجه به نسل ایوی بریج(Ivy Bridge) و هزول (Haswell)و برود ول (Broadwell) الان حتی پردازنده های سطح متوسط سری core i3 هم از فن اوری HT (که از نیاز های مهم برای اجرای چند سیستم عامل هم زمان با ماشین مجازی در ترکیب با فن آوری vT-x هست معمولا این دو با هم در پردازنده تعبیه میشوند.)پشتیبانی میکنند.
پس با تو جه به متن بالا خیلی بعید به نظر میرسه که یک پردازنده core i5 که در کلاس پردازشی بالاتری قرار میگیره این فن اوری رو نداشته باشه.
با توجه به همه این صحبتها با در نظر گرفتن انجام بازی روی لپتاپ . کدوم برند از کارت گرافیک توصیه میشه؟ AMD یا NVIDIA ( از لحاظ حرارت حین کار و راه انداز برات کارت )
من تو لینوکس اصلا بازی نکردم اما وقتی ویندوز داشتم بازی کرایسیس ۲ رو تونستم با حد اکثر جزئیات به صورت ۱۰۸۰ اجرا کنم که دمای سیستم به بالاترین حد خودش یعنی ۹۴ درجه رسیده بود و در کل قبلا AMD بهتر عمل میکرد اما الان میتونم به جرات بگم که nVIDIA داره به شدت بهتر عمل میکنه. من با اینکه لب تاپ خودم AMD داره اما nVIDIA رو پیشنهاد میکنم و مورد دیگه ای هم که منو به این کار واداشت عدم پشتیبانی مستقیم AMD رو سیستم آرچ بود که فک کنم شما هم از همین توزیع استفاده میکنی.

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 17 امرداد 1394، 01:49 ب‌ظ »

من تو لینوکس اصلا بازی نکردم اما وقتی ویندوز داشتم بازی کرایسیس ۲ رو تونستم با حد اکثر جزئیات به صورت ۱۰۸۰ اجرا کنم که دمای سیستم به بالاترین حد خودش یعنی ۹۴ درجه رسیده بود و در کل قبلا AMD بهتر عمل میکرد اما الان میتونم به جرات بگم که nVIDIA داره به شدت بهتر عمل میکنه. من با اینکه لب تاپ خودم AMD داره اما nVIDIA رو پیشنهاد میکنم و مورد دیگه ای هم که منو به این کار واداشت عدم پشتیبانی مستقیم AMD رو سیستم آرچ بود که فک کنم شما هم از همین توزیع استفاده میکنی.
منم دقیقا اینو از چند نفر شنیدم که کارت های AMD زیاد تعریف ندارند، خب وقتی nVIDIA خوبه چرا از اون استفاده نمیکنید؟ مگه نه اینکه میشه این کارت گرافیکی رو برای لینوکس غیر فعال کرد؟ خب ما هم برای استفاده تو لینوکس غیر فعالش میکنیم و فقط تو ویندوز ازش استفاده میکنیم. اشکالی داره؟

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #27 : 17 امرداد 1394، 01:50 ب‌ظ »
نقل‌قول
خوشبختانه من یه لنوو دارم G-500 با گرافیک Intel HD 4000 و اهل بازی هم نیستم . سوالات را برای یکی از اشناها پرسیدم

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 17 امرداد 1394، 02:10 ب‌ظ »

منم دقیقا اینو از چند نفر شنیدم که کارت های AMD زیاد تعریف ندارند، خب وقتی nVIDIA خوبه چرا از اون استفاده نمیکنید؟ مگه نه اینکه میشه این کارت گرافیکی رو برای لینوکس غیر فعال کرد؟ خب ما هم برای استفاده تو لینوکس غیر فعالش میکنیم و فقط تو ویندوز ازش استفاده میکنیم. اشکالی داره؟
حرف شما درسته!
اشکالی در این مورد وجود نداره من همین الان هم روی پی سی خودم گرافیک انویدیا دارم(منتها اونجا لینوکس نصب نیست)
و سیستمی که روش لینوکس نصبه لب تاپ هست با گرافیک ای ام دی که حدود ۴ سال پیش خریداری کردم و خوب اون موقع ای ام دی بهتر از انویدیا بود نه مثل الان که تنها انویدیاست که میتونه با ۱ تک کارت گرافیک اکثر بازیها رو رو ۴K با تعدادفریم قابل قبول اجرا کنه.
در کل الان انویدیا بهتره مخصوصا نسل اخر یعنی سری با معماری M200 به بعد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #29 : 17 امرداد 1394، 09:27 ب‌ظ »
خب وقتی nVIDIA خوبه چرا از اون استفاده نمیکنید؟ مگه نه اینکه میشه این کارت گرافیکی رو برای لینوکس غیر فعال کرد؟ خب ما هم برای استفاده تو لینوکس غیر فعالش میکنیم و فقط تو ویندوز ازش استفاده میکنیم. اشکالی داره؟
به خاطر این که در صورت خرید کارت گرافیکی انویدیا پول اضافی داریم می‌دیم برای قطعه‌ای که به دردمون نمی‌خوره! با اون پول می‌شه پردازنده، دیسک یا حافطهٔ بهتری تهیّه کرد.