انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قبل از معرفی GNU/Linux به دیگران، آیا فرق رایگان و پولی را می دانید؟  (دفعات بازدید: 9065 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دانیال عزیز گفته بود که انها چه نیازی به پول ما دارند !    بله انها از همان ابتدا نیازی به فروش نرم افزارهایشان یا هر گونه حمایت مالی مردم نداشتند ! بیل گیتس که از همان ابتدا حمایت مالی امثال Warren Buffett و خاندان راکفلر را داشت و دوستان بسیار  بسیار بانفوذ و ثروتمندی در بیلدربرگ داشته و دارد از همان ابتدا نیازمند فروش محصولاتش نبوده و نیست . اما منظور من ای بود که اگر واقعا مجبور به استفاده از ویندوز بودیم بهتر است پول اضافه ای در جیب او نفرستیم و او را به خاطر کارهایش مورد تشویق قرار ندهیم مثلا منظورم این است که اگر شما به یک  قاتل زنجیره ای بدهکار شدید بهتر است پول مورد نظر را به قربانیان ان قاتل زنجیرهای پرداخت کنید (این قسمتی از بدهیی است که ان قاتل به قربانیان داشته ولی قصد پرداخت ان را ندارد ) .مثلا اگر به کمپانی های بزرگ ساخت گاز خردل یا عامل اعصاب در المان بدهکار شدید بهتر است انرا به مردم حلبچه و جانبازان شیمیایی پرداخت کنید یا اگر به کمپانی داسو ( کمپانی سازنده نرم افزار سالیدورک و هواپمای میراژ و موشک اکزوست و ...  همان کمپانی که هواپیمای میراژ و موشک و سوخت رایگان بعلاوه اموزش رایگان در اختیار صدام گذاشت تا مردم شهرهای ایران بمباران شوند) بدهکار شدید بهتر است بدهیتان را به قربانیان بمباران ها بپردازید .
البته صحبت من این نبود که اون‌ها به پول ما احتیاج ندارن. کیه که از پول بدش بیاد؟ حرف من این بود که مجّانی استفاده کردم ما از ویندوز سود خیل خیلی زیادی برای این شرکت به وجود می‌آره. اگه قراره ما از سود رسوندن به این شرکت جلوگیری کنیم، در درجهٔ اولنخست نباید ویندوز رو استفاده کنیم. این که ویندوز رو استفاده کینم و فکر کنیم با اون چند دلاز ناقبلی که بهش ندادیم، ضرر زدیم بهش خیلی خنده‌داره، چون با این کار حداقل صدها هزار دلار بهش کمک کردیم.

در مورد سیاسی‌اش هم نمی‌خوام صحبت کنم، چون چاش این‌جا نیست. ولی شدیداً برام سواله که یه انجمنی که هم پول داره، هم زور داره و این‌همه تلاشش می‌کنه همه‌چیزش رو مخفی نگه داره که هیچ‌کس نفهمه، چه‌طوریه که همه، ریز اعضا و کارهایی که دارن انجام می‌دن رو می‌دونن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن