انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل پارتیشن هوم (حل شد)  (دفعات بازدید: 955 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aa2

• Full Member
  • *
  • ارسال: 133
مشکل پارتیشن هوم (حل شد)
« : 16 شهریور 1394، 10:09 ق‌ظ »
سلام....من اوبونتو داشتم  بعد ورژن جدید تر رو نصب کردم تو نصب هوم جدید تعریف نکردم اخه باید هوم قبلی فرمت میشد قسمتی هم نداشت که بزنم از هوم قبلی استفاده کنم حالا نصب کردم هوم قبلی یه درایو جداست؟چیکار باید بکنم؟
فقط اگه اصطلاحی رو میگین روش انجامش رو هم بگین
دوباره میتونم نصب کنم؟تو کدوم قسمت نصب چی رو بزنم؟
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1394، 10:54 ب‌ظ توسط aa »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : مشکل پارتیشن هوم
« پاسخ #1 : 16 شهریور 1394، 10:35 ق‌ظ »
نقل‌قول
قبلی استفاده کنم حالا نصب کردم هوم قبلی یه درایو جداست؟چیکار باید بکنم؟

هوم یه پارتیشن جدا نیست در واقع هوم یه پوشه هست توی روت که اگه پارتیشن هوم ساخته بودی جدا بود باحالی سیستم عامل های لینوکسی اینه که بعضی پوشه ها میتونن توی روت یه پارتیشن جدا باشن مثلا پارتیشن های ntfs در پوشه ی مدیا که در روت هست هستند اما یه پارتیشن جدا هستند.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین aa2

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 شهریور 1394، 12:05 ب‌ظ »
به شکل درایو تو نوار کنار صفحه الان چه ربطی به مشکل من داره

آفلاین P30Hacker

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
« پاسخ #3 : 16 شهریور 1394، 12:40 ب‌ظ »
سلام

در قسمت something else شما اومدین فقط پارتیشن / رو فرمت کردین و یک نکته رو جا گذاشتین.
وقتی که به قسمت something else میرید mount point مربوط به پارتیشن ها نامعلوم میشن شما باید روی پارتیشن هوم mount point هوم را ست کنید ولی فرمت نکنید که اطلاعات هوم پاک نشن و موقع ثبت یوزر باید یوزر قبلی رو وارد کنید تا با هومی که مربوط به اون یوزر بوده یکی بشن.
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #4 : 16 شهریور 1394، 12:45 ب‌ظ »
توی پرونده fstab پارتیشن home رو با ماونت‌پوینت home/ اضافه کن.

آفلاین aa2

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 16 شهریور 1394، 04:51 ب‌ظ »
پرونده fstab همون قسمت نصب(قسمت پارتیشن بندی) هست؟

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
« پاسخ #6 : 16 شهریور 1394، 06:27 ب‌ظ »
سلام

در قسمت something else شما اومدین فقط پارتیشن / رو فرمت کردین و یک نکته رو جا گذاشتین.
وقتی که به قسمت something else میرید mount point مربوط به پارتیشن ها نامعلوم میشن شما باید روی پارتیشن هوم mount point هوم را ست کنید ولی فرمت نکنید که اطلاعات هوم پاک نشن و موقع ثبت یوزر باید یوزر قبلی رو وارد کنید تا با هومی که مربوط به اون یوزر بوده یکی بشن.
دوست عزیز اینجا که گفتین شما باید روی پارتیشن هوم mount point هوم را ست کنید ولی فرمت نکنید میشه بیشتر توضیح بدین ممنون دوستان هم اگه میدونن کمک کنن
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #7 : 16 شهریور 1394، 07:04 ب‌ظ »
پرونده fstab همون قسمت نصب(قسمت پارتیشن بندی) هست؟

نه دیگه، الان که نصب کردی!
یک فایلی هست به نام fstab که این‌جا قرار داره:
/etc/fstabهمون‌طور که می‌دونیم؛ توی گنو/لینوکس برای این‌که از یک پارتیشن بتونیم استفاده کنیم باید یک‌جایی ماونت بشه. چندتا از ماونت‌پوینت‌های معروف؛
/
/home
/var
/tmp
هستن که بیشتر استفاده می‌شن. شما باید پارتیشنی که قبلا به عنوان home استفاده می‌کردی رو توی این‌فایل براش یک ماونت‌پوینت ست کنی، اگر می‌خوای باز هم همون home باشه باید ماونت‌پویت رو home/ تعریف کنی.
توی همین انجمن قبلا بحثش شده، جستجو کن.

آفلاین P30Hacker

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
« پاسخ #8 : 16 شهریور 1394، 09:04 ب‌ظ »
دوست عزیز اینجا که گفتین شما باید روی پارتیشن هوم mount point هوم را ست کنید ولی فرمت نکنید میشه بیشتر توضیح بدین ممنون دوستان هم اگه میدونن کمک کنن

این عکس رو ببینید (توی نت پیدا کردم ولی روی همین توضیح میدم) : http://i.stack.imgur.com/5JkQX.png

وقتی شما وارد قسمت something else میشین به ستون mount point نگاه کنید میبینید که mount point نامعلوم هستش.
فرض میکنیم /dev/sda5 پارتیشن home هستش پارتیشن رو انتخاب و روی change کلیک میکنیم و در پنجره باز شده ما فقط mount point مربوط به home را انتخاب میکنیم و گزینه ی format the partition نباید تیک خورده باشه و روی ok کلیک میکنیم.
-----------------------------------------------------
برای پاک کردن پارتیشن روت و نصب نسخه جدید همین کارای بالا انجام میدیم ولی باید گزینه ی format the partition تیک بزنیم تا فرمت بشه
---------------------

حتما موقع انتخاب یوزر در حین نصب همون یوزر قبلی رو بنویسید تا ۲تا هوم مربوط به یوزر قبل و جدید ایجاد نشه.
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
« پاسخ #9 : 17 شهریور 1394، 01:19 ق‌ظ »

این عکس رو ببینید (توی نت پیدا کردم ولی روی همین توضیح میدم) : http://i.stack.imgur.com/5JkQX.png

وقتی شما وارد قسمت something else میشین به ستون mount point نگاه کنید میبینید که mount point نامعلوم هستش.
فرض میکنیم /dev/sda5 پارتیشن home هستش پارتیشن رو انتخاب و روی change کلیک میکنیم و در پنجره باز شده ما فقط mount point مربوط به home را انتخاب میکنیم و گزینه ی format the partition نباید تیک خورده باشه و روی ok کلیک میکنیم.
-----------------------------------------------------
برای پاک کردن پارتیشن روت و نصب نسخه جدید همین کارای بالا انجام میدیم ولی باید گزینه ی format the partition تیک بزنیم تا فرمت بشه
---------------------

حتما موقع انتخاب یوزر در حین نصب همون یوزر قبلی رو بنویسید تا ۲تا هوم مربوط به یوزر قبل و جدید ایجاد نشه.
تشکر دوست عزیز از راهنماییت
لینوکس مورد استفاده مینیت