انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا با سیستم فیلتر کردن سایت‌ها در ایران موافقید ؟

بله, فکر خوبی هست.
4 (19%)
نه, دوست ندارم برام تصمیم گرفته شه که تو چه سایتی برم .
17 (81%)

مجموع آرای اعضا: 21

نویسنده موضوع: آیا با سیستم فیلتر کردن سایت‌ها در ایران موافقید ؟  (دفعات بازدید: 5874 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
به نظر من اگه شرکت کننده ها تو این بحث به جای واژه های ممنوعه از **** یا یه همچین چیزایی استفاده کنن خوب میشه.
ضمن اینکه هممون میدونیم تهش از این تاپیک چیزی در نمیاد.
چون قدرتی نداریم.
ولی این که از طرز فکر هم نسلی هامون مطلع باشیم به نظر من خیلی خوبه.

پ ن:
وقتی  من به عنوان یه فرد آزاد برای رفتن به سایت **** باید از 70 خوان رستم رد بشم ولی فلان آقا زاده از سلولش توی زندان تو همون سایت پست بذاره دیگه شک نکردن به قانون و مدعیان حفظ امنیت اینترنت ما چیزی جز حماقت رو نمیرسونه.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین P30Hacker

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
الان من موندم این دو نفری که به گزینه اول رای دادن کیا بودن! >:(

لعنت به سانسورچی

نفر اول من بودم که رای موافق دادم.

دلایل خودم رو دارم و به دلایلی هم در این مورد بحث نمیکنم.
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
من موافقم
البته خودم به شخصه زیاد به سایت های فیلتر شده بر نخوردم ولی بعضی وقت ها که برمی خورم یه جاهایی که معلوم نیست دقیقا علت و فلسفه فیلتر کردن اون سایت چی بوده

در کل باید بگیم زیر ساخت اینترنت مال ما نیست بیشترش از خارج میاد بالاخره ما باید بتونیم یه کنترلی روی این جریان اطلاعات داشته باشیم ناسلامتی این مملکت ماس ماس ما باید بدونیم چی میاد توش چی ازش خارج میشه یا نه
یه جورایی بحث من بحث اقتدار و امنیت ملی هستش
حالا بماند که اونهایی که مسئول تشخیص محتوی مجرمانه هستند یا مسئول امور فنی فیترینگ هستند بعضی وقتها خیلی بوووووق که این خیلی اعصاب آدم رو بووووق می کنه ولی در کل کار بدی نیست
دوست عزیز،شما که میگی "ین مملکت ماس ماس ما باید بدونیم چی میاد توش چی ازش خارج میشه یا نه"
خداوکیلی الان شما توی این پروسه فیلترینگ نقشی داری؟
منظورم اینه که تا حالا چند بار این لامذهبا اومدن بگن فلانی ،شما که عضو این مملکتی نظرت چیه به این دلایل منطقی این سایتو فیل**تر کنیم؟
من هم موافقم که منم به عنوان عضوی از جامعه که تنها نقش پررنگم زمان انتخابات و تو رسانه ها جلوه میکنه نقشی توی بهبود دیتاهایی که توی دست مردمم هست داشته باشم و بتونم نظر بدم که اون سایت به ضرر ایرانیاست به این دلیل و نهایتا با یه دموکراسی چاره ای برای اون سایت اندیشیده بشه، ولی انصافا این که یه عده خودشون رو هوش برتر بدونند و برام تصمیم بگیرن برام زور داره و این کار نه تنها باعث نمیشه که فکر کنم به به خدا خیرشون بده که مواظب ما هستن، بلکه بیشتر مسیر فکریه من رو از اونها دور میکنه.
سلام دوست عزیز
نه من خودم توی این فرایند دخالتی نداشتم
این مسئله که شما مطرح کردید می ره توی بحث دموکراسی درسته که خوبه ولی خیلی از مسائل رو نمی شه به همه پرسی گذاشت اگر این جور قرار باشه که باید هر روز چند بار همه یا یه عده زیادی از مردم برن رأی بدن - دیگه از کار و زندگی می مونند -

توی دنیا مراجعه به نظر مردم چند جوره یا مستقیم که مردم رأی میدن - مثل انتخاب رئیس جمهور توی ایران - یا غیر مستقیم که شما یه سری آدم رو انتخاب می کنید اونها به وکالت شما کاری انجام میدن - مثل انتخاب رئیس جمهور آمریکا -

برخی مسائل هم مثل این فیلترینگ نماینده های مردم یه کسی رو انتخاب میکنند اونها یه کسایی رو استخدام می کنند اونها اینکار رو می کنند حالا اگر کج سلیقگی داشته باشن یا هر چیز دیگه به اصل داستان ربطی نداره
ET

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
چیزی حدود ۳۰ درصد به گزینه‌ی اول رای دادن! ???
من واقعا دیگه حرفی ندارم! وقتی مثلا روشن‌فکرها ;D اینطور فکر می‌کنن وای به حال دیگران... :-({|=

خوش باشید...

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
سلام دوست عزیز
نه من خودم توی این فرایند دخالتی نداشتم
این مسئله که شما مطرح کردید می ره توی بحث دموکراسی درسته که خوبه ولی خیلی از مسائل رو نمی شه به همه پرسی گذاشت اگر این جور قرار باشه که باید هر روز چند بار همه یا یه عده زیادی از مردم برن رأی بدن - دیگه از کار و زندگی می مونند -

توی دنیا مراجعه به نظر مردم چند جوره یا مستقیم که مردم رأی میدن - مثل انتخاب رئیس جمهور توی ایران - یا غیر مستقیم که شما یه سری آدم رو انتخاب می کنید اونها به وکالت شما کاری انجام میدن - مثل انتخاب رئیس جمهور آمریکا -

برخی مسائل هم مثل این فیلترینگ نماینده های مردم یه کسی رو انتخاب میکنند اونها یه کسایی رو استخدام می کنند اونها اینکار رو می کنند حالا اگر کج سلیقگی داشته باشن یا هر چیز دیگه به اصل داستان ربطی نداره

خب هونطور که گفتم این بحث مربوط میشه به همون جمله معروف که زبان سرخ سر سبز ....
در رابطه با این مسائلی که مطرح شد هم مثال نقض بسیاره که  بنده صلاح نمیدونم واردش بشم.
ولی در کل پدیده مورد بحث بسیار کار زورگویانه ایه.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
آمار شوکه کنند هست .

۳ نفر آره !

در وگ این افراد افراد آسیب دیده زخم خرده عقده‌ای شده‌ای هستند که میخوان دیگران رو تحریم کنند و کنترل کنند .

قطعاً خودشون از وی‌پی‌ان استفاده میکنند .

عده‌ای میقاان فیلتر بودب باعث می‌شه افراد زاخار نتونن بیان فیس‌بوک و ... .

اولا همین عمل فیلتر خودش موجب زاخار موندن اون آادع هست . دوما حسودی و خودخواه هست این حرف

آزادی موجب گسترش دانش ، فرهنگ ، ادب ، آگاهی‌ و حتا اقتصاد میشود .

تنها تفاوت انسان با حیوانات قبلیت برقراری ارتباط هست . کسی‌ که با سرکوب مخالف یا حیوان هست یا دوست داره در جامعه عقب مونده حیوانی زندگی کنه . کسی‌ حق نداره برای دیگران تصمیم بگیره .
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
سوالت خیلی کلی و بی هدفه!

معلومه که فیلتر در همه جای دنیا وجود داره و هست! تا حالا نشده وارد سایتی بشوید و یک پیغام محترم از طرف  FBI رو مشاهده کنید؟

معلومه که من بچه مثلا ۶ ساله ام رو از خیلی چیزها فیلتر میکنم چون هنوز به مرز عقل نرسیده که خودش انتخاب کنه و وقتی به اون سن رسید خودش مسیر خودش رو انتخاب خواهد کرد

مثلا دوست ندارید سایت پخش مواد مخدر فیلتر بشه؟ و خیلی سایتهای دیگه...

این رو هم بگم که موافق با سیاست فیلترینگ فعلی نیستم ولی دلیل نمیشه به خاطرش کلا سیستم فیلترینگ رو رد کنم!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
معلومه که فیلتر در همه جای دنیا وجود داره و هست! تا حالا نشده وارد سایتی بشوید و یک پیغام محترم از طرف  FBI رو مشاهده کنید؟
برای من نشده. مثلا چه سایتی؟ :)

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
برای من نشده. مثلا چه سایتی؟ :)
fbi فیلتر نمیکنه کل سایت رو میاره پایین
یکی از نشانه های قدرت اف بی آی هم پایین آوردن اون سایت مواد فروش بود که تو شبکه تور بود و الان رو همون سرور هاش اف بی آی رو بالا آوردن :)
چیزی به اسم فیلترینگ ندارند به اون صورت . محتوای غیر قانونی رو به سایت ها اعلام میکنند تا حذف بشه و سایت ها هم این کار رو میکنند در غیر این صورت دادگاه و زندان
فروش مواد و اسلحه و کودک آزاری و گاهی محتوای رسانه ای دزدی شده چیز هایی هست که باهاش مقابله میشه و چیزی به ایم فیلترینگ ندارن خیلی از کشور ها
هند با یک میلیارد و 300 ملیون جمعیت هیچ سایتی درش فیلتر نیست . ایالات متحده - هلند اینا کشورایی که به چشم دیدم و باقیشون هم نمیدونم ولی از خودتون حرف در نیارین شما از کجا تست کردی که میگی فیلترینگ همه جا هست ؟

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
معلومه که من بچه مثلا ۶ ساله ام رو از خیلی چیزها فیلتر میکنم چون هنوز به مرز عقل نرسیده که خودش انتخاب کنه و وقتی به اون سن رسید خودش مسیر خودش رو انتخاب خواهد کرد

خب این‌طور که از حرف‌های شما برمیاد ایرانیا هیچ وقت به مرز عقل نمی‌رسن ;D
من واقعا می‌مونم تا کی ما باید فکر کنیم یه سری آدم کودن عقلشون بیشتر از ما کار می‌کنه ](*,)

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول

خب این‌طور که از حرف‌های شما برمیاد ایرانیا هیچ وقت به مرز عقل نمی‌رسن ;D
من واقعا می‌مونم تا کی ما باید فکر کنیم یه سری آدم کودن عقلشون بیشتر از ما کار می‌کنه ](*,)
دقیقا از کجا معلوم اون کسی که اونجا نشسته و فیلتر میکنه از ما بیشتر میفهمه ؟
در ضمن فیلترینگ هوشمند و اتوماتیک هم که اوجشه

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
از حرف های ava در این مورد خوشم میاد.هم عقیده ایم با هم. \\:D/
اما خب یه مسئله مهم تر اینه که شما فکر میکنید راهی برای حل این معضل هست تو جامعه ؟
منظورم اینه که توی همچین فضای بسته ای به نظرتون میشه خیلی راحت و خوش بینانه انتقاد کرد از این سیستم؟ (یا بهتر بگم کسی جرات صحبت کردن با مسئولین رو داره) .
در این که اکثر افراد با این پدیده مخالفن شکی نیست،ولی کاش راه حلهای احتمالی رو هم مطرح کنن.
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1394، 09:10 ق‌ظ توسط ehsan_faal »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
از حرف های ava در این مورد خوشم میاد.هم عقیده ایم با هم. \\:D/
اما خب یه مسئله مهم تر اینه که شما فکر میکنید راهی برای حل این معضل هست تو جامعه ؟
منظورم اینه که توی همچین فضای بسته ای به نظرتون میشه خیلی راحت و خوش بینانه انتقاد کرد از این سیستم؟ (یا بهتر بگم کسی جرات صحبت کردن با مسئولین رو داره) .
در این که اکثر افراد با این پدیده مخالفن شکی نیست،ولی کاش راه حلهای احتمالی رو هم مطرح کنن.
هر چیزی به مرور زمان یا خم میشه یا میشکنه
اینم بستگی به سه چیز داره
مقاومت جسم . زمان وارد شدن نیرو . میزان نیروی وارد شده
هر عملی هم عکس العملی داره وقتی فشار وارد میکنند مقاومت میکنیم و وقتی فشار وارد میکنیم مقاومت میکنند
به هر حال فیلترینگ به نظر من کلا چیز مهمی نیست دیگه .
مهمتر از فیلترینگ سرعت اینترنت هست (به نظر من) چون فیلتر خیلی ساده دور زده میشه ولی سرعت کم موجب عقب موندگی جامعه میشه
هزینه زیاد اینترنت و سرعت کم اون باعث میشه خیلیا بهش دسترسی نداشته باشن یا فوقش بتونن متن ببینند

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
دقیقا از کجا معلوم اون کسی که اونجا نشسته و فیلتر میکنه از ما بیشتر میفهمه ؟
در ضمن فیلترینگ هوشمند و اتوماتیک هم که اوجشه

الان نباید بعد از «دقیقا» یه ویرگول باشه؟ ;D
اگر نه، فکر کنم بد برداشت شده، به گمان من ما با هم عقیده هستیم!

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
من نه موافقم نه مخالفم
چون رای من و ما و شما هیچ تاثیری نداره
این بحث میتونه کاری کنه واسمون آیا ؟
شما ببین اگه این سانسور نباشه جامعه ما چقدر میتونه پیشرفت کنه یا چقدر داغون میشه و پسرفت داره ، ها ؟