انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: در حال مطالعه چه کتابی هستید؟  (دفعات بازدید: 169577 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
پاسخ : در حال مطالعه چه کتابی هستید؟
« پاسخ #375 : 15 اردیبهشت 1397، 09:40 ب‌ظ »
کتاب: پسر سرپرست یتیم خانه ( the orphan master's son)
نویسنده: آدام جانسون

آفلاین mmb_hand

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
« پاسخ #376 : 25 اردیبهشت 1397، 08:27 ب‌ظ »
نام کتاب: 1984

خوندن این کتاب رو به تازگی شروع کردم. و چون دارم نسخه زبان اصلیش رو برای فرار از سانسور های احتمالی میخونم، دارم لاکپشتی جلو میرم.

آدم با خوندش فکر میکنه داره یکی از اپیزود های black mirror رو نگاه میکنه ....
سلام. این کتاب تو نمایشگاه های کتاب خیلی به چشمم خورده و جلب نظر هم کرده اما متاسفانه هنوز موفق به خوندنش نشدم و از اونجا که نمیدونم درباره چی هست هیچ عزم راسخی هم برای خوندنش نیست. اگه میشه بیزجمت یکم درباره اش توضیح بده

آفلاین mmb_hand

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
« پاسخ #377 : 25 اردیبهشت 1397، 08:34 ب‌ظ »
کتاب "خانواده تیبو" اثر "روژه مارتن دوگار" ترجمه "ابوالحسن نجفی"

یه رمان فرانسوی هست که سرنوشت یه خانواده و یه پسر بچه به نام ژاک رو که شخصیت اول این کتاب هست بیان میکنه.
600 صفحه است که من تا حالا فقط 250صفحه اش رو خوندم و هنوز نمیدونم آخر داستان چی میشه.

کتاب نسخه چاپی داره و دارای کپی رایت به همین دلیل لینکش رو قرار نمیدم.

متاسفانه من خودم به دلیل پیدا نکردن نسخه چاپی کتاب مجبور شدم از رو نسخه دانلودی بخونمش که با یه سرچ ساده پیدا میشه.
موفق باشید

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
« پاسخ #378 : 25 اردیبهشت 1397، 09:20 ب‌ظ »
نام کتاب : تراوشات یک ذهن آشفته
نویسنده : بهروز واثقی

تراوشات یک ذهن آشفته، نقدی طنزگونه و البته گاهی تلخ بر خرده فرهنگ‌ها، ناهنجاری و عرف‌های مخربی است که شوربختانه در جامعه ما گسترش یافته و در لایه‌های مختلف ساختارهای اجتماعی و روابط انسانی رخنه کرده‌اند.

این‌که می‌گفتند طرف سرش به سنگ خورده و آدم شده، مال قدیم‌ها بود. الان طرف سرش به سنگِ سیاه هم که بخورد، اول شهرداری را مقصر می‌داند که چرا این سنگ را از مسیر او بر نداشته، بعد کلی با خود سنگ دعوا می‌کند که مگر شعور نداری سرِ راه من سبز شده‌یی؟ بعد هم گوشی تلفن همراهش را از جیبش درمی‌آورد و از خودش، سرِ بادکرده‌اش و سنگ، عکس سلفی می‌اندازد، می‌گذارد در اینترنت و زیر آن می‌نویسد:

ـ من، سنگ سیاه، همین الان، یهویی.

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1256
« پاسخ #379 : 26 اردیبهشت 1397، 12:50 ق‌ظ »
سایت خوب جیره کتاب لیست کتاب هایی که افراد باید در طول زندگیشون بخونن رو قرار داده

« آخرین ویرایش: 30 آذر 1398، 05:44 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
« پاسخ #380 : 26 اردیبهشت 1397، 03:09 ب‌ظ »
نام کتاب : راهنمای جامع Red hat linux (نگارش Fedora و Enterprise)

پدیدآوران : ریچارد پیترسن, کامبیز سمیعی
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
« پاسخ #381 : 26 اردیبهشت 1397، 11:22 ب‌ظ »
نام کتاب : بریت ماری اینجا بود
نویسنده : فردریک بکمن
تعداد صفحات : ۳۹۶

یک روزِ دوشنبه در ماه ژانویه است. بریت‌ماری جلوی میزتحریری کوچک در دفتر کوچک ادارۀ کار نشسته. معلوم است که این هیچ ربطی به کارد و چنگال ندارد ولی نشانه‌ای است از اینکه هیچ‌چیز درست از آب درنیامده. کارد و چنگال را باید به ترتیب طبیعی‌اش توی کشو چید، چون زندگی هم باید طبیعی باشد. زندگی‌های طبیعی قابل عرضه هستند؛ آشپزخانه را تمیز می‌کنید، بالکن خودتان را دارید و از بچه‌ها مراقبت می‌کنید، و همۀ این‌ها بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید کار می‌برند. مثلاً، بالکن.
آدمی که زندگی طبیعی داشته باشد واقعاً توی ادارۀ کار نمی‌نشیند.
موهای زن جوانی که اینجا کار می‌کند مثل موهای مردها کوتاه است. خوب، مسلماً مشکلی نیست، معلوم است که مشکلی نیست. بریت‌ماری پیش‌داوری نمی‌کند. احتمالاً این مدل مو الان مد است، مطمئناً همین‌طور است. زن جوان به یک فرم اشاره می‌کند و لبخند می‌زند، انگار که عجله دارد.
«لطفاً اینجا اسمتون رو بنویسید، شمارۀ کارت ملی و آدرس!»
باید مشخصات بریت‌ماری ثبت شود. انگار تبهکار است. انگار آمده تا از آنجا یک شغل بدزدد.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
« پاسخ #382 : 01 خرداد 1397، 11:57 ق‌ظ »
تفکر زائد، محمدجعفر مصفا

موضوع کتاب خودشناسیِ، اما به طور دقیق تر در مورد چیزی صحبت می‌کنه که احتمالا خیلی‌ها مبتلابه‌اش هستند. نگاه تعبیری و تفسیری از اتفاقات زندگی.

در ابتدای فصل ۱ می‌خوانیم :‌ 

« ذهن ما عادت کرده است به اینکه جریانات و رویداد‌های زندگی را از دوجنبه و دید نگاه کند و با آن‌ها دو نوع رابطه داشته باشد. یکی دید یا رابطه واقعی، دیگری ذهنی. من می‌بینم شما به فرم خاصی راه می‌روید، دست‌تان را تند یا آهسته حرکت می‌دهید،‌پایتان را بلند یا کوتاه برمی‌دارید. در این دید من به راه رفتن شما به صورتی که واقعا هست نظر دارم بدون هیچ تعبیر و تفسیر و معنای خاصی. ولی من تنها به این دید اکتفا نمی‌کنم. به راه رفتن شما از جنبه دیگری هم نگاه می‌کنم و در آن چیزی می‌بینم که مربوط به واقعیت راه رفتن نیست، بلکه تعبیر و تفسیری است که ذهنِ خودِ من از راه رفتن شما می‌کند. مثلا می‌گوید این طرز راه رفتن موقرانه یا غیرموقرانه است، متشخصانه یا حقیرانه است. ما با تمام جریانات و پدیده‌های زندگی به همین شکل در رابطه‌ایم. من به این مبل از دو جنبه نگاه می‌کنم: یکی بعنوان وسیله‌ای برای نشستن، دیگری به عنوان وسیله تفاخر. همسر شما امروز غذا تهیه نکرده است و شما احساس گرسنگی می‌کنید. تهیه نکردن غذا و احساس گرسنگی یک واقعیت است. ولی شما در تهیه نکردن غذا یک جنبه و معنای دیگر هم می‌بینید که مربوط به نفس واقعیت نیست؛ بلکه تعبیر ذهن خود شما از واقعیت است. مثلا فکر می‌کنید نسبت به شما بی‌اعتنایی شده است، لابد مرد با جذبه و قابل اعتنایی نیستید ... »

و کم‌کم این تعبیر‌ها و تفسیر‌ها با ارزش‌تر از خود واقعیت خواهند شد. در همین مثال، احساس گرسنگی که یک واقعیت است، به اندازه‌‌ٔ تصور اینکه "من چه آدم بی‌جذبه و غیرقابل اعتنایی هستم" اسباب رنج و آزار شما نیست.

این طرز نگرش به جریانات زندگی باعث تولید یک «منِ موهوم»‌ یا «هویت فکری» در ذهنمان می‌شود. و همین «من‌ موهوم» است که مولد «نگرش مقایسه‌ای» خواهد بود. چیزی که به اعتقاد نویسنده ریشه تمام رنج‌ها و مسائل ما در آن نهفته است.

«هیچ رنج و مسئله‌ای نیست که از بطن مقایسه و رقابت زاده نشده باشد.»

نگرش مقایسه‌ای باعث ترس، حسادت،‌نفرت و خشم نسبت به دیگران خواهد شد. دیگران حکم یک موجود خطرناک را برای من دارند که هر لحظه ممکن است با حرف یا رفتار و یا حتی سکوتشان، به هویت فکری من که خیلی برایم با ارزش است، صدمه بزنند.

در واقع این دید تعبیری و تفسیری به اتفاقات باعث میشه، اگر ما در شرایط نامطلوبی هستیم، مقدار زیادی از پهنای باند ذهنی ما درگیر همین تعبیرها و تفسیر‌ها بشه، مثلا من آدم فقیری هستم، اگر تنها به واقعیت مسئله نگاه کنم، شانس بیشتری دارم برای حل موضوع. ولی با نگاه تعبیری و تفسیری و در نتیجه تولید حس حقارت و عجز و ناتوانی در خودم، زندگی رو برای خودم خیلی سخت‌تر از اون چیزی که هست می‌کنم.

سبک محتوای کتاب، مثل یک جلسه‌ است. و حتی آخر هر فصل سوال و جواب‌‌های بین نویسنده و حاضران در جلسه‌هم نوشته شده که به نظرم خیلی مفیده.

راستی نویسنده یک کانال یوتیوب هم داره.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
« پاسخ #383 : 03 خرداد 1397، 03:06 ب‌ظ »
روح پراگ - نوشته ایوان کلیما ترجمه خشایار دیهیمی

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #384 : 05 خرداد 1397، 02:05 ب‌ظ »
با این که این روزها با توجه به امتحانات وقتی هیچی رو ندارم اما در حال مطالعه‌ی کتاب زندگی نه با دروغ، اثر الکساندر سولژنیتسین هستم که خیلی آروم آروم دارم پیش میرم و کتاب بسیار خوبیه و توصیه میکنم حتما یه نگاهی بهش بندازین !‌(فقط ده صفحه‌ست !) در کنار این، کتاب Introduction to Algorithms هم هست که بعد از کلی وقت که دنبالش بودم دیروز تو بساط یه دست فروش (خیلی دم این دستفروشایی که کتاب میفروشن گرم) پیدا کردم و از امروز مشغول مطالعه‌ی اون هم هستم!‌
« آخرین ویرایش: 05 خرداد 1397، 02:26 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
« پاسخ #385 : 05 تیر 1397، 03:04 ب‌ظ »
نام کتاب: شهر خرس
نویسنده: فردریک بکمن
مترجم: الهام رعایی
تعداد صفحات: ۴۱۴

شهر خرس و ساکنان آن در دل جنگل دغدغه های دیگری هم دارند. امیدها و رویاهای آنها به بازوهای بازیکنان تیم هاکی گره خورده، اما ماجراجویی که برای یکی از این بازیکنان و دختری جوان پیش می آید اتفاق های دیگری را رقم میزند...

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #386 : 07 تیر 1397، 09:46 ب‌ظ »
نام کتاب: گفتگو در تهران
نویسنده: سید مهدی موسوی
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین mr.amirmamad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
    • Codepen
« پاسخ #387 : 14 تیر 1397، 04:50 ب‌ظ »
نام کتاب:ده روز با داعش
نویسنده:یورگن تودنهوفر
مترجم:علی عبداللهی و زهرا معین الدینی
هنوز وسطاشم
تسلیم,هرگز!

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
« پاسخ #388 : 02 امرداد 1397، 03:00 ب‌ظ »
سگ ولگرد از صادق هدایت

هدف از برایان تریسی

هدف یکی از کتاب های خوب تریسی در زمینه مدیریت شخصیه پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید :)
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
« پاسخ #389 : 07 امرداد 1397، 09:33 ب‌ظ »
یادگیری آسان لینوکس  :)