انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: يك لپ تاپ 100% سازگار با لينوكس  (دفعات بازدید: 7527 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
پاسخ به: يك لپ تاپ 100% سازگار با لينوكس
« پاسخ #15 : 28 فروردین 1389، 01:28 ب‌ظ »
مرجعی نیست که به صورت تخصصی به این زمینه بپردازه؟
آخه اینجوری اطلاعاتی که دوستان می دن اولا خیلی محدوده و در ضمن با توجه به لپ تاپهای جدیدی که وارد بازار میشه، این اطلاعات به درد آیندگان!! نمی خوره

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #16 : 28 فروردین 1389، 03:54 ب‌ظ »
من با lenovo IBM خیلی  موافق هستم  :). می تونم مدل سازگارش  رو بگیرم اینجا قرار  بدم .

آفلاین Moshtaghi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 123
    • وبلاگ شخصی مهدی مشتاقی
« پاسخ #17 : 29 فروردین 1389، 11:08 ق‌ظ »
میخوام یه لپ تاب ibm بگیرم کسی میتونه راهنمایی کنه که کدوم مدل با چه مشخصاتی بهتره؟؟ و یا اینکه از کجا میتونم با یه قیمت خوب تهیه کنم؟؟ (در اصفهان)
شما بگو چقدر می‌خوای هزینه کنی! اینم سایت سازگار ارقام هست که همه مدل‌های روز رو توش داره! گارانتی اصلی IBM-Lenovo هم تو ایران همین شرکته! http://www.sazgar.com/fa/product/notebook.html

پیشنهاد خودم اینه که سری Ideapad بگیری! چون خیلی خانم پسند‌تره! البته شما بیشتر توضیح بده! چقدر می‌خوای هزینه کنی و چه چیزایی برات مهمه! زیبایی، دوام(که همشون با دوام هستن)، مانیتور کوچیک، عمر بالای باتری و ...

آفلاین the-light

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
« پاسخ #18 : 29 فروردین 1389، 11:21 ق‌ظ »

http://www.linux-on-laptops.com/lenovo.html

این سایت به علاوه ی لپتاپ های  sony vaio که خیلی زیبا و با کیفیت هستند.

یک پیشنهاد: کارت گرافیکتون رو حتما nvidia انتخاب کنید. چون هم ساپورت بهتری از ایکس اورگ و سایر وابسطگی های محیط گرافیکی لینوکس داره. هم مشکل خاصی  با لینوکس نداره. ati متاسفانه همچنان از سری جدید ایکس اورگ پشتیبانی نمیکنه و در نصب و به روز رسانی براتون مشکلی به وجود نمیاره. اما قیمتش به نسبت nvidia ارزون تره :)
« آخرین ویرایش: 29 فروردین 1389، 11:36 ق‌ظ توسط the-light »
داستان نویس مباش، آنچنان باش کز تو داستان‌ها خلق کنند!

آفلاین samaneh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
« پاسخ #19 : 29 فروردین 1389، 09:20 ب‌ظ »
من مهندسی کامپیوتر میخونم و نسبتا سرو کار زیادی با کامپیوتر و لپ تاب دارم میخوام یه مدلی باشه که هم نیازهای این رشته رو برطرف کنه و هم ارزون قیمت باشه ظاهر زیبا و کلاس بالا و ..... زیاد واسم مهم نیست  دوست دارم کارایی خوبی داشته باشه و همونطور که گفتم (قیمت مناسب) اگه لطف کنید و یه لیست با مشخصات کامل و ...  از سری ibm (lenovo که مورد نیازمه واسم بفرستید ممنون میشم

آفلاین Moshtaghi

• Full Member
  • *
    • وبلاگ شخصی مهدی مشتاقی
« پاسخ #20 : 29 فروردین 1389، 11:46 ب‌ظ »
تو این لینک اطلاعات دقیق (به همراه قیمت) سری‌های ideapad هست! http://www.sazgar.com/fa/product/notebook/list.aspx?vendor=ibm&p_group=notebook-I
اینجا هم مشخصات سری essential http://www.sazgar.com/fa/product/notebook/list.aspx?vendor=ibm&p_group=notebook-V

توی اینا مدلای خوبی می‌تونی پیدا کنی! پیشنهاد من سری essential هست! آپشن‌های بهتری داره، فقط تو بعضی مدل‌ها از دیوایس‌های شبکه Realtek استفاده می‌کنه که فکر می‌کنم یکم با لینوکس مشکل دارن! (از بچه‌هایی که تست کردن ممنون می‌شم اگر این موضوع رو روشن کنن)
مدل ideapad هم چیزای جمع و جور و خوبیه! اکثراً مانیتور‌های کوچیک دارن و سبک و شیک هم هستن! اپشن‌ها هم که خوبه اکثراً!!!

منم گرافیک Nvidia رو بهت پیشنهاد می‌کنم! و اگر بگی منظورت از ارزون چیه (یک میلیون تومن یا ۵۰۰ هزار تومن) یک مدل خاص رو بهت معرفی می‌کنم!

آفلاین sasan67

• Full Member
  • *
  • ارسال: 165
« پاسخ #21 : 30 فروردین 1389، 03:36 ب‌ظ »
بهای این لپ تابها به نظر میاد نصف بهای اون در اروپاست.چنین لپ تاپهایی رو اینجا کمتر از 1500 تا 2000 دلار نمیدن :o
البته رام بیشترشون کمه و HDD دیگه از دور افتاده و بجاش SSD آمده.
« آخرین ویرایش: 30 فروردین 1389، 03:49 ب‌ظ توسط sasan67 »

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
« پاسخ #22 : 30 فروردین 1389، 06:25 ب‌ظ »
بهای این لپ تابها به نظر میاد نصف بهای اون در اروپاست.چنین لپ تاپهایی رو اینجا کمتر از 1500 تا 2000 دلار نمیدن :o
البته رام بیشترشون کمه و HDD دیگه از دور افتاده و بجاش SSD آمده.
مگه تو اروپا هم جنس چینی پیدا میشه :D
من فکر می کردم هر چی تولید می کنه مستقیم میاد ایران :o

آفلاین sasan67

• Full Member
  • *
  • ارسال: 165
« پاسخ #23 : 30 فروردین 1389، 08:34 ب‌ظ »
90% بازار اروپا رو کالاهای چینی پر کرده.

آفلاین samaneh

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #24 : 31 فروردین 1389، 01:04 ب‌ظ »
 اگر بگی منظورت از ارزون چیه (یک میلیون تومن یا ۵۰۰ هزار تومن) یک مدل خاص رو بهت معرفی می‌کنم!
[/quote]
ممنون از راهنماییت
منظورم از ارزون قیمت اینه که با توجه به رشته ی تحصیلی و کاری که باید با یه لپ تاب انجام بدم یه مدلی باشه که جوابگوی کارام باشه بر فرض یه مدلی ۵۰۰ هزار تومن !! که قیمتش خیلی مناسبه اما جوابگوی خیلی از کارا نیست و یا بر عکس!!!
میخوام لطف کنی نسبت به کارایی راهنمایی کنی که با یه قیمت مناسب چی بگیرم بهتره؟؟ اما نهایتا تو همون رنج قیمت ۵۰۰ تا ۷۰۰ باشه بهتره!!!

آفلاین Moshtaghi

• Full Member
  • *
    • وبلاگ شخصی مهدی مشتاقی
« پاسخ #25 : 31 فروردین 1389، 02:12 ب‌ظ »
خوب کار رشته کامپیوتر برنامه نویسی و این سبک کاراس که اکثراً سبک هستن! ولی یه دانشجوی خوب این رشته نمی‌تونه قدرت کم توی سیستم و کمبود RAM و این چیزا رو تحمل کنه!
پس پیشنهاد کلاً می‌ره روی سری‌های essential
این مدل G550 59-027330 هست با قیمت ۶۱۵۰۰۰ تومن! البته گرافیکش اینتله! گرافیکای اینتل هم بد نیستن! ولی به پای Nvidia نمی‌رسن به هیچ وجه! فقط حتماً چک کن که این گرافیک (Intel Graphics Media Accelerator 4500M) ساپورتش چطوره! آخه بعضی مدل‌های intell پشتیبانی خوبی ندارن! (اطلاعات من خیلی تو این زمینه intell افتضاحه)

مدل G550 59-031965 هم با قیمت ۶۷۹۰۰۰ تومن هست! که تفاوتش با بالایی توی قدرتشه! مثلاً رم Dual Channel و هارد بیشتر و امکانات امنیتی مثل One Key Recovery و Kensington Lock که نمی‌دونم به چه درد می‌خوره! ;D
اینم نمای پشت سیستم!

ولی کلاً نظر من روی مدل‌های G560 59-033864 و G460 59-033133 هست! اولی ۸۹۹۰۰۰ تومن و دومی ۹۱۹۰۰۰ تومن هست! آپشن ها رو ببینی عاشقش می‌شی! تقریباً هم با هم یکی هستن! فقط ارزون‌تره مانیتور ۱۵.۶ داره و گرون‌تره مانیتور ۱۴ اینچ! وزن گرون‌تره هم نیم کیلو کمتره!!! ;)

اگر کار گرافیکی هم انجام می‌دی مانیتور بزرگه رو بگیر! در غیر این صورت اون یکی! ;)
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم! فقط گارانتی اصلی (سازگار) فراموش نشه! خیلی مهمه! فروشگاه مرکزی هم تو پایتخت هست!

تبلیغات که نشد؟!!!
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1389، 02:43 ب‌ظ توسط Moshtaghi »

آفلاین samaneh

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 31 فروردین 1389، 03:49 ب‌ظ »
ممنون از کمکت خیلی لطف کردی !!! راستی یه سوال دیگه اینا که گفتی همه با لینوکس هم سازگاری خوبی دارن دیگه؟؟؟؟؟

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #27 : 31 فروردین 1389، 03:54 ب‌ظ »
همین مدلی  که لیشون معرفی  کرد برادرم داره ، ما توش  تقریبا اکثر لینوکسا رو نصب کردیم و هیچ مشکلی  تا حالا نبود البته تو 3d گرافیک یادم نبود وضعیتش  به چه صورت بود ولی کامپیز  فیوژن به راحتی فعال می شد .

آفلاین Moshtaghi

• Full Member
  • *
    • وبلاگ شخصی مهدی مشتاقی
« پاسخ #28 : 31 فروردین 1389، 05:33 ب‌ظ »
گرافیک‌های اون دو مدل ارزون Intel Graphics Media Accelerator 4500M هست! و مدل‌های گرون هم Nvidia
مسلم هست که Nvidia بهترین ساپورت رو از لینوکس داره! هموینطور intell که اکثر درایور‌ها بصورت پیشفرض همراه با کرنل هست فکر کنم! (اگر اشتباه نکنم از نسخه ۲.۶.۳۰ به اینور خیلی کامل شد پشتیبانی از intell، یعنی خود اینتل هوای متن باز و ... رو داره!)
من یه مدل مشابه این برای یکی از بچه‌ها گرفتم! برای اولین بار که سیستم بالا اومد (openSUSE 11.2) افکت‌های ۳بعدی فعال بود!

فقط این نکته رو دقت کن که تو اون ۲مدل آخری (G560 59-033864 و G460 59-033133) به کارت شبکه بیسیمش دقت کنی! مدل اون Realtek PCI-E FE 100 Ethernet  هست! من شنیدم که کلاً Realtek یکم با لینوکش مشکل داره! البته فقط شنیدم! ;)
بهترین کار اینه که یک دیسک زنده با خودت ببری و قبل از خرید تست کنی! به همین راحتی! ;)

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #29 : 01 اردیبهشت 1389، 11:12 ب‌ظ »
DELL 1010 mini inspiron
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.