انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مانیتور مصرف خالص اینترنت (بدون احتساب ترافیک شبکه لوکال)  (دفعات بازدید: 6665 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
راستش اگر کسی هنوزم به این نیاز داشته باشه. می تونم توسعه اش رو ادامه بدم. وحتی قابلیت های جدیدی هم بهش اضافه  کنم مثل هشدار دادن بعد از مصرف فلان مقدار ترافیک
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
این یک نیاز عامه، فکر می کنم نه فقط برای ایرانی ها؛ برای اینترنت پول میدیم و خوبه حسابش دستمون باشه

مخصوصا اگر در قالب افزونه های دسکتاپ فابل نصب باشه

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
همون نسخه ی اول  رو که گذاشتم دیدی؟
چه مشکلاتی داره؟
البته من  iptables یکمی بلدم به همین خاطر یکمی طول می کشه.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین glad

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
line 235: gtkdialog: command not found
اوبونتو یونیتی

منم این مشکل رو داشتم از اینجا تونستم بسته رو پیدا کنم و نصب کنم. برای لینوکس مینت
https://sourceforge.net/projects/multisystem/files/gtkdialog-deb/

آفلاین Mohammad reza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
دوستان من عذر خواهم اگر یک موضع قدیمی رو مجدد بالا آوردم, اخه هنوز یک راه کار مناسب برای اینکار پیدا نشده.

من از یک لینوکس امبدد استفاده میکنم, و نحوه نمایش مقادیر iptables در این سیستم بصورت kilobyte هستش و همچنین تا یک مقدار خاصی رو میتونه نمایش بده و در نهایت مقادیر ریست میشه و از صفر شروع میشه.

از طرفی هم من نیاز به محاسبه ترافیک مصرفی برای هر کابر دارم. با جستجوهایی که انجام دادم ابزارهای خیلی زیادی برای انجام اینکار پیدا کردم :
bmon
iftop
vnstat
luci-app-vnstat
collectd
luci_app_statistics
ntop
pmacct
fprobe
darkstat
MRTG
bwm-ng
IPTraf
bandwidthd
wrtbwmon
nlbwmon
YAMon
CloudShark

حالا با توجه به شرایط موجود اگر کسی تجربه کار با هریک از این ابزارهارو داره یا اینکه ابزار سبک دیگری میشناسه لطفا با ماهم به اشتراک بزاره.