انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مقایسه ویندوز و لینوکس  (دفعات بازدید: 54428 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
پاسخ به: مقایسه ویندوز و لینوکس
« پاسخ #75 : 11 خرداد 1389، 08:27 ب‌ظ »
آقای جوان دیتا
شما اگر دو پست قبلیه من رو تو این تاپیک می خوندید همچین حرفی رو نمی زدید گنو /لینوکس نیازی ندارهه به این که کسی بیاد براش با زور برانامه بنویسه بخاطر اینه من اگر نیاز به برنامه داشتته باشم می تونم خودم بنویسم و بعد منتشرش کنم تا دیگران هم استفاده کنند(این طوری بگم که دیگران برای من مهم نیستند یعنی کسی برای کس دیگری برنامه ی رایگان نمی نویسه چون منفعت نداره !) اگرم خارج از توانایی های من بود من دول می دم به یک برنا مه نویس تا یک برنامه شبیه به کارم رو برای من سفارشی و غییر بده یا اینکه اگر همچین نرم افزاری نبود برای من از اول بنویسه و پولش رو بگیره (هرچی که طرفین راضی بودند درست مثل سیستم عامل های دیگه ) بازم من دوباره منتظر می کنم که اگر کسی دیگه ای خواست استفاده بکنه

Ms. or Mr. negarsoft
Excuse me , I do not know your gender

در پاسخ به فرمایشات شما باید عرض کنم مگه چند نفر از کاربران رایانه (در همه دنیا) برنامه ساز هستن که خودشون بخوان برنامشون رو بنویسن  ??? ؟؟؟؟؟؟!!!!!! یکی مثل شما و بنده که کارمون برنامه سازیه بله این امکان و دانش رو داریم (البته وقتی برنامه سنگین باشه شرایط ایجاب میکنه که از تیم استفاده کنیم) اما هزاران هزار نفر دیگه این توانایی رو ندارن خوب شما میفرمایید طرف باید بده به یک نفر برنامه نویس که براش بنویسه . فکر میکنید برنامه ای که توسط یک نفر نوشته بشه آیا پتانسیل های برنامه ای رو داره که از طرف یک شرکت با چند یا چندصد برنامه نویس تولید میشه ؟؟؟ شما اگر دانش برنامه سازی رو داشته باشید میدونید وقتی هدف تولید یک برنامه حرفه ای باشه باید یک تیم تشکیل بشه چون تولید این جور برنامه های نیاز به تسلط مطلق به تمام زوایای برنامه نویسی داره و همونطور که مستحضرید هیچ شخصی احاطه کامل به تمام ابعاد یک زبان یا چند زیان نداشته بلکه در حیطه خاصی از اون زبان تسلط و تبحر ویژه داره و از اجتماع همین افراد یک تیم نرم افزاری قوی تشکیل میشه(تجمیع دانش های و زبان های مختلف) که بعد هم با توجه به تخصصشون قسمت یا قسمت هایی از برنامه به اونها محول شده و در آخر با جمع کردن dll ها و ترکیب بخشها و کامپایل نهایی برنامه میره برای تست و باگ گیری و بعد هم اراپه نسخه اولیه و .... از این گذشته وقتی نرم افزار در مقیاس تجاری و برای اراپه به عموم منتشر میشه از قیمت پایین تری برخورداره و افراد به راحتی میتونن اون رو خریداری کنن مثلا جناب عالی اگر بخوایید یک برنامه کوچیک و ساده رو برای یک نفر بنویسید چند ازش میگیرید حالا فرض کنید بخوایید در مقیاس انبوه روانه بازار کنید در این حالت قیمت نرم افزار برای هر نفر چنده ؟
وقتی مشتری به یک شرکت مراجعه کرده و نرم افزاری قوی طلب میکنه قطعا باید مبلغ هنگفتی رو بابت اون بپردازه چون شخص یا تیم برنامه نویس کاری به این نداره که مخاطب یک نفره یا ۱۰۰ نفر بلکه نکته مهم تامین اعتبار و پرداخت حق الزحمه است که قطعا وقتی بخوان یک طیف رو پوشش بدن هزینه رو سرشکن میکنن روی جمع.

تا زمانی که برنامه های کاربر پسند (دارای پنل زیبا و نصب راحت و ...) و قوی برای لینوکس کم باشه نباید انتظار داشت که این سیستم عامل بتونه به جایگاهی که لیاقتش رو داره دست پیدا کنه.
درسته که برای افرادی مثل ما خط فرمان جزابیت ویژه ای داره اما برای بیشتر مردم کار کردن با خط فرمان و کیبرد و محیط کسل کننده ترمینال غیرقابل تحمله. به عبارت بهتر باید قبول کرد که دیگه استفاده از خط فرمان منسوخ شده و کاربران ترجیح میدن برنامه gui باشه چیزی که باعث شد ویندوز بتونه به این رشد دست پیدا کنه ایجاد رابط های گرافیکی در سطح مطلوبه.
« آخرین ویرایش: 11 خرداد 1389، 09:11 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
پاسخ به: پاسخ به: مقایسه ویندوز و لینوکس
« پاسخ #76 : 11 خرداد 1389، 09:50 ب‌ظ »
آقای جوان دیتا
شما اگر دو پست قبلیه من رو تو این تاپیک می خوندید همچین حرفی رو نمی زدید گنو /لینوکس نیازی ندارهه به این که کسی بیاد براش با زور برانامه بنویسه بخاطر اینه من اگر نیاز به برنامه داشتته باشم می تونم خودم بنویسم و بعد منتشرش کنم تا دیگران هم استفاده کنند(این طوری بگم که دیگران برای من مهم نیستند یعنی کسی برای کس دیگری برنامه ی رایگان نمی نویسه چون منفعت نداره !) اگرم خارج از توانایی های من بود من دول می دم به یک برنا مه نویس تا یک برنامه شبیه به کارم رو برای من سفارشی و غییر بده یا اینکه اگر همچین نرم افزاری نبود برای من از اول بنویسه و پولش رو بگیره (هرچی که طرفین راضی بودند درست مثل سیستم عامل های دیگه ) بازم من دوباره منتظر می کنم که اگر کسی دیگه ای خواست استفاده بکنه

Ms. or Mr. negarsoft
Excuse me , I do not know your gender

در پاسخ به فرمایشات شما باید عرض کنم مگه چند نفر از کاربران رایانه (در همه دنیا) برنامه ساز هستن که خودشون بخوان برنامشون رو بنویسن  ??? ؟؟؟؟؟؟!!!!!! یکی مثل شما و بنده که کارمون برنامه سازیه بله این امکان و دانش رو داریم (البته وقتی برنامه سنگین باشه شرایط ایجاب میکنه که از تیم استفاده کنیم) اما هزاران هزار نفر دیگه این توانایی رو ندارن خوب شما میفرمایید طرف باید بده به یک نفر برنامه نویس که براش بنویسه . فکر میکنید برنامه ای که توسط یک نفر نوشته بشه آیا پتانسیل های برنامه ای رو داره که از طرف یک شرکت با چند یا چندصد برنامه نویس تولید میشه ؟؟؟ شما اگر دانش برنامه سازی رو داشته باشید میدونید وقتی هدف تولید یک برنامه حرفه ای باشه باید یک تیم تشکیل بشه چون تولید این جور برنامه های نیاز به تسلط مطلق به تمام زوایای برنامه نویسی داره و همونطور که مستحضرید هیچ شخصی احاطه کامل به تمام ابعاد یک زبان یا چند زیان نداشته بلکه در حیطه خاصی از اون زبان تسلط و تبحر ویژه داره و از اجتماع همین افراد یک تیم نرم افزاری قوی تشکیل میشه(تجمیع دانش های و زبان های مختلف) که بعد هم با توجه به تخصصشون قسمت یا قسمت هایی از برنامه به اونها محول شده و در آخر با جمع کردن dll ها و ترکیب بخشها و کامپایل نهایی برنامه میره برای تست و باگ گیری و بعد هم اراپه نسخه اولیه و .... از این گذشته وقتی نرم افزار در مقیاس تجاری و برای اراپه به عموم منتشر میشه از قیمت پایین تری برخورداره و افراد به راحتی میتونن اون رو خریداری کنن مثلا جناب عالی اگر بخوایید یک برنامه کوچیک و ساده رو برای یک نفر بنویسید چند ازش میگیرید حالا فرض کنید بخوایید در مقیاس انبوه روانه بازار کنید در این حالت قیمت نرم افزار برای هر نفر چنده ؟
وقتی مشتری به یک شرکت مراجعه کرده و نرم افزاری قوی طلب میکنه قطعا باید مبلغ هنگفتی رو بابت اون بپردازه چون شخص یا تیم برنامه نویس کاری به این نداره که مخاطب یک نفره یا ۱۰۰ نفر بلکه نکته مهم تامین اعتبار و پرداخت حق الزحمه است که قطعا وقتی بخوان یک طیف رو پوشش بدن هزینه رو سرشکن میکنن روی جمع.

تا زمانی که برنامه های کاربر پسند (دارای پنل زیبا و نصب راحت و ...) و قوی برای لینوکس کم باشه نباید انتظار داشت که این سیستم عامل بتونه به جایگاهی که لیاقتش رو داره دست پیدا کنه.
درسته که برای افرادی مثل ما خط فرمان جزابیت ویژه ای داره اما برای بیشتر مردم کار کردن با خط فرمان و کیبرد و محیط کسل کننده ترمینال غیرقابل تحمله. به عبارت بهتر باید قبول کرد که دیگه استفاده از خط فرمان منسوخ شده و کاربران ترجیح میدن برنامه gui باشه چیزی که باعث شد ویندوز بتونه به این رشد دست پیدا کنه ایجاد رابط های گرافیکی در سطح مطلوبه.
شما رو ارجاع می‌دم به مقاله‌ی «کلیسا و بازار»، نوشته‌ی «اریک اس.ریموند».(البته بعضی‌ها هم می‌گن «کلیسای جامع و بازار»)

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
« پاسخ #77 : 12 خرداد 1389، 12:47 ق‌ظ »

شما رو ارجاع می‌دم به مقاله‌ی «کلیسا و بازار»، نوشته‌ی «اریک اس.ریموند».(البته بعضی‌ها هم می‌گن «کلیسای جامع و بازار»)

آقا شما که اینقدر خوب ارجاع میدی - لینکش رو هم بذار دیگه. از کجا بیاریمش. بریم بازار بخریم یا بریم کلیسا. شایدم برای تهیه اش باید بریم کلیسای بازار. این مسجدای خودمون ندارن؟  ???

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • برسام
« پاسخ #78 : 12 خرداد 1389، 01:00 ق‌ظ »

آقا شما که اینقدر خوب ارجاع میدی - لینکش رو هم بذار دیگه. از کجا بیاریمش. بریم بازار بخریم یا بریم کلیسا. شایدم برای تهیه اش باید بریم کلیسای بازار. این مسجدای خودمون ندارن؟  ???
با تشکر از روزبه عزیز می تونین این کتاب رو از این جا دانلود کنید .

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #79 : 12 خرداد 1389، 05:57 ق‌ظ »
سلام
در حالت دوم گفتم که در بیشتر مواقع نرم افزار های شبیه به اونچه که ما می خواهیم اغلب وجود داره که اون برنامه نویس فقط برای کار ما سفارشیش می کنه از طرفی کارتیمی توی مدلی که شما می گید ۹۰۰ نفر بیشتر نمی شوند ولی درمدلی که من می گم (توجه کنید که من گفتم که نرم افزار روباید منتشر کنید(معلومه تحت GPL ) ) هزاران نفر میان توی نوسعه نرما فزاری کار می کنند که خودشون دارن استفاده می کنند و از سراسر این کره ی خاکی هست
من پسرم ! نگار به معنی خوش قلب است ومهمتر از اون فارسی
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
« پاسخ #80 : 12 خرداد 1389، 09:36 ق‌ظ »
Bersam جان . ممنونم. کتابو گرفتم.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #81 : 12 خرداد 1389، 12:05 ب‌ظ »
کارتیمی توی مدلی که شما می گید ۹۰۰ نفر بیشتر نمی شوند ولی درمدلی که من می گم (توجه کنید که من گفتم که نرم افزار روباید منتشر کنید(معلومه تحت GPL ) ) هزاران نفر میان توی نوسعه نرما فزاری کار می کنند که خودشون دارن استفاده می کنند و از سراسر این کره ی خاکی هست

درود بر شما

دوست عزیز این برنامه نویسان از چه فیلتری عبور کردن ؟ در سیستمی که شما میگید هیچ فیلتری وجود نداره و همین امر میتونه باعث شکنندگی بشه.من منکر این نمیشم که برنامه های متن باز خوب و گاها عالی هستند اما نمیشه هر برنامه ای رو متن باز گسترش داد. واقعا چنین امکانی وجود نداره یقینا اگر چنین امکانی محتمل بود ما امروزه برنامه های بسیار قدرتمند و رایگانی رو برای لینوکس در اختیار داشتیم شما ممکنه هر برنامه ای رو مثال بزنید و بگید که خوب و عالیه اما برای همونی که در نظر دارید هزاران برنامه قدرتمندتر و بهتر برای نگارش های مختلف ویندوز وجود داره.
در دنیای فعلی هیچ چیز بی بها بوجود نمیاد و تکمیل نمیشه.بیایید واقع بین باشیم اگر لینوکس و دنیای متن باز پشتوانه مالی خوبی داشتن الان از وضعیت بسیار مطلوبتری برخوردار بودن.این رو از من داشته باشید که هیچ کس حاضر نیست وقت و سرمایه اش رو بدون بازده در کاری قرار بده. البته ناگفته نمونه که در مقیاس های پایین شاید کسی حاضر بشه این کار رو انجام بده اما اگر بحث روی تمام وقت و تمام دارایی باشه هیچ انسانی حاضر نیست چنین عملی رو انجام بده مگر این که اهدافی در پس پرده (سیاسی مذهبی فکر و ...) داشته باشه.
واقعا فکر میکنید چرا ویندوز جلوتر از لینوکسه ؟ من جواب این سوال رو واگذار میکنم به خودتون تا در مورد اون اندیشه کنید (فراموش نکنید که در هنگام اندیشیدن تعصب رو بزارید کنار و واقع بین باشید).

اما در مورد این که من شما رو خانم / آقای negarsoft خطاب کردم به این دلیل بود که شما بنده رو آقای جوان دیتا خطاب کردید و من هم خواستم متقابلا احترام به شما بزارم اما متاسفانه در پروفایلتون جنسیتتون ذکر نشده بود در زیر اون هم ذکر کردم که بنده جنسیت شما رو نمیدونم.مضافا در قاموس بنده جنسیت جایگاهی نداره بلکه اندیشه است که مهمه.

پایدار و بهروز باشید
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1389، 12:08 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
پاسخ به: پاسخ به: مقایسه ویندوز و لینوکس
« پاسخ #82 : 12 خرداد 1389، 12:28 ب‌ظ »
کارتیمی توی مدلی که شما می گید ۹۰۰ نفر بیشتر نمی شوند ولی درمدلی که من می گم (توجه کنید که من گفتم که نرم افزار روباید منتشر کنید(معلومه تحت GPL ) ) هزاران نفر میان توی نوسعه نرما فزاری کار می کنند که خودشون دارن استفاده می کنند و از سراسر این کره ی خاکی هست

درود بر شما

دوست عزیز این برنامه نویسان از چه فیلتری عبور کردن ؟ در سیستمی که شما میگید هیچ فیلتری وجود نداره و همین امر میتونه باعث شکنندگی بشه.من منکر این نمیشم که برنامه های متن باز خوب و گاها عالی هستند اما نمیشه هر برنامه ای رو متن باز گسترش داد. واقعا چنین امکانی وجود نداره یقینا اگر چنین امکانی محتمل بود ما امروزه برنامه های بسیار قدرتمند و رایگانی رو برای لینوکس در اختیار داشتیم شما ممکنه هر برنامه ای رو مثال بزنید و بگید که خوب و عالیه اما برای همونی که در نظر دارید هزاران برنامه قدرتمندتر و بهتر برای نگارش های مختلف ویندوز وجود داره.
در دنیای فعلی هیچ چیز بی بها بوجود نمیاد و تکمیل نمیشه.بیایید واقع بین باشیم اگر لینوکس و دنیای متن باز پشتوانه مالی خوبی داشتن الان از وضعیت بسیار مطلوبتری برخوردار بودن.این رو از من داشته باشید که هیچ کس حاضر نیست وقت و سرمایه اش رو بدون بازده در کاری قرار بده. البته ناگفته نمونه که در مقیاس های پایین شاید کسی حاضر بشه این کار رو انجام بده اما اگر بحث روی تمام وقت و تمام دارایی باشه هیچ انسانی حاضر نیست چنین عملی رو انجام بده مگر این که اهدافی در پس پرده (سیاسی مذهبی فکر و ...) داشته باشه.
واقعا فکر میکنید چرا ویندوز جلوتر از لینوکسه ؟ من جواب این سوال رو واگذار میکنم به خودتون تا در مورد اون اندیشه کنید (فراموش نکنید که در هنگام اندیشیدن تعصب رو بزارید کنار و واقع بین باشید).

اما در مورد این که من شما رو خانم / آقای negarsoft خطاب کردم به این دلیل بود که شما بنده رو آقای جوان دیتا خطاب کردید و من هم خواستم متقابلا احترام به شما بزارم اما متاسفانه در پروفایلتون جنسیتتون ذکر نشده بود در زیر اون هم ذکر کردم که بنده جنسیت شما رو نمیدونم.مضافا در قاموس بنده جنسیت جایگاهی نداره بلکه اندیشه است که مهمه.

پایدار و بهروز باشید

درود
اینطور که می گید نیست
شما به محصولات بنیاد apache   و محصولات سان ( که الان دیگه شده اوراکل ) رو ببینید محصولات سروری لینوکس و بنیاد  -  eclipse  بنیاد موزیلا
openoffice - VBOx - mysql -netbeans -eclipse -tomcat -glassfish -activemq -openmq -jboss -hibernate -hornetMQ - firefox -chrome- spring- struts -gwt -sendmail Subversion - git -ant-maven -fetchmail - squid - selinux - amarok -
wiki -
اینها محصولاتی هستن که بسیار موفق و با کیفیت هستن و  واقعاً نظیر غیر آزاد بعضی هاشون وجود نداره :)
حتی از محصولات آپاچی , eclipse  به خاطر کیفیت بسیار بالا در محصولات تجاری بدون هیج تغییر یا تغییرات کمی استفاده میشه
خیلی نرم افزار های حرفه ای و بدون رقیب آزاد وجود داره :) خیلی هاشون هم الان حضور ذهن ندارم :)

خود لینوکس از حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ فایل سیستم پشتیبانی می کنه
از USB3 قبل از اینکه به طور رسمی عرضه بشه
opensolaris سیستم فایلی داره ZFS که واقعاً بی نظیر هست :)

بهترین محصولات تکنیکی و با کیفیت دنیا آزاد هستن :)
اینکه شما فقط گنوم kDE و یا چند نرم افزار کاری خودتون رو می بنید نباید به همه محصولات تعمیم بدید :)
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1389، 12:47 ب‌ظ توسط کرگدن »

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 236
  • kurosaki ichitax
« پاسخ #83 : 12 خرداد 1389، 01:24 ب‌ظ »
نقل‌قول

از چه نظر ؟از نظر تعداد کاربر؟از نظر تعداد برنامه هایی که داره ؟از نظر کیفیت برنامه ها؟ از نظر تعداد بازی یا شاید هم تعداد ویروس؟
تعصب رو میزارم کنار و سعی میکنم به لینوکس درست تر نگاه کنم که از کجا شروع کرده چقدر براش هزینه شده اصلا هدفش چی بوده ؟
نگید متعصب هستم من حتی خیلی از نظر هایی رو که اینجا بر ضد ماکروسافت نوشته میشه قبول ندارم ولی خوب این دلیلی بر این نمیشه که غیر منطقی به موضوع نگاه کنم و بگم لینوکس تا چند صد سال آینده به ویندوز نمیرسه!

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #84 : 12 خرداد 1389، 01:34 ب‌ظ »
سلام
دقیقا زدی به هدف ! (من به این خوبی اصلا نمی تونستم بگم )
منم می گم که افرادی که از گنو/لینموکس استفاده می کنند فقط به خاطر همون قضیه به قول شما پس پرده (یعنی بخش فلسفس گنو که سیستم عامل های انحصاری ازش بی بهره اند )باید استفاده بکنند و اگر نه ویندوز با نرم افزار های انحصاری وآزادی که داره (البته می دونید که وقتی سورس کد نرما فزاری منتشر بشه به آسانی یا سختی می شه روی بقیه جا ها هم استفاده بشه ) در کل و از لحاظ فنی (فنی یعنی اون چیزهایی که مربوط به کد نویسیه  نرم افزار میشه) به مراتب از لینوکس بهتر هست (نگاه نکنید به چند نرم افزار و یک فایل سیستم کلی بنگرید) منم تا زمانی که فلسفه ی گنو ونرم افزار آزاد رو درک نکردم از لینوکس فقط به خاطر تنوع و gcc استفاده میکردم ولی بعد از اینکه با این فلسفه و(بعضی از مکاتب غیر دینی/الهی )آشنا شدم به کل ویندوز و انحصار رو گذاشتم کنار الان هم کلی از کارهای مورد علاقه ام رو گذاشتم کنار فقط بدلیل پایین بودن کیفیت نرم افزار های آزاد ولی اصلا احساس پشیمانی نمی کنم چون از نرم افزار  انحصاری دور تر شدم گنو برای من و افرادی مثل من  طراحی شد نه برای افراد سودجویی که همه چیز رو می خواهند بسته بندی کنند (نه حتی تولید)و به دیگران بفروشند
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • kurosaki ichitax
« پاسخ #85 : 12 خرداد 1389، 01:57 ب‌ظ »
با بخشی از حرف هاتون موافقم.اما به نظر من این طور که بگیم ویندوز جلوتره صحیح نیست.این کلی گویی هست
بهتره این مقایسه تو زمینه های مختلف باشه به عنوان مثال تا جایی که من شنیدم لینوکس برای برنامه نویس ها بهشته(زیاد روش تاکید نمیکنم چون نه رشتمه و نه زیاد سردر میارم)
اما کاملا مشخص هست که هیچ وقت مقایسه های کلی درست نیست .
اما به نظر من هم تو مقایسه های دقیق هم درصدی که ویندوز جلوتر هست بیشتره.اینم کاملا طبیعی هست شرکتی مثل ماکروسافت پشتشه.یوزرفریندلیتره.
از نظر تعداد کاربر ویندوز جلوتره چون هم در زمینه تخصصی هم عمومی نرم افزار های بیشتری داره (برای هر کاری).نرم افزاز بیشتری داره چون شرکت هایی که براش برنامه تولید میکنن بیشتر هستن. شرکت ها بیشتر هستن چون که ماکروسافت به خوبی تونسته زمینه جذب اونها رو فراهم کنه(البته این یکی بیشتر در زمینه کلاینت ها صادقه چون تو زمینه سرور ها لینوکس موفق تر بوده کاربر بیشتری جذب کرده در نتیجه زمینه بهتری برای شرکت ها فراهم شده تا بخان به اون سمت برن)
و ....
البته ببخشید جسارت کردم آدمی مثل من که اطلاعات زیادی تو این زمینه نداره بهتره اظهار نظر نکنه ;)

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #86 : 12 خرداد 1389، 02:50 ب‌ظ »
درود
اینطور که می گید نیست
شما به محصولات بنیاد apache   و محصولات سان ( که الان دیگه شده اوراکل ) رو ببینید محصولات سروری لینوکس و بنیاد  -  eclipse  بنیاد موزیلا
openoffice - VBOx - mysql -netbeans -eclipse -tomcat -glassfish -activemq -openmq -jboss -hibernate -hornetMQ - firefox -chrome- spring- struts -gwt -sendmail Subversion - git -ant-maven -fetchmail - squid - selinux - amarok -
wiki -
اینها محصولاتی هستن که بسیار موفق و با کیفیت هستن و  واقعاً نظیر غیر آزاد بعضی هاشون وجود نداره :)
حتی از محصولات آپاچی , eclipse  به خاطر کیفیت بسیار بالا در محصولات تجاری بدون هیج تغییر یا تغییرات کمی استفاده میشه
خیلی نرم افزار های حرفه ای و بدون رقیب آزاد وجود داره :) خیلی هاشون هم الان حضور ذهن ندارم :)

خود لینوکس از حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ فایل سیستم پشتیبانی می کنه
از USB3 قبل از اینکه به طور رسمی عرضه بشه
opensolaris سیستم فایلی داره ZFS که واقعاً بی نظیر هست :)

بهترین محصولات تکنیکی و با کیفیت دنیا آزاد هستن :)
اینکه شما فقط گنوم kDE و یا چند نرم افزار کاری خودتون رو می بنید نباید به همه محصولات تعمیم بدید :)

درود

دوست عزیز من در جواب شما فقط در دو خط مینویسم (که اون رو هم در پست قبلیم نوشته ام!!!) :
"من منکر این نمیشم که برنامه های متن باز خوب و گاها عالی هستند"
بنده برنامه نویس هستم و کارم با یک نرم افزار و دو نرم افزار نیست ضمنا من از جنبه های مختلف اون رو می سنجم چون حرفه من اینه.کار ماها شناسایی بازار و تولید نرم افزاره و از این بعد دارم اون رو تحلیل میکنم نه از بعد احساسی و فلسفی و ...

از چه نظر ؟از نظر تعداد کاربر؟از نظر تعداد برنامه هایی که داره ؟از نظر کیفیت برنامه ها؟ از نظر تعداد بازی یا شاید هم تعداد ویروس؟
تعصب رو میزارم کنار و سعی میکنم به لینوکس درست تر نگاه کنم که از کجا شروع کرده چقدر براش هزینه شده اصلا هدفش چی بوده ؟
نگید متعصب هستم من حتی خیلی از نظر هایی رو که اینجا بر ضد ماکروسافت نوشته میشه قبول ندارم ولی خوب این دلیلی بر این نمیشه که غیر منطقی به موضوع نگاه کنم و بگم لینوکس تا چند صد سال آینده به ویندوز نمیرسه!
در همه ابعاد از جمله تعداد کاربرها (فکر می کنید چند درصد مردم دارن از ویندوز استفاده میکنن ؟) از نظر تعداد برنامه ها − بازی ها و حتی ویروس ها ... (فرض کن شما ویروس نویس روی کدوم سرمایه گذاری میکنید ویندوز با بیشترین تعداد کاربر یا لینوکس ؟؟؟؟).
بازار آینده در آینده مشخص میشه و ما نمیدونیم مایکروسافت چه چیزهایی در آستین داره. همه چیز برمیگرده به استراتژی هایی که شرکت های رقیب در مواقع مختلف اتخاذ میکنن (نمیدونم تا حال با احتمالات کار کردید ؟) البته میشه چیزهایی حدس زد و آینده(آینده دور) رو عصر اپن سرورسها نامید.

دقیقا زدی به هدف ! (من به این خوبی اصلا نمی تونستم بگم )
منم می گم که افرادی که از گنو/لینموکس استفاده می کنند فقط به خاطر همون قضیه به قول شما پس پرده (یعنی بخش فلسفس گنو که سیستم عامل های انحصاری ازش بی بهره اند )باید استفاده بکنند و اگر نه ویندوز با نرم افزار های انحصاری وآزادی که داره (البته می دونید که وقتی سورس کد نرما فزاری منتشر بشه به آسانی یا سختی می شه روی بقیه جا ها هم استفاده بشه ) در کل و از لحاظ فنی (فنی یعنی اون چیزهایی که مربوط به کد نویسیه  نرم افزار میشه) به مراتب از لینوکس بهتر هست (نگاه نکنید به چند نرم افزار و یک فایل سیستم کلی بنگرید) منم تا زمانی که فلسفه ی گنو ونرم افزار آزاد رو درک نکردم از لینوکس فقط به خاطر تنوع و gcc استفاده میکردم ولی بعد از اینکه با این فلسفه و(بعضی از مکاتب غیر دینی/الهی )آشنا شدم به کل ویندوز و انحصار رو گذاشتم کنار الان هم کلی از کارهای مورد علاقه ام رو گذاشتم کنار فقط بدلیل پایین بودن کیفیت نرم افزار های آزاد ولی اصلا احساس پشیمانی نمی کنم چون از نرم افزار  انحصاری دور تر شدم

من دقیقا متوجه نشدم که روی سخن شما انحصارا با بنده بود یا ادغام کاربرها !!!

خوب به هرحال شما هم سیاستی برای خودتون دارید و با توجه بخ انتخابتون با یک سری موانع و چالشها رو برو میشید اما چون به این هدف عشق میورزید حاضرید همه چیز رو تحمل کنید.

نقل‌قول
گنو برای من و افرادی مثل من  طراحی شد نه برای افراد سودجویی که همه چیز رو می خواهند بسته بندی کنند (نه حتی تولید)و به دیگران بفروشند
من با این بخش از سخنتون مواقق نیستم. اون کسی که داره نرم افزار رو تولید میکنه و میفروشه حق زحماتش رو میگیره. شما حاضرید جایی کار کنید و ریالی پول نگیرید ؟؟؟؟ به هر حال برنامه نویس ها و سرکت ها هم باید به طریقی هزینه های خودشون رو تامین کنن.
این حرف شما مثل اینه که بگن کسانی که کشاورزی میکنن و محصولاتشون رو میفروشن سودجو هستن و ....
من در پست قبلیم هم خدمتتون عرض کردم که :
"در مقیاس های پایین شاید کسی حاضر بشه این کار رو انجام بده اما اگر بحث روی تمام وقت و تمام دارایی باشه هیچ انسانی حاضر نیست چنین عملی رو انجام بده" واقعا این امکان نداره که کسی بی بها کار کنه. اگر شما همه زمان و دارایی تون رو بزارید روی این کار اونوقت کی میاد و هزینه های زندگی شما رو تامین میکنه ؟

با بخشی از حرف هاتون موافقم.اما به نظر من این طور که بگیم ویندوز جلوتره صحیح نیست.این کلی گویی هست
بهتره این مقایسه تو زمینه های مختلف باشه به عنوان مثال تا جایی که من شنیدم لینوکس برای برنامه نویس ها بهشته(زیاد روش تاکید نمیکنم چون نه رشتمه و نه زیاد سردر میارم)
اما کاملا مشخص هست که هیچ وقت مقایسه های کلی درست نیست .
اما به نظر من هم تو مقایسه های دقیق هم درصدی که ویندوز جلوتر هست بیشتره.اینم کاملا طبیعی هست شرکتی مثل ماکروسافت پشتشه.یوزرفریندلیتره.
از نظر تعداد کاربر ویندوز جلوتره چون هم در زمینه تخصصی هم عمومی نرم افزار های بیشتری داره (برای هر کاری).نرم افزاز بیشتری داره چون شرکت هایی که براش برنامه تولید میکنن بیشتر هستن. شرکت ها بیشتر هستن چون که ماکروسافت به خوبی تونسته زمینه جذب اونها رو فراهم کنه(البته این یکی بیشتر در زمینه کلاینت ها صادقه چون تو زمینه سرور ها لینوکس موفق تر بوده کاربر بیشتری جذب کرده در نتیجه زمینه بهتری برای شرکت ها فراهم شده تا بخان به اون سمت برن)
و ....
البته ببخشید جسارت کردم آدمی مثل من که اطلاعات زیادی تو این زمینه نداره بهتره اظهار نظر نکنه ;)

لینوکس از این جنبه بهشته که شما حتی به تمام سورس کد هسته هم میتونید دسترسی داشته باشید و طبق خواست خودتون تغییر بدید اما از نظر درآمدزایی فعلا بسان یک دشته با چند دهکده که شاید بتونید به سختی در هر کدوم یه جنس بفروشید.
جلو بودن ویندوز به دلیل پشتوانه مالی اونه نه به دلیل انحصاری بودنش و متقابلا عقب بودن لینوکس هم به واسطه عدم سرمایه گذاریه نه اوپن سورس بودنش.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #87 : 12 خرداد 1389، 04:59 ب‌ظ »
سلام
اگه منظورتون زدن به هدف بود بله با شما بودم (به خاطر مسائل پشت پرده و فلسفه گفتم)
فکر کنم که من  و شما یک چیز می گوییم ولی با دو ادبیات متفاوت منتها یک فرقی هست (اگر اشتباهه بگید ) اونم اینکه شما می گید که لینوکس باید با پول  پیشرفت بکند و جامعه ی کاربریش بیشتر بشه (برای دلایل مختلف از جمله رقابت با ویندوز)ولی من می گم که ته !لازم نیست این کارها صورت بگیره خود جامعه با صرف هزینه های کمی می تونه پیشرفت بکنه
اگر بالا درسته که بیاییم از یک طرف دیگه نگاه کنیم ...
من عاشق زیست شناسی هستم برای همین مثال زیستی می زنم(کلا زیست شناسی خیلی واضح و روشنه) نمی دونم تا حالا هوش دسته جمعی رو شنیدید یا نه ؟اگر نشنیدید بگم که هوش دسته جمعی شبیه چیزیه که من می گم مثلا در مورچه ها : هر مورچه یک کاری انجام می ده که این کار فقط برای خودش سود داره (مثل اینکه یکی بیاد برای خودش برنامه بنویسه ) خب ولی این کارهایی که همه مورچه ها انجام می دهند در واقع بطور نا خواسته (البته نمی دونم شایدم خودشون بفهمند که چیکار می کنند!)به همه ی مورچه های گروهشون کمک می کنند و بقای لانه شان رو تامین می کنند  مثلا یکی غذا می یاره یکی محافظت می کنه از لانه یکی از بچه ها محافظت می کنه یکی فقط بچه میاره! هیچ کدوم از اینها برای دیگری کار نمی کنند هر کسی برای رفع نیاز خودش کاری می کنه ولی نتیجه ی کارشون برای همه هست خب کسی که برنامه می نویسه برای رفع نیاز خودشه (یا برای اینکه قدرت برنامه نویسیش رو نشون بده یا اینکه آمار سایتش بره بالا تبلیغات بگیره یا اینکه افراد بهشون پول بدن تا برنامه رو براشون سفارشی کنندیا...)و لی نتیجه ی کارشو (برنامه ) رو منتشر می کنه که دیگرانم که همون نیاز رو دارند ازش استفاده کنند حالا یکی دیگه می یاد از نتیجه ی کار نفر قبلی استفاده می کنه وبرای خودش یکمی تغییر می ده همین طوری بعد از چند مدت یک برنامه ی کاملا پیشرفته یا پایدار منتشر می شه در عین حال که هیچ کس برای  برای کس دیگه ننوشته انگار همه برای همه نوشتن (چه جمله ای شد این جمله!!)سوالی که اینجا پیش میاد اینکه اگر کسی برنامه نویس نبود چی کار کنه ؟ خب چند تا راه وجود داره اولیش اینکه صبر کنه که یکی(برنامه نویس دارای مشکل یکسان) بیاد برنامه ی مورد نظرش رو بنویسه یا اینکه پول بده به یکی که بیاد برنامه رو براش بنویسند یا اینکه چند نفر باشند با هم دیگه بیایند پول بدهند (مثل کاری که در مورد blender شد اومدن تو اینترنت گفتن که پول بدید (ختی ۱ دلار !پول تو جیبی بچه ۶ -۷ ساله )تا بلندر رو بخریم و آزادش کنیم ) یا ...
اگرم که مشکل شما با کسب درامد از لینوکسه که کلا سیستم کسب درآمد در مدل نرم افزار آزاد با نرم افزار های انحصاری کاملا فرق می کنه توی لینوکس افراد نرم افزار رایگان می نویسند که بعدا خدماتش رو بفروشند وکلی کار های دیگه (که اگه لازم شد در موردش بحث می کنیم )

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • kurosaki ichitax
« پاسخ #88 : 12 خرداد 1389، 05:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
جلو بودن ویندوز به دلیل پشتوانه مالی اونه نه به دلیل انحصاری بودنش و متقابلا عقب بودن لینوکس هم به واسطه عدم سرمایه گذاریه نه اوپن سورس بودنش.
میشه دقیقا بگید من کجا گفتم که ویندوز به خاطر انحصاری بودنش جلوتره و ..... ???

آفلاین geramia

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
« پاسخ #89 : 12 خرداد 1389، 05:27 ب‌ظ »
ببخشيد اصلا كي گفته كه ويندوز جلو تره و ميشه يه نفر به من بگه از چه نظر جلو تره؟!؟!؟

اگه منظور از نظر تعداد كاربر هست كه بله فعلا (تاكيد ميكنم فعلا!) جلو تر هست
اما اگه از نظر توانمندي و قابليت صحبت ميكنيم بايد بگم كه خيلي هم عقب تر هست
قبلا هم گفتم هنوز زمان مناسبي براي مقايسه اين دو سيستم فرا نرسيده چون ويندوز يه سيستم آماتوري و يوزر فرندلي هست و لينوكس يه سيستم كاملا حرفه اي!

در حال حاظر اگر بخوايم مقايسه اي هم انجام بديم فعلا بايد لينوكس رو با ويندوز سرور مقايسه كنيم نه با ويندوز هاي خانگي. البته زمان زيادي طول نميكشه كه ويندوز ها خانگي هم در برابر لينوكس بطور همه جانبه اي تعظيم كنن!