انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جایگزین کردن اوبونتو با کالی  (دفعات بازدید: 2864 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
پاسخ : جایگزین کردن اوبونتو با کالی
« پاسخ #15 : 09 شهریور 1395، 06:08 ق‌ظ »
تجربه:
رپوز های کالی اکثرا خرابن. برنامه نمیشه نصب کرد

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
« پاسخ #16 : 09 شهریور 1395، 08:21 ق‌ظ »
تجربه:
تجربه:
ما که دو سال نصب می کنیم هیچ مشکلی نداره
از کالی ۱ هم اپگرید کردیم به ۲ و بعد به ۲۰۱۶ بازم مشکلی پیش نیومد. ;D ;D ;D ;D

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
  • زیبایی واقعی در لینوکس است
« پاسخ #17 : 09 شهریور 1395، 08:55 ق‌ظ »
این بحث نیاز به تبادل نظر فراوان داره ولی شما دارین تعصب پیش میکشین.
تعصبی در کار نیست. تعریف Script kiddie رو بخونید، دقیقا همخوان با هدف کالی هستش.

تو دنیای هک چقدر وارد هستین؟
اگر منظورتون Deface کردن سایت هست، هیچی! من مجرم نیستم :) ولی من برای سال‌ها مطالعه در زمینه‌ی امنیت داشتم، با موسساتی مثل CISPA کار کردم، یکی از فعالیت‌های شرکتم هم مشاوره‌ی امنیتی به کارخونه‌ها (و قدیم بانک‌ها) توی آلمان و امارات، همچنین بررسی امنیتی سیستم اون‌ها، و پیاده‌سازی پروتکل‌های امنیتی توی شبکه هستش. اگر به امنیت علاقه‌مند هستید، نگاهی به مقالاتی که توی کنفرانس‌های علمی امنیت هست مثل IEEE Symposium on Security and Privacy یا ACM Conference on Computer and Communications Security یا USENIX Security Symposium بکنید :) یه SQL Injection و استفاده از باگی که توی یک نسخه‌ی قدیمی یک CMS هست و سایت Deface کردن با File Injection از کسی متخصص امنیت نمیسازه.

امثالی مثل میلاد هکینگ کالی سیستم عامل اصلیشون هست خب ینی اسکریپت کیدی هستن؟
چنین شخصی رو نمیشناسم، ولی اگر توزیعی که استفاده می‌کنه کالی باشه، یک Script kiddie هستش، وگرنه نیازی به استفاده از کالی نداره.
اگر می‌خواید چند نفر متخصص توی زمینه‌ی امنیت بشناسید، برای مثال این دو نفر که می‌شناسم (با لینک به مقالاتی که در کنفرانس‌های مختلف دادن):
Michael Backes (لینک)
Christian Rossow (لینک)
خوندن مقالاتشون هم توصیه می‌کنم :)
در خصوص میلاد هکینگ :

https://fullsecurity.org

منظورم دیفیس نبود . کسی که با باگ دیگران دیفیس میکنه هکر نیست.
ولی کسی که با متدی خاص اقدام به کشف ضعف امنیتی از سامانه مهمی میکنه که اون متد تابحال هیچ جایی نبوده خب طرف هکر هست.

در باب قسمت اول حرفاتون
اسکریپت کیدی همه اونایی که از کالی استفاده میکنن نیستن. هستن در بین شون ولی همه شون نه.
من خیلیا میشناسم  اوبونتو نصبیدن ولی فقط با مرورگر اون کار میکنن. پس درست نیست بگیم اوبونتو کارها اونایی که توزیع اوبونتو دارن یا همشون حرفه ای هستن یا همشون هیچی نیستن.
منظور من اینه کلی نگاه نکنیم به یکسری مسایل
توضیح دادن ایشون:
"تعصبی در کار نیست. تعریف Script kiddie رو بخونید، دقیقا همخوان با هدف کالی هستش."
و دقیقا هم همینه...
چون فقط ابزار ها رو دور هم جمع کرده... چیز خاص دیگه‌ای نداره :)

اونایی که اوبونتو "نصبیدن" ولی از مرورگرش فقط استفاده می کنن جزو دسته‌ی کاربر های عادی دسته بندی میشن.
چیزی به اسم کاربر حرفه‌ای توی اوبونتو نداریم.
اوبونتو یه توزیع واسه کاربر های عادی جامعه. ممکن معین یک آدم حرفه‌ای در رایانه باشه، اما کارش با رایانش یک کار عادی و روزمرست در نتیجه اوبونتو نصب می کنه.
ولی شرایط واسه کالی کاملا فرق می کنه. کسی که یکم با امنیت آشنا باشه و کار کرده باشه میدونه کالی ابزاره :) ابزار هم مال بچه اسکریپتی هاست...
داداش خواهشا درست متن ها رو بخون بعد طرفداری کن. برای بار چندم عرض میکنم همه کسایی که کالی دارن اسکریپت کیدی نیستن. من کالی سیستم اصلیم نیست طرفداری کنم ولی با این طرز فکر مشکل دارم تر و خشک باهم بسوزن. شما منظور من رو که واضح گفتم نمیکیری همش داری حرف خودتو و میزنی.
در کل مهم نیست اگر بر این باور هستین پس موفق باشین.
یه عده لمر اسم کالی رو به گند کشیدن والسلام.

راستی ابزار کالی بچه اسکریپتی هاست؟ پس یک پزشک چرا ابزارهای خودشو داره؟ یک استاد چی ؟ یا حتی کارگر؟
پس پزشکی که ابزار کار داره بنابراین ینی  بچست؟ الان تفاوت قائل میشین حتما ولی مهم نیست. اون پزشکی که از ابزارهای پزشکی استفاده میکنه پس پزشک نیست؟؟ فرقی در اصل موضوع ندارن با این مقایسه شما این معنی میده.
« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1395، 09:02 ق‌ظ توسط PeyMan.R »

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
« پاسخ #18 : 09 شهریور 1395، 08:56 ق‌ظ »
تجربه:
مدرک بدید اگه این ادعاتون هست

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
« پاسخ #19 : 09 شهریور 1395، 09:42 ق‌ظ »
تجربه:
تجربس. نگفتم مجبوری گوش کنی.

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
« پاسخ #20 : 09 شهریور 1395، 10:32 ق‌ظ »
تجربه:
مجبور؟
کسی نمیتونه یکی رو مجبور بکنه. واژه ای بنام اجبار نداریم اصلا.
شما داری تجربه دروغی رو به ذهن کاربران تزریق میکنی. کالی ریپوزیتوری هاش مشکلی نداشته و ندارن.
حالا منم مثلا بگم تجربه دارم اوبونتو مخازنش خراب هست. قبول میکنین؟

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
« پاسخ #21 : 09 شهریور 1395، 11:05 ق‌ظ »
اوایل که با گنو/لینوکس اشنا شدم طی اتفاقاتی که افتاد و اوبونتو با لپ تاپم مشکل پیدا کرد دانبال ی توزیع میگشتم که خیلی اتفاقی به کالی بر خوردم....
من به خاطر این با اوبونتو به مشکل خوردم که ی مدت درست کار می کرد و بعد از این که اپدیتش می کردم بعد از ریست دیگه بالا نمیومد و تا مرحله لاگین پیش میرفت و صفحه سیاه میشد.سه چهار بار برای من این اتفاق افتاد و مجبور بودم دوباره نصب کنم.توی نسخه های مختلف پس باید بگیم اوبونتو هم کلا مشکل دره نصب نکنین!!!خیلی ها نصبش می کنن و به مشکلی هم نمی خورن و ازش استفاده می کنن.
توی همین انجمن هم چند با سوال پرسیدم ولی به جوابی نرسیدم در اخر به فکر توزیع دیگه ای افتادم که خیلی اتفاقی به کالی برخورد کردم و نصبش کردم و تا الانم کار من انجام داده.
کالی هم مثل توزیع های دیگه ی گنو/لینوکس نمی دنم چرا همه بهش گیر دادن!!!

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
« پاسخ #22 : 09 شهریور 1395، 12:16 ب‌ظ »
تجربه:
مجبور؟
شما داری تجربه دروغی رو به ذهن کاربران تزریق میکنی. کالی ریپوزیتوری هاش مشکلی نداشته و ندارن.
نچ. تو لایو دیسک چن بار رپوز ها رو چک می کنن

آفلاین ubuntu990

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #23 : 09 شهریور 1395، 12:39 ب‌ظ »
کالی خوبه ولی باید موقع نصب مواظب باشی که هاردت نپره

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
« پاسخ #24 : 09 شهریور 1395، 12:44 ب‌ظ »
کالی خوبه ولی باید موقع نصب مواظب باشی که هاردت نپره
توی نصب همه ی توزیع ها باید مواظب بود کالی نصابش مال دبیان

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
« پاسخ #25 : 09 شهریور 1395، 12:47 ب‌ظ »
تجربه:
مجبور؟
توی لایو که اصلا sources.list خالی اگه هم که نصب کرده باشی برای بار اول خودت باید اضافه کنی
« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1395، 12:49 ب‌ظ توسط ehsang1855 »

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
« پاسخ #26 : 09 شهریور 1395، 12:49 ب‌ظ »
تجربه:
مجبور؟
توی لایو که اصلا sources.list
چرا هست. سالم در حد نو

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
« پاسخ #27 : 09 شهریور 1395، 12:52 ب‌ظ »
تجربه:
مجبور؟
عزیز میفرمایید کالی ریپو هاش خرابه؟
خب بر چه اساسی میگین؟ تجربه که نشد حرف عزیز من.
منم میگم اوبونتو بعد یک هفته کلا کرش میکنه یا اصلا ریپو هاش پکیج نصب نمیکنن خرابن. خب اینم نشد حرف که.
خاهشا نظر بی اساس مطرح نکنین :)

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #28 : 09 شهریور 1395، 02:31 ب‌ظ »
تعصبی در کار نیست. تعریف Script kiddie رو بخونید، دقیقا همخوان با هدف کالی هستش.

اگر منظورتون Deface کردن سایت هست، هیچی! من مجرم نیستم :) ولی من برای سال‌ها مطالعه در زمینه‌ی امنیت داشتم، با موسساتی مثل CISPA کار کردم، یکی از فعالیت‌های شرکتم هم مشاوره‌ی امنیتی به کارخونه‌ها (و قدیم بانک‌ها) توی آلمان و امارات، همچنین بررسی امنیتی سیستم اون‌ها، و پیاده‌سازی پروتکل‌های امنیتی توی شبکه هستش. اگر به امنیت علاقه‌مند هستید، نگاهی به مقالاتی که توی کنفرانس‌های علمی امنیت هست مثل IEEE Symposium on Security and Privacy یا ACM Conference on Computer and Communications Security یا USENIX Security Symposium بکنید :) یه SQL Injection و استفاده از باگی که توی یک نسخه‌ی قدیمی یک CMS هست و سایت Deface کردن با File Injection از کسی متخصص امنیت نمیسازه.

چنین شخصی رو نمیشناسم، ولی اگر توزیعی که استفاده می‌کنه کالی باشه، یک Script kiddie هستش، وگرنه نیازی به استفاده از کالی نداره.
اگر می‌خواید چند نفر متخصص توی زمینه‌ی امنیت بشناسید، برای مثال این دو نفر که می‌شناسم (با لینک به مقالاتی که در کنفرانس‌های مختلف دادن):
Michael Backes (لینک)
Christian Rossow (لینک)
در خصوص میلاد هکینگ :

ولی کسی که با متدی خاص اقدام به کشف ضعف امنیتی از سامانه مهمی میکنه که اون متد تابحال هیچ جایی نبوده خب طرف هکر هست.

در باب قسمت اول حرفاتون
اسکریپت کیدی همه اونایی که از کالی استفاده میکنن نیستن. هستن در بین شون ولی همه شون نه.
من خیلیا میشناسم  اوبونتو نصبیدن ولی فقط با مرورگر اون کار میکنن. پس درست نیست بگیم اوبونتو کارها اونایی که توزیع اوبونتو دارن یا همشون حرفه ای هستن یا همشون هیچی نیستن.
توضیح دادن ایشون:
"تعصبی در کار نیست. تعریف Script kiddie رو بخونید، دقیقا همخوان با هدف کالی هستش."
و دقیقا هم همینه...

اونایی که اوبونتو "نصبیدن" ولی از مرورگرش فقط استفاده می کنن جزو دسته‌ی کاربر های عادی دسته بندی میشن.
اوبونتو یه توزیع واسه کاربر های عادی جامعه. ممکن معین یک آدم حرفه‌ای در رایانه باشه، اما کارش با رایانش یک کار عادی و روزمرست در نتیجه اوبونتو نصب می کنه.
ولی شرایط واسه کالی کاملا فرق می کنه. کسی که یکم با امنیت آشنا باشه و کار کرده باشه میدونه کالی ابزاره :) ابزار هم مال بچه اسکریپتی هاست...
داداش خواهشا درست متن ها رو بخون بعد طرفداری کن. برای بار چندم عرض میکنم همه کسایی که کالی دارن اسکریپت کیدی نیستن. من کالی سیستم اصلیم نیست طرفداری کنم ولی با این طرز فکر مشکل دارم تر و خشک باهم بسوزن. شما منظور من رو که واضح گفتم نمیکیری همش داری حرف خودتو و میزنی.

راستی ابزار کالی بچه اسکریپتی هاست؟ پس یک پزشک چرا ابزارهای خودشو داره؟ یک استاد چی ؟ یا حتی کارگر؟
پس پزشکی که ابزار کار داره بنابراین ینی  بچست؟ الان تفاوت قائل میشین حتما ولی مهم نیست. اون پزشکی که از ابزارهای پزشکی استفاده میکنه پس پزشک نیست؟؟ فرقی در اصل موضوع ندارن با این مقایسه شما این معنی میده.
ابزار داریم تا ابزار دوسته عزیز.
اون دکتر گرامی فقط با اون ابزارش نمی تونه منو خوب کنه و نیاز به مهارت و دانش و آگاهی لازم رو داره. و همینطور ابزار اون جوریه که اگه شما یا من بریم برشون داریم کار خاصی نمی تونیم باهاش انجام بدیم. چون دانش و آگاهی کافیش رو نداریم :)
اما یه کالی یا برنامه های هک، زیاد نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارن و خودشون خودکار کاریو که لازمه انجام میدن...
نتیجه: هر دو ابزارند، اما این کجا و آن کجا

من کامل متن ها رو خوندم،
ببین دوست عزیز،
بچه اسکریپتی به کسی می گن که با ابزار دیگران و برنامه هاشون دست به هک، کرک و اینجور کارا میزنه.
حالا کالی واسه چیه؟
واسه بچه اسکریپتیا
چرا؟
چون که فقط یه سری ابزار جمع کرده واسه این قشر از آدما...
آیا داریم تر و خشک رو باهم میسوزونیم؟
خیر. کسی که کارش امنیت باشه اصلا نیازی به کالی نداره و سراغش نمیره.
آیا اصلا یک آدم حرفه‌ای نیاز به کالی داره؟
قطعا خیر. کسی که حرفه‌ای از ابزار خودش استفاده می کنه نه کالی :)
آیا تعصبی در کار هست؟
خیر. ما با استفاده شما از کالی هیچی ازمون کم نمیشه. بلکه با استفاده نکردن شما هم به خودتون لطف کردید و هم به دنیا که جای بهتری خواد شد...
پس چرا یه عده طرف کالی رو میگیرن؟
یا پولی از کالی دریافت می کنن، یا خودشون بچه اسکریپتین و یا سواد لازم رو ندارن و شاید هم میلاد هکینگ باشند...

موفق باشید :)
« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1395، 02:55 ب‌ظ توسط Sosha »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
« پاسخ #29 : 09 شهریور 1395، 03:02 ب‌ظ »

Michael Backes (لینک)
Christian Rossow (لینک)
در خصوص میلاد هکینگ :

در باب قسمت اول حرفاتون
توضیح دادن ایشون:
و دقیقا هم همینه...

ابزار داریم تا ابزار دوسته عزیز.
اون دکتر گرامی با فقط با اون ابزارش نمی تونه منو خوب کنه و نیاز به مهارت و دانش و آگاهی لازم رو داره. و همینطور ابزار اون جوریه که اگه شما یا من بریم برشون داریم کار خاصی نمی تونیم باهاش انجام بدیم. چون دانش و آگاهی کافیش رو نداریم :)
اما یه کالی یا برنامه های هک، زیاد نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارن و خودشون خودکار کاریو که لازمه انجام میدن...
نتیجه: هر دو ابزارند، اما این کجا و آن کجا

من کامل متن ها رو خوندم،
ببین دوست عزیز،
بچه اسکریپتی به کسی می گن که با ابزار دیگران و برنامه هاشون دست به هک، کرک و اینجور کارا میزنه.
حالا کالی واسه چیه؟
واسه بچه اسکریپتیا
چرا؟
چون که فقط یه سری ابزار جمع کرده واسه این قشر از آدما...
آیا داریم تر و خشک رو باهم میسوزونیم؟
خیر. کسی که کارش امنیت باشه اصلا نیازی به کالی نداره و سراغش نمیره.
آیا اصلا یک آدم حرفه‌ای نیاز به کالی داره؟
قطعا خیر. کسی که حرفه‌ای از ابزار خودش استفاده می کنه نه کالی :)
آیا تعصبی در کار هست؟
خیر. ما با استفاده شما از کالی هیچی ازمون کم نمیشه. بلکه با استفاده نکردن شما هم به خودتون لطف کردید و هم به دنیا که جای بهترش خواد شد...
پس چرا یه عده طرف کالی رو میگیرن؟
یا پولی از کالی دریافت می کنن، یا خودشون بچه اسکریپتین و یا سواد لازم رو ندارن و شاید هم میلاد هکینگ باشند...

موفق باشید :)
داش عزیز اینقد بچه اسکریپتی نکن همش داربن حرف خودتون رو میزنین. شما میگی همه که کالی دارن هکر نیستن منم میگم از بین شون کسایی هستن که واقعا هکرن و امنیت کارن. چه ایران چه خارج.
خب اگر بر این طرز فکر هستین برای ما هیچ فرقی نمیکنه و مهم هم نیست اما حرفاتون بی اساس هست. اون ابزارهای پزشک رو که خودتون فرمودین روش فکر کنین ببینین چه فرقی در اصل موضوع هست.
به هرحال شما که امثالی مثل میلاد هکینگ رو به جرم داشتن کالی بچه اسکریپتی میدونی پس انتظار دیگه هم نیست ولی قبول کنین از هک و امنیت هم چیزی نمیدونین که اینجور قضاوت میکنین و حرفاتون همش بچه اسکریپتی هست.
دیگه با اجازه بحثو تموم میکنم چون هرچی میگین همش تعصب بی مورده. اون از دوست دیگه تون که گفت ریپوهای کالی خرابه گفتیم مدرک جواب دادن تجربس. پس بهتره اینجور تجربیات رو برا خودشون نگهدارن.
باشد که رستگار شوید.