انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: جایگزین کردن اوبونتو با کالی  (دفعات بازدید: 2867 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amirhosein2000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
جایگزین کردن اوبونتو با کالی
« : 08 شهریور 1395، 07:48 ب‌ظ »
الان ویندوز ۸ با اوبنتو دارم
می خوام کالی رو بیارم جای اوبنتو و ویندوزم سر جاش باشه
می شه؟

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
پاسخ : جایگزین کردن اوبونتو با کالی
« پاسخ #1 : 08 شهریور 1395، 08:01 ب‌ظ »
می شه؟
از شدن که میشه.
ولی حالا چرا کالی؟؟
مگه اوبونتو مشکلی داره؟؟

آفلاین amirhosein2000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #2 : 08 شهریور 1395، 08:32 ب‌ظ »
می شه؟
از شدن که میشه.
ولی حالا چرا کالی؟؟
مگه اوبونتو مشکلی داره؟؟
مشکل که داره ولی کالی رو برای هک و این چیزا می خوام

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 08 شهریور 1395، 08:53 ب‌ظ »
توزیعی مثل کالی فقط شما رو تبدیل به یک Script kiddie می‌کنه. حتی اگر در زمینه‌ی امنیت بخواید فعالیت کنید، توزیعی مثل اوبونتو مناسب‌تره :)

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 08 شهریور 1395، 08:57 ب‌ظ »
فقط کافی وقتی خواستین نصب کنین پارتیشن  root رو فرمت و به عنوان پارتیشن روت کالی معرفی کنین و پارتیشن home (اگه ساختین)به عنوان پارتیشن home معرفی کنین.و ی پارتیشن boot هم بسازین .
ولی کسی با کالی هکر نمیشه.برای کسایی هم که تازه به گنو/لینوکس مهاجرا کردن توصیه نمیشه.
هکر کسی که دانش بالایی توی حوزه کاری خودش داره .درضمن کالی ابزار هایی داره برای تست امنیت و پیدا کردن باگ ها و به کار کسایی میاد که می خوان شبکه و سایت و ... رو از نظر امنیتی تست کنن.

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
« پاسخ #5 : 08 شهریور 1395، 09:00 ب‌ظ »
سلام
اولا بگو مشکل اوبونتوت چیه شاید شد رفعش کنیم، انجمن واس همینه اصن
نکته دوم اینه که معمولا کالی رو نصب نمیکنن و از نگارش زنده استفاده میکنن (پیشنهادی)
سوم هم اینکه بارها و بارها اینجا گفته شده تمام ابزارهای کالی رو میتونی روی اوبونتو هم نصب کنی و صرفا استفاده ازون‌ها هکرت نمیکنه :)

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
  • زیبایی واقعی در لینوکس است
« پاسخ #6 : 08 شهریور 1395، 09:25 ب‌ظ »
سلام.
دوستانی که با کالی مخالف هستن یه کمی دیدشون رو باز بکنن :)
کالی یک سیستم عامل تست نفوذ هس و هکرای واقعی کمی ازش استفاده نمیکنن ، هم خارج ایران هم داخل ایران.
حق دارینا برخی از لمرای محترم با نصب کالی اونو به گند کشیدن ولی کالی یک پروژه عالی هست در این زمینه.
تر و خشک رو باهم نسوزونیم.
شما به یکی کالی بدین ببینین میتونه هک کنه ؟ نخاهد تونست چون کالی هکر نمیکنه و هرکی هکره سابقه فعالیتی برای خودش داره و اگه غیراین باشه لمری بیش نیست.
خداوکیلی راجب کالی کم لطفی میکنیم گاهی.

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 08 شهریور 1395، 10:13 ب‌ظ »
سلام.
دوستانی که با کالی مخالف هستن یه کمی دیدشون رو باز بکنن :)
کالی یک سیستم عامل تست نفوذ هس و هکرای واقعی کمی ازش استفاده نمیکنن ، هم خارج ایران هم داخل ایران.
حق دارینا برخی از لمرای محترم با نصب کالی اونو به گند کشیدن ولی کالی یک پروژه عالی هست در این زمینه.
تر و خشک رو باهم نسوزونیم.
شما به یکی کالی بدین ببینین میتونه هک کنه ؟ نخاهد تونست چون کالی هکر نمیکنه و هرکی هکره سابقه فعالیتی برای خودش داره و اگه غیراین باشه لمری بیش نیست.
خداوکیلی راجب کالی کم لطفی میکنیم گاهی.
با حرفت موافقم.
من خودم کالی دارم البته برای هک و تست امنیت نصب نکردم در واقع اوایل که با گنو/لینوکس اشنا شدم طی اتفاقاتی که افتاد و اوبونتو با لپ تاپم مشکل پیدا کرد دانبال ی توزیع میگشتم که خیلی اتفاقی به کالی بر خوردم .دانلود و نصبش کردم الان حدود دو سال که کالی دارم و تا الان هم به مشکلای کوچکی برخورده ولی خیلی سریع رفع شدن از نظر پایداری و ... هم خیلی خوب بوده چند بار خواستم ی توزیع دیگه ای نصب کنم و نصب کردم کنار کالی ولی در اخر برگشتم به همون کالی چون کلی از برنامه هام و تنظیمات و.... که انجام دادم روی اون و انجام دادن این تنظیمات و درست کردنشون توی ی سیستم عامل دیگه خیلی وقت گیر.
من خیلی ها رو دید که میگن کالی نسخه ای از ویندز!!!یا کلا با کسایی که می خوان نصب کنن مشکل دارن(البته اگه برای هک و خرابکاری بخواد نصب بشه بهتر که نصب نشه)یا حتی کمک نمی کنن اگه سوالی پرسیده بشه و... درکل اگه کسی واقعا هکر باشه با ویندوز هم هک می کنه.
من الان دوسال کالی دارم ولی تا الان از هیچ کدوم از ابزارش استفاده خاصی نکردم ولی کسایی هم هستن که ازش استفاده درست می کنن باگ سایت و شبکه و ... رو پیدا و امنیت خودشون بالا میبرن.

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #8 : 08 شهریور 1395، 10:19 ب‌ظ »
کالی یک توزیع هست که تنها یک سری ابزار رو یک جا جمع کرده که دقیقا کاربردش میشه همون برای Script kiddieها :)
اگر کسی هدفش Script kiddie شدن باشه، براش توزیع مناسبی هستش، در غیر اینصورت پیشنهاد ما اینه که یک توزیع دیگه رو انتخاب کنه.

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 08 شهریور 1395، 10:55 ب‌ظ »
کالی یک توزیع هست که تنها یک سری ابزار رو یک جا جمع کرده که دقیقا کاربردش میشه همون برای Script kiddieها :)
اگر کسی هدفش Script kiddie شدن باشه، براش توزیع مناسبی هستش، در غیر اینصورت پیشنهاد ما اینه که یک توزیع دیگه رو انتخاب کنه.
این بحث نیاز به تبادل نظر فراوان داره ولی شما دارین تعصب پیش میکشین.
تو دنیای هک چقدر وارد هستین؟ امثالی مثل میلاد هکینگ کالی سیستم عامل اصلیشون هست خب ینی اسکریپت کیدی هستن؟
اگه دقت کنین گفتم یکسریا اسم کالی رو به گند کشیدن ولی این درست نیست بیایین تر و خشک رو باهم یکی بکنین.

آفلاین ehsang1855

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 08 شهریور 1395، 11:02 ب‌ظ »
ی مشکلی که پیش امده این روزا مخصوصا بعد از حملات سایبری که انجام شد و هک و...
همه می خوان هکر بشن و فک می کنن با نصب کالی هکر میشن
من دوسال کالی دارم ولی هکر نشدم چون نه علمش دارم و نه دنبالش بودم.
ولی در کل خود کالی از نظر من که ی توزیع خیلی خوبی
دوست عزیز شما هم اگه می خواین هکر(واقعی) بشین بهتر هدفتون مشخص کنین و از برنامه نویسی و شبکه شروع کنین به یاد بگیرین

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #11 : 08 شهریور 1395، 11:25 ب‌ظ »
تعصبی در کار نیست. تعریف Script kiddie رو بخونید، دقیقا همخوان با هدف کالی هستش.

تو دنیای هک چقدر وارد هستین؟
اگر منظورتون Deface کردن سایت هست، هیچی! من مجرم نیستم :) ولی من برای سال‌ها مطالعه در زمینه‌ی امنیت داشتم، با موسساتی مثل CISPA کار کردم، یکی از فعالیت‌های شرکتم هم مشاوره‌ی امنیتی به کارخونه‌ها (و قدیم بانک‌ها) توی آلمان و امارات، همچنین بررسی امنیتی سیستم اون‌ها، و پیاده‌سازی پروتکل‌های امنیتی توی شبکه هستش. اگر به امنیت علاقه‌مند هستید، نگاهی به مقالاتی که توی کنفرانس‌های علمی امنیت هست مثل IEEE Symposium on Security and Privacy یا ACM Conference on Computer and Communications Security یا USENIX Security Symposium بکنید :) یه SQL Injection و استفاده از باگی که توی یک نسخه‌ی قدیمی یک CMS هست و سایت Deface کردن با File Injection از کسی متخصص امنیت نمیسازه.

امثالی مثل میلاد هکینگ کالی سیستم عامل اصلیشون هست خب ینی اسکریپت کیدی هستن؟
چنین شخصی رو نمیشناسم، ولی اگر توزیعی که استفاده می‌کنه کالی باشه، یک Script kiddie هستش، وگرنه نیازی به استفاده از کالی نداره.
اگر می‌خواید چند نفر متخصص توی زمینه‌ی امنیت بشناسید، برای مثال این دو نفر که می‌شناسم (با لینک به مقالاتی که در کنفرانس‌های مختلف دادن):
Michael Backes (لینک)
Christian Rossow (لینک)
خوندن مقالاتشون هم توصیه می‌کنم :)

آفلاین Ubuntu_Like

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 08 شهریور 1395، 11:33 ب‌ظ »
تعصبی در کار نیست. تعریف Script kiddie رو بخونید، دقیقا همخوان با هدف کالی هستش.

اگر منظورتون Deface کردن سایت هست، هیچی! من مجرم نیستم :) ولی من برای سال‌ها مطالعه در زمینه‌ی امنیت داشتم، با موسساتی مثل CISPA کار کردم، یکی از فعالیت‌های شرکتم هم مشاوره‌ی امنیتی به کارخونه‌ها (و قدیم بانک‌ها) توی آلمان و امارات، همچنین بررسی امنیتی سیستم اون‌ها، و پیاده‌سازی پروتکل‌های امنیتی توی شبکه هستش. اگر به امنیت علاقه‌مند هستید، نگاهی به مقالاتی که توی کنفرانس‌های علمی امنیت هست مثل IEEE Symposium on Security and Privacy یا ACM Conference on Computer and Communications Security یا USENIX Security Symposium بکنید :) یه SQL Injection و استفاده از باگی که توی یک نسخه‌ی قدیمی یک CMS هست و سایت Deface کردن با File Injection از کسی متخصص امنیت نمیسازه.

چنین شخصی رو نمیشناسم، ولی اگر توزیعی که استفاده می‌کنه کالی باشه، یک Script kiddie هستش، وگرنه نیازی به استفاده از کالی نداره.
اگر می‌خواید چند نفر متخصص توی زمینه‌ی امنیت بشناسید، برای مثال این دو نفر که می‌شناسم (با لینک به مقالاتی که در کنفرانس‌های مختلف دادن):
Michael Backes (لینک)
Christian Rossow (لینک)
در خصوص میلاد هکینگ :

https://fullsecurity.org

منظورم دیفیس نبود . کسی که با باگ دیگران دیفیس میکنه هکر نیست.
ولی کسی که با متدی خاص اقدام به کشف ضعف امنیتی از سامانه مهمی میکنه که اون متد تابحال هیچ جایی نبوده خب طرف هکر هست.

در باب قسمت اول حرفاتون
اسکریپت کیدی همه اونایی که از کالی استفاده میکنن نیستن. هستن در بین شون ولی همه شون نه.
من خیلیا میشناسم  اوبونتو نصبیدن ولی فقط با مرورگر اون کار میکنن. پس درست نیست بگیم اوبونتو کارها اونایی که توزیع اوبونتو دارن یا همشون حرفه ای هستن یا همشون هیچی نیستن.
منظور من اینه کلی نگاه نکنیم به یکسری مسایل

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #13 : 09 شهریور 1395، 05:07 ق‌ظ »
تو دنیای هک چقدر وارد هستین؟ امثالی مثل میلاد هکینگ کالی سیستم عامل اصلیشون هست خب ینی اسکریپت کیدی هستن؟
اگه دقت کنین گفتم یکسریا اسم کالی رو به گند کشیدن ولی این درست نیست بیایین تر و خشک رو باهم یکی بکنین.
میلاد چی چی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #14 : 09 شهریور 1395، 05:15 ق‌ظ »

Michael Backes (لینک)
Christian Rossow (لینک)
در خصوص میلاد هکینگ :

https://fullsecurity.org

منظورم دیفیس نبود . کسی که با باگ دیگران دیفیس میکنه هکر نیست.
ولی کسی که با متدی خاص اقدام به کشف ضعف امنیتی از سامانه مهمی میکنه که اون متد تابحال هیچ جایی نبوده خب طرف هکر هست.

در باب قسمت اول حرفاتون
اسکریپت کیدی همه اونایی که از کالی استفاده میکنن نیستن. هستن در بین شون ولی همه شون نه.
من خیلیا میشناسم  اوبونتو نصبیدن ولی فقط با مرورگر اون کار میکنن. پس درست نیست بگیم اوبونتو کارها اونایی که توزیع اوبونتو دارن یا همشون حرفه ای هستن یا همشون هیچی نیستن.
منظور من اینه کلی نگاه نکنیم به یکسری مسایل
توضیح دادن ایشون:
"تعصبی در کار نیست. تعریف Script kiddie رو بخونید، دقیقا همخوان با هدف کالی هستش."
و دقیقا هم همینه...
چون فقط ابزار ها رو دور هم جمع کرده... چیز خاص دیگه‌ای نداره :)

اونایی که اوبونتو "نصبیدن" ولی از مرورگرش فقط استفاده می کنن جزو دسته‌ی کاربر های عادی دسته بندی میشن.
چیزی به اسم کاربر حرفه‌ای توی اوبونتو نداریم.
اوبونتو یه توزیع واسه کاربر های عادی جامعه. ممکن معین یک آدم حرفه‌ای در رایانه باشه، اما کارش با رایانش یک کار عادی و روزمرست در نتیجه اوبونتو نصب می کنه.
ولی شرایط واسه کالی کاملا فرق می کنه. کسی که یکم با امنیت آشنا باشه و کار کرده باشه میدونه کالی ابزاره :) ابزار هم مال بچه اسکریپتی هاست...
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!