انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حرفه ای ها و توسعه دهنده های دنیای گنو/لینوکس چگونه با مبتدی ها رفتار میکنند؟  (دفعات بازدید: 7335 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
من که به نظرم یه سری از رفتارها حرفه ای و غیر حرفه ای نداره هیچ کس نباید بکنه..
ولی عجیب اینه که آدمای با تجربه تر و پخته تر هم این رفتارهای غیرحرفه ای رو می کنن..
مثلا من یادمه چن وقت پیش یک بحثی پیش اومده بود شروع می کنن در مورد این صحبت می کنن که من بیش تر مطالعه می کنم یا بیش تر می نویسم..  :o
آقا یا حرف حساب داری بزن یا نداری دیگه وقت ملتو نگیر که بفهمن تو بیش تر مطالعه می کنی یا من کم تر مطالعه می کنم..!
می خوای چی رو اثبات کنی..؟ خیلی شاخی مثلا..؟ با نشون دادن میزان ادب و احترامت به بقیه..؟!
اگه می خوای ثابت کنی خیلی شاخی این همه مشکل حل نشده و باگ ریخته تو این دنیای نرم افزار آزاد اینا رو بشین حل کن..
تو قرار نیس صد در صد کسی رو قانع کنی.. صرف نظر از این که چه کسی سوال رو پرسیده اگه چیز مفیدی داری بگی بگو و والسلام.. شاید به درد یکی دیگه بخوره..
لازم نیس در مورد طرف مقابل قضاوت کنی یا با خودت مقایسش کنی..
Void Linux + XFCE

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
متاسفانه بعضی چیزا بر میگرده به بی فرهنگی ما تو خیلی از زمینه ها !
متاسفانه تا یه مقدار عرصه رو باز می بینیم شروع می کنیم به بی فرهنگی و بی ادبی کردن ... , چیزی که به وفور زیر کامنتای اینستاگرام و حتی قسمت کامنتای گوگل پلی می بینیم
متاسفانه یا خوشبختانه تلگرام و حتی IRC هم فضای بازتری دارن (به خصوص تلگرام چون الان باگسترس تلگرام و ... دیگه عملا کسی به IRC سر نمی زنه) و همین فضای باز باعث این بی فرهنگیا می شه
این فضای باز باعث شده که گوسفندان توهم گرگ بودن داشته باشن و هر کس خودشو متولی و یکه تاز دنیای لینوکس بدونه و این غرور کاذب باعث برخورد نامناسب و درنتیجه برخورد بین افراد بشه
راه حلش هم اون چیزیه که علیرضا تو چند تا کامنت بالاتر گفتن ولی اگه خود این افراد همکاری نکردن و نخواستن با ادب و به صورت مناسب برخورد کنن به نظر من ناظران بدون در نظر گرفتن سابقه ی فعالیت و یا دوستی که با هم دارن باید برخورد قاطعی داشته باشن چون خیلی وقتا تا زور بالاسرمون نباشید راه نمیایم !
« آخرین ویرایش: 14 بهمن 1395، 04:57 ب‌ظ توسط ali76 »

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
ممنون از آقای امیرصمیمی بابت این مطلب ، کاملا حق با ایشونه

به نظر بنده یکی از مهم ترین چیزهایی که تکلیفش باید معلوم بشه اینه که گروه تلگرام برای چی وجود داره ؟
موارد زیادی دیدم که کسی سوال میپرسه و بعضی از کاربران با واکنش تندی ، پاسخ داده شدن سوال رو منحصر به انجمن میدونند
در حالی که گپ زدن در مورد تاپیک های کامپیوتری و علمی مثل الکترونیک یا برنامه نویسی رو هم نامربوط به گروه میدونند
این یک تناقضه ، پس چرا گروه وجود داره ؟

البته منظور بنده این نیست که در مورد چیزی مثل آشپزی (همونطور که معین خان گفتند) حرف زده بشه ، ولی عدم وجود قوانین مشخص در مورد گروه و تعریف یک هدف برای وجود داشتن گروه باعث رفتار نامناسب بعضی از کاربر ها میشه :)
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
گروه تلگرام برای گپ و گفت دوستانه است و اصلا نباید توش سوال تخصصی پرسیده بشه ، سوال جاش انجمنه .
گپ و گفت درمورد نرم افزار های آزاد . درمورد مفاهیم علوم کامپیوتر هم بحث میشه زیاد .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
البته این ارجاع دادن به داک داک گو یا گوگل امر معمولیه . در واقع اکثر اوقات گروه های حرفه ای اینکار رو میکنند . یا جواب نمیدن یا به گوگل ، مستندات و ... ارجاع میدند .
موارد ۵ و ۴ ، عدم رعایتشون شدیدا دیده میشه .

کوشا جان کاملا با حرفت موافقم (۱۰۰٪)
منظورم این بود که از سر بی حوصلگی همچین چیزی نگیم
مثلا یه وقتی یه دوستی میپرسه کرنل رو چه جوری فلان کار کنم! خب این باید ارجاعش داد به گوگل و داک داک! حرفت درسته

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
منظورم این بود که از سر بی حوصلگی همچین چیزی نگیم
آها ، بله ، درسته کاملا .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM