انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب kde 5.9.2 روی اوبونتو ۱۶.۰۴  (دفعات بازدید: 4046 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
نصب kde 5.9.2 روی اوبونتو ۱۶.۰۴
« : 17 اسفند 1395، 04:03 ب‌ظ »
سلام من نتونستم اموزش نصب ک د ای ۵.۹ رو پیدا کنم
نسخه فکتوری استیبل و غیر استیبل میخوام
مرسی
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
پاسخ : نصب kde 5.9.2 روی اوبونتو ۱۶.۰۴
« پاسخ #1 : 17 اسفند 1395، 06:17 ب‌ظ »
توزیع Kde Neon توسط خود kde آماده میشه و بر پایه اوبونتو هست و همیشه آخرین نسخه kde براش میاد

https://neon.kde.org

اینجا هم موارد خوبی گفته شده:
https://neon.kde.org/faq

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 18 اسفند 1395، 02:19 ب‌ظ »
روی اوبونتو ۱۶.۰۴ نمی‌شه. تنها راهش استفاده از نئونه که برپایهٔ اوبونتو ۱۶.۰۴ است یا استفاده از اوبونتو ۱۷.۰۴
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #3 : 18 اسفند 1395، 04:23 ب‌ظ »
مرسی

به صورت رسمی نمیتونید چنین کاری انجام بدید. باید از ppa ها کمک بگیرید که kubuntu backports فقط نسخه ی 5.8.5 رو داره و هنوز خبری از 5.9 نیست
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 19 اسفند 1395، 04:31 ب‌ظ »
توزیع Kde Neon توسط خود kde آماده میشه و بر پایه اوبونتو هست و همیشه آخرین نسخه kde براش میاد

https://neon.kde.org

اینجا هم موارد خوبی گفته شده:
https://neon.kde.org/faq
kde neon دیده بودم نوشته نصب نکنید ناپایداره

روی اوبونتو ۱۶.۰۴ نمی‌شه. تنها راهش استفاده از نئونه که برپایهٔ اوبونتو ۱۶.۰۴ است یا استفاده از اوبونتو ۱۷.۰۴
چرا نمیشه؟ ۱۶.۰۴ پشتیبانی طولانی مدت داره

مرسی

به صورت رسمی نمیتونید چنین کاری انجام بدید. باید از ppa ها کمک بگیرید که kubuntu backports فقط نسخه ی 5.8.5 رو داره و هنوز خبری از 5.9 نیست
میدونم رسمی نداره من فکتوری استیبل میخواستم یعنی اوبونتو هنوز kde 5.9 استیبل نداره! kde5.9.3 اومده
kde 5.9.2 neon لایو دانلود کردم خیلی خوبه ولی نمیشه همونو رو اوبونتو نصب کرد

برنامه حسابداری

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 19 اسفند 1395، 10:44 ب‌ظ »
نقل‌قول

پشتیبانی بلند مدت ارتباطی به داشتن آخرین نسخه ی برنامه که نداره هیچ، متناقضشم هست!!!
معمولا توزیع های پایدار تغییرات کمتری رو نسخه ی بسته ها میدن و تا لازم نباشه، نسخه هایی که جهش داره (مثلا از ورژن 2.1 به ورژن 3.0 یه برنامه ای) رو به مخازن اضافه نمیکنند. فکر نکنم تا آخر 2018 اوبونتو 16.04 از روی plasma 5.5 تکون بخوره (یعنی تا زمانیکه پشتیبانی 5.5 تموم شه)

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 20 اسفند 1395، 06:39 ب‌ظ »
نقل‌قول

پشتیبانی بلند مدت ارتباطی به داشتن آخرین نسخه ی برنامه که نداره هیچ، متناقضشم هست!!!
معمولا توزیع های پایدار تغییرات کمتری رو نسخه ی بسته ها میدن و تا لازم نباشه، نسخه هایی که جهش داره (مثلا از ورژن 2.1 به ورژن 3.0 یه برنامه ای) رو به مخازن اضافه نمیکنند. فکر نکنم تا آخر 2018 اوبونتو 16.04 از روی plasma 5.5 تکون بخوره (یعنی تا زمانیکه پشتیبانی 5.5 تموم شه)
من suse استفاده میکردم یه نسخه پایدار داشت ۵.۸.۵ یه نسخه فکتوری داشت ۵.۹.۲ یث نسخه انستیبل داشت ۵.۹.۳ که که مثلا نسخه بتای kde هست
اوبونتو نسخه ۵.۸.۵ kde رو بطور رسمی داره نسخه ۵.۹.۳ kde neon هم پیدا کردم ولی استیبل نیست
kde neon 5.9.2 live رو دانلود کردم سرعت و کیفیتش خیلی عالی بود
میخوام بدونم نسخه حدید ترین kde استیبل رو اوبونتو تو مخازنش نداره!! 

برنامه حسابداری

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 20 اسفند 1395، 06:50 ب‌ظ »
نقل‌قول

من suse استفاده میکردم یه نسخه پایدار داشت ۵.۸.۵ یه نسخه فکتوری داشت ۵.۹.۲ یث نسخه انستیبل داشت ۵.۹.۳ که که مثلا نسخه بتای kde هست
اوبونتو نسخه ۵.۸.۵ kde رو بطور رسمی داره نسخه ۵.۹.۳ kde neon هم پیدا کردم ولی استیبل نیست

سیاست های هر توزیع متفاوت هستش. خود شما دارین اعتراف میکنین که سه نسخه ی متفاوت opensuse میزکارهای یکسان ندارند. انتظار دارین اوبونتو ورژنهای مختلفش ورژنهای یکسان داشته باشند؟ اگر دنبال plasma 5.9 هستین نسخه ی 5.9.3 در ubuntu 17.04 هستش.

+

KDE 5.8 LTS پس از انتشار ubuntu 16.04 منتشر شده که طبیعتا پس از مرحله ی فریز پکیج ها بوده. الان به عنوان مثال CentOS 7  در سال 2014 زمانیکه KDE 5.x معرفی شده بود منتشر شده، چون از مرحله ی package freeze گذشته، Plasma 5.x هیچوقت به صورت رسمی در CentOS 7 نمیاد و تا سال 2024 سنت او اس 7 روی Plasma 4.x میمونه
« آخرین ویرایش: 20 اسفند 1395، 06:55 ب‌ظ توسط s1mpleworld »

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 21 اسفند 1395، 08:30 ق‌ظ »
نقل‌قول

سیاست های هر توزیع متفاوت هستش. خود شما دارین اعتراف میکنین که سه نسخه ی متفاوت opensuse میزکارهای یکسان ندارند. انتظار دارین اوبونتو ورژنهای مختلفش ورژنهای یکسان داشته باشند؟ اگر دنبال plasma 5.9 هستین نسخه ی 5.9.3 در ubuntu 17.04 هستش.

+

KDE 5.8 LTS پس از انتشار ubuntu 16.04 منتشر شده که طبیعتا پس از مرحله ی فریز پکیج ها بوده. الان به عنوان مثال CentOS 7  در سال 2014 زمانیکه KDE 5.x معرفی شده بود منتشر شده، چون از مرحله ی package freeze گذشته، Plasma 5.x هیچوقت به صورت رسمی در CentOS 7 نمیاد و تا سال 2024 سنت او اس 7 روی Plasma 4.x میمونه
به هر حال عجیبه اگه نرم افزارایه روزو نداشته باشه حتی به عنوان ناپایدار!

برنامه حسابداری

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 21 اسفند 1395، 09:56 ق‌ظ »
به هر حال عجیبه اگه نرم افزارایه روزو نداشته باشه حتی به عنوان ناپایدار!
داره، ولی طبیعیتاً در نگارش ناپایدار که می‌شه ۱۷.۰۴، نه نگارش پایدار. فکر نکنم خودت هم انتظار داشته باشی، یه توزیعی یه نرم‌افزار ناپایدار رو توی ارائهٔ پایدارش قرار بده!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن