انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با ping قبل و بعد از ست کردن dns  (دفعات بازدید: 933 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sms1989

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
مشکل با ping قبل و بعد از ست کردن dns
« : 09 اردیبهشت 1396، 09:23 ق‌ظ »
سلام

من یه vps دارم که روش ابونتوی 16.04 هست . وقتی شروع به گرفتن نرم‌افزارها شدم دیدم که با ریپازیتوری مشکل داره و فهمیدم که پینگ روی دامین ندارم البته روی ip دارم پس فهمیدم که مشکل از dns هست

به آدرس
/etc/network/interfaces
رفتم و چند تا dns مشهور مثل گوگل و 217.218.127.127 که داخلی هست رو امتحان کردم ... این بار بعد از پینگ حدود یک دقیقه هیچ چیزی نمایش داده نمیشه و بعد همون پیغام پیدا نکردن دامین

نمی‌دونم مشکل از کجاست و چرا این انتفاق می‌افته ... قبل از ست کردن dns بلافاصله وقتی پینگ می‌کنم عبارت «ping: unknown host google.com» رو نمایش می‌ده اما بعدش یک دقیقه فکر می‌کنه و بعد همون عبارت رو نشون میده

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
پاسخ : مشکل با ping قبل و بعد از ست کردن dns
« پاسخ #1 : 09 اردیبهشت 1396، 05:09 ب‌ظ »
پینگ ربطی به DNS نداره. برای چک کردن DNS باید از دستوری مثل dig یا nslookup استفاده کنید. برای DNS می‌تونید از آدرس‌هایی مثل 208.67.222.222 و 8.8.8.8 استفاده کنید. حواستون باشه که مستقیما توی etc/resolv.conf/ ننویسید، چون احتمالا روش دوباره تنظیمات قبلی بازنویسی میشه. بعد از تنظیمات ولی چک کنید که تنظیمات توی etc/resolv.conf/ به درستی تغییر کردند.

آفلاین karaman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
پاسخ : مشکل با ping قبل و بعد از ست کردن dns
« پاسخ #2 : 11 اردیبهشت 1396، 04:53 ب‌ظ »
سلام از دی‌ان‌اس های گوگل تلاش کن استفاده نکنی، شاید openDNS و... با سطح دسترسی روت فایل /etc/resolv.conf رو ویرایش کن مشکل پینگ گرفتن دامنه حل میشه (اگر مشکلی با پینگ گرفتن ای پی نیست).