انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راه اندازی یک سیستم بسیار قدیمی (حل شد )  (دفعات بازدید: 1927 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
سلام
من یه سیستم خیلی قدیمی توی خونه داشتم که امروز به این فکر افتادم بیاییم روش یکم کار کنم D:
رم سیستم تا جاییکه یادم میایید  یا  128 هست یا 256 ( 128 احتمالش بیشتره )
یه توزیعی می خوام ( بدون میزکار ) که با 128 مگ رم کار کنه !
فقط هم cli نیاز به هیچ میزکاری ندارم !
توی سرچام به این رسیدم خیلی خندم گرفت مال خیلی وقت پیشه : http://www.webhostingtalk.ir/archive/index.php/t-40978.html
حالا م یخواستم ببینم توزیع اوبونتو یا دبیان مینیمال ( یا هر چیز مینیمال دیگه ) با نسخه ی جدید رو می تونم روش نصب کنم یا نه ؟
در همین حد که به اینترنت وصل بشه و بشه روش یه پایتون و phpcli نصب کرد بسمه   ;D 
« آخرین ویرایش: 29 خرداد 1396، 10:18 ب‌ظ توسط geeksesi | javad »
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Behtash

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
پاسخ : راه اندازی یک سیستم بسیار قدیمی
« پاسخ #1 : 29 خرداد 1396، 01:36 ب‌ظ »
سلام عزیز
حتما دوستان با تجربه تر هستند که راهنمایی کنند ولی لینک زیر میتونه کمکتون کنه :‌
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9_%D8%B3%D8%A8%DA%A9_%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 29 خرداد 1396، 04:16 ب‌ظ »
هر توزیع ۳۲بیتی می‌تونه بدون محیط گرافیکی به راحتی و با سرعت خیلی خوبی با ۱۲۸ مگابایت حافظه کار کنه. دبیان، اوبونتو، آرچ و…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 29 خرداد 1396، 05:23 ب‌ظ »
نظر بالایی درسته، من دو سال قبل در دبیان 64-بیت، محیط گرافیکی و میزکار را کلن حذف کردم و در هنگام ورود به سیستم کنسول، برنامه HTOP میزان رم را زیر شصت نشان میداد!
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #4 : 29 خرداد 1396، 09:53 ب‌ظ »
من نظرم روی آخرین نسخه دبیان ۳۲ بیت هست. دبیان یه خوبی که داره، موقع نصب می‌تونی انتخاب کنی که آیا محیط گرافیکی برات نصب بشه یا نه. اون‌جا باید تیک مربوط به محیط گرافیکی رو برداری.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #5 : 29 خرداد 1396، 10:17 ب‌ظ »
خیلی ممنون :)
دبیان یا ارچ رو تست می کنم ببینم چی میشه خیلی ممنون :)

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
پاسخ : راه اندازی یک سیستم بسیار قدیمی (حل شد )
« پاسخ #6 : 30 خرداد 1396، 02:27 ب‌ظ »
به نظرم پاپی لینوکس جواب میده تست کن‌ :)
« آخرین ویرایش: 30 خرداد 1396، 02:28 ب‌ظ توسط علیرضا احسانی »
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاپی لینوکس به صورت پیش‌گزیده میزکار داره. علاوه بر این که با رم کم منطقاً باید کندتر باشه، چرا که موقع بالا اومدن، کل سیستم‌عامل رو روی رم کپی می‌کنه که این‌کار، مقدار حافظهٔ کم‌تری برای کارهایی که قراره بشه فراهم می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاپی لینوکس به صورت پیش‌گزیده میزکار داره. علاوه بر این که با رم کم منطقاً باید کندتر باشه، چرا که موقع بالا اومدن، کل سیستم‌عامل رو روی رم کپی می‌کنه که این‌کار، مقدار حافظهٔ کم‌تری برای کارهایی که قراره بشه فراهم می‌کنه.

دقیقا !
منم توی سرچ های خودم به توزیع هایی رسیدم که می گفتن با 256 مگ رم کار می کنن ( حتی زوبونتو روی سیستم 64 بیتی خودم بدون برنامه های در حال اجرا 250 مگ بیشتر رم مصرف نمی کنه ) ولی بحث اینجاست من سیستمی که می خوام ران کنم نیاز دارم همیشه روشن باشه و یه سری اسکریپتا رو اجرا کنه !
که قطعا نمی تونم دنبال یه میزکار باشم براش !
تصمیم گرفتم ارچ یا اوبونتو مینیمال روش نصب کنم
در کل ممنونم از همه گی مشکل حل شد :)

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم

دقیقا !
منم توی سرچ های خودم به توزیع هایی رسیدم که می گفتن با 256 مگ رم کار می کنن ( حتی زوبونتو روی سیستم 64 بیتی خودم بدون برنامه های در حال اجرا 250 مگ بیشتر رم مصرف نمی کنه ) ولی بحث اینجاست من سیستمی که می خوام ران کنم نیاز دارم همیشه روشن باشه و یه سری اسکریپتا رو اجرا کنه !
که قطعا نمی تونم دنبال یه میزکار باشم براش !
تصمیم گرفتم ارچ یا اوبونتو مینیمال روش نصب کنم
در کل ممنونم از همه گی مشکل حل شد :)
آرچ رو نمیدونم ولی مصرف رم اوبونتو بیشتر از دبیان است! به دلایل مختلف.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آرچ رو نمیدونم ولی مصرف رم اوبونتو بیشتر از دبیان است! به دلایل مختلف.
مثلاً‌ چه دلایلی؟

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
آهان.متوجه شدم :)
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
مثلاً‌ چه دلایلی؟
در ویرایش گرافیکی اوبونتو، سرویس های بیشتری در مقایسه با دبیان گرافیکی فعال است. دبیان همیشه کم مصرف‌تر از اوبونتو بوده، به دلیل پیکربندی بهتر و سرویس‌های کمتر، این تجربه خودمه، دو سال قبل یکبار به مدت دو روز اوبونتو گنوم را تست کردم و دیدم مصرف رمش در حالت پیش فرض از دبیان بیشتر است، متاسفانه دقیق یادم نمونه چقدر.

در کل اگر کسی نمیخواد محیط گرافیکی نصب کنه، دلیل خاصی برای استفاده از آرچ و اوبونتو وجود نداره، دبیان مناسب‌تر است.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
مثلاً‌ چه دلایلی؟
در ویرایش گرافیکی اوبونتو، سرویس های بیشتری در مقایسه با دبیان گرافیکی فعال است. دبیان همیشه کم مصرف‌تر از اوبونتو بوده، به دلیل پیکربندی بهتر و سرویس‌های کمتر، این تجربه خودمه، دو سال قبل یکبار به مدت دو روز اوبونتو گنوم را تست کردم و دیدم مصرف رمش در حالت پیش فرض از دبیان بیشتر است، متاسفانه دقیق یادم نمونه چقدر.

در کل اگر کسی نمیخواد محیط گرافیکی نصب کنه، دلیل خاصی برای استفاده از آرچ و اوبونتو وجود نداره، دبیان مناسب‌تر است.
ببخشید ولی من دارم در مورد نسخهی مینیمال حرف می زنم پس این بحثای شما کاملا  بی فایدس !
چون نه قراره روش بسته اضافه نصب بشه نه میزکار و ....

** کلا نمی دونم چرا جدیدا حس می کنم تو انجمن بحث الکی زیاد بوجود میایید !

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
چرا دبیان بهتر هست؟ چرا دلیل خاصی برای استفاده از اوبونتو وجود نداره؟ اینکه بگیم فلان توزیع بهتر هست، فرق می‌کنه با اینکه بگیم دلیلی برای استفاده از بقیه توزیع‌ها نیست.