انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ارزان‌ترین کامپیوتری که بشه تهیه کرد؟ (رزبری خریداری شد)  (دفعات بازدید: 4631 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ارس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
بله. رزبری‌پای برای همین کار تولید شده.
ممنون. خریدیم
بهتره از کلاس های خلاقیتی مثل خطاطی ، نقاشی ، طراحی و... استفاده کنید
چنین کلاسهایی قبلا گذاشتیم حتی از معلم حرفه ای این کار استفاده کردیم. اما با توجه با بازه سنی که ما دنبال می کنیم، این کلاسها کمتر جواب داده: ۱۲ تا ۱۵ سال
از این کیس های استوک بگیرید ( hp-lenovo )
اطلاعات بیشتر میدید؟ که اگربهتر از رزبری باشه دفعات بعد از اینا بگیریم
مانیتور های خوب بگیرید.کیس ضعیف ضرری نداره برای بچه ها.ولی مانتیورهای قدیمی هم چشم رو ضغیف میکنند و هم اشعه های مضر و UV فراوان رو منتشر میکنند
قدیمی های CRT که نه اما از این LCD/LED ها، دیگه دست دوم؛ خوبِ خوب نمیشه خرید، پول نیست

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
راستی اگر ماین‌تست سرعت قابل قبولی روی رزبری ارائه میده، میتونید اون رو هم به عنوان یک برنامه‌ی آموزشی نصب کنید.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
که چه بشود ؟‌

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
که چه بشود ؟‌

اموزش های مربوط به مد ریزی و.... کمک خوبی هستش.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
که چه بشود ؟‌

اموزش های مربوط به مد ریزی و.... کمک خوبی هستش.
میشه در مورد «مد ریزی» یک توضیحی به من بدید، نمیدونم چیه.

که چه بشود ؟‌

خب استفاده آموزشی داره دیگه
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS

که چه بشود ؟‌

خوب همون شخصی سازی , تکچر و...... که به بازی برای بهتر شدنس اضافه می کنیم دیگه.
خوب البته چیزای اموزشیه دیگه هم داره ولی خوب بازیه.
درست کردن شیشه اموزشه ؟ حداق خوب کامپیوتری نیست.(البته این نظر منه ببخشید اگه اشکالی داره).
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
    • تارنمای فاروق
در مورد ماین‌تست منظورم خود ماین‌تست بود نه توسعه‌ی اون، خودم مطمئن نیستم دقیقا چه چیزیش آموزشه و مهم هم برام نیست، ولی این آقا که میخواد به بچه ها آموزش بده، شاید براش مهم باشه و این هم شاید یک گزینه باشه.
تا جایی که من میدونم از ماین‌کرفت استفاده آموزشی میشه و حتی در بعضی مدارس رسما هم تدریس میشه! ماین‌تست که از ماین‌کرفت کمتر نیست، خیلی هم بیشتره!
شاید یک استفاده این باشه که مود mesecons رو نصب کنید و بچه ها با اون الکترونیک یاد بگیرن، شاید هم پرورش گیاهان خواص آموزشی داشته باشه.
در ضمن ماین‌تست جای خالی کردن خلاقیته.
کانال IRC

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
....
4. به دلیل داشتن مادربود معمولی میتوانند از هارد دیسک اینترنال و درایو نوری اینترنال استفاده کنند.

مورد 4 خیلی مهمه، رزبری پای فاقد پورت‌های لازم برای نصب هارد دیسک و درایو نوری اینترنال است، و نوع اکسترنال این تجهیزات هم قیمت بالاتری نسبت به اینترنال دارد.
من تازه فهمیدم آداپتور تبدیل SATA به USB هم وجود داره! برای IDE هم موجود است، لذا میتوان هارد اینترنال و درایو نوری اینترنال را هم به رسپری پای متصل کرد.

همین رسپری پای و موارد مشابه انتخاب بسیار مناسبی هستند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند