انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اررور fixing recursive fault but reboot is needed در هنگام نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 1214 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین saeedx4

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
    • ramzey.ir
باسلام و خسته نباشید
من ی پی سی دارم با کارت گرافیکی nvidia ، سی پی یو dual و دو گیگ رم. می خواستم روی این سیستم لینوکس نصب کنم توزیع های مینت دبیان آرچ اوبونتو خلاصه هر لینوکسی که داشتم امتحان کردم نصب نشد و در آخر همشون اررور fixing recursive fault but reboot is needed رو نشون میده اگه کسی از دوستان کمک کنه ممنون می شم.
http://s9.picofile.com/file/8298817176/photo_2017_06_25_15_04_38.jpg
« آخرین ویرایش: 04 تیر 1396، 03:49 ب‌ظ توسط saeedx4 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
شرح دقیق‌تری از مشکلت بده. من تا جالا این خطایی که یم‌گی رو نه دیدم و نه از کسی شنیدم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین saeedx4

• Newbie
  • *
    • ramzey.ir
شرح دقیق‌تری از مشکلت بده. من تا جالا این خطایی که یم‌گی رو نه دیدم و نه از کسی شنیدم.

با تشکر از شما دوست عزیز
توی این چندتا توزیعی که امتحان کردم اوبونتو و دبیان موقع نصب فریز می کنن یعنی من install Ubuntu رو که می زنم دیگه سیستم هنگ میکنه و یه صفحه مشکی میاد با اشارگر که چشمک میزنه و همونجوری میمونه برای مینت و آرچ هم که یه صفحه مشکی میاد در آخر هم اون اررور fixing recursive    fault but reboot is needed رو نشون میده. http://s9.picofile.com/file/8298817176/photo_2017_06_25_15_04_38.jpg
« آخرین ویرایش: 04 تیر 1396، 04:41 ب‌ظ توسط saeedx4 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سعی کردی با nomodeset بیاریش بالا؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
این خطا یکی از اون خطاهایی هست که به دلیل مشکلات گرافیک به وجود میاد
راه حل مرسومش اضافه کردن nomodeset به عنوان پارامتر کرنله به این صورت که تو محیط گراب با فشار دادن دکمه ی e عبارت nomodeset رو بعد quiet splash قرار می دین به این صورت :
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset"راه حل پیشنهادی دیگه اضافه کردن acpi=off به عنوان پارامتر کرنله به این صورت :
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset acpi=off"

آفلاین saeedx4

• Newbie
  • *
    • ramzey.ir
سعی کردی با nomodeset بیاریش بالا؟

بله سعی کردم اما وقتی من فلش رو بوت ایبل می کنم (با نرم افزارهای مختلف این کار رو انجام دادم) اما گراب نیست و یک صفحه ای که try before install و install و غیره داره. توی بعضی از آموزش گفته بودن که f6 رو میزنی nomodeset و acpi رو علامت میزنی اما صفحه بوت من مثل اون چیزی نیست که توی آموزشها گفته شده و f6 هم کار نمیکنه. در واقع صفحه بوت ای که من دارم اصلا گراب نیست! گراب وقتی که شما سیستم عامل رو نصب کردید نصب میشه نه وقتی که می خواید سیستم عامل رو نصب کنید!
حالا نمی دونم شاید نرم افزار خاصی هست که جوری بوت ایبل می کنه گراب هم قابل تنظیم باشه! خلاصه به هر طریقی من نتونستم nomodeset  رو اونجوری که گفتن تنظیم کنم. تنها گزینه ای که من تو صفحه بوت دارم کلید tab هست وقتی کلید tab رو وقتی که گزینه install هایلایت شده فشار میدم یه سری چیزآی می نویسه مثل مشخصات فایل iso  و ... اونجا quite splash هم هست در آخرش من nomodeset رو اضافه کردم اما تغییری اتفاق نیافتاد و بازهم صفحه مشکی اومد با یه اشارگر که همش چشمک می زد.

آفلاین saeedx4

• Newbie
  • *
    • ramzey.ir
این خطا یکی از اون خطاهایی هست که به دلیل مشکلات گرافیک به وجود میاد
راه حل مرسومش اضافه کردن nomodeset به عنوان پارامتر کرنله به این صورت که تو محیط گراب با فشار دادن دکمه ی e عبارت nomodeset رو بعد quiet splash قرار می دین به این صورت :
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset"راه حل پیشنهادی دیگه اضافه کردن acpi=off به عنوان پارامتر کرنله به این صورت :
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset acpi=off"
من به این گزینه ها دسترسی ندارم. توی آموزشهای مختلف دیدم که صفحه بوت اونها مثل گراب و e رو میزنی و این گزینه ها اونجاست و ... اما وقتی من فلش رو بوت می کنم و فلش بالا میاد عکس پایین ظاهر میشه

اینجا هم که خبری از e و گراب و ویرایش و .. نیست
البته این عکس رو از اینترنت برداشتم ولی در کل منظورم اینه گراب نیست.
اگه بگید که قبل از بوت شدن فلش دکمه shift رو نگه دارم که گراب ظاهر بشه امتحان کردم هیچی ظاهر نمیشه همون صفحه بالا بوت میشه
« آخرین ویرایش: 07 تیر 1396، 12:12 ق‌ظ توسط saeedx4 »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
این عکس رو از کجا آوردی؟ این عکس قدیمی هست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من به این گزینه ها دسترسی ندارم. توی آموزشهای مختلف دیدم که صفحه بوت اونها مثل گراب و e رو میزنی و این گزینه ها اونجاست و ... اما وقتی من فلش رو بوت می کنم و فلش بالا میاد عکس پایین ظاهر میشه

اینجا هم که خبری از e و گراب و ویرایش و .. نیست
البته این عکس رو از اینترنت برداشتم ولی در کل منظورم اینه گراب نیست.
اگه بگید که قبل از بوت شدن فلش دکمه shift رو نگه دارم که گراب ظاهر بشه امتحان کردم هیچی ظاهر نمیشه همون صفحه بالا بوت میشه
همین‌جا اگه F6 رو بزنی، گزینه‌هاش می‌آد.