انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: حافظه SSD برای نصب Ubuntu [حل شد]  (دفعات بازدید: 3629 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
پاسخ : حافظه SSD برای نصب Ubuntu
« پاسخ #15 : 06 امرداد 1396، 11:04 ق‌ظ »
الان دقیقا من برعکسشو دارم  :D ...

swap رو از حافظه SSD دارم و اطلاعاتم روی HDD هست  :'( ...

باید دوباره نصب کنم و حافظه / رو ببرم روی SSD . اونطوری سرعت بوت سیستم عامل سریع میشه درست میگم ؟!
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #16 : 06 امرداد 1396، 11:06 ق‌ظ »
اون اندازه پارتیشن بوت رو همینطوری به عنوان مثال گفتم. :) . من برای بوت از mbr استفاده می کنم و بوت لودرم هم syslinux هست وکلا ۳۰ مگ بیشتر جا نگرفته. فبلاها lilo استفاده می کردم وخیلی خیلی سبکتر و کم حجمتر بود.

در مورد swap هم  به نظرم اگر بسازی بهتر از این هست که نسازی! الان رو نمی دونم ولی قبلا می گفتند swap پلیداری سیستم رو افزایش می ده. با توجه به اینکه رم بالایی داری همون ۴ گیگ کافیه.

نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 06 امرداد 1396، 11:10 ق‌ظ »

باید دوباره نصب کنم و حافظه / رو ببرم روی SSD . اونطوری سرعت بوت سیستم عامل سریع میشه درست میگم ؟!

اگر نمی خواهی دوباره نصب کنی می تونی /usr/bin رو فقط روی ssd ببری.
طبیعتا آره سرعت بوت بیشتر می شه.
لگر  سیستم عامل رو روی رم ببری خیلی سریعتر هم می شه.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #18 : 06 امرداد 1396، 11:12 ق‌ظ »
اون اندازه پارتیشن بوت رو همینطوری به عنوان مثال گفتم. :) . من برای بوت از mbr استفاده می کنم و بوت لودرم هم syslinux هست وکلا ۳۰ مگ بیشتر جا نگرفته. فبلاها lilo استفاده می کردم وخیلی خیلی سبکتر و کم حجمتر بود.

در مورد swap هم  به نظرم اگر بسازی بهتر از این هست که نسازی! الان رو نمی دونم ولی قبلا می گفتند swap پلیداری سیستم رو افزایش می ده. با توجه به اینکه رم بالایی داری همون ۴ گیگ کافیه.
ممنون swap رو از HDD بسازم یا SDD ?

نقل‌قول
الان بوت و swap رو از SDD دارم و / در HDD ...
اگر نمی خواهی دوباره نصب کنی می تونی /usr/bin رو فقط روی ssd ببری.
طبیعتا آره سرعت بوت بیشتر می شه.
لگر  سیستم عامل رو روی رم ببری خیلی سریعتر هم می شه.
نه میخوام دوباره نصب کنم ...
روی RAM ?   :o
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 06 امرداد 1396، 02:46 ب‌ظ »
طبیعتا ssd بهتره

آره می شه سیستم عامل رو روی رم لود کرد. من معمولا فایلهای ایزو سیستم عامل رو روی رم لود می کنم. ولی تاحالا سیستم نصب شده رو نکردم ولی دلیلی وجود نداره که نشه! ولی هیچ چیزی به اندازه رم سریع نیست.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #20 : 30 امرداد 1396، 10:52 ق‌ظ »
دوستان بالاخره خوب متوجه نشدم هرکسی یه چیز میگه ...

یک نفر میگه swap هم بساز باعث پایداری سیستم میشه !

یک نفر دیگه میگه هر چیز اضافه تری فضا رو هدر میده ...

یکی دیگه میگه از یک هارد دیگه swap استفاده بشه سرعت سیستم میاد پایین ...

:o

الان دقیقا SSD من 14.9G حافظه داره الان کلش رو بدم به روت ؟

بعد از یک هارد دیگه swap رو بسازم ؟ (رمم 8 بود.) ...

این پست رو هم ببینید : http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,146410.msg1145679.html#msg1145679 ...

نقل قول از یکی بچه ها :
نقل‌قول
نقل‌قول
الان دقیق چک کردم دیدم 14.9G فضا داره حافظه SSD ...
پس همش رو بدین به روت ؛ پارتیشن swap رو توی HDD انتخاب کنین چون به اندازه ی کافی فضا کم هست که دیگه نیایم دوباره تیکه تیکه اش کنیم
الان دقیقا چیکار کنم ؟

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #21 : 30 امرداد 1396، 11:54 ق‌ظ »
یک نفر میگه swap هم بساز باعث پایداری سیستم میشه !
حافظه ی swap در کل بودنش بهتر از نبودشه حتی اگه از هایبرنیت هم استفاده نمی کنین ، بازم بودنش بهتره چون موقعی که رم کم بیاد از کرش سیستم جلوگیری می کنه فک نکنم کسی بگه شما swap نسازین
ولی همون طور که دانیال و معین و وحید و خود من تو پیام خصوصی گفتیم کل SSD رو بدین به روت بعدش swap رو روی HDD بسازین (یعنی swap رو بسازین ولی روی ssd نه)

یک نفر دیگه میگه هر چیز اضافه تری فضا رو هدر میده ...
این قضیه تناقضی با جمله ی قبل نداره

یکی دیگه میگه از یک هارد دیگه swap استفاده بشه سرعت سیستم میاد پایین ...
نه چنین چیزی نیست حافظه ی swap تو تمام ویکی ها اوبونتو و آرچ که من خوندنم توصیه شده بود و به طور خلاصه همگی گفته بودن بودنش بهتر از نبودش هستش
فقط چیزی که یادمه ویکی اوبونتو گفته بود که بازه ی قابل قبول swap برای رم های بیشتر از 1 گیگ بین جذر رم و دوبرابر رم هستش و اگه کمتر از مقدار جذر رم باشه هایبرنیت به احتمال زیاد موفق آمیز نمی شه و اگه بیشتر از دوبرابر رم باشه باعث بازدهی معکوس می شه

الان دقیقا SSD من 14.9G حافظه داره الان کلش رو بدم به روت ؟
بعد از یک هارد دیگه swap رو بسازم ؟ (رمم 8 بود.) ...
بله دیگه تقریباً همه همینو گفتن شما کل SSD رو بدین به رم و محض اطمینان (بهتره) که روی اون یکی هاردتون swap بسازین

آفلاین AloneBoy79

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #22 : 18 شهریور 1396، 05:38 ق‌ظ »
بچها یه چی بگم نمیخندید؟ من اصلا نمیفهمم راجع به چی حرف میزنید. 8) 8) 8) 8) ;D من یه هارد اس اس دی دارم. 256 گیگ. پارتیشن هم تعریف نکردم. یه فولدر ساختم تو HOME و اطلاعات ام و ... رو ریختم داخل اون. مشکلی داره؟؟؟؟

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #23 : 18 شهریور 1396، 09:05 ق‌ظ »
بچها یه چی بگم نمیخندید؟ من اصلا نمیفهمم راجع به چی حرف میزنید. 8) 8) 8) 8) ;D من یه هارد اس اس دی دارم. 256 گیگ. پارتیشن هم تعریف نکردم. یه فولدر ساختم تو HOME و اطلاعات ام و ... رو ریختم داخل اون. مشکلی داره؟؟؟؟
در تاپیک دیگه ای سوالتون رو مظرح کنید ...

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #24 : 18 شهریور 1396، 10:48 ق‌ظ »
نه مشکلی وجود نداره. فقط اینکه این هوم، با اون هومی که شما ساختی فرق داره.