انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب نرم افزار vlc-player  (دفعات بازدید: 2940 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
پاسخ : نصب نرم افزار vlc-player
« پاسخ #15 : 06 امرداد 1396، 04:19 ب‌ظ »
خب من خودم اینو تست کردم درستم شده که میگم دیگه خودم این مشکلو داشتم با این حل شده الکی که نسیت.
عزیزم منم نگفتم که الکی داری میگی! فقط نتونستم ارتباط مستقیمی بین این مشکل با عوض کردن سرور پیدا کنم.

آفلاین MamaliMeti

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
  • Arch fan but Ubuntu user
« پاسخ #16 : 06 امرداد 1396، 05:05 ب‌ظ »
میخوای بزار رو US ببین چی میشه.
Just keep moving...

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #17 : 07 امرداد 1396، 10:55 ق‌ظ »
دوست عزیز هیچ تفاوتی تو پکیج های آینه های رسمی وجود نداره و کل اختلافشون ممکنه در حد تاخیر یکی دو روزه در بروزرسانی باشه.
اینم لینک آینه های رسمی:
https://launchpad.net/ubuntu/+archivemirrors
الان خیلیا هستند (عین خود من) که از آینه های US استفاده  می کنن یعنی با استدلال شما نباید به vlc دسترسی داشته باشیم (در صورتی که داریم)
و مشکل شما به احتمال زیاد ناشی از این بود که آپدیت مخازن به درستی انجام نشده بود (مثلاً وسط دستور sudo apt update بریک شده بود) ، واس همون دیگه چون لیست پکیج هاتون کامل نبود پس vlc هم وجود نداشت براتون و کافی بود sudo apt update رو ران کنین و اگه خطایی داشت رفعش کنین

در ضمن اینم اضافه کنم که اگه شما سرور رو از Sofware & Update تغییر دادین و روی دکمه ی کلوز زدین دیگه نیازی نیست دستور sudo apt upadte رو اجرا کنین چون خود Sofware & Update قبل از بسته شدن این کار رو براتون می کنه

@pouya93
پویا جان جواب سوالات پرسیده شده رو ندادین ؟

آفلاین MamaliMeti

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
  • Arch fan but Ubuntu user
« پاسخ #18 : 07 امرداد 1396، 12:05 ب‌ظ »
دوست عزیز هیچ تفاوتی تو پکیج های آینه های رسمی وجود نداره و کل اختلافشون ممکنه در حد تاخیر یکی دو روزه در بروزرسانی باشه.
اینم لینک آینه های رسمی:
https://launchpad.net/ubuntu/+archivemirrors
الان خیلیا هستند (عین خود من) که از آینه های US استفاده  می کنن یعنی با استدلال شما نباید به vlc دسترسی داشته باشیم (در صورتی که داریم)
و مشکل شما به احتمال زیاد ناشی از این بود که آپدیت مخازن به درستی انجام نشده بود (مثلاً وسط دستور sudo apt update بریک شده بود) ، واس همون دیگه چون لیست پکیج هاتون کامل نبود پس vlc هم وجود نداشت براتون و کافی بود sudo apt update رو ران کنین و اگه خطایی داشت رفعش کنین

در ضمن اینم اضافه کنم که اگه شما سرور رو از Sofware & Update تغییر دادین و روی دکمه ی کلوز زدین دیگه نیازی نیست دستور sudo apt upadte رو اجرا کنین چون خود Sofware & Update قبل از بسته شدن این کار رو براتون می کنه

@pouya93
پویا جان جواب سوالات پرسیده شده رو ندادین ؟

آره میدونم. (چرا باید بدونم!نه خب نمیدونم!!)

==

خب منم همین مشکل @pouya93 رو داشتم.
این کارو کردم درست شد.

اون آپدیتم آره میدونم فقطم برا اطمینان گفتم بزنه.
Just keep moving...

آفلاین pouya93

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
« پاسخ #19 : 09 امرداد 1396، 10:59 ب‌ظ »
سلام.
این راه حلو خودم امروز کشف کردم الانم دارم خال میکنم ;D
عزیز استفاده از سرور های اصلی بهتره ولی گمون نکنم مشکل دوستمون رو حل کنه.

در مورد این سوال هم همه چیز رو علی جان گفتن و چیز خاصی به ذهنم نمیرسه. ممکنه مشکل از نصب نرم افزار های خارج مخزن باشه (اینو تجربه کردم) یا ایجاد مشکل در هنگام نصب اولیه ی vlc باشه. معمولا باید دستورات زیر مشکل حل میشد که نشد:
sudo apt -f install
sudo dpkg --configure -a
sudo apt update
sudo apt install vlc

یه راه جالب اینکه دونه دونه پیشنیاز های نصب رو خودت نصب کنی. میتونی در packages.ubuntu.com بیشتر و بهتر در موردش بخونی.

smplayer رو هم تست کن.
sudo apt install smplayer

سلام حق با شما بود مشکل از مخازن اوبونتو بود که به همون ادرسی که گفتین رفتم خودم نصب کردم مشکلم حل شد.
ممنون از همتون