انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لگ زدن گنوم [حل شد]  (دفعات بازدید: 2716 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
لگ زدن گنوم [حل شد]
« : 20 آذر 1396، 08:58 ب‌ظ »
به تازگی گنوم نصب کردم و موقع اسکرول کردن صفحات توی فایرفاکس یا باز کردن منوها و  چت‌های تلگرام لگ میزنه. درایور کارت گرافیکمم نصبه. مشکلش چیه؟
ویرایش: علاوه بر مشکل قبلی یه مشکل عجیب تر هم دارم که جدیدا متوجهش شدم وقتی بک‌گراند ترمینال رو روی رنگای تاریک مثل سرمه‌ای یا سبز تاریک تنظیم می‌کنم یه نویزی توی مانیتورم میبینم که بعد از چند ثانیه هی شدید و  شدیدتر میشه و با اینکه ترمینال رو میبندم بازم تا یکی دو دقیقه نویز سر جاشه و هی کم و کمتر میشه!!!! امکان آسیب رسیدن به مانیتور وجود داره؟؟
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 08:20 ق‌ظ توسط مهران :) »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : لگ زدن گنوم
« پاسخ #1 : 21 آذر 1396، 09:13 ق‌ظ »
برای دریافت پاسخ مناسب لازم است که اطلاعات جامع و کاملی راجع به توزیع و میزکار مورد استفاده و نسخه های آنها و پیکربندی سیستم بدهید تا بتوان راهنمایی کرد، با این چیزهایی که شما نوشتید کمکی نمیشه کرد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 21 آذر 1396، 03:07 ب‌ظ »
برای دریافت پاسخ مناسب لازم است که اطلاعات جامع و کاملی راجع به توزیع و میزکار مورد استفاده و نسخه های آنها و پیکربندی سیستم بدهید تا بتوان راهنمایی کرد، با این چیزهایی که شما نوشتید کمکی نمیشه کرد.
توزیعم فدورا 27 هست. اما روی آرچ لینوکس و اوبونتو هم با گنوم این مشکل بود. مشکل اول یعنی لگ زدن با استفاده از xorg حل شد.
ولی مشکل دوم همچنان سرجاشه. لازمه بگم روی میزکارهای دیگه با همین رنگا هیچ مشکلی نداره و فقط روی گنوم نویز داره !!! توی رنگای تیره یه نویزی داره صفحه نمایش اما با خود سیاه نداره! مثلا با قهوه‌ای یا سبز تیره!!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 22 دی 1396، 08:19 ق‌ظ »
خب پس از مدت‌ها بلاخره چاره‌ی مشکل دوم یعنی نویز داشتن رو پیدا کردم.
دلیلشم که اینقدر دیر پیدا کردم این بود که گنوم رو بیشتر با آرچ و فدورا تجربه کردم و بیشتر روی اونا ور رفتم ولی توی اوبونتو یکم که با تنظیماتش ور رفتم چاره‌ی کار رو پیدا کردم. کافی بود فقط از کنترل سنتر گنوم و قسمت Devices اونجا گزینه‌ی color رو انتخاب کنم و color profile رو روی D65 قرار بدم.
باید بگم که این کالر پروفایل D65 فقط روی اوبونتو هست و روی فدورا و آرچ پیداشون نکردم.
فریدون فرخزاد