انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مزایا و معایب لینوکس گیمینگ  (دفعات بازدید: 10424 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
مزایا و معایب لینوکس گیمینگ
« : 22 بهمن 1396، 12:04 ب‌ظ »
دیروز یه بحث هایی در این تاپیک راجع به لینوکس گیمینگ انجام شد ولی چون خارج از تاپیک بود من درش شرکت نکردم و بجاش این تاپیک را ایجاد کردم تا همه بتونیم به طور متمرکز و مفصل راجع به این موضوع صحبت کنیم.

== معایب لینوکس گیمینگ ==
از نظر من ویندوز گیمینگ چند تا مزیت داره نسبت به لینوکس گیمینگ، به عبارت دیگر لینوکس گیمینگ دارای معیاب زیر است:

* سیستم عامل ویندوز به طور کلی یک قابلیتی ارائه میکند به نام "سازگاری عقبرو" که اجازه میده برنامه هایی که برای نسخه های پیشین این سیستم عامل ساخته شده اند با تنظیم سازگاری عقبرو برای اون نسخه از ویندوز، بتونید اون برنامه را اجرا کنید و انصافا برای اکثر برنامه ها شامل بازی های رایانه ای، به خوبی کار میکنه و کارآمد هستش،‌ سازگاری عقبرو چیزیه که تو دنیای یونیکس و شبه-یونیکس شامل لینوکس وجود نداره به دلایل مختلف، این یعنی بازی های لینوکس چه تجاری و چه آزاد هر چند سال احتیاج دارند که با ابزارها و کتابخانه های فعلی سیستم خوشون را سازگار کنند وگرنه اجرا نمیشند، در غیر اینصورت مجبورید آن ها رو روی نسخه های قدیمی یک توزیع لینوکس نصب و اجرا کنید.

* سهم بازار بالای ویندوز و همینطور یگانه بودن خود سیستم عامل، باعث شده و میشود که بازی های رایانه ای به دو صورت برای این پلتفرم منتشر میشوند، دیجیتال و فیزیکی، بازی ها هم روی فروشگا های آنلاین عرضه میشوند و هم به صورت فیزیکی بر روی دیسک های DVD و بلو ری، توزیع فیزیکی بازی چیزیه که برای لینوکس در حال حاضر موجود نیست و بعید میدونم در آینده دور هم این اتفاق بیفته به دلایل زیر:

** سهم بازار پایین لینوکس
** عدم وجود سازگاری عقبرو، در صورت خرید یک بازی ممکنه چند سال بعد دیگه نتونید روی یک توزیع جدیدتر اجراش کنید به دلیل تغییرات وسیع و ناسازگار اجزای مختلف سیستم عامل
** در دنیای شبه-یونکس شامل لینوکس، تعداد توزیع ها و سیستم عامل ها بالاست و با همدیگر سازگاری ندارند یعنی یک برنامه از پیش کامپایل شده را نمیتوانید به سادگی روی توزیع های مختلف لینوکس نصب و اجرا کنید. به همین دلیل بازی های لینوکس عمدتا تحت یک سرویس و چارچوب منتشر میشوند مانند استیم که باعث میشود بتوان بازی ها را روی توزیع های مختلف نصب کرد، همین باعث میشود توزیع یک بازی خارج از سرویس و چارچوب فروشگاه های آنلاین مانند استیم بسیار سخت باشد.

* مشکلات مربوط به کارت گرافیک، برخلاف ویندوز که میتوان درایور کارت گرافیک را براحتی برای نسخه ویندوز مورد استفاده دانلود و نصب کرد تا بالاترین بازدهی را برای شتاب دهی سه-بعدی به دست آورد، در لینوکس به دلیل سهم بازار پایین و نبود سازگاری عقبرو و تغییرات زیاد و وسیع APIها و اجزای سیستم عامل، وقتی یک شرکت درایوری برای یک کارت گرافیک منتشر میکنه اون درایور پس از چند سال دیگه قابل نصب روی نسخه جدید توزیع ها نیست و نیاز به به-روز-رسانی داره که در حال حاضر شرکت ها اینکار را انجام نمیدند (اگر اشتباه میگم بگید)، کاربر باید به درایور متن-باز برای گرافیک قدیمیش متکی باشه که از لحاظ بازدهی شتاب دهی سه-بعدی به پای درایور متن-بسته ویندوز نمیرسه.

== مزایای لینوکس گیمینگ ==
اما مزایای لینوکس گیمینگ:

*‌ وقتی شرکت ها ببینند نسخه های لینوکس بازی هاشون فروش خوبی داره، سعی میکنند بازی ها رو با ابزارها و API هایی توسعه بدهند که بین لینوکس و ویندوز و احتمالا مکینتاش مشترک باشه، این خودش باعث میشه اجرای نسخه ویندوز اون بازی از طریق لایه سازگاری واین آسون تر باشه.

* بی نیاز شدن کاربران لینوکس از اجرای ویندوز برای انجام بازی های جدید که ممکنه تا مدت ها حتی از طریق لایه سازگاری واین هم به راحتی و خوب قابل اجرا نباشند.

*‌ تلاش برای پورت بازی های قدیمی ویندوز به لینوکس،‌ و یا ساخت بازی های جدید به صورت چندسکویی باعث رشد و بهبود ابزارها و کتابخانه های گرفیکی و سه-بعدی لینوکس میشود.

* افزایش سهم بازار لینوکس در گیمینگ سبب توجه بیشتر سازندگان کارت گرافیک، ناشران و سازندگان بازی های رایانه ای به بازدهی درایور کارت های گرافیک و دیگر اجزای مورد استفاده توسط بازی ها و تلاش برای بهبود آنها میشود، به عنوان مثال از وقتی شرکت ولو فروشگاه استیم را برای لینوکس منتشر کرده، تا حالا چند نفر را استخدام کرده تا روی درایورهای متن-باز AMD و انویدیا کارکنند و از اون تاریخ تا حالا کمک زیادی به عیب یابی و بهبود درایورها، ابزارها و اجزای مورد استفاده و نیاز برای اجرا و ساخت بازی ها روی لینوکس کرده است. تا لینوکس سهمش در بازار گیمینگ افزایش پیدا نکند، وضعیت درایورهای متن-بسته و متن-باز کارت های گرافیک به پای ویندوز نخواهد رسید!

اگر شما هم نکاتی در مورد معایب و مزایای لینوکس گیمینگ به ذهنتون میرسه لطفا بگید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
پاسخ : مزایا و معایب لینوکس گیمینگ
« پاسخ #1 : 22 بهمن 1396، 12:37 ب‌ظ »
البته من با گفتن گنو/لینوکس موافقم.

درخصوص درایور کارت گرافیک، تنها شرکتی که درایور آزاد نمی دهد و همچنین همکاری برای بهتر شدن درایور آزاد با توسعه دهندگان نرم افزار آزاد نمی کنه، انویدیاست.
شرکت AMD و اینتل ، خودشون در توسعه درایور آزاد فعالیت دارن، ضمن اینکه درایور آزاد این دو شرکت، خیلی بهتر از درایور ویندوزد عمل می کنه.(من با درایور ازاد بهتر ویدیو کیفیت بالا رو نگاه می کنم).

بنظرم ماجرا درخصوص بحث، از این قرار است؛ که شرکتهای بازی ، سخت افزاری و همچنین شرکتهایی مثل مایکروسافت و اپل، برای تجارت، باهم همکاری می کنن.
اون میگه من بازی رو میسازم برای این پلتفرم، تو درصدی سهم به من بده.هرچی من بیشتر بازی برای این پلتفرم ها ارائه بدم، خرییدار برای هردو بیشتر میشه و یا اینکه اون شرکت پلتفرم میگه من به تو اینقدر از سهم رو میدم، تو هم برای ما بازی بساز و یا اینکه هردو باهم همکاری در جهت، بیشتر شدن سلطه شون، در بازار می کنن.

« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1396، 12:54 ب‌ظ توسط y.musavi »
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #2 : 22 بهمن 1396، 01:17 ب‌ظ »
البته من با گفتن گنو/لینوکس موافقم.

درخصوص درایور کارت گرافیک، تنها شرکتی که درایور آزاد نمی دهد و همچنین همکاری برای بهتر شدن درایور آزاد با توسعه دهندگان نرم افزار آزاد نمی کنه، انویدیاست.
شرکت AMD و اینتل ، خودشون در توسعه درایور آزاد فعالیت دارن، ضمن اینکه درایور آزاد این دو شرکت، خیلی بهتر از درایور ویندوزد عمل می کنه.(من با درایور ازاد بهتر ویدیو کیفیت بالا رو نگاه می کنم).

بنظرم ماجرا درخصوص بحث، از این قرار است؛ که شرکتهای بازی ، سخت افزاری و همچنین شرکتهایی مثل مایکروسافت و اپل، برای تجارت، باهم همکاری می کنن.
اون میگه من بازی رو میسازم برای این پلتفرم، تو درصدی سهم به من بده.هرچی من بیشتر بازی برای این پلتفرم ها ارائه بدم، خرییدار برای هردو بیشتر میشه و یا اینکه اون شرکت پلتفرم میگه من به تو اینقدر از سهم رو میدم، تو هم برای ما بازی بساز و یا اینکه هردو باهم همکاری در جهت، بیشتر شدن سلطه شون، در بازار می کنن.
معیار ارزیابی بازدهی درایور کارت گرافیک در محیط های سه-بعدی مانند بازی هاست، نه پردازش ویدئو، تجربه شما هم بیشتر به خاطر سیستم عامل و نرم افزار پخش کننده بوده تا مربوط به درایور کارت گرافیک
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین mahdi.2001.rostami

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
« پاسخ #3 : 22 بهمن 1396، 01:38 ب‌ظ »
در محیط سه بعدی هم لینوکس جلو تره. مثلا هنگام رندر در بلندر با موتور سایکلز در رندرینگ با cpu حدودا یه ده درصدی سریع تره نسبت به ویندوز٫ در رندرینگ با gpu تفاوت کمتره ولی بازم لینوکس سریع تره. اکثر کاربرای بلندر به سریع بودن لینوکس اذعان دارن ولی ترس از سختی لینوکسه که باعث میشه اونا رو ویندوز بمونن.

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 22 بهمن 1396، 01:42 ب‌ظ »
نگاه کن اون بازی برای اون درایور کدبسته ویندوز بهینه میشه.
تو این لینک قسمت های GPUtestنگاه کن:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=radeonsi-beats-wingl&num=6
ویا این:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=radeonsi-win-catching&num=1
اختلاف در حدی نیست.
فقط یادت باشه که اون شرکت بازی، نرم افزارش رو بهینه میکنه برای اون درایور.
اینا عیب نیست بلکه تجارته.
یا بیا یک تست با نرم افزار Blender بزن.(وقتی اینو می نوشتم دوستان اشاره کردن).
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1396، 01:46 ب‌ظ توسط y.musavi »
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 22 بهمن 1396، 01:57 ب‌ظ »
نقل‌قول
معیار ارزیابی بازدهی درایور کارت گرافیک در محیط های سه-بعدی مانند بازی هاست، نه پردازش ویدئو، تجربه شما هم بیشتر به خاطر سیستم عامل و نرم افزار پخش کننده بوده تا مربوط به درایور کارت گرافیک
بدبختانه این نوع نسبت دادن یک چیزی به کسی،خوب نیست ومن در همین انجمن به بعضی ها در این خصوص اشاره کردم که چیز خوبی نیست.
شما چطور فهمیدید که تجربه من فقط با سیستم عامل و نرم افزار پخش کننده و یا معیار بازدهی من فقط همین بوده.؟
واکنش افراد در خصوص اینگونه نسبت دادن ها مختلفه.
این گونه جواب دادن های (نادرست)،در کل تجربه افراد رو ،در نحوه پاسخ دادن به طرف مقابل نشون می دهد.
بعنوان تجربه این چیز خوبی نیست.
بنظرم این سوال ها زیاد بحث شده(کدوم بهتره ،کدوم سریعتره و معایب این و اون و.....) و تجربه نشون داده، جز دعوا و زیاد شدن اسپم و پست ،کار دیگه نمی کنه.(البته نظر منه)

یا علی مدد.
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1396، 02:15 ب‌ظ توسط y.musavi »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #6 : 22 بهمن 1396، 02:13 ب‌ظ »
دیروز یه بحث هایی در این تاپیک راجع به لینوکس گیمینگ انجام شد ولی چون خارج از تاپیک بود من درش شرکت نکردم و بجاش این تاپیک را ایجاد کردم تا همه بتونیم به طور متمرکز و مفصل راجع به این موضوع صحبت کنیم.

== معایب لینوکس گیمینگ ==
از نظر من ویندوز گیمینگ چند تا مزیت داره نسبت به لینوکس گیمینگ، به عبارت دیگر لینوکس گیمینگ دارای معیاب زیر است:

* سیستم عامل ویندوز به طور کلی یک قابلیتی ارائه میکند به نام "سازگاری عقبرو" که اجازه میده برنامه هایی که برای نسخه های پیشین این سیستم عامل ساخته شده اند با تنظیم سازگاری عقبرو برای اون نسخه از ویندوز، بتونید اون برنامه را اجرا کنید و انصافا برای اکثر برنامه ها شامل بازی های رایانه ای، به خوبی کار میکنه و کارآمد هستش،‌ سازگاری عقبرو چیزیه که تو دنیای یونیکس و شبه-یونیکس شامل لینوکس وجود نداره به دلایل مختلف، این یعنی بازی های لینوکس چه تجاری و چه آزاد هر چند سال احتیاج دارند که با ابزارها و کتابخانه های فعلی سیستم خوشون را سازگار کنند وگرنه اجرا نمیشند، در غیر اینصورت مجبورید آن ها رو روی نسخه های قدیمی یک توزیع لینوکس نصب و اجرا کنید.

* سهم بازار بالای ویندوز و همینطور یگانه بودن خود سیستم عامل، باعث شده و میشود که بازی های رایانه ای به دو صورت برای این پلتفرم منتشر میشوند، دیجیتال و فیزیکی، بازی ها هم روی فروشگا های آنلاین عرضه میشوند و هم به صورت فیزیکی بر روی دیسک های DVD و بلو ری، توزیع فیزیکی بازی چیزیه که برای لینوکس در حال حاضر موجود نیست و بعید میدونم در آینده دور هم این اتفاق بیفته به دلایل زیر:

** سهم بازار پایین لینوکس
** عدم وجود سازگاری عقبرو، در صورت خرید یک بازی ممکنه چند سال بعد دیگه نتونید روی یک توزیع جدیدتر اجراش کنید به دلیل تغییرات وسیع و ناسازگار اجزای مختلف سیستم عامل
** در دنیای شبه-یونکس شامل لینوکس، تعداد توزیع ها و سیستم عامل ها بالاست و با همدیگر سازگاری ندارند یعنی یک برنامه از پیش کامپایل شده را نمیتوانید به سادگی روی توزیع های مختلف لینوکس نصب و اجرا کنید. به همین دلیل بازی های لینوکس عمدتا تحت یک سرویس و چارچوب منتشر میشوند مانند استیم که باعث میشود بتوان بازی ها را روی توزیع های مختلف نصب کرد، همین باعث میشود توزیع یک بازی خارج از سرویس و چارچوب فروشگاه های آنلاین مانند استیم بسیار سخت باشد.

* مشکلات مربوط به کارت گرافیک، برخلاف ویندوز که میتوان درایور کارت گرافیک را براحتی برای نسخه ویندوز مورد استفاده دانلود و نصب کرد تا بالاترین بازدهی را برای شتاب دهی سه-بعدی به دست آورد، در لینوکس به دلیل سهم بازار پایین و نبود سازگاری عقبرو و تغییرات زیاد و وسیع APIها و اجزای سیستم عامل، وقتی یک شرکت درایوری برای یک کارت گرافیک منتشر میکنه اون درایور پس از چند سال دیگه قابل نصب روی نسخه جدید توزیع ها نیست و نیاز به به-روز-رسانی داره که در حال حاضر شرکت ها اینکار را انجام نمیدند (اگر اشتباه میگم بگید)، کاربر باید به درایور متن-باز برای گرافیک قدیمیش متکی باشه که از لحاظ بازدهی شتاب دهی سه-بعدی به پای درایور متن-بسته ویندوز نمیرسه.

== مزایای لینوکس گیمینگ ==
اما مزایای لینوکس گیمینگ:

*‌ وقتی شرکت ها ببینند نسخه های لینوکس بازی هاشون فروش خوبی داره، سعی میکنند بازی ها رو با ابزارها و API هایی توسعه بدهند که بین لینوکس و ویندوز و احتمالا مکینتاش مشترک باشه، این خودش باعث میشه اجرای نسخه ویندوز اون بازی از طریق لایه سازگاری واین آسون تر باشه.

* بی نیاز شدن کاربران لینوکس از اجرای ویندوز برای انجام بازی های جدید که ممکنه تا مدت ها حتی از طریق لایه سازگاری واین هم به راحتی و خوب قابل اجرا نباشند.

*‌ تلاش برای پورت بازی های قدیمی ویندوز به لینوکس،‌ و یا ساخت بازی های جدید به صورت چندسکویی باعث رشد و بهبود ابزارها و کتابخانه های گرفیکی و سه-بعدی لینوکس میشود.

* افزایش سهم بازار لینوکس در گیمینگ سبب توجه بیشتر سازندگان کارت گرافیک، ناشران و سازندگان بازی های رایانه ای به بازدهی درایور کارت های گرافیک و دیگر اجزای مورد استفاده توسط بازی ها و تلاش برای بهبود آنها میشود، به عنوان مثال از وقتی شرکت ولو فروشگاه استیم را برای لینوکس منتشر کرده، تا حالا چند نفر را استخدام کرده تا روی درایورهای متن-باز AMD و انویدیا کارکنند و از اون تاریخ تا حالا کمک زیادی به عیب یابی و بهبود درایورها، ابزارها و اجزای مورد استفاده و نیاز برای اجرا و ساخت بازی ها روی لینوکس کرده است. تا لینوکس سهمش در بازار گیمینگ افزایش پیدا نکند، وضعیت درایورهای متن-بسته و متن-باز کارت های گرافیک به پای ویندوز نخواهد رسید!

اگر شما هم نکاتی در مورد معایب و مزایای لینوکس گیمینگ به ذهنتون میرسه لطفا بگید.
در مورد عقب گرد باید بگم اینجا نرم افزار ها اوپن سورس و آزاد هستند و قطعا مشکلی برای گنو جود ندارد.
و تا به حال گیم ها معمولا یا از مخازن نصب شده اند یا از استیم خوب این باعث میشه که اصلا عقب گرد به کار نیادش.(البته این نظر من).
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #7 : 22 بهمن 1396، 03:24 ب‌ظ »
دیروز یه بحث هایی در این تاپیک راجع به لینوکس گیمینگ انجام شد ......
....
....

یادم رفت لینک بدم، منظور تاپیک زیر بود:

هنگ کردن کامپیوتر در گنو لینوکس

در مورد عقب گرد باید بگم اینجا نرم افزار ها اوپن سورس و آزاد هستند و قطعا مشکلی برای گنو جود ندارد.
و تا به حال گیم ها معمولا یا از مخازن نصب شده اند یا از استیم خوب این باعث میشه که اصلا عقب گرد به کار نیادش.(البته این نظر من).
بیشترین اهمیت سازگاری عقبرو برای اجرای برنامه هایی است که نسخه ای برای نسخه جدیدتر ویندوز یا توزیع لینوکس مورد استفاده ندارند یا اگر دارند شما اون را در اختیار ندارید، خوشبختانه لایه سازگاری واین سازگاری عقبرو را برای نسخه های مختلف ویندوز ارائه میدهد، ولی بازی های بومی لینوکس از این مزیت بی بهره خواهند بود، در نتیجه هر چند سال یکبار نیاز است که بازی ها رو به-روز-رسانی کنند، همچنین امکان توزیع و فروش بازی خارج از یک چارچوب و سرویس را بسیار سخت میکند و این یعنی امکان فروش فیزیکی بازی ها برای لینوکس بسیار سخت و شاید غیر ممکن باشه.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #8 : 22 بهمن 1396، 04:52 ب‌ظ »
خوب امروزه فروش فیزیکی برای کنسول ها و ویندوز هم کمکم داره کمرنگ میشه پس در آینده این اصلا مشکلی نست و در مورد ابدیت هم مشکل زیادی پیش نخواهد آمد چون ما اسنپ رو داریم و توی استیم هم این امکان اصلا لازم نیست.
در مورد ویندوز ناسازگار بودن نسخه های قبلی با بعدی یک مشکل خوب تاجایی که من می دونم توی گنو این مشکل خیلی خیلی کم تره.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #9 : 22 بهمن 1396، 04:56 ب‌ظ »
نظر من اینه کامپیوتر اسباب بازی نیست که بخوایم باهاش بازی کنیم و هیچوقت هم دنبال بازی برای کامپیوترم نرفتم!
اگه بخوام بازی کنم حتما یه ایکس باکس میخرم (تو این مورد خاص از محصولات مایکروسافت ممکنه استفاده کنم) چون عناوین انحصاریشو بیشتر از پلی استیشن دوست دارم.
اما در کل بنظرم بازی کردن با کامپیوتر و اونم با سیستم عامل گنو/لینوکس اصلا حرکت جالبی نیست چون اولا بازیایی که خیلی گرافیکی و حجیم هستن رو عمرا بشه اجرا کرد و دوما اینکه فکر نکنم افراد برای بازی کردن با کامپیوترشون به سمت گنو/لینوکس بیان!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #10 : 22 بهمن 1396، 05:10 ب‌ظ »
نظر من اینه کامپیوتر اسباب بازی نیست که بخوایم باهاش بازی کنیم و هیچوقت هم دنبال بازی برای کامپیوترم نرفتم!
اگه بخوام بازی کنم حتما یه ایکس باکس میخرم (تو این مورد خاص از محصولات مایکروسافت ممکنه استفاده کنم) چون عناوین انحصاریشو بیشتر از پلی استیشن دوست دارم.
اما در کل بنظرم بازی کردن با کامپیوتر و اونم با سیستم عامل گنو/لینوکس اصلا حرکت جالبی نیست چون اولا بازیایی که خیلی گرافیکی و حجیم هستن رو عمرا بشه اجرا کرد و دوما اینکه فکر نکنم افراد برای بازی کردن با کامپیوترشون به سمت گنو/لینوکس بیان!
Deus EX:Mankind Divided
Dota 2
Transmissions element 120
0ad
فکر نکنم این عنوان ها اصلا ضعیف باشه ها
تازه من فقط این ها رو میشناسم.
تازه من خودم BT4 و BT1 رو اجرا کردم روی گنو اصلا بد نبود.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #11 : 22 بهمن 1396، 05:20 ب‌ظ »

من با wine بازی grand theft auto v رو در گنو/لینوکس با گرافیک بالا بدون مشکل اجرا کردم! البته اگه این بازی رو به عنوان یک بازی خیلی گرافیکی قبول داشته باشی 8)
ویرایش:
World of warcraft 3.3.5 - 4.4 - 5.x - 6.x - 7.x
pes 14 - 15 - 16 - 17
dota
warcraft frozen throne
COD
Redalert 3
خیلی بازی‌های دیگه ولی چون خیلی وقته بازی کردن رو کنار گذاشتم یادم نمیاد اسماشون شاید بعدا این لیستو آپدیت کردم  \\:D/
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1396، 05:31 ب‌ظ توسط Emptyc »
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #12 : 22 بهمن 1396، 10:01 ب‌ظ »
من با wine بازی grand theft auto v رو در گنو/لینوکس با گرافیک بالا بدون مشکل اجرا کردم! البته اگه این بازی رو به عنوان یک بازی خیلی گرافیکی قبول داشته باشی 8)
واو  :o
من از واین خاطره‌ی خوبی ندارم یه بار اومدم فتوشاپ باهاش نصب کردم یکسره فریز میشد (حالا چه برسه به GTA V) دوستان گفتن باید پیکربندی کنی و این حرفا سرچ کردم در مورد پیکربندی واین به نتیجه‌ی بدرد بخوری نرسیدم بیخیالش شدم!
حالا در مورد بازی نمی‌دونم چجوری عمل کنه ولی اگه بشه بدم نمیاد Euro Truck 2 رو بازی کنم  ;D تنها بازی ای بود که توی ویندوز میکردم (اگه یکم عنوان داغونیه ببخشید زیاد اهل بازی نیستم) و خیلی سرگرم کننده بود برام گاهی اوقات ...
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #13 : 22 بهمن 1396، 10:06 ب‌ظ »
Deus EX:Mankind Divided
Dota 2
Transmissions element 120
0ad
فکر نکنم این عنوان ها اصلا ضعیف باشه ها
تازه من فقط این ها رو میشناسم.
تازه من خودم BT4 و BT1 رو اجرا کردم روی گنو اصلا بد نبود.
زیاد با بازی‌هایی که تحت گنو/لینوکس هستن آشنایی ندارم و بیشتر منظورم به ابزارهایی بود که بازی های ویندوز رو اجرا میکنن. مثلا wine تو تجربه‌ی شخصی‌ای که ازش داشتم برنامه‌های ویندوزی رو چندان خوب اجرا نمی‌کرد (فتوشاپ رو روش تست کردم) و خب اجرای بازی منطقا آسون تر از برنامه‌ها نیست.
فریدون فرخزاد

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #14 : 22 بهمن 1396، 10:19 ب‌ظ »
تا حالا کسی ویکی واین رو به فارسی برگردونده!؟ اگه این کارو نکردن من دست به کار بشم!؟ البته کارو که شروع کردم همین الان و اولاشم. بیشتر مطالب صفحه رو خوندم قبلا و فعلا که یه نگاه اجمالی بهش انداختم حس کردم بتونم انجامش بدم. ولی اگه کسی قبلا این کارو کرده لینک بدید تا من یه سری بهش بزنم.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.