انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: encrypt my home folder دقیقا چکار میکنه و چه فایده ای داره؟ [حل شد]  (دفعات بازدید: 868 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرش گودرزی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
  • Ubuntu 16.04
سلام.

زمان نصب اوبونتو هنگام انتخاب username و password یک گزینه به نام  encrypt my home folder وجود داره. اگر اشتباه نکنم درباره رمزنگاریه؟ تیک زدن این گزینه چه فایده ای داره و چه کاری انجام میده؟

متشکرم.
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1397، 06:56 ب‌ظ توسط Tahoma »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
سلام
اون گزینه همون‌طور که از اسمش مشخصه دایرکتوری home شما رو تا وقتی لاگین نکردین به سیستم، رمزنگاری میکنه.
این قضیه هم میتونه خوب باشه هم بد!
خوب از این نظر که یکی بیاد پای کامپیوتر شما نمیتونه سریع یه توزیع زنده بیاره بالا و به محتویات هوم شما دسترسی داشته باشه.
بد هم از این نظر که ممکنه یه مشکلی برای توزیع پیش بیاد و دیگه بالا نیاد و اونوقته که رمزگشایی اطلاعات داخل هوم میشه بزرگترین دردسر زندگیت! (یه نفر رو دیدم که توزیعش به مشکل خورد و با یه توزیع لایو اومد بالا که اطلاعاتشو از داخل هوم ببره توی یه پارتیشن دیگه و موفق نشد و اطلاعاتش به باد رفت (این دیگه به خودتون بستگی داره)) :)
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1397، 05:24 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین آرش گودرزی

• Jr. Member
  • *
  • Ubuntu 16.04
سلام
اون گزینه همون‌طور که از اسمش مشخصه دایرکتوری home شما رو تا وقتی لاگین نکردین به سیستم، رمزنگاری میکنه.
این قضیه هم میتونه خوب باشه هم بد!
خوب از این نظر که یکی بیاد پای کامپیوتر شما نمیتونه سریع یه توزیع زنده بیاره بالا و به محتویات هوم شما دسترسی داشته باشه.
بد هم از این نظر که ممکنه یه مشکلی برای توزیع پیش بیاد و دیگه بالا نیاد و اونوقته که رمزگشایی اطلاعات داخل هوم میشه بزرگترین دردسر زندگیت! (یه نفر رو دیدم که توزیعش به مشکل خورد و با یه توزیع لایو اومد بالا که اطلاعاتشو از داخل هوم ببره توی یه پارتیشن دیگه و موفق نشد و اطلاعاتش به باد رفت (این دیگه به خودتون بستگی داره)) :)

من که اطلاعات سری انرژی هسته ای ندارم رو سیستمم  :D پس این گزینه به دردم نمی خوره. به دردسرش نمی ارزه.

به نظر شما احتمال داره در زمان تعویض توزیع لینوکس، مثلا نصب فدورا، و استفاده از همون پوشه home بدون فرمت کردنش ( یعنی توزیع دیگری نصب کنم اما از همون home folder استفاده کنم.) هم مشکل پیش بیاد؟

متشکرم
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1397، 05:40 ب‌ظ توسط Tahoma »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
به نظر شما احتمال داره در زمان تعویض توزیع لینوکس، مثلا نصب فدورا، و استفاده از همون پوشه home بدون فرمت کردنش ( یعنی توزیع دیگری نصب کنم اما از همون home folder استفاده کنم.) هم مشکل پیش بیاد؟
طبق این لینک با نصب یه بسته میشه به محتویات رمزنگاری شده توی اوبونتو در فدورا دسترسی داشت.
برای بقیه‌ی توزیع‌ها هم منطقا باید همچین راهی باشه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین آرش گودرزی

• Jr. Member
  • *
  • Ubuntu 16.04
طبق این لینک با نصب یه بسته میشه به محتویات رمزنگاری شده توی اوبونتو در فدورا دسترسی داشت.
برای بقیه‌ی توزیع‌ها هم منطقا باید همچین راهی باشه.

متشکرم از پاسخ شما.
چونکه سوالم کلی و فقط برای اطلاع از کاربرد این گزینه بود تاپیک رو به [حل شد] تغییر دادم.

سپاس.
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1397، 06:58 ب‌ظ توسط Tahoma »