انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت پایین گنوم  (دفعات بازدید: 805 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 474
سرعت پایین گنوم
« : 14 اردیبهشت 1397، 11:53 ب‌ظ »
سلام
قبل اینکه سوالم رو بپرسم، میخوام بگم که میدونم گنوم نسبت به سایر میزکارها یه مقدار سنگینه. اما تو چند روزی که از گنوم روی اوبونتو 18.04 استفاده میکنم، سرعتش خیلی پایینه و آزار دهندست و نمیشه تحملش کرد. تو نت گشتم و دیدم بیشترین راه حل حذف افزونه های اضافی هست. من افزونه خاصی رو نصب نکردم و مشخصات سخت افزاری هم خوبه ولی متاسفانه سرعتش یه مقدار پایینه.
در برنامه system monitor، اولویت مصرف منابع سخت افزاری گنوم شل رو روی very hight هم گذاشتم ولی متاسفانه نتیجه نگرفتم.
اینم بگم که دوست ندارم از میزکارهای دیگه مثل xfce و kde plasma و ... استفاده کنم. اگه همین گنوم رو راهنمایی کنید ازتون ممنون میشم. از مشخصات سیستم هم اسکرین شات گذاشتم.

Everything started from a dream

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : سرعت پایین گنوم
« پاسخ #1 : 15 اردیبهشت 1397، 02:31 ب‌ظ »
سلام
قبل اینکه سوالم رو بپرسم، میخوام بگم که میدونم گنوم نسبت به سایر میزکارها یه مقدار سنگینه. اما تو چند روزی که از گنوم روی اوبونتو 18.04 استفاده میکنم، سرعتش خیلی پایینه و آزار دهندست و نمیشه تحملش کرد. تو نت گشتم و دیدم بیشترین راه حل حذف افزونه های اضافی هست. من افزونه خاصی رو نصب نکردم و مشخصات سخت افزاری هم خوبه ولی متاسفانه سرعتش یه مقدار پایینه.
در برنامه system monitor، اولویت مصرف منابع سخت افزاری گنوم شل رو روی very hight هم گذاشتم ولی متاسفانه نتیجه نگرفتم.
اینم بگم که دوست ندارم از میزکارهای دیگه مثل xfce و kde plasma و ... استفاده کنم. اگه همین گنوم رو راهنمایی کنید ازتون ممنون میشم. از مشخصات سیستم هم اسکرین شات گذاشتم.
منم این مشکل رو داشتم و مثل این که یک باگ برای این نسخه گنوم هستش.
بهزاد جان درست که گفتی دسکتاپ های دیگه رو نگیم ولی جدید هاش رو تست بزن، Budgie نزدیک به گنوم و قشنگم هست.
DDE بسیار قشنگه و Pantheon خیلی به گنوم شبیح هستش البته امکاناتش از بقیه کم تره.
درکل امیدوارم خیلی زود این باگ حل بشه و ماهم بتونیم از گنوم لذت ببریم بماند که من با acpi هم مشکل دارم.
« آخرین ویرایش: 15 اردیبهشت 1397، 02:34 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #2 : 15 اردیبهشت 1397، 06:11 ب‌ظ »
در ادامه پست بالا، گنوم از نسخه 3.26 به بعد دارای یک نشت حافظه بسیار وخیم هستش که موجب افزایش استفاده از رم میشود و هنوز برای این مشکل وصله منتشر نشده.

توصیه اکید من استفاده از نشست گنوم کلاسیک و همینطور نشست xorg است زیرا مصرف منابع سیستم کمتری دارند و مخصوصا نشست xorg از بلوغ و سازگاری بیشتری با سخت افزارها برخوردار است.

از روی تصویر متوجه شدم شما از تم های غیر-رسمی برای مدیر پنجره، GTK و آیکون ها استفاده میکنید، مشکل میتونه از اینها باشه! از لحاظ فنی امکانش هست! بهتره از تم های رسمی و اصلی خود گنوم استفاده کنید، یعنی Adwaita

تم مدیر پنجره را هم غیر-قعال کنید.

تاپیک زیر را هم مطالعه و موارد گفته شده را انجام دهید:

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,147461.0.html
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 474
« پاسخ #3 : 15 اردیبهشت 1397، 11:24 ب‌ظ »
سلام
بهزاد جان درست که گفتی دسکتاپ های دیگه رو نگیم ولی جدید هاش رو تست بزن، Budgie نزدیک به گنوم و قشنگم هست.
DDE بسیار قشنگه و Pantheon خیلی به گنوم شبیح هستش البته امکاناتش از بقیه کم تره.
درکل امیدوارم خیلی زود این باگ حل بشه و ماهم بتونیم از گنوم لذت ببریم بماند که من با acpi هم مشکل دارم.
dde رو چه جوری میشه رو اوبونتو نصب کزد؟ بعد budgie، افزونه میخوره؟
Everything started from a dream

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #4 : 16 اردیبهشت 1397، 10:20 ق‌ظ »
سلام
dde رو چه جوری میشه رو اوبونتو نصب کزد؟ بعد budgie، افزونه میخوره؟
بهتر لایبری و تتوریال budgie رو بخونی .

http://bmbgk.ir/?q=how+to+install+DDE+for+ubuntu

20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).