انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب لینوکس جدید  (دفعات بازدید: 1046 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین deelsaa

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
نصب لینوکس جدید
« : 08 خرداد 1397، 10:05 ب‌ظ »
سلام من میخام ابونتونصخه ش رو بروز کنم ولی شنیدم خیلی اینترنت مصرف میکنه اگه مستقیم اقدام کنم  بنظرتون بکل از کنار ویندوز پاکش کنم بعد  یکی دیگه جدید بنصبم یا راهنمایی میکنین  نسخه اش رو بروز کنم

آفلاین hamid123

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
پاسخ : نصب لینوکس جدید
« پاسخ #1 : 09 خرداد 1397، 12:11 ق‌ظ »
سلام من میخام ابونتونصخه ش رو بروز کنم ولی شنیدم خیلی اینترنت مصرف میکنه اگه مستقیم اقدام کنم  بنظرتون بکل از کنار ویندوز پاکش کنم بعد  یکی دیگه جدید بنصبم یا راهنمایی میکنین  نسخه اش رو بروز کنم

*نسخه

تفاوت چندانی در حجم دانلودی شما نداره هر دوش حجم بالایی باید دانلود بشه. چه بخواهید همین رو آپگرید کنید (که منطقا حجم کمتری هم مصرف میکنه) یا اینکه بخواهید از اول نسخه iso رو دانلود کنید. اما شخصا ترجیح میدم نسخه جدید رو دانلود کنم بعد نصبش کنم. که اگر موقع نصب قطعی پیش اومد یا سرعت اینترنت کم و زیاد شد به مشکل بر نخورم یا اگر بعضی از فایل های خود سیستم مشکل دار شده باشه یا یه فایل مخربی توش باشه با تعویض سیستم همش بر طرف بشه. موقع نصب هم چون همیشه فولدر home/ در یک پارتیشن جدا قرار میدم نیازی نیست بکاپ از فایل هام داشته باشه.

حجم براتون مهمه حتما از اینترنت موبایل استفاده میکنید چون بقیه ی سرویس دهنده ها مثل پیشگامان و پارس و مبین و ... دیگه مسئله حجم مثل قبل برای کاربران خونگی اهمیت نداره بیشتر قیمت بر سر سرعت هست. اما اگر از ایرانسل استفاده میکنید یه پنل خوب داره که ۵ گیگ فکر کنم حجم میده ۲۰۰۰ تومن با سرعت نامحدود فقط هم صبح هاست تا ساعت ۱۲ میتونید از اون استفاده کنید دانلود کنید و پکیج ها رو آپدیت کنید و نرم افزار نصب کنید و فلان. قیمتش هم که خیلی خوبه.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 09 خرداد 1397، 12:41 ق‌ظ »
به گفته‌های دوستمون این رو هم اضافه کنم که اگر قصد دارین از اول توزیع رو نصب کنین و نمی‌خواین پیکربندی‌های قبلی‌تون وجود داشته باشه و کلا همه چی از نو باشه، کافیه توی هوم‌تون دایرکتوری‌هایی که با . شروع شدن رو پاک کنین.
البته این موضوع رو در صورتی باید در نظر داشته باشین که پارتیشن هوم‌تون جدا هست.

** در ضمن لینوکس صرفا یه کرنل هست و سیستم عامل نیست و اگه می‌خواین کرنل رو به روزرسانی کنین برین اینجا !
« آخرین ویرایش: 09 خرداد 1397، 12:47 ق‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
« پاسخ #3 : 09 خرداد 1397، 03:37 ق‌ظ »

*نسخه

تفاوت چندانی در حجم دانلودی شما نداره هر دوش حجم بالایی باید دانلود بشه. چه بخواهید همین رو آپگرید کنید (که منطقا حجم کمتری هم مصرف میکنه) یا اینکه بخواهید از اول نسخه iso رو دانلود کنید. اما شخصا ترجیح میدم نسخه جدید رو دانلود کنم بعد نصبش کنم. که اگر موقع نصب قطعی پیش اومد یا سرعت اینترنت کم و زیاد شد به مشکل بر نخورم یا اگر بعضی از فایل های خود سیستم مشکل دار شده باشه یا یه فایل مخربی توش باشه با تعویض سیستم همش بر طرف بشه. موقع نصب هم چون همیشه فولدر home/ در یک پارتیشن جدا قرار میدم نیازی نیست بکاپ از فایل هام داشته باشه.

حجم براتون مهمه حتما از اینترنت موبایل استفاده میکنید چون بقیه ی سرویس دهنده ها مثل پیشگامان و پارس و مبین و ... دیگه مسئله حجم مثل قبل برای کاربران خونگی اهمیت نداره بیشتر قیمت بر سر سرعت هست. اما اگر از ایرانسل استفاده میکنید یه پنل خوب داره که ۵ گیگ فکر کنم حجم میده ۲۰۰۰ تومن با سرعت نامحدود فقط هم صبح هاست تا ساعت ۱۲ میتونید از اون استفاده کنید دانلود کنید و پکیج ها رو آپدیت کنید و نرم افزار نصب کنید و فلان. قیمتش هم که خیلی خوبه.
این رو هم به صحبت های دوستمون اضافه کنم شاید مفید باشه ...

اگر همراه اول دارید *1000# رو بگرید و نت نامحدود رو بزنید من خودم الان گرفتم 2500 بودش ...
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...