انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیغام خطا بعد از نصب درایور کارت گرافیک amd radeon  (دفعات بازدید: 5222 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
پکیج زیر رو نصب کردم اما بلز هم ارور پابرجا بود
sudo apt install firmware-linux xserver-xorg-video-all libgl1-mesa-driمرسی از توضیحاتتون. میخوام یکبار دیگه دبیان رو نصب کنم و third party software  رو اجازه نصب بدم ببینم مشکل حل میشه یا نه. اگر نشد vce رو از کار میندازم. فقط اینکه آیا بقیه توزیع ها هم این مشکل رو دارن؟ کسی خبر داره؟

خواهش می کنم
فکر خوبیه ؛ در ضمن می تونین iso-hybrid ها هم استفاده کنین و سیستمو به صورت لایو بالا بیارین اگه موقع بالا اومدن لایو مشکلی نداشت به احتمال زیاد بعد نصب هم مشکلی نخواهد داشت.

در مورد بقیه ی توزیع ها هم باید بگم اگه مشکل شما مربوط به همون باگ باشه ، بله ، همه ی توزیع ها مثل openSUSE , Ubuntu و ... رو شامل می شه البته این باگ مربوط به تمام گرافیک های AMD نیست و فقط چند سری خاص از گرافیک ها رو شامل می شه.

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142

2.به صورت موقت تا زمان فیکس شدن این باگ قابلیت Video Coding Engine کارت گرافیکتون رو غیرفعال کنین :
echo options radeon vce=0 | sudo tee /etc/modprobe.d/radeon.confحالا بعد ری استارت می تونین چک کنین ببینین مشکل حل شده یا نه
سلام مجدد این خط آخر هم برای من کار نکرد
The world is a dangerous place,not because of those who are evil, but because of those who look and do nothing