انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای بازی پابجی موبایل (PUBG MOBILE) در لینوکس  (دفعات بازدید: 9454 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
  • what ever will be , will be
سلام . با توجه به اینکه همیشه یه راهی هست این تاپیک رو ایجاد کردم که اگه کسی موفق شده پابجی رو تو لینوکس اجرا کنه نحوه اجرا ش رو توضیح بده
من خودم هرچی تلاش کردم با play on linux و نصب شبیه ساز هایی مثل بلواستک و ال دی پلیر  و ناکس اجرا ش کنم حتی نتونستم شبیه ساز ها رو هم نصب کنم چون تو لینوکس تازه وارد هستم و کلی ارور گرفتم
البته میدونم که خود لینوکس شبیه ساز اندروید داره مثل anbox ولی با اونها فک نکنم بشه با ماوس و کیبرد بازی کرد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
دوست من توی فروشگاه گنو موشن خودش یه نسخه از پاپجی موبایل مخصوصش رو داره.
درضمن اینجا استیم هست چرا بازیه Ring of Elysium رو نصب نمی کنید.
یا هم حق اشتراک خود پاپجی رو بدین.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *

من نمیخوام نسخه پی سی رو بازی کنم
این گنو موشن هم نمیدونم چی هست میشه بیشتر توضیح بدید لطفا؟
هرچی تو سایت های خارجی و یوتیوب هم سرچ کردم حتی یه مورد هم پیدا نکردم که پابجی موبایل رو اجرا کرده باشن
ضمنا من لینوکس مینت ۱۹ نصب کردم

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS

من نمیخوام نسخه پی سی رو بازی کنم
این گنو موشن هم نمیدونم چی هست میشه بیشتر توضیح بدید لطفا؟
هرچی تو سایت های خارجی و یوتیوب هم سرچ کردم حتی یه مورد هم پیدا نکردم که پابجی موبایل رو اجرا کرده باشن
ضمنا من لینوکس مینت ۱۹ نصب کردم
این وبسایت نرم افزاز:  https://www.genymotion.com
برای نصب هم خیلی راحت.
sudo apt install genymotionالبته من جست و جو کردم و توی انجمن های خارجی Anbox رو پیشنهاد داده بودن ولی بازم تست با شما.
« آخرین ویرایش: 18 مهر 1397، 02:12 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *
من به دلیل اشتباه تایپی (گنو موشن ) اولش متوجه منظورتون نشدم
genymotion ابزار key mapping نداره پس برای بازی های شوتر بدرد نمیخوره
یه آپ key mapper توی google play هست واسه اندروید که بشه پابجی رو حتی با گوشی یا مثلا شبیه ساز با ماوس و کیبرد اجرا کنی که اونم مزخرفه و نتیجه ی دلخواه رو نمیده
تو سایت های خارجی anbox  رو پیشنهاد داده بودن ولی خیلی ها تست کرده بودن و اصلا نتونسته بودن پابجی رو حتی نصب هم کنن و ارور گرفته بودن
به نظر خودم بهترین را استفاده از یه شبیه ساز مناسبه که واسه ویندوز فراونه مثل بلو استک
بلو استک نسخه 3 طبق آمار وبسایت winehq.com  روی نسخه ۳.۶ واین تست شده که پابجی تو این نسخه از بلواستک باگ داره و صفحه سیاه میاره بالا .
نهایتا بهترین گزینه (و البته فک کنم تنها راه ) نصب LD Player یا NOX از طریق واین هست که Nox نسخه 5 روی واین نسخه 2.14 تست شده
حالا مشکل اصلی اینه که من هر کاری میکنم نمیتونم با play on linux این برنامه ها رو نصب کنم و ارور میده که تو تاپیک play on linux تو بخش بازی و سرگرمی مطرح کردم ولی متاسفانه هنوز کسی جواب نداده

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
برای نصب هم خیلی راحت.
sudo apt install genymotion
جنی موشن از کی اومده تو مخازن رسمی اوبونتو؟ :o
اینجا که من جستجو کردم نیست.
همچنین از اونجایی که می‌دونم جنی موشن یه نرم افزار کاملا انحصاریه و خیلی بعیده بیاد داخل مخازن اوبونتو!!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
برای نصب هم خیلی راحت.
sudo apt install genymotion
جنی موشن از کی اومده تو مخازن رسمی اوبونتو؟ :o
اینجا که من جستجو کردم نیست.
همچنین از اونجایی که می‌دونم جنی موشن یه نرم افزار کاملا انحصاریه و خیلی بعیده بیاد داخل مخازن اوبونتو!!
ببخشید اشتباه از من بود.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
من به دلیل اشتباه تایپی (گنو موشن ) اولش متوجه منظورتون نشدم
genymotion ابزار key mapping نداره پس برای بازی های شوتر بدرد نمیخوره
یه آپ key mapper توی google play هست واسه اندروید که بشه پابجی رو حتی با گوشی یا مثلا شبیه ساز با ماوس و کیبرد اجرا کنی که اونم مزخرفه و نتیجه ی دلخواه رو نمیده
تو سایت های خارجی anbox  رو پیشنهاد داده بودن ولی خیلی ها تست کرده بودن و اصلا نتونسته بودن پابجی رو حتی نصب هم کنن و ارور گرفته بودن
به نظر خودم بهترین را استفاده از یه شبیه ساز مناسبه که واسه ویندوز فراونه مثل بلو استک
بلو استک نسخه 3 طبق آمار وبسایت winehq.com  روی نسخه ۳.۶ واین تست شده که پابجی تو این نسخه از بلواستک باگ داره و صفحه سیاه میاره بالا .
نهایتا بهترین گزینه (و البته فک کنم تنها راه ) نصب LD Player یا NOX از طریق واین هست که Nox نسخه 5 روی واین نسخه 2.14 تست شده
حالا مشکل اصلی اینه که من هر کاری میکنم نمیتونم با play on linux این برنامه ها رو نصب کنم و ارور میده که تو تاپیک play on linux تو بخش بازی و سرگرمی مطرح کردم ولی متاسفانه هنوز کسی جواب نداده
من بازم توصیه می کنم نسخه PC رو
درضمنRemix OS رو تست کردین ؟
روی ماشین مجازی تست کنید و نتیجه رو بگید.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
درضمنRemix OS رو تست کردین ؟
یا از اون بهتر android-x86 که آزاد هم هست.
Remix OS  انحصاریه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *
اگه منظورتون نسخه pc بازی pubg هست که پولی هست و منم میخوام نسخه pubg Mobile رو بازی کنم چون همه ی رکورد هام تو این نسخه هست و البته رایگانه
android x86 که key mapper نداره
remix os هم همین طور
یه سیستم عامل اندروید دسکتاپ دیگه هم هست به اسم phonix os که چینی ها درستش کردن و اومدن بصورت پیش فرض آپ octopus رو که همون key mapper مزخرفی هست که تو پست های قبلی گفتم روش نصب کردن  ](*,) که علاوه بر مزخرف بودن , pubg mobile هر کسی که از این key mapper استفاده کنه رو بن میکنه
الان مشکل اصلی play on linux هست که نمیتونم nox یا LD Player نصب کنم رو مینت . اگه این مشکل حل بشه تقریبا میشه گفت دیگه مشکلی نیست و اجرای بازی قطعی یه

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *
استیم نصب کردم از software manager خود مینت ولی اجرا نمیشد
با استفاده از این تاپیک https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=148329.0
اجرا شد بلاخره ولی وقتی Ring Of Elysium  رو سرچ کردم تنها پلتفرم قابل اجر ویندوز بود اصلا دانلود هم نشد
رفتم تو ویندوز ۷ و سریع استیم نصب کردم و بازی رو دانلود کردم و بدون مشکل اجرا شد حتی واسه لاگین کردن تو استیم و دانلود کردن نیازی به شیلتر شکن هم نبود
حلا تو مینت بدون شیلتر نمیتونم لاگین کنم با شیلتر هم که لاگین میکنم بخاطر requirement platform که فقط ویندوز هست نمیتونم بازی رو دانلود کنم  ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
اجرا شد بلاخره ولی وقتی Ring Of Elysium  رو سرچ کردم تنها پلتفرم قابل اجر ویندوز بود اصلا دانلود هم نشد
رفتم تو ویندوز ۷ و سریع استیم نصب کردم و بازی رو دانلود کردم و بدون مشکل اجرا شد حتی واسه لاگین کردن تو استیم و دانلود کردن نیازی به شیلتر شکن هم نبود
حلا تو مینت بدون شیلتر نمیتونم لاگین کنم با شیلتر هم که لاگین میکنم بخاطر requirement platform که فقط ویندوز هست نمیتونم بازی رو دانلود کنم  ](*,) ](*,) ](*,)

من با استیم مشکلی ندارم...احتمالا استیم رو از جای اشتباهی نصب کردی ( بعید می دونم استیم توی سافت منیجر باشه..) فایل .deb استیم رو از سایتش دانلود کن یا با مخازن غیررسمی نصبش کن ( من با مخازن غیررسمی نصب می کنم و بعد از نصب استیم رو پاک می کنم چون استیم برای اپدیت کردن از مخازن استفاده نمی کنه )
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *
اجرا شد بلاخره ولی وقتی Ring Of Elysium  رو سرچ کردم تنها پلتفرم قابل اجر ویندوز بود اصلا دانلود هم
نشد

من با استیم مشکلی ندارم...احتمالا استیم رو از جای اشتباهی نصب کردی ( بعید می دونم استیم توی سافت منیجر باشه..) فایل .deb استیم رو از سایتش دانلود کن یا با مخازن غیررسمی نصبش کن ( من با مخازن غیررسمی نصب می کنم و بعد از نصب استیم رو پاک می کنم چون استیم برای اپدیت کردن از مخازن استفاده نمی کنه )

الان دیگه با استیم مشکل ندارم و اجرا شد
مشکل اینجاست که Ring Of Elysium توی استیم ظاهرا نسخه مخصوص لینوکس نداره و فقط برای ویندوز قابل دانلود هست

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS

استیم توی مخازن رسمی هستش.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
اجرا شد بلاخره ولی وقتی Ring Of Elysium  رو سرچ کردم تنها پلتفرم قابل اجر ویندوز بود اصلا دانلود هم
نشد

الان دیگه با استیم مشکل ندارم و اجرا شد
مشکل اینجاست که Ring Of Elysium توی استیم ظاهرا نسخه مخصوص لینوکس نداره و فقط برای ویندوز قابل دانلود هست
برای اجرای بازی توی گنو/لینوکس
steam --> Settings ---> Enable Steam Play For all tiltes
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).